Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Формування фінансових ресурсів підприємства та резерви їх збільшення

Тип: дипломная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Інформаційно-правове забезпечення формування фінансових ресурсів підприємств. Економічна характеристика діяльності ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат". Класифікація основних видів матеріальних ресурсів: власні активи, позичені та залучені кошти.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Формування фінансових ресурсів підприємства та резерви їх збільшення

ЗМІСТ

  • Вступ
  • 1. Теоретичні аспекти формування фінансових ресурсів підприємства
  • 1.1 Економічна сутність фінансових ресурсів підприємства
  • 1.2 Механізм формування фінансових ресурсів підприємства
  • 1.3 Зарубіжний досвід формування фінансових ресурсів підприємства
  • 1.4 Інформаційно-правове забезпечення формування фінансових ресурсів підприємств
  • 2. Оцінка ефективності формування та використання фінансових ресурсів ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат"
  • 2.1 Фінансово-економічна характеристика діяльності підприємства
  • 2.2 Аналіз складу та структури фінансових ресурсів підприємства
  • 2.3 Аналіз ефективності розміщення та використання фінансових ресурсів підприємства
  • 3. Напрямки вдосконалення механізму формування фінансових ресурсів ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат"
  • 3.1 Джерела поповнення фінансових ресурсів підприємства
  • 3.2 Резерви збільшення фінансових ресурсів ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат"
  • 3.3 Вдосконалення механізму управління фінансовими ресурсами підприємства
  • Висновки
  • Література
  • Додатки

Вступ

Фінансова діяльність будь-якого підприємства, починаючи від його заснування, формування статутного капіталу, і подальші взаємовідносини з контрагентами, державою, банками, а також всередині підприємства з приводу організації внутрішньогосподарського комерційного розрахунку базуються на формуванні і ефективному використанні його фінансових ресурсів.

Потенційні можливості економічного розвитку країни також великою мірою залежать від її ресурсного потенціалу - природних багатств, виробничих потужностей, кваліфікованого персоналу тощо. Але найважливішою складовою цього потенціалу є все ж забезпеченість фінансовими ресурсами.

Тому для розв'язання проблеми формування і використання фінансових ресурсів підприємств потрібна виважена, довгострокова стратегія держави щодо розвитку підприємства та його ролі у піднесенні національної економіки, яка б спиралася на інтереси суб`єктів підприємницької діяльності, відповідала потребам основної частини населення і відображала реальний стан у розв`язанні основних економічних проблем. Економічно обґрунтоване використання податкових, інвестиційних та цінових механізмів сприятиме надходженню коштів до бюджету, збільшенню дохідності підприємств.

Отже, функціонування ринкової економічної системи України можливе за умови зростання ефективності використання фінансових ресурсів. У сучасних умовах фінанси підприємств є складовою фінансової системи держави. Проте це порівняно самостійна й особлива сфера фінансових відносин, яка має свою специфіку і принципи функціонування.

Використовувані ресурси, формуючи ресурсний потенціал окремого підприємства, є часткою ресурсного потенціалу народного господарства в цілому чи окремих його галузей. А ринкові умови господарювання, запровадження комерційних засад у діяльність підприємств, приватизація державних підприємств потребують нових підходів до формування фінансових ресурсів. Так, нині важливе місце в джерелах формування фінансових ресурсів належить пайовим та іншим внескам фізичних та юридичних осіб, членів колективу. Водночас значно скорочуються обсяги фінансових ресурсів, які надходять від галузевих структур, обсяги бюджетних субсидій від органів державної влади. Збільшується питома вага прибутку, амортизаційних відрахувань та позичкових коштів у формуванні фінансових ресурсів підприємств. Усе це змушує підприємства виявляти ініціативу та винахідливість, нести повну матеріальну відповідальність за результати фінансово-господарської діяльності.

Обсяг виробництва, його ефективність зумовлюють розмір, склад та структуру фінансових ресурсів підприємства. У свою чергу, від величини фінансових ресурсів залежить зростання виробництва та соціально-економічний розвиток підприємства, адже обсяг фінансових ресурсів тісно пов'язаний з обсягом виробництва, ефективною роботою підприємства. Чим більше обсяг виробництва і вище ефективність роботи підприємства, тим більше обсяг фінансових ресурсів і навпаки.

Предметом дослідження є механізм управління фінансовими ресурсами підприємства.

Об'єктом дослідження є ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат".

Метою дипломної роботи є дослідження механізму формування фінансових ресурсів підприємства та розробка рекомендацій по оптимізації їх складу та підвищенні ефективності використання.

Задачами дипломної роботи є:

- дослідження основних теоретичних аспектів формування фінансових ресурсів;

- розгляд інформаційно-правового забезпечення управління фінансовими ресурсами підприємства;

- дослідження фінансово-економічного стану ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат";

- оцінка складу та структури фінансових ресурсів ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат";

- аналіз ефективності розміщення та використання фінансових ресурсів ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат";

- обґрунтування джерел додаткового формування фінансових ресурсів ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат";

- оптимізація джерел формування фінансових ресурсів ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат";

- пошук резервів збільшення обсягів фінансових ресурсів ВАТ "Новгород-Сіверський м'ясокомбінат".

