Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Военное дело и гражданская оборона

Озброєння та екіпірування солдатів армій світу

Тип: курсовая работа
Категория: Военное дело и гражданская оборона
Скачать
Купить
Поняття та загальна характеристика озброєння й екіпірування солдата. Озброєння та екіпірування солдатів армій НАТО, російської армії та ЦАХАЛу. Склад систем захисту, ураження, енергозабезпечення, управління КБІЕ та життєзабезпечення КБІЕ "Борміца".
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

“ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ ”

Кафедра військової підготовки

КУРСОВА РОБОТА

на тему: «Озброєння та екіпірування солдатів армій світу»

Студента 2 курсу

224 навчального взводу ВОС 340005

Майстерюка Максима Романовича

Керівник: Добровольський Ігор Миколайович

м. Одеса - 2013 рік

Зміст

Вступ

Розділ І. Поняття та загальна характеристика озброєння й екіпірування солдата

Розділ ІІ. Озброєння та екіпірування солдат армій НАТО

2.1 Озброєння солдат армій НАТО

2.2 Екіпірування солдат армій НАТО

Розділ III. Озброєння та екіпірування солдатів російської армії

3.1 Склад системи захисту КБІЕ «Борміца»

3.2 Склад системи ураження КБІЕ «Борміца»

3.3 Склад системи енергозабезпечення КБІЕ «Борміца»

3.4 Склад системи управління КБІЕ «Борміца»

3.5 Склад системи життєзабезпечення КБІЕ «Борміца»

Розділ ІV. Озброєння та екіпірування солдатів ЦАХАЛу

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Тема моєї курсової роботи в наш час являється досить актуальною, зараз для виконання поставлених задач сучасні війська мають бути достатньо мобільними, автономними та універсальними для оперативного та успішного виконання поставлених перед ними завдань, і в першу чергу це стосується екіпіровки та озброєння кожного військовослужбовця будь-якої армії світу. Згідно з дослідженнями зарубіжних фахівців бойових операцій останніх десятиліть найбільше число бойових зіткнень сучасного піхотинця відбувається на дистанціях менше 400 метрів. І це говорить про те, що для сучасного бою не потрібна розробка більш потужних стрілецьких систем, ніж ті, які були наприкінці XX століття. Підготовка офіцера сухопутних військ. - 1989.-318с. Основні зусилля конструкторів направлені на підвищення точності ураження і купчастості стрільби, розробці нових боєприпасів. У той же час штатну стрілецьку зброю прагнуть оснастити новітніми прицілами різних типів, гранатометами, іншими пристроями, що розширюють їх бойові можливості. Настало XXI століття, від якого чекають нових передових технологій. Військові теж не залишаються осторонь, в багатьох передових країнах світу в даний час проводяться програми з пошуку нових видів озброєння та оснащення військ. В основі, суть сучасних технологій в військовому напрямі щодо екіпірування та озброєння всіх країн майже одна й та сама, кожна країна ставить перед собою дві основні цілі це мобільність і бойова ефективність, але способи якими ці країни цих цілей досягають все ж таки різняться, в даній курсовій роботі я маю за мету і дослідити конкретно ці способи досягнення даних цілей, основні плюси та мінуси, сучасних досліджень та прикладі різних країн світу.

Розділ І. Поняття та загальна характеристика озброєння й екіпірування солдата

озброєння екіпірування солдат армія

Бойова екіпіровка -- сукупність предметів, складових екіпіровки військовослужбовця для ведення бойових дій. Найбільшої ефективності бойової екіпіровки можна досягти при оптимальному поєднанні тактико-технічних характеристик всіх складових. Розглянемо на прикладі нашої країни озброєння та екіпіровку. Особистою зброєю солдата є: автомат (АКМ), ручний кулемет (РКК), ручний протитанковий гранатомет (РПГ), снайперська гвинтівка (СГ). Крім того, у солдата повинні бути необхідна кількість боєприпасів, ручні осколкові гранати, а також можуть бути протитанкові гранати.

До носильного екіпірування входять: польове спорядження, стальний шолом, протигаз, піхотна лопатка, фляга з водою, плащ-накидка, комплект польового обмундирування. Крім того, у солдата обов'язково має бути речовий мішок з такими речами: казанок, кухоль, ложка, сухий пайок, індивідуальна аптечка, засоби знезараження води, предмети особистої гігієни. Усе це становить ту частину екіпіровки, яка перевозиться БМП, БТР або автомашиною і розміщується згідно з рекомендаціями. Солдат зобов'язаний тримати особисту зброю та екіпіровку в справному стані, постійно стежити за витрачанням боєприпасів, вчасно доповідати про те, що половину боєприпасів витрачено. Сучасний загальновійськовий бій докорінно відрізняється від боїв другої світової війни і від поглядів на нього у 70-х роках. Широке впровадження ядерної та високоточної, вдосконаленої звичайної зброї, використання у військовій справі останніх досягнень науки і техніки змінили зміст бою. Це вже не тільки зіткнення мотострільців, танків та авіації, а й потужні вогневі удари по противнику, застосування найновіших засобів знищення, висока маневреність, просторовий розмах. Проте у сучасному загальновійськовому бою вирішальна роль, як і раніше, належить воїнові, бо саме йому доводиться бути за пультом пускових установок, за важелями бойових машин, десантуватися з неба і з моря, брати штурмом укріплення і зрештою здобувати перемогу в бою.

