Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Фальшиві гроші

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Виникнення та суть грошей. Закон обігу грошей в світовій економіці. Використання фальшивих грошей для підриву економіки в світовій історії. Механізм регулювання інфляційного процесу. Заходи подолання впливу фальшивих грошей на безпеку держави.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Фальшиві гроші

Зміст

Вступ

1. Економічна сутність грошей їх функції

1.1 Виникнення та суть грошей

1.2 Функції грошей

2. Закон обігу грошей в світовій економіці

3. Використання фальшивих грошей, для підриву економіки в світовій історії

4. Фінансова безпека держави

4.1 Інфляція - наслідок порушення фінансової стабільності держави. Механізм регулювання інфляційного процесу

4.2 Заходи подолання впливу фальшивих грошей на безпеку держави

Висновки

Список літератури

Гроші керують світом.

Д. Трамп

Вступ

Гроші настільки міцно увійшли в наше повсякденне життя, що мі не бачимо в них нічого надзвичайного. А між тим, це одне з самих надзвичайних винаходів людини. Не являючи самі собою скільки - небудь значимої цінності, вони служать матеріалом вартості всіх оточуючих нас речей та мають здатність перетворюватися на будь - яку з їх.

Гроші - форма вираження товарного господарства. Це товар, спеціальна споживча вартість якого робить, з точки зору економіки, всезагальним еквівалентом всіх товарів, перетворюючи в капітал.

Гроші, як дуже важливий атрибут економічного життя людей з'явилися в тому чи іншому вигляді на наступному після натурального обміну етапі розвитку суспільства. Відношення до них визначається і особистими і соціально - культурними особливостями різних суспільств.

Гроші - один з основних феноменів економічного життя - виступають в якості реального зв'язку господарюючих суб'єктів держави. Немає нічого дивного в тому, що теорії грошового обігу присвячували свої праці видатні мислителі минулого часу та сучасної епохи. Гарно функціонуюча грошова система сприяє максимальному використанню матеріальних та трудових ресурсів. І навпаки, розбалансована грошова система порушує кругообіг доходів та витрат, паралізує життєву силу суспільства, викликаючи різкі коливання рівня виробництва, зайнятості та цін.

Будь - яке рішення у сфері бізнесу пов'язане з грошима. Компанії, які в повсякденному житті обличчям до обличчя стикаються з проблемою оборотності засобів, повинні сто відсотків управлінських зусиль витрачати на управління грошима. Ще більш чутливими до тонкості рішень грошових питань являються фірми в стані банкрутства. Фінансові службовці компаній, що успішно розвиваються відмінно розуміють важливість грошей як чинника ділового життя. Те, чого, як правило, недостає рентабельним, але не швидко зростаючим фірмам, так це розуміння зі сторони не фінансових менеджерів дійсної важливості грошей.

“Гроші...дійсно...керують світом.” (Д. Трамп) і єдиний шлях до володіння ними в достатній кількості - лежить через принципи управління ними та розуміння дійсної важливості грошей.

Факт виникнення в обороті фальшивих грошей свідчить про порушення законів грошового обігу, збільшення темпів інфляції і як наслідок загрозу фінансовій безпеці країни.

Рівень фальсифікації грошових купюр в Україні в 5-10 разів нижче, ніж в європейських країнах, за 11 місяців минулого року в Україні було виявлено 515 підпільних майстерних по виготовленню фальшивих грошей і притягає до відповідальності 715 чоловік. Тільки з банківської системи (без урахування фальшивок, вилучених органами внутрішніх справ) було вилучене фальшивих грошей на суму 130 тис. грн., в основному банкнот номіналом 10 і 20 гривень. Крім того, було вилучене фальшивих доларів на суму 26 тисяч, з них 24 тисячі - у вигляді 100-доларових купюр, частіше за все підроблені банкноти вилучалися в Київській, Запорізькій, Одеській областях і в Криму.

Метою даної роботи є вивчення ролі фальшивих грошей, їх суті та використання фальшивих грошей для підриву економіки в світовій історії.

Розкриттю мети даної роботи буде сприяти розв'язання наступних задач:

1. Визначення економічної сутності та вартості грошових коштів.

2. Вивчення функціонування закону грошового обігу.

3. Розкриття ролі фальшивих грошей економіці світу.

4. Вивчення інфляційного процесу, та фінансової кризи, як наслідку розповсюдження фальшивих грошей

5. З'ясування заходів по забезпеченню фінансової безпеки держави.

1. Економічна сутність грошей їх функції

1.1 Виникнення та суть грошей

Щоб дати науково - достовірне тлумачення суті грошей необхідно передусім дослідити їх походження. Нажаль, світова економічна думка не дає однозначного пояснення цього явища.

Починаючи з Аристотеля і до 18 століття досить поширеною була думка, що гроші виникли внаслідок згоди між людьми або були запроваджені законодавчими актами держави задля полегшення обміну товарами. Таке трактування походження грошей отримало назву раціоналістичної концепції.