Наявність у достатньому обсязі фінансових ресурсів, їх ефективне використання визначають фінансове благополуччя підприємства: платоспроможність, ліквідність, фінансову стійкість. У цьому контексті найважливішим завданням підприємств є пошук резервів збільшення власних фінансових ресурсів і найефективніше їх використання з метою підвищення ефективності роботи підприємства в цілому.

1. Теоретичні аспекти формування фінансових ресурсів підприємства

1.1 Економічна сутність фінансових ресурсів підприємства

Головною ланкою економіки в ринкових умовах господарювання є підприємства, які виступають у ролі господарюючих суб'єктів. Вони здійснюють виробничу, науково-дослідну і комерційну діяльність, у результаті якої виробляють відповідні види продукції, реалізують її, отримують доходи і накопичення, розподіляють їх, формують відповідні фонди грошових коштів.

З іншого боку, для здійснення господарської діяльності, отримання продукції, доходів і накопичень підприємства використовують окремі види ресурсів: матеріальні, трудові, фінансові, а також грошові кошти. Матеріальні ресурси складають основу процесу виробництва. Їх формування здійснюється, як правило, за рахунок різних джерел: власних активів підприємства, позичених та залучених [73].

При цьому власні кошти - це кошти підприємств, які постійно знаходяться в їхньому обігу й строк користування якими не встановлений. Формуються вони за рахунок капіталу, тобто тієї частини капіталу в активах підприємства, яка залишається після вирахування його зобов'язань.

Позичені кошти - це кошти, які отримує підприємство на визначений термін, за плату і на умовах повернення. Формуються вони в основному за рахунок довгострокових та короткострокових кредитів банку.

Залучені кошти - це кошти, які не належать підприємствам, але внаслідок діючої системи розрахунків постійно знаходяться в обігу. Формуються вони за рахунок усіх видів кредиторської заборгованості. Усі види перерахованих вище джерел беруть участь у формуванні активів підприємства, так і в здійсненні його виробничо-фінансової діяльності з метою отримання відповідного доходу, прибутку [73].

Отже, фінансові ресурси підприємств - це власний, позичений та залучений грошовий капітал, який використовується підприємствами для формування своїх активів та здійснення виробничо-фінансової діяльності з метою отримання відповідного доходу, прибутку.

Управління фінансовими ресурсами підприємства - це сукупність цілеспрямованих методів, операцій, важелів, прийомів впливу на різноманітні види фінансів для досягнення певного результату.

У практичній діяльності люди стикаються, як правило, не з категоріями, а з їх, перетвореними формами, тому в стандартній фінансовій звітності з практичної доцільності відбиваються саме вони.

Кількісно фінансові можливості характеризуються такими поняттями як доходи, грошові кошти, грошові фонди (або фонди грошових коштів), фінансові ресурси. Чіткого розмежування між ними у науковій літературі досі немає, що й породжує плутанину як у теорії, так і на практиці.

Значущість категорії фінансові ресурси в організації та розвитку будь-якого підприємства потребує чіткого визначення цього терміна. В українській економічній думці на сьогодні існує різнобічні визначення фінансових ресурсів підприємства. Така неоднозначність відображає, по-перше, відірваність вітчизняної науки від тих процесів, перетворень і явищ, які нині відбуваються в українській економіці. По-друге, це свідчить про певне нерозуміння функціонування ринкової економіки та її законів, які неухильно приходять на зміну командно-адміністративній системі, або принаймні про невдалу спробу поєднати закономірності цих двох систем у єдиному симбіозі.

Зосередившись на понятті фінансових ресурсів підприємства, не будемо розглядати тих визначень фінансових ресурсів, які були сформульовані ще за радянських часів. У них фінансовим ресурсам підприємницьких структур відводилася підпорядкована роль щодо ф...

Другие файлы:

Джерела формування фінансових ресурсів підприємства (за матеріалами агрофірми "Відродження" Покровського району Дніпропетровської області)
Сутність, склад, значення та джерела формування фінансових ресурсів підприємства в умовах ринку. Аналіз складу та джерел формування фінансових ресурсі...

Теоретичні основи фінансових ресурсів підприємства
Склад та джерела формування фінансових ресурсів підприємства - не грошових коштів, а джерел, спрямованих на формування активів. Проблеми ефективного ф...

Формування власних фінансових ресурсів підприємства
Теоретичні основи формування власних фінансових ресурсів підприємства. Аналіз власних фінансових ресурсів (на прикладі ТОВ ТВК "РіК Лтд"). Шляхи покра...

Розвиток фінансових ресурсів підприємства
Фінансові ресурси підприємства. Оптимізація джерел фінансових ресурсів підприємства. Ефективність формування фінансових ресурсів підприємства. Джерела...

Розміщення та використання фінансових ресурсів підприємства
Джерела фінансових ресурсів та їх використання для організації процесів розширеного відтворення капіталу підприємства. Напрямки розміщення фінансових...