Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экология

Розробка проекту фільтраційної станції по очищенню сточних вод

Тип: дипломная работа
Категория: Экология
Скачать
Купить
Стадії очищення стічної води. Аналіз існуючих способів і методів утилізації фільтрату. Розробка проекту реконструкції і технологічного переоснащення цеха утилізації фільтрату з розміщенням установки термічної обробки твердих побутових відходів в м. Києві.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

сточна вода утилізація фільтрат

Даним проектом передбачено виконання реконструкції і технологічного переоснащення цеха утилізації фільтрату з розміщенням в цеху установки термічної обробки твердих побутових відходів на полігоні №5 м. Києва.

За час існування полігону №5 м. Києва в його межах відкладено приблизно 400тис. тон фільтрату. Вищезгадана кількість збільшується кожного дня навіть тому, що отримані сьогодні концентрати фільтрату після зворотного осмосу все одно залишаються для його складування. З метою вирішення цієї проблеми, а саме, очищення фільтрату отримуючи, з однієї сторони воду, яка відповідає певним технічним вимогам і можливість подальшого її використання, а, з іншої сторони сухий продукт, пропонується проект з використанням установки, яка має назву «Палл Рохем», яка дозволяє очищати фільтрат до рівня скидання його у відкрите водоймище.Очищену від фільтру воду можна використовувати на господарсько-побутові потреби. Продуктивність установки- 200 м3 фільтрату на добу, з них 15 % у вигляді концентрату. Принцип роботи, якої заснований на проходженні рідини (забрудненої води -фільтрата) під великим тиском через мембранні фільтри, де унаслідок явища зворотного осмосу відбувається відділення молекул води від молекул розчинених в ній речовин.

Очищення стічної води виконується по таких стадіях:

стадія очищення концентрату нанофільтрацією;

стадія очищення перміата зворотним осмосом високоготиску;

стадія очищення об'єднаного перміата оборотним способом.

Цей проект включає аналіз існуючих способів і методів утилізації фільтрату, а також, повну установку по термічній обробці фільтрату і базується на двох лініях концентрування і на одній лінії сушки.

В перспективі, коли озера будуть очищені і необхідно буде обробляти лише щоденно утворений фільтрат (200тон/добу), це устаткування можна буде перенастроювати для обробки обезводнених залишків комунальних стоків на Бортничній станції аерації.

Розділ I. Загальна характеристика об'єкта експлуатації

1.1 Загальні відомості

Полігон твердих побутових відходів №5 розташований в 15 км на південь від м. Києва і в 6 км на північно-захід від с. Дмитровичи Обухівського району Київської області. Запроектований на підставі завдання на проектування, виданого спеціалізованим автогосподарством по санітарному очищенню м. Києва «Київспецкомунтранс» і архітектурно-планувального завдання відповідно до Держплану УРСР від 20 серпня 1976р №65 «Про схему санітарного очищення і прибирання м. Києва».

Для складування ТПВ були вибрані два викрутка Ходосіївської балки урочища «Марусин Яр», які розташовані між селами Підгірці і Кренечи. Найкоротша відстань до вказаних населених пунктів складає відповідно 1.2 і 1.0 км. Проте межа сучасної житлової забудови знаходиться набагато ближче - від полігону ТПВ ( з урахуванням експлуатації I і II черги) - в 750-1000 м від с. Підгірці, в 500 м від с.Кренечи і 300м-400м від дачної забудови, що є у ньому. Ще одне найближче село Ходосіївка знаходиться в 2.5 км вниз по тальвігу балки.

У комплекс полігону входять два майданчики складування «А» і «Б» (кожен з яких займає відповідне пониження яру), муловідстійник, госпдвір з комплексом необхідних приміщень і споруд (виробничо-побутовий корпус з вбудованою котельнею, закрита стоянка механізмів, склад ГСМ і інші), комплекс очищення фільтрату.

Вся площа полігону складає 56,3 га, безпосередньо під складування ТПВ визначена територія 35,75 га.

Майданчик «Б» передбачений на першу чергу експлуатації. Площа 18,15 га. Введення в експлуатацію здійснене в травні 1986 року. Згідно завдання на проектування кількість складованих тут відходів повинна була складати 11,5 млн.м3 при заповненні 1 млн.м3 в рік. Фактично кількість сміття, що щорічно вивозиться, була значно великою - 1,5-1,9 млн. м3 в 1991-1995 роках і більше 2,0 млн. м3 в 1996-1997 роках . В даний час майданчик практично заповнений ТПВ в об'ємі 32 млн. м3 і знаходиться у стадії реконструкції, в процесі якої можна буде укласти ще 6 млн. м3 відходів.

Закінчення будівельних робіт по реконструкції утруднене через значне накопичення фільтрату в тілі ТПВ і його ліквідації.

Проектом реконструкції збільшення місткості полігону передбачається за рахунок відсипання захисних гребель по периметру. Греблі зводяться з місцевих суглинних грунтів з пошаровим ущільненням і доведенням густини не нижче 1,67 кг/см2.

Враховуючи характер рельєфу і морфологічні параметри пониження яру, в основі майданчика I черги запроектовані дві тераси - верхня і нижня з відмітками відповідно 155,0 і 145,0 м.

Маса складованих відходів в пониженні яру утримується низовою греблею. Спочатку гребінь греблі знаходився на відмітці 155 м, потім гребля була нарощена до відмітки 159,8 м. В цілому гребля складена ущільненим місцевим суглинком і супіском.

