Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Экология

Аналіз ефективності використання антрацит-фільтрату в очисних спорудженнях систем комунального господарства

Тип: дипломная работа
Категория: Экология
Скачать
Купить
Сутність та ознаки інновацій, їх класифікація. Особливості очищення води фільтруванням. Характеристика зернистих матеріалів. Аналіз показників води після очищення антрацит-фільтратом, оцінка його економічної ефективності у порівнянні з кварцовим піском.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Анотація

В даній роботі розглянуті питання інновацій технологій очищення води, оцінка антрацит-фільтрату, сутність його економічної ефективності, вартість фільтруючого завантаження, розрахунок окупності витрат, розрахунок науково-технічного ефекту антрацит-фільтрату. Дана розробка являється достатньо важливою для підтвердження інноваційних введень фільтрів.

Були розглянуті проблеми вартості нових технологій і заміна старого обладнання на нове. Викладені економічні показники, класифікація фільтрів. Крім того ми дали коментарі до всіх питань, яких ми торкнулися.

В цій роботі наведені приклади роботи деяких технологій очищення води. Після проведення ряду досліджень антрацит-фільтрату, стала очевидної доцільність його використання не тільки для очищення стічних вод, але й для підготовки питної води в різних регіонах України й держав СНД, особливо, з поверхневих джерел водокористування. Науково-технічний ефект дослідження даного завантажувального матеріалу середній, тобто дана технологія знайде застосування в галузі й термін реалізації не перевищує 3-х років.

Зміст

Вступ

1. Поняття інновації

1.1 Класифікація інновацій

1.2 Організаційні форми інноваційної діяльності

1.3 Очищення води фільтруванням

1.4 Висновок

2. Оцінка антрацит-фільтрату

2.1 Характеристика зернистих матеріалів

2.2 Результати досліджень очищення вод антрацит-фільтратом

2.3 Методичні основи оцінки капітальних вкладень і нових технологій

2.3.1 Сутність економічної ефективності

2.3.2 Економічна ефективність і економічний ефект капітальних вкладень і нової технології

2.3.3 Сутність нормативних показників економічної ефективності

2.3.4 Особливості розрахунку економічної ефективності природоохоронних заходів

2.3.5 Визначення ефективності НІОКР

2.3.6 Розрахунок економічної ефективності антрацит-фільтрату у порівнянні з кварцовим піском

2.4 Вартість фільтруючого завантаження

2.4.1 Вартість електроенергії, затрачуваної на промивання фільтруючого завантаження

2.4.2 Вартість води, що витрачає на промивання фільтрів

2.4.3 Фактичні витрати при експлуатації фільтрів з піщаним і антрацитовим завантаженнями

2.4.4 Розрахунок річного позитивного балансу

2.5 Розрахунок окупності витрат

2.6 Розрахунок прибутку

2.7 Визначення госпрозрахункової порівняльної й загальної ефективності капітальних вкладень

2.8 Розрахунок приведених витрат

2.9 Розрахунок коефіцієнта порівняльної ефективності

2.10 Розрахунок терміну окупності додаткових капітальних вкладень

2.11 Розрахунок науково-технічного ефекту антрацит-фільтрату

3. Рекомендації по БЖД

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

При мінімальній забезпеченості водними ресурсами необхідної якості Україна займає провідне місце у світі по питомій кількості стічних вод, що утворяться, (більше 2 м3/чол. у добу). Недостатня кількість діючих очисних споруджень, низька ефективність їхньої експлуатації приводять до того, що значна частина неочищених або недостатньо очищених стічних вод надходить у природні поверхневі й підземні джерела.

Основною причиною виснаження й забруднення природних джерел є невиправдано марнотратне їхнє використання як для хазяйновито побутових, так і для промислових потреб.

Проблема забруднення водних ресурсів збільшується тим, що в промислових регіонах (м. Харків, Донецьк, Київ, Запоріжжя й ін.) на очисні спорудження систем комунального господарства скидаються промислові стоки гальванічних виробництв, що містять іони важких металів.

У технології підготовки води для комунального водопостачання фільтрування через зернисті завантаження є визначальним процесом, як по технологічним, так і по економічних параметрах.

У зв'язку зі зростанням обсягів водоспоживання, підвищенням вимог до якості очищення, необхідністю зниження експлуатаційних витрат виникла проблема пошуку й освоєння нових ефективних і промислово доступних фільтруючих матеріалів. Як такий матеріал було запропоноване використання антрацит-фільтрату, виробленого НТФ “Полістік”.

Обмежені запаси великого кварцового піску й економічна недоцільність його транспортування на більші відстані; малі втрати напору й значна енергоємність технології одержання штучних матеріалів викликали підвищений інтерес до застосування фільтруючого завантаження антрациту.

У ході роботи проведений розрахунок економічної ефективності антрациту в порівнянні із кварцовим піском. Проведено порівняльний аналіз ефективності антрацит-фільтрату й кварцового піску, як завантажувальних матеріалів, і визначений науково-технічний ефект антрацит-фільтрату.

