Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Военное дело и гражданская оборона

Основні способи захисту населення від сучасних засобів ураження

Тип: курсовая работа
Категория: Военное дело и гражданская оборона
Скачать
Купить
Характеристика радіаційної та хімічної обстановки. Особливості основних способів захисту населення від сучасних засобів ураження. Аналіз оцінки радіаційної та хімічної обстановки після ядерного вибуху. Знайомство з засобами колективного захисту населення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

"Основні способи захисту населення від сучасних засобів ураження"

радіаційний хімічний захист ураження

Вступ

У наш час все частіше можна почути про загрозу застосування зброї масового знищення (у тому числі і ядерної), а де-не-де вже були спроби застосування бактеріологічної і хімічної зброї. Все це стало наслідком різних конфліктів між окремими державами, різними злочинними кланами, не малу роль тут грає і активізація різнихтерористичних організацій. Тому знання про наслідки застосування тої чи іншої зброї і способи захисту від неї необхідно знати простому цивільному населенню.

Мета РГР:

Оцінка радіаційної та хімічної обстановки після ядерного вибуху та характеристика засобів колективного захисту населення, об'ємно-планувальні роботи.

Об'єктом дослідження є:

Радіаційна обстановка - це масштаб і ступінь радіаційного забру днення місцевості які впливають на дії формувань ЦЗ, населення об'єктів н/г;

Хімічна обстановка -- це сукупність умов, які виникають на території міста, району або ОГД внаслідок аварії на хімічно-небезпечному об'єкті (ХНО) з викидом небезпечних хімічних речовин (НХР).

Предметом дослідження є:

Основні способи захисту населення від сучасних засобів ураження, оцінка радіаційної та хімічної обстановки після ядерного вибуху та засоби колективного захисту населення.

Розрахунково-графічна робота, обсягом 40 аркушів, складається з вступу, трьох розділів, висновку, списку використаних джерел та додатків.

«Основні способи захисту населення від сучасних засобів ураження»

Ні в одній з галузей науки і техніки людства, не досягнуто таких великих результатів, як у науці вбивати. У сучасному світі придумано тисячі способів знищення і різні види озброєння для досягнення цих цілей. Причому зброя може служити як засобом захисту, так і засобом нападу. Воно ж є засобом стримування від нападу інших держав.

У наш час все частіше можна почути про загрозу застосування зброї масового знищення (у тому числі і ядерної), а де-не-де вже були спроби застосування бактеріологічної і хімічної зброї. Все це стало наслідком різних конфліктів між окремими державами, різними злочинними кланами, не малу роль тут грає і активізація різнихтерористичних організацій. Тому знання про наслідки застосування тої чи іншої зброї і способи захисту від неї необхідно знати простому цивільному населенню.

Ядерної зброї. Захист населення.

Ядерна зброя - це один з основних видів зброї масової поразки. Воно здатне в короткий час вивести з ладу велику кількість людей, зруйнувати будинки і споруди на великих територіях. Масове застосування ядерної зброї загрожує катастрофічним наслідкам для всього людства, тому ведення її заборона.

Вражаюча дія ядерної зброї заснована на енергії, що виділяється при ядерних реакціях вибухового типу. Потужність вибуху ядерних боєприпасів прийнято виражати тротиловим еквівалентом, тобто кількістю звичайної вибухової речовини (тротилу), при вибуху якого виділяється стільки ж енергії, скільки її виділяється при вибуху даного ядерного боєприпасу. Тротиловий еквівалент виміряється в тоннах (кілотонн, Мегатон). Засобами доставки ядерних боєприпасів до цілей є ракети (основний засіб нанесення ядерних ударів), авіація та артилерія. Крім того, можуть застосовуватися ядерні фугаси.

Ядерні вибухи здійснюються в повітрі на різній висоті, у поверхні землі (води) і під землею (водою). Відповідно до цього їх прийнято розділяти на висотні, повітряні, наземні (надводні) і підземні (підводні). Точка, в якій стався вибух, називається центром, а її проекція на поверхню землі (води) - епіцентром ядерного вибуху.

Вражаючими факторами ядерного вибуху є ударна хвиля, світлове випромінювання, проникаюча радіація, радіоактивне зараження та електромагнітний імпульс.

При аварійному викиданні в атмосферу радіоактивних речовин можливі такі види радіоактивного впливу на населення:

а) зовнішнє опромінення при проходженні радіоактивної хмари;

б) внутрішнє опромінення при вдиханні радіоактивних аерозолів (інгаляційна небезпека);

в) контактне опромінення внаслідок радіоактивного забруднення шкіри і одягу;

г) зовнішнє опромінення, зумовлене радіоактивним забрудненням поверхні землі, будівель, споруд та ін.;

д) внутрішнє опромінення при використанні забруднених продуктів харчування і води.

Розрахункові дані та результати прямих вимірювань рівня радіації і дози опромінення мають бути основою для вжиття заходів захисту населення від зовнішнього і внутрішнього опромінення, в тім числі й профілактичне застосування стабільного йоду.

