Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Прогнозування фінансового стану підприємства на основі аналізу фінансових коефіцієнтів

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Розрахунок та оцінка фінансових коефіцієнтів для прогнозування фінансового стану підприємства. Ліквідність коефіцієнтів ділової активності та показників рентабельності. Аналіз майнового стану та прогнозування змін в балансі. Зарубіжний досвід управління.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

«ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ»

Кафедра фінансів, контролінгу та ЗЕД

КУРСОВА РОБОТА

на тему: «Прогнозування фінансового стану підприємства на основі аналізу фінансових коефіцієнтів»

з дисципліни «Фінансовий аналіз»

Виконала студентка групи БФ 37а

Глєбова М.В.

Керівник Петренко

Марина Вікторівна

Харків 2010

ЗМІСТ

Вступ

1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОГНОЗУВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

1.1 Розрахунок та оцінка фінансових коефіцієнтів для прогнозування фінансового стану підприємства

1.2 Розрахунок й оцінка за даними балансу фінансових коефіцієнтів ліквідності, коефіцієнтів ділової активності та показників рентабельності

1.3 Проблеми прогнозування фінансового стану підприємства в Україні

2. ПРОГНОЗУВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ НА ПРИКЛАДІ ВАТ ЛЬВІВСЬКОЇ ФІРМИ « СВІТОЧ »

2.1 Аналіз майнового стану підприємства

2.2 Розрахунок та оцінка показників, що характеризують фінансову стійкість підприємства

2.3 Види й оцінка рентабельності

3. ПРОПОЗИЦІЇ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІДНОСНО ПОКРАЩЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВАТ ЛЬВІВСЬКОЇ ФІРМИ «СВІТОЧ»

3.1 Зарубіжний досвід управління підприємства в кондитерській галузі на прикладі компанії «Nuts»

3.2 Пропозиції й рекомендації щодо поліпшення фінансової діяльності ВАТ Львівської фірми «Світоч

3.3 Прогнозування змін в балансі

ВИСНОВКИ

СПИСОК ДЖЕРЕЛ ІНФОРМАЦІЇ

ДОДАТКИ

Додаток 1. Баланс

Додаток 2. Звіт про фінансові результати

Додаток 3. Звіт про рух грошових коштів

ВСТУП

При умовах переходу економіки України в ринкові відносини, значно зросла роль своєчасного і якісного аналізу фінансового стану підприємств, оцінки їхньої ліквідності, , фінансовій стійкості й пошуку шляхів підвищення й зміцнення фінансової стабільності, оздоровлення підприємств і виходу їх із кризового стану. Істотна роль у рішенні цих питань належить фінансовому аналізу. Сьогодні, коли підприємство самостійно обирає собі постачальників і покупців, має право надавати борг іншим підприємствам, вкладати свої засоби в їхні статутні капітали, підсилюється значення фінансового аналізу. У традиційному розумінні сутність фінансового аналізу складається в оцінці й прогнозуванні фінансового стану підприємства за даними бухгалтерської звітності й обліку.

Фінансовий аналіз у ринковій економіці є однієї з найважливіших функцій управління. Сьогодні будь-яке підприємство тією чи іншою мірою має потребу в додаткових джерелах фінансування. Для забезпечення ефективної діяльності в сучасних умовах керівництву підприємства необхідно вміти реально оцінити фінансове становище свого підприємства. Комплексне вивчення формування фінансових ресурсів, їхнього розміщення й ефективності використання, здійснюється за допомогою фінансового аналізу.

Необхідність оцінки та прогнозування фінансового стану викликана збитковістю та неплатоспроможністю значної кількості підприємств, незадовільною структурою їх капіталу. Реальне відображення фінансового стану підприємства ускладнюється недосконалими методичними підходами до його оцінки. Ці проблеми є актуальними для підприємств України,тому прогнозування фінансового стану підприємства є інструментом усунення невизначеності, яка виникає внаслідок прийняття управлінських рішень щодо мобілізації та розміщення фінансових ресурсів; дозволяє обґрунтувати доцільність фінансування та підвищити рівень ефективності управління активами підприємства; дає змогу виявити здатність підприємства до сталого функціонування у майбутньому періоді. Отже, вирішення питань, пов'язаних з удосконаленням існуючих та розробкою нових методичних підходів до аналізу і прогнозування фінансового стану підприємства, набуває особливого значення.

У зв'язку із цим дослідження питань оцінки фінансового стану й виявлення можливостей підвищення ефективності функціонування господарюючого суб'єкта за допомогою раціональної фінансової політики здобуває особливе значення, що визначає актуальність обраної теми й доцільність проведення досліджень обраної теми для розвитку цього питання.

Об'єктом дослідження є прогнозування фінансового стану підприємства.

Предметом дослідження є методи, завдяки яким можна надати прогноз фінансового стану підприємства.

Метою даної роботи є проведення аналізу фінансового стану підприємства. Для здійснення мети фінансового аналізу повинні вирішуватися такі основні завдання:

- об'єктивна оцінка стану ліквідності,

- оцінка фінансовій стійкості підприємства;

- аналіз ділової активності підприємства.