РКК-74

РПГ - 7 СВД

ПМ Ф-1 РГД РГН РГО

ЗЗК ПЛАЩ-НАКИДКА ГП-7 КАСКА

ПІХОТНА РЕЧОВИЙ АІ-2 КАЗАНОК РПС ФЛЯГА. ЛОПАТКА МІШОК

БРОНЕЖИЛЕТ «Корсар М3» Захист Вітчизни. Підручник. К. «Вежа», 2008- 448с БРОНЕШЛЕМ «Каска - 2М»

ЛІТНЯ ПОЛЬВА ФОРМА ЗИМОВА ПОЛЬВА ФОМА

Розділ ІІ. Озброєння та екіпірування солдат армій НАТО

Проаналізуємо екіпірування та озброєння солдат НАТО на прикладі армії США.

2.1 Озброєння солдат армій НАТО (США)

Зброю можна розділити на категорії: особисту зброю і основна зброя, зброя підтримки та бортове зброю (які встановлюються на транспортні засоби).

Особиста зброя і основна зброя:

M9, самозарядний пістолет з магазином на 15 патронів.

M16 (А1, А2, А3, А4., Автоматична (штурмова) гвинтівка з магазинами від 20/30 (STANAG) до 100 (Beta-C) патронів, скорострільність ~ 825 пострілів на хвилину. Гвинтівки версії А2 в даний час використовуються лише як службові чи навчальні.

M4 (M4A1), автоматичний карабін (автомат) сімейства M16 з ідентичними характеристиками. Існує кілька модифікацій гвинтівки.

M231 FPW, модифікація M16 для стрільби з бронетранспортера. Скорострільність 1000 пост. / хв.

M14, автоматична (самозарядна) гвинтівка. Використовувалася у В'єтнамської війні. Сьогодні складається на озброєнні Сил спеціальних операцій ВМС США (SEAL) (модифікація Mk 14 Mod 0 EBR) та Корпусу морської піхоти США (модифікація M14 Designated Marksman Rifle, рівня відділення).

M249 Squad Automatic Weapon (SAW), ручний кулемет калібру 5,56 ? 45 мм виробництва Fabrique Nationale. Скорострільність 750/1000 пострілів у хв. M24 Sniper Weapon System, снайперська гвинтівка з ручною перезарядкою ковзаючим затвором.

M110 Semi-automatic sniper system, снайперська самозарядна гвинтівка.

M107, великокаліберна самозарядна (.50 або 12.7х99 мм) снайперська гвинтівка для ведення вогню по бойовій техніці.

M9, багнет ніж для М16 і М4.

M203, 40-мм підствольний гранатомет, може бути використаний спільно з M16 і M4. Не працює автономно.

Зброя підтримки:

Кулемети:

M240 Medium Machine Gun, кулемет загального призначення, патрон 7,62 ? 51 мм НАТО. Має три режими стрільби: 750, 850, і 950 постріл. хв.

M2 Heavy Machine Gun, патрон 12,7 ? 99 мм (.50 BMG). Скорострільність 575 пострілів на хвилину, хоча літакові версії можуть досягти більш ніж 1200 пострілів на хвилину.

Mk 19, американський автоматичний гранатомет із стрічковим заряджанням.

Протитанкові засоби:

AT4 M136, одноразовий протитанковий гранатомет.

Ракети:

FGM-148 Javelin, американський переносний протитанковий ракетний комплекс третього покоління.

BGM-71 TOW, стерпний протитанковий ракетний комплекс другого покоління.

FIM-92 Stinger, (П) ЗРК

Міномети:

M224 - 60 міліметровий міномет, з радіусом стрільби 3460 метрів.

M252 - 81 міліметровий міномет, з радіусом стрільби 5936 метрів.

M120 - 120 міліметровий міномет, з радіусом стрільби 7240 метрів.

Бортове зброю:

M240 і МК19, а також кулемет Browning M2 може бути встановлений на транспортні засоби, хоча це не первинне озброєння.

M230 Autocannon - малокаліберна автоматична гармата калібру 30 мм, скорострільність - 625 пострілів на хвилину. Ставиться на вертольотах AH-64 Apache і UH-60 Black Hawk Direct Action Penetrator

M242 Autocannon - малокаліберна автоматична гармата, з калібром 25x137 і скорострільністю 200 пострілів на хвилину. Ставиться на M2/M3 Bradley Fighting Vehicle, і інші траспортом.

Для вогневої підтримки можуть бути використані буксирувані гаубиці 105-мм або 155-мм.

2.2 Екіпіруванн...

Другие файлы:

Вплив збройних сил держав-учасниць на хід подій у Першій світовій війні, їх порівняльна характеристика
Специфічні особливості збройних сил держав, що приймали участь у першій світовій війні. Причини удосконалення озброєння й системи комплектування армій...

Експлуатація артилерійського озброєння
У навчальному посібнику розглянуто основні положення з експлуатації артилерійського озброєння та боєприпасів.Розкрито сутність поняття експлуатації ар...

Організація, озброєння та тактика дій підрозділів армій іноземних держав
Признаки, по котрим можна визначити ціль на місцевості, відрізнити її від інших цілей і дати їй характеристику. Наступ в арміях ймовірного противника...

Озброєння та військова справа давнього населення України (5000–900 рр. до Р.Х.).
В монографії розглядаються результати багаторічних досліджень озброєння давніх суспільств на території України, починаючи від доби неоліту – бронзи і...

Озброєння Візантії
Завойовницька політика династії Комнінів. Проблеми в Середземному та Адріатичному морях. Військово-адміністративна реформа Комнінів. Чисельність візан...