1. Поняття інновації

Методологічні засади управління інноваціями ґрунтуються на теорії інновацій.

Інновація і інноваційний процес є двома найважливішими поняттями в теорії інновацій.

Термін інновація походить від латинського слова іnnoуаге, що означає "поновлюватися" або "змінюватися». У відомому тлумачному англійському словнику термін "інновація" трактується як "...нова ідея або метод, що впроваджується на етапі виготовлення чогось..."[44, стор.32]. Згідно з Оксфордським Англійським Словником (ОЕО) (1989, ст. 997-998) загальне поняття "введення новинок" та "представлення чогось нового" беруть свій початок ще у шістнадцятому столітті. Поняття інновації використовувалось також в контексті "політичної революції, повстання чи бунту", проте таке трактування категорії не використовується починаючи з вісімнадцятого століття. ОЕО розглядає визначення інновації з точки зору "комерційного використання", а саме, "діяльність пов'язана із представленням нового товару на ринку; товар, який щойно з'явився на ринку". Отже, поняття інновації безпосередньо пов'язане з поняттям зміни, нового, реформи або ідеї, що розглядається як нова. У світовій практиці існує біля сотні різних визначень терміну "інновація".

В ширшому розумінні, інновація стосується не лише виробників чи розповсюджувачів товарів та послуг, які працюють в комерційному секторі. Організації всіх трьох рівнів влади, а саме: законодавчої, виконавчої і судового права, а також організації освіти, охорони здоров'я і всіх галузей некомерційного сектору також повинні здійснювати нововведення, щоб йти на зустріч умовам, що змінюються, і навіть передбачувати їх.

Деякі автори розглядають інновацію як загальний процес, який не обов'язково базується на науці, технології чи винаході. Нова ідея, впроваджена в комерційну діяльність, не обов'язково повинна бути технологічною, щоб мати соціальну та економічну цінність. За характером інновація може бути також організаційною та соціальною. Наприклад, інновації дев'ятнадцятого століття, пов'язані з газетою масового тиражу та платою у кредит, суттєво вплинули на розвиток суспільства. В останній декаді двадцятого століття зміни, які спостерігались в американському суспільстві, були також спричинені інноваціями. Інновації можуть мати місце серед товарів, процесів чи послуг, а також в теоріях управління та діях, завдяки яким всі три контролюються в організаціях та розповсюджуються на ринках. В організаціях, як і, в загальному, в суспільстві, інновації повинні бути ясно сформульовані своїми засновниками і описані таким чином, щоб інші змогли зрозуміти і підтримати їх. З іншої сторони, лише поширені по всій організації та суспільству інновації можуть здійснювати значний вплив. Очевидно, що важливим аспектом інновації є зв'язок, завдяки і кому передається інформація про потенційні та запропоновані інновації.

В сучасному розумінні на сьогоднішній день, поняття інновація охоплює не лише нові товари, але й інші досягнення. Тому, інновація - це також зміна в процесах, таким чином старі товари виготовляються новими способами. Новинки, спричинені інноваціями, можуть мати місце в сфері послуг чи в системах управління та маркетингу, завдяки яким товари та послуги створюються та розповсюджуються.

Спираючись на класичну теорію інновації, український і вчений Ю.М.Бажал стверджує: "Інновація як економічна категорія, це не просто поняття, що означає будь-яке нововведення,а нова функція виробництва. Це - зміна технології виробництва, яка має історичне значення і є необхідною. Інновація становить стрибок від старої виробничої функції до нової, але не кожне нововведення, нове виробництво є інновацією" [2]. Тобто наступною важливою ознакою інновації є її науково-технічна новизна і здатність до виробничого застосування. Ю.Бажал слушно акцентує увагу на здатності інновації матеріалізації у нові технічно досконалі види промислової продукції, засоби і предмети праці, технології і організації виробництва.

Відповідно до міжнародних стандартів, які викладені у Керівництві Фраскаті П. «пропонована стандартна практика для обстежень досліджень і експериментальних розробок» редакції від 1993 року, а також у "Методиці збирання даних щодо техн...

Другие файлы:

Управління оперативним (фінансовим) лізингом на підприємстві житлово-комунального господарства
Сутність поняття лізингу. Аналіз ефективності управління лізингом на підприємстві житлово-комунального господарства. Аналіз ефективності оперативного...

Вплив комунального господарства на довкілля на прикладі міста Чернігів
Поняття про житлово-комунальне господарство та його проблеми на сучасному етапі. Аналіз окремих складових комунального господарства, їх функціональні...

Реформування житлово-комунального господарства
Аналіз головних проблем житлово-комунального господарства на сучасному етапі. Загальні засади та напрямки проведення реформування сфери ЖКХ. Основні з...

Аналіз ефективності використання виробничого потенціалу рослинництва
Суть економічної ефективності сільськогосподарського виробництва. Виробничі ресурси господарства та їх використання. Динаміка розвитку галузі рослинни...

Державне управління у сфері житлово-комунального господарства
Поняття і завдання управління у сфері житлово-комунального господарства, організаційно-правове забезпечення його державного управління. Повноваження о...