Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Фінансова характеристика ПАТ "Новоград-Волинського хлібозаводу"

Тип: контрольная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Організаційна та економічна характеристика ПАТ "Новоград-Волинський хлібозавод", оцінка його фінансового стану. Напрями покращення фінансово-господарського стану підприємства, що вивчається. Характеристика та особливості оцінки оборотних активів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

оборотний фінансовий актив економічний

Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що стабільний ринок хлібобулочних виробів є одним із головних компонентів державної продовольчої безпеки, оскільки такі вироби відносно дешеве й джерело вуглеводів і білків. Хліб являє собою основу раціонного харчування населення України, продукт першої необхідності. Без нього неможливо уявити раціон як здорової людини, так і тієї, що потребує дієтичного харчування.

Проблема підвищення економічної ефективності хлібопекарської промисловості в останні роки досить актуальна. Особливо вона загострюється у зв'язку зі змінами, які відбуваються у процесі перехідної економіки, урізноманітнення форм господарювання, використання нових методів і принципів організації виробництва. Це стосується і хлібопекарських підприємств Поліського регіону.

У той час, як у Новоград-Волинському, що на Житомирщині роками поступово зникали назавжди «Новоград-Волинська мінеральна вода», «Новоград-Волинський завод продтоварів» і вже, швидше всього, залишиться в минулому «живе Новоград-Волинське пиво», Новоград-Волинський хлібозавод ледь розвивається, про те його і нині можна назвати одним з флагманів виробництва хлібобулочних виробів навіть на обласному рівні.

Об'єктом дослідження виступає ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод».

Предмет дослідження є результат фінансово-економічної діяльності ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод».

Мета дослідження: на підставі вивчення фінансово-економічної діяльності розробити заходи, щодо позитивної максимізації фінансово-економічних результатів підприємства.

Завдання: полягає в:

Ш охарактеризувати бізнес підприємства;

Ш визначити організаційну структуру;

Ш проаналізувати виробництво та реалізацію продукції;

Ш провести фінансово-економічний аналіз;

Ш розглянути перелік напрямів покращення діяльності підприємства та запропонувати свої;

Ш виконати індивідуальне завдання;

Ш зробити відповідні висновки.

Інформаційна база: Вивченню економічних аспектів розвитку хлібопекарської галузі як складової харчової промисловості присвячені наукові праці багатьох учених і економістів: Методичні рекомендації щодо підготовки аудиторського висновку при перевірці ВАТ та підприємств-емітентів облігацій (крім комерційних банків)» [1], Бутинець Ф.Ф. «Економічний аналіз» [2], Гойко А.Ф. «Методи оцінки ефективності інвестицій та пріоритетні напрями їх реалізації» [3], Загородній А.Г. «Фінансово-економічний словник» [4], Іфтемчук В.С., Григор'єв В.А., Маниліч М. І., Шутак Г.Д. за наук. ред. Башнянина Г. І. «Ґенеза ринкової економіки (політекономія, мікроекономіка, макроекономіка, економічний аналіз, економіка підприємства, маркетинг, фінанси, банки, інвестиції, біржова діяльність): Терміни, поняття персоналії» [5], Майорова Т.В. «Інвестиційна діяльність» [6], Нападовська Л.В. «Управлінський облік» [7], Шеремет О.О. «Фінансовий аналіз» [8].

1. Організаційна та економічна характеристика ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод»

Підприємство було створено в 1944 році. ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод» засновано відповідно до наказу РВ ФДМУ по Житомирській області від 13.04.1998 р. №89-ВАТ шляхом перетворення державного підприємства «Новоград-Волинський державний хлібозавод» у відкрите акціонерне товариство.

Розмір статутного капіталу 775,0 тис. грн. (сплачений в повному обсязі) та поділений на 3 100 000 простих акцій. Структуру та кількість акціонерів (див. таблицю 1.1).

ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод» співпрацює з об'єднанням «Укрхлiбпром» з 2001 року, а з 2006 року є його засновником. Голова правління ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод» Портянко Сергій Федорович - член Ради Об'єднання, який в її роботі приймає найактивнішу участь є ініціативним та мобільним директором. На протязі спільної співпраці голова правління та фахівці хлібозаводу приймають активну участь в усіх заходах, які проводить об'єднання «Укрхлiбпром».

ОПХП «Укрхлiбпром» - об'єднання створене рішенням установчої конференції уповноважених представників підприємств, акціонерних товариств хлібопекарної промисловості усіх форм власності та зареєстровано в 1998 році.

Об'єднання є добровільним договірним об'єднанням, фінансово незалежним від пiдприємств-учасникiв. Головними завданнями об'єднання є:

Ш представництво i захист законних інтересів учасників в державних, господарських та міжнародних організаціях;

Ш здійснення роботи по визначенню пріоритетних проблем в галузі науково-технічного прогресу, спрямованих на проведення сучасної технологічної i технічної політики, впровадженню ресурсозберігаючих, інтенсивних технологій, здійсненню заходів по організації діяльності на постійній чи тимчасовій основі колективів спеціалістів та експертів з метою дослідження цих проблем;

Ш сприяння в організації співробітництва на міждержавних рівнях;

Ш координація питань господарської та зовнішньоекономічної діяльності учасників з метою задоволення потреб споживачів ринку в хлібобулочних, кондитерських, макаронних виробах та інших товарах народного споживання;

Ш створення нормативної бази для розвитку товарного ринку та підвищення ефективності діяльності пiдприємств-учасникiв;

Ш створення системи технічного інформаційного забезпечення та освіти учасників об'єднання.

Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб) - 229. Середня чисельність позаштатних працівників та сумісників (осіб) - 3. Чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу - 1. Фонд оплати праці, всього (тис. грн.) - 5264,0.

В 2010 р. додатково створено 2 нових робочих місця (медсестра фiзкабiнету, підсобний робітник будівельної бригади). Відповідно до потреб виробництва, згідно з графіком, підвищили кваліфікацію 11 чоловік та 2 чолові отримали другу професію.

Підприємство має хлібобулочний та кондитерський цехи, дочірнє підприємство «Торговий дім «Новоград-Волинський хлібозавод». ДП знаходиться за адресою вул. Шевченка, 49.

Товариство виробляє 119 найменувань продукції, в тому числі: 35 хлібобулочних, 38 здобно-булочних, 46 кондитерських найменувань. За звітний рік освоєно 13 нових видів продукції, з них хлібобулочних виробів 5 найменувань: хліб «Для бутербродів» 600 г.; випечений напівфабрикат для піци 100 г.; випечений напівфабрикат для піци 200 г.; пампушки «Херсонські» 300 г.; пампушки «Звягельськi» 240 г.; здобно-булочних виробів 5 найменувань: пироги «Квітневі» 400 г.; булочка «Ласуня» 100 г.; булочка «Сніжинка» 100 г.; круасани з начинкою українською 80 г.; круасани з згущеним молоком 80 г.; кондитерських виробів 3 найменування: рулет «Особливий»; торт «Пташине молоко», кекс «Родзинка» 75 г. Також хлібозавод спеціалізується на випічки під замовлення короваїв.

Товариство протягом останніх 5 років постійно оновлює основні засоби за рахунок як власних коштів так i залучених банківських кредитів.

Основними постачальниками борошна являються: ДАК «Хліб України», ПП Фірма «Вольта», ТОВ «Черняхівське борошно», ТОВ «Житниця», Радивилiвське КХП та ТОВ «Бердичiвзернопродукт».

Допоміжна сировина (дріжджі, масло рослинне, яйце) закуповувалось через ТОВ «Бакалiя-Дрiжджi-Сервiс», інша сировина - у приватних підприємців, з якими укладались договори.

Основна особливість продукції, яку виробляє товариство є продукт щоденного споживання i термін реалізації, якої становить від 16 до 72 годин.

Відсутність державної підтримки:

Ш сільськогосподарських виробників, негативно впливає на цінову політику;

Ш машинобудівників харчової та переробної промисловості, не сприяє плідній праці в розробці нового технологічного обладнання, а іноземне - дороге;

Ш потребує удосконалення правової бази податкового законодавства;

Ш створення широкої мережі приватних підприємств роздрібної торгівлі негативно впливає на фінансовий стан товариства.

Підприємство послуг стороннім організаціям не надає, від сезонних змін не залежить.

Регулювання обласною держадміністрацією цін на основні види хліба шляхом обмеження рівня рентабельності має значний негативний вплив на фінансовий стан товариства.

На ПАТ «Новоград-Волинський хлібозавод» організаційна структура побудована за принципом лінійного зв'язку управління:

Рис. 1.1 Організаційна структура підприємства

До переваг лінійної організаційної структури управління відносять:

Ш єдність розпорядництва, простоту і чіткість підпорядкування;

Ш повну відповідальність керівника за результати діяльності підлеглих йому підрозділів;

Ш оперативність у прийнятті рішень;

Ш погодженість дій виконавців;

Ш одержання нижчестоящими ланками погоджених між с...

Другие файлы:

Капітал підприємства та його економічна сутність на прикладі ПАТ "Новоград-волинського хлібозаводу"
Теоретичні основи формування та розвитку капіталу підприємства в економічній системі держави. Основні джерела і порядок фінансування капітальних вклад...

Організація функціонального управління на державному підприємстві "Новоград-Волинське дослідне лісомисливське господарство"
Аналіз управлінських відносин всередині підприємства, що визначають рівень організації функціонального управління підприємством як системою. Вплив на...

Розробка проекту хлібозаводу потужністю 35 т/добу
Рецептура та показники якості асортименту продукції. Описання технологічних схем виробництва. Розрахунок пофазних рецептур тіста. Характеристика будів...

Рослинний світ Волинського Полісся
Аналіз сучасного стану рослинного світу Волинського Полісся, розгляд основних особливостей становлення лісових формацій. Характеристика лісів Волині,...

Болотний фонд Волинського Полісся
Час та умови виникнення боліт Волинського Полісся, їх характеристика відповідно до природно-історичних умов місцевості. Інвентаризація боліт за района...