Для досягнення поставленої в роботі мети використалися наступні методи дослідження -аналіз із використанням коефіцієнтів Систематичний аналіз фінансового стану підприємства, його платоспроможності, ліквідності й фінансовій стійкості необхідний ще й тому, що прибутковість будь-якого підприємства, розмір його прибутку багато в чому залежать від його платоспроможності. Впровадження пропозицій та рекомендацій, наданих в роботі, дозволить покращити і розширити діяльність підприємств в кондитерській галузі , на прикладі ВАТ Львівської фірми « Світоч» .

1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОГНОЗУВАННЯ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

1.1 Розрахунок та оцінка фінансових коефіцієнтів для прогнозування фінансового стану підприємства

Фінансово-економічний стан - найважливіший критерій ділової активності й надійності підприємства, що визначає його конкурентноздатність і потенціал в ефективній реалізації економічних інтересів всіх учасників господарської діяльності.

Ефективність фінансової діяльності підприємств у першу чергу залежить від розробленої стратегії управління. Створення, визначення й реалізація стратегії управління належить до досить складних і трудомістких завдань.

Для забезпечення ефективної діяльності в сучасних умовах керівництву необхідно вміти не тільки оцінювати поточний фінансово-економічний стан свого підприємства, але й прогнозувати майбутній з урахуванням стану ділової активності партнерів і конкурентів. Пропонується механізм прогнозування фінансового стану підприємства, заснований на таких групах показників: майновий стан підприємства; фінансова стійкість підприємства; ліквідність підприємства; ділова активність підприємства; рентабельність підприємства

Характеристика майнового стану підприємства

Аналіз по балансу - досить трудомістка й найчастіше малоефективна процедура, тому що занадто велика кількість розрахункових показників не дозволяє виділити головні тенденції в зміні фінансового стану підприємства.

У більшості випадків дослідження структури й динаміки фінансового стану підприємства виробляється за допомогою порівняльного аналітичного балансу.

Горизонтальний аналіз. Це найпростіший із прийомів аналізу, але, незважаючи на це, з його допомогою можна одержати досить коштовну інформацію про фінансовий стан підприємства. Він припускає порівняння показників одного року з показниками іншого. Горизонтальний аналіз дозволяє виявити тенденції зміни окремих статей або їхніх груп, що входять до складу бухгалтерської звітності. У його основі лежить вирахування базисних темпів росту балансових статей і статей звіту про фінансові результати.[1. c.18]

Вертикальний аналіз балансу показує структуру засобів підприємства і їхніх джерел, коли суми по окремих статтях або розділам беруться у відсотках до валюти балансу. Можна виділити дві основні причини, що спричиняються необхідність і доцільність проведення вертикального аналізу:

-перехід до відносних показників дозволяє проводити міжгосподарські порівняння результатів діяльності підприємств, що розрізняються по величині використовуваних ресурсів й інших об'ємних показників;

-відносні показники деякою мірою згладжують негативний вплив інфляційних процесів, які можуть істотно спотворювати абсолютні показники фінансової звітності й тим самим утрудняти їхнє зіставлення в динаміку.

Горизонтальний і вертикальний аналізи взаємодоповнюють один одного, а деякі показники можна віднести як до інструментів горизонтального, так і до інструментів вертикального аналізу

Характеристика показників фінансової стійкості підприємства

Однією з найважливіших характеристик фінансового стану підприємства являється стабільність його діяльності з позиції довгострокової перспективи. Вона пов'язана перш за все з загальною фінансовою структурою підприємства, ступінню його залежності від кредиторів та інвесторів.

Єдиного загальновизнаного підходу рішенню задачі кількісного визначення фінансової стійкості та побудови відповідних алгоритмів оцінки немає. У відношенні методів рішення цієї задачі існує два основних підхода :

1) для оцінки фінансового стану підприємства необхідно орієнтуватись виключно на данні про джерела фінансування, тобто капітал. В такому випадку оцінка фінансової стійкості підприємства проводиться тільки на основі даних пасиву балан...

Другие файлы:

Аналіз фінансового стану підприємства
Сутність і призначення аналізу фінансового стану підприємства. Прийоми аналізу. Роль аналізу фінансового стану в розробці фінансової політики підприєм...

Оцінка фінансового стану підприємства і заходи для оздоровлення фінансового положення
Поняття фінансового стану та фінансових ресурсів на підприємстві. Організаційно–економічна характеристика підприємства КП "Макіївтепломережі". Методол...

Фінансовий план підприємства по виробництву столів та шаф на основі аналізу фінансових показників
Формування бюджетів прямих та непрямих витрат для визначення собівартості та ціни продукції на прикладі підприємства "СоФа". Аналіз беззбитковості вир...

Підвищення інвестиційної привабливості підприємства на основі проведення комплексної оцінки його фінансового стану
Види і методи фінансового аналізу. Інформаційна база фінансового аналізу та його користувачі. Організація аналізу фінансового стану підприємства з поз...

Найважливіші індикатори фінансового стану компанії
Діагностика підприємства за допомогою горизонтального та вертикального аналізу балансу. Аналіз звіту про рух грошових коштів. Діагностика підприємства...