Враховуючи рівень радіації, а також прогноз можливих аварійних викидів радіоактивних речовин та метеорологічні дані, приймається рішення про проведення таких термінових і невідкладних заходів захисту в умовах ранньої фази радіаційної аварії:

-- укриття населення;

-- обмежене перебування населення на відкритій місцевості;

-- евакуація у разі загрози здоров'ю;

-- проведення йодової профілактики;

-- тимчасова заборона вживання продуктів харчування і води із зони радіоактивного забруднення.

Крім цих заходів у період ранньої і пізньої фази проводяться довгострокові заходи:

— тимчасове відселення;

-- евакуація -- переселення на постійне місце проживання;

-- обмежене вживання води і продуктів харчування забруднених радіоактивними речовинами;

-- заходи захисту при виробництві продукції тваринництва, рослинництва і лісогосподарської діяльності;

-- дезактивація території і будівель;

-- інші заходи: гідрологічні, протиповіневі, обмеження лісокористування, полювання, рибної ловлі, перебування у полі при проведенні сільськогосподарських робіт.

Хімічна зброя. Радіаційний та хімічний захист

Хімічна зброя - це зброя масового ураження, дія якого засноване на токсичних властивостях деяких хімічних речовин. До нього відносяться бойові отруйні речовини і засоби їх застосування.

Отруйні речовини (0Р) - це такі хімічні сполуки, які при застосуванні здатні вражати людей і тварин на великих площах,проникати в різні споруди, заражати місцевість і водойми. Ними споряджається ракети, авіаційні бомби, артилерійські снаряди і міни, хімічні фугаси, а також виявлені авіаційні прилади.

По дії на організм людини 0Р діляться на нервово-паралітичні, шкірно-наривні, задушливі, загально - ядовиті, психотропні.

Радіаційний та хімічний захист передбачає виявлення та оцінювання радіаційної та хімічної обстановки, організацію та проведення дозиметричного і хімічного контролю, розроблення типових режимів радіаційного захисту, забезпечення засобами індивідуального та колективного захисту, організацію і проведення знезаражування.

Заходи радіаційного і хімічного методу забезпечуються: завчасним накопиченням і підтриманням у готовності засобів індивідуального захисту, приладів дозиметричного і хімічного контролю, якими забезпечуються насамперед особовий склад формувань, які беруть участь в аварійно-рятувальних та інших невідкладних роботах, а також персонал радіаційних і хімічно-небезпечних об'єктів і населення, яке проживає в зонах небезпечного зараження та біля них; терміновим впровадженням засобів, способів і методів виявлення та оцінювання масштабів і наслідків; створенням засобів захисту і приладів дозиметричного і хімічного контролю; підготовкою об'єктів побутового обслуговування і транспортних підприємств для проведення санітарної обробки людей та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту; завчасним створенням, пристосуванням та використанням засобів колективного захисту населення, організацією допомоги населенню в придбанні для особистого використання засобів індивідуального захисту і дозиметрів.

Бактеріологічна зброя і способи захисту

Бактеріологічна зброя є засобом масового ураження людей, сільськогосподарських тварин і рослин. Дія його базується на використанні хвороботворних властивостей мікроорганізмів (бактерій, вірусів, грибків, а також вироблених деякими бактеріями токсинів). До бактеріологічної зброї відносяться рецептури хвороботворних організмів.

Бактеріологічна зброя здатна викликати на великих територіях масові захворювання людей і тварин, воно надає вражаючі вплив протягом тривалого часу, має тривалий прихований (інкубаційний) період дії.

Мікроби і токсини важко виявити в зовнішньому середовищі, вони можуть проникати разом з повітрям в негерметизовані укриття і приміщення і заражати в них людей і тварин.

Ознаками застосування бактеріологічної зброї є: 1) глухий, невластивий звичайним боєприпасів звук розриву снарядів і бомб;

Другие файлы:

Екологічно-гігієнічние обґрунтування регламентів безпечного застосування сучасних хімічних засобів захисту яблуневих садів
Застосування хімічних засобів захисту плодових насаджень та потенційна небезпека забруднення ними об’єктів навколишнього середовища, що створює загроз...

Еколого-гігієнічне обґрунтування регламентів безпечного застосування сучасних хімічних засобів захисту яблуневих садів
Гігієнічні нормативи та регламенти безпечного застосування сучасних хімічних засобів захисту яблуневих садів для мінімізації ризику їх шкідливого впли...

Основні види і способи захисту населення у надзвичайних ситуаціях

Способи захисту авторського права
Цивільно-правові способи захисту авторських і суміжних прав. Державна підтримка творчої діяльності авторів і виконавців. Об’єкти засобів індивідуаліза...

Цивільна оборона
У посібнику висвітлюються питання організаційної структури цивільної оборони України, її завдання, сили і засоби, особливості організації системи циві...