Проте науковий аналіз походження та природи грошей, зроблений класиками політичної економії - А.Смітом, Д. Рікардо, К.Марксом - довів безпідставність раціоналістичної концепції. Адже гроші в їхніх найпростіших проявах виникли на ранніх ступенях розвитку суспільства, коли ні фактор взаємної домовленості, ні державна влада не могли відігравати істотної ролі у формуванні економічних відносин, тим більше конституювати таку складну їхню форму, як гроші.

Засновники класичної політичної економії дійшли висновку, що виникнення грошей зумовлено труднощами безпосереднього обміну продуктами праці. На найнижчих щаблях економічного розвитку, коли виробники тільки почали одержувати надлишки продуктів своєї праці й хотіли їх обміняти, зробити це було досить складно і бажання двох суб'єктів ринку щодо обміну споживними вартостями не збігалися.

Поступово учасники обміну впевнювалися в тому, що серед продуктів, котрі обмінюються на ринку, є такий, на якій існує найбільший попит, тобто він має найвищу споживну вартість. Цей продукт завжди можна легко обміняти на необхідне в даний момент благо.

З розвитком і ускладненням обміну такі продукти стають дедалі бажанішими для учасників обміну, їх починають брати всі в обмін на звичайні продукти, а відтак вони поступово набувають нової споживної вартості - властивості бути загальним товарним еквівалентом. В окремих місцевостях, де з глибокої давнини відбувався обмін, поступово виділися певні товари на роль загального еквівалента.

Стихійне закріплення за одним із товарів ролі загального еквівалента означало, по суті, появу грошей у їх найпростішому вигляді. Вони вже могли виконувати висхідні, базові грошові функції - засобу вимірювання вартості та засобу обігу. Проте на цій примітивній формі розвиток грошей не зупинився.

У міру розвитку товарного виробництва, зростання продуктивності праці, ускладнення та розширення територіальних меж обміну ринок неухильно підвищував вимоги до грошового товару. Зокрема, зросли вимоги щодо портативності, здатності легко ділитися і відновлювати потрібну форму, тривалості зберігання фізичних якостей, високої питомої вартості та здатності довгий час утримувати її на незмінному рівні тощо. Формування вказаних вимог привело спочатку до заміни в ролі загального еквівалента звичайних товарів першої необхідності товарами - прикрасами , а потім цих останніх - шматочками металів, спочатку звичайних (залізо, мідь), а згодом - благородних (золото, срібло).

Через демонетарізацію золота в середині 20 століття роль грошей взагалі була передана нематеріальному носію.

Як видно з викладеного, виникнення та розвиток грошей - це тривалий еволюційний процес, зумовлений стихійним розвитком товарного виробництва та обміну. Таке трактування походження грошей дістало назву еволюційної концепції, з якої випливає низка важливих висновків:

· По - перше, гроші за походженням - це товар, але не просто товар, а носій певних суспільних відносин, формування яких зумовило видокремлення з низки звичайних товарів одного - грошового;

· По - друге, як результат тривалого еволюційного розвитку товарного виробництва і ринку, гроші самі не можуть бути застиглим, раз і назавжди даним явищам. Вони постійно розвиваються як по суті, так і за формами існування;

· По - третє, гроші не можуть бути скасовані чи змінені угодою людей або рішенням держави доти, доки існують адекватні їм суспільні відносини, так само як і не можуть бути введені там, де такі відносини не існують.

Визнання еволюційної концепції походження грошей не заперечує ролі раціонального фактора в їх творенні, передусім ролі держави. Завдяки своїй суспільній природі і надзвичайно важливим економічним та соціальним функціям гроші й держава існують у тісному взаємозв'язку і взаємовпливі.

Природа грошей як загального еквівалента визначається насамперед їх походженням. Як було показано вище, гроші виникли внаслідок стихійного виокремлення з безліч товарів одного, найпридатнішого за своїми фізичними властивостями виконувати роль загального еквівалента. Але й після завершення формування грошей як самостійного економічного явища. Носієм їх протягом тисячоліть були товари в їх натурально - речовому вигляді, зокрема срібло і золото.

Проте не можна пояснювати товарну природу грошей тільки їхнім походженням чи закріпленням їхньої суспільної ролі за певним конкретним товаром. Гро...

Другие файлы:

Гроші та грошовий обіг
Походження, сутність і функції грошей. Повноцінні гроші і знаки вартості. Поява знаків вартості при золотому обігу. Шлях розвитку кредитних грошей: ве...

Гроші і їх роль у товарному виробництві
Виникнення та суть товарного виробництва. Просте та розвинене товарне виробництво. Походження грошей. Концепції походження грошей. Розвиток форм гроше...

Про бізнес та гроші для дітей хороших
Науково-популярне видання для дітей з економіки (початковий рівень): що таке гроші, податки і видатки, принципи ринку і конкуренції, скільки грошей по...

Гроші та теорії грошей
Гроші: поняття та загальна характеристика, класифікація та різновиди, цілі використання та функції, економічна природа. Теорії грошей: металістична, н...

Гроші
Роль грошей в економіці, їх необхідність, сутність та функції. Сутність, причини, форми прояву інфляції. Формування попиту на гроші, закон грошового о...