Майданчик «А» передбачений в другу чергу експлуатації. Площа 17,6 га. Проектний об'єм складованих відходів 10,5 млн. м3. Введення в експлуатацію здійснене в серпні 1997 року, після заповнення майданчика «Б». Проектований термін експлуатації до 2003 року. В даний час майданчик «А» заповнюється побутовими відходами починаючи з верхньої її частини, відповідно до технології виробництва розробленої інститутом «УкркоммунНІІпрогресс». Відмітка гребеня утримуючої греблі змінюється від 158 до 151 м, дна полігону -141 -160 м . Проектні відмітки наповнення ТПВ складають 163,5-183 м.

В цілому межі майданчиків «Б» і «А» запроектовані з урахуванням можливості використовування засипаної відходами території після рекультивації для потреб господарського освоєння.

1.2 Основні будівельні рішення

Гідротехнічною частиною проекту будівництва полігону ТПВ передбачені наступні заходи :

дренажі по дну існуючого яру і дренажний банкет в основі нижньої греблі;

водовідведення з територій і площ, що тяжіють до полігону,

пристрій протифільтраційних екранів дна і укосів полігону,

перехоплення фільтрату для відкачування і розбризгу;

перехоплення фільтраційного потоку.

Пристрій дренажу: Враховуючи гідрогеологічну обстановку в зоні полігону ТПВ, проектом будівництва було передбачено пристрій пластового дренажу з подовжньою дреною-збирачем по всьому протяженню виклинювання грунтових вод на денну поверхню.

Пластовий дренаж шириною 10м укладається по підготовленому дну існуючого яру, ближче до його осі, і є двошаровим зворотним фільтром типу: песок-щебень-пісок.

Спорудою водовідведення служить кам'яний банкет по осі пласта з укладанням в нього збирача з чавунних труб. Для прийому води труби не закладаються і розсовуються в місцях розтрубів на 2-3 см. Загальна довжина пластового дренажу складає близько 305 п.м. Для пониження депресивної кривої в нижній греблі в укосі греблі влаштовується банкет із зворотним фільтром. Банкет з кам'яного накидання діаметром 200 мм має трапецеїдальну форму з трубчастим збирачем з керамічних труб. Загальна довжина банкету - 38 п.м.. У дренажах застосовані матеріали : труби керамічні по ГОСТ 286-83, труби чавунні по ГОСТ 9583-75, щебінь з природного каменя по ГОСТ 8267-75, пісок рефульований по ГОСТ 8736-67, камінь фракційний 150-200 мм по стику.

Водовідведення: Для організації водовідведення з прилеглих територій і площ, що тяжіють до полігону, проектом передбачений пристрій системи лотків і водостоків. Лотки перетином 0.3* 0.3 м і 0.6* 0.3 м прийняті із збірного залізобетону, що укладаються по існуючому рельєфу. Водостік №1 діаметром 600 мм служить для перепуску витрат дощового стоку в обхід полігону і скидання в яр.

Протифільтраційний екран. У проекті розглядалися різні варіанти захисних заходів від забруднення підземних вод фільтратом, що утворюється. В якості протифільтраційних пристроїв дна і укосів карт полігону, а також внутрішніх укосів утримуючих гребель прийнято використовування поліетиленової плівки, що випускається Київським заводом «Укрпластик», завтовшки 0,2 мм, стабілізованою сажею по ГОСТ 10354-82. Плівка укладалася по піщаній основі, потужністю 0,2 м і закривалася захисним шаром з грунту потужністю 0,5 м. Сполучення плівкового екрану з гребенем виконувалося у вигляді зуба і пристрою деформаційних складок, так званих компенсаторів.

Разом з поліетиленовою плівкою на майданчику «Б» в якості протифільтраційного екрану широко застосовувався «скоп» з відходів Обухівського картонажно-паперового комбінату, завтовшки до 1 м і з коефіцієнтом фільтрації менше 0,01 м/сут

При проектуванні II черги полігону ТПВ окрім прийнятого варіанту як протифільтраційний екран розглядалися :

- зв'язуючі шари нафтопродуктами (сорти кислих гудронів із вмістом сірчаної кислоти не більше 10 % з розрахунку 30 м3/га);

шар глини з коефіцієнтом фільтрації 10-8 см/сек, потужністю 0,3-0,5 м;

захист бетонними, бентонітовими стінками;

захист спеціальними цементними розчинами з додаванням глин з крем'янистими добавками.

При аналізі розглянутих варіантів застосування захисних екранів в проекті, були зроблені наступні висновки :

зв'язуючі шари та різні бетонні конструкції не володіють необхідною міцніс...

Другие файлы:

Розробка проекту обладнання станції пристроями електричної централізації
Розробка двохниткового плану станції зі схемою виходу зворотного тягового струму, вибір типів рейкових кіл, функціональної структури технічних засобів...

Розробка технологічного процесу дільничної станції на підставі інтенсифікації станційних процесів
Технічна та експлуатаційна характеристика станції. Технологія обробки поїздів і вагонів. Розрахунок норм часу на операції з поїздами і вагонами. Розро...

Організація технології роботи вантажної станції
Характеристика під'їзних колій, що обслуговуються локомотивом станції. Розробка технології роботи станції. Організація взаємодії станції і під'їзної к...

Організація вантажної та комерційної роботи на станції і під’їзних коліях
Визначення вагонообігу станції. Забезпечення завантаження порожніми вагонами. Організація маршрутизації з під’їзних колій. Проектування вантажної стан...

Показники роботи залізничної станції
Технічна та експлуатаційна характеристика станції та під’їзних колій. Організація вантажної, комерційної та технічної роботи станції. Особливості робо...