Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Характеристика фінансових послуг на ринку коштовних паперів

Тип: контрольная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Визначення поняття і дослідження класифікації фінансових послуг на ринку коштовних паперів. Основні напрями розвитку і загальна характеристика фінансових послуг на ринку коштовних паперів: андерайтінг, дейтрейдінг, брокерська і ділерська діяльність.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

20

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ПВНЗ «Європейський університет»

Житомирська філія

Кафедра «Фінанси»

Контрольна робота

З дисципліни «Фінансовий ринок»

на тему «Характеристика фінансових послуг на ринку коштовних паперів»

Житомир - 2011

Зміст

Вступ

I. Характеристика фінансових послуг на ринку цінних паперів

1.1 Поняття фінансових послуг на ринку цінних паперів

1.2 Класифікація послуг на ринку цінних паперів

1.2.1 Брокерська діяльність

1.2.2 Дилерська діяльність

1.2.3 Андерайтинг

1.2.4 Управління цінними паперами

1.2.5 Дейтрейдинг

1.2.6 Інтернет-трейдинг цінними паперами

1.2.7 Інші послуги

1.3 Фінансові установи - надавачі фінансових послуг

1.4 Основні напрямки розвитку фінансових послуг на ринку цінних паперів

Висновок

Додаток

Додаток 1

Список використаної літератури

Вступ

У розвиненому суспільстві фінансові послуги мають не менше значення, ніж виробництво. Найбільш динамічно розвивається та частина сфери послуг, яка пов'язана із задоволенням потреб суспільного виробництва: фінансово-кредитне обслуговування, страхові послуги, інформаційне і бухгалтерське обслуговування.

За дослідженнями англійських економістів У. Очела і М. Вегнера зроблено висновок - інтернаціоналізація економіки на мікро-, мезо- і макрорівні є причиною та наслідком переходу до нового послуго-інтенсивного типу економіки.

Поняття «послуга» включає в себе комплекс різноманітних видів економічної діяльності людини. У західній науковій літературі існує багато його визначень, іноді взаємозаперечуючих, що відображає його складність і маловивченість.

У 1997 році в Україні введено нову статистичну класифікацію видів економічної діяльності . У цій класифікації виділена фінансова діяльність (код 65), що включає фінансове посередництво, грошове посередництво, фінансовий лізинг, страхування (код 66), допоміжна діяльність у сфері фінансів та страхування (код 67), яка представлена значною кількістю фінансових послуг.

У різних джерелах на сучасному етапі по-різному трактується поняття послуги, наприклад:

«Послуги - підприємницька діяльність, направлена на задоволення потреб інших осіб, за винятком діяльності, що здійснюється на основі трудових правовідносин» .

«Послуга» - такий вид корисної праці, при якій виробництво корисного ефекту співпадає з часом її споживання» .

Вивчення функціональних особливостей послуги дозволило Т. Хіллу сформулювати наступне: «Послуга може бути визначена як зміна стану людини або предмета, що належить будь-якому учаснику економічних відносин, який досягається в результаті свідомих дій іншого учасника даних відносин. При цьому вплив відбувається на основі їх попередньої домовленості» .

В економічному розумінні під послугами розуміють функції або операції, на які є попит і, відповідно, ціна, що встановлюється на відповідному ринку . Іноді послуги визначають як нематеріальні блага, однією із характерних рис яких є споживання на місці її надання.

З огляду на вищезазначене в представленій контрольній роботі ми розглянемо послуги на фінансовому ринку.

Метою написання контрольної роботи є дослідження класифікації послуг на фінансовому ринку України.

1. Характеристика фінансових послуг на ринку цінних паперів

1.1 Поняття фінансових послуг на ринку цінних паперів

Демократизація ринку фінансових послуг у 1990-х роках виявилися у виході на цей ринок (за допомогою фінансових посередників) дрібних індивідуальних інвесторів, які раніше через невеликі розміри своїх заощаджень не брали суттєвої участі в діяльності фінансового ринку. Відображенням цих тенденцій стали процеси сек'юритизації - заміщення банківського кредиту випуском цінних паперів підприємств, а також дезінтермедіації - тенденції до усунення посередників у разі одержання компаніями кредитних коштів безпосередньо в інвесторів, що також сприяє спрощенню доступу на фінансовий ринок його учасників.

Отже, фінансова послуга на ринку цінних паперів - послуги, які надаються на ринку цінних паперів: випуск, обіг та анулювання цінних паперів.

Ринок цінних паперів - це частина фінансового ринку, поряд із ринком позикового капіталу, валютним ринком та ринком грошей. Це важлива складова ринкової економіки. На ринку цінних паперів перебувають в обігу специфічні фінансові інструменти - цінні папери.

Сучасні ринки цінних паперів - складна динамічна система, яка перебуває у процесі постійних змін і трансформацій. З кінця XXI сторіччя на цих ринках відзначаються численні інновації, спричинені інституційними трансформаціями як на міжнародному так і на національному рівнях.

У сучасних умовах розвинений ринок цінних паперів є необхідним елементом ефективно функціонуючої національної економіки.

Цінні папери - грошові документи, що засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між особою, що їх випустила, та їхнім власником і передбачають, як правило, виплату доходу у вигляді дивідендів або відсотків, а також можливість передачі грошових та інших прав, що випливають із цих документів, іншим особам.

Розвиток фінансових послуг на ринку цінних паперів супроводжується міжнародною диверсифікацією операцій учасників світового ринку за країнами і регіонами, виникненням широкої мережі філій, представництв і дочірніх організацій за кордоном.

Глобалізація ринку цінних паперів супроводжується міжнародною диверсифікацією операцій учасників світового ринку за країнами і регіонами, виникненням широкої мережі філій, представництв і дочірніх організацій за кордоном, що ускладнює визначення їх національної приналежності.

Розглянемо класифікацію фінансових послуг більш детально.

1.2 Класифікація послуг на ринку цінних паперів

Торговці цінними паперами не є прямими учасниками відносин. Основною їх функцією є посередництво при укладанні угод між покупцями та продавцями цінних паперів, якими можуть виступати фізичні, юридичні особи, резиденти України та іноземні інвестори.

В Україні діяльність торговців цінними паперами ліцензована. Згідно зі статтею 26 Закон України «Про цінні папери і фондовий ринок», торговці цінних паперів, отримавши ліцензію можуть здійснювати такі види діяльності:

1.2.1 Брокерська діяльність

Брокерська діяльність - діяльність щодо укладання угод з цінними паперами на основі угод комісії або доручення.

Згідно з Положення: брокерська діяльність - укладення торговцем цивільно-правових договорів (зокрема договорів комісії, доручення) щодо цінних паперів від свого імені (від імені іншої особи), за дорученням і за рахунок іншої особи.

Брокер виступає посередником, агентом інвестора, що діє від імені клієнта та за його дорученням і отримує винагороду у вигляді комісійних. Брокерські комісійні складають основу частину витрат на проведення транзакцій на фондовому ринку.

При здійсненні своєї діяльності брокери укладають угоди з клієнтами. Предметом договору є надання послуг торговцем клієнту із зазначенням їх виду (послуги комісіонера або повіреного), щодо операцій з цінними паперами та інших послуг, не заборонених законодавством.

Види брокерських угод:

договір комісії - предметом договору є надання послуг з купівлі, продажу або міни цінних паперів комісіонером від свого імені за рахунок та в інтересах комітента. Договір містить в собі разове замовлення на виконання певного виду послуги щодо цінних паперів;

договір доручення - предметом договору доручення є надання послуг із купівлі, продажу або міни цінних паперів повіреним, який діє від імені та за рахунок довірителя.

разове доручення - містить доручення на визначених умовах надати послугу певного виду та виконати певну операцію з конкретними цінними паперами.

Перелік видів разового замовлення:

ринкове замовлення на купівлю (РЗК) - замовлення купити цінні папери за мінімальною ціною;

ринкове замовлення на продаж (РЗП) - замовлення продати цінні папери за максимальною ціною;

лімітне замовлення на купівлю (ЛЗК) - замовлення купити цінні папери за ціною, що не перевищує обумовлену;

лімітне замовлення на продаж (ЛЗП) - замовлення продати цінні папери за ціною, що не нижче, ніж обумовлена;

стоп - замовлення на купівлю (СЗК) цінних паперів - замовлення купити цінні папери в той момент, коли ціна досягне обумовленого рівня;

Другие файлы:

Регулювання ринку фінансових послуг
Сутність та особливості фінансових послуг. Фондовий ринок як складова ринку фінансових послуг. Державна підтримка та сприяння розвитку підприємництва...

Ринок фінансових послуг і його роль в функціонуванні економічної системи
Характеристика ринку фінансових послуг, на якому відбувається обмін фінансовими ресурсами, надання кредиту та мобілізація капіталу. Дослідження і розг...

Захист інноваційних фінансових послуг
Проблеми захисту на ринку інноваційних фінансових послуг. Шляхи подолання цих проблем: використання авторського права, використання патенту на винахід...

Державний контроль ринку цінних паперів України
Принципи функціонування ринку цінних паперів. Загальна характеристика цінних паперів. Методи і правові форми державного контролю на ринку цінних папер...

Ринок фінансових послуг
Важливою складовою фінансового ринку виступає ринок цінних паперів. Під ринком цінних паперів у широкому розумінні розуміють такий розділ фінансового...