Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Оцінка фінансового стану Зінківського хлібокомбінату

Тип: дипломная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Загальна характеристика банківських кредитів. Аналіз і оцінка стану ліквідності та ділової активності підприємства. Дослідження залежності фінансових результатів операційної діяльності підприємства від проведення витрат та обсягів реалізованої продукції.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

На сьогоднішній день у зв'язку з розвитком ринкової економіки постає необхідність ефективного управління підприємством, як основною структурною одиницею в системі народного господарства країни. Безумовно, запорукою ефективного функціонування підприємства є раціональне використання його активів, розумна організація процесу виробництва та здійснення інвестиційної та фінансової політики.

Тому, метою курсової роботи є:

У першому розділі розкрити поняття, суть, види та форми банківського кредиту, провести аналіз особливостей кредитування діяльності підприємств, визначити роль кредиту в господарській діяльності юридичних осіб, як суб'єктів господарювання;

У другому розділі провести комплексний аналіз та дати оцінку фінансового стану Зіньківського хлібокомбінату з допомогою обрахунку ряду показників, а саме:

стану ліквідності підприємства;

стану ділової активності підприємства;

стану процесів формування і розподілу прибутків підприємства;

стану рентабельності підприємства;

стану структури капіталу підприємства;

стану ринкової активності.

У третьому розділі дослідити залежність фінансових результатів операційної діяльності підприємства від проведених витрат та обсягів реалізації продукції.

Виходячи з формулювання мети, основним завданням курсової роботи є навчитися розраховувати відповідні коефіцієнти (показники) фінансового стану підприємства та аналізувати отримані результати. Залежно від цього необхідно вміти робити висновки щодо ефективності діяльності суб'єкта господарювання та пропонувати раціональні шляхи поліпшення функціонування останнього.

Об'єктом вивчення є фінансовий стан підприємства Зіньківський хлібокомбінат.

Інформаційною базою розрахунків є дані річної бухгалтерської звітності підприємства, зокрема Форма№1 - Баланс підприємства та Форма№2 - Звіт про фінансові результати.

РОЗДІЛ 1. БАНКІВСЬКЕ КРЕДИТУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

1.1 Загальна характеристика банківських кредитів: види, форми видачі, принципи кредитування

Ринкові умови господарювання породжують об'єктивну необхідність використання суб'єктами підприємницької діяльності позикових фінансових ресурсів поряд із власними коштами, які є у їх розпорядженні, тобто поряд зі статутним капіталом та іншими складовими власного капіталу. За питомою вагою перше місце серед позикових ресурсів у більшості підприємств посідає банківський кредит. За такого кредитування підприємство виступає тільки в ролі позичальника.

Банківський кредит - основна форма кредиту, який надається комерційними банками в грошовій формі госпорганам у тимчасове користування, за оплату, на умовах забезпечення, повернення та цільового використання.

Банківський кредит класифікують за такими ознаками:

цільове спрямування;

термін кредиту;

вид відсоткової ставки;

валюта кредиту;

види обслуговування.

Залежно від цільового спрямування кредит може надаватися на фінансування оборотного капіталу, фінансування основного капіталу, викуп приватизованого підприємства. Чинне українське законодавство забороняє надавати підприємствам кредити на покриття збитків від господарської діяльності, на формування і збільшення статутних фондів банків, для внесення платежів у бюджет і позабюджетні фонди.

Залежно від терміну розрізняють короткострокові, середньострокові і довгострокові кредити.

Короткострокові кредити - це кредити, терміном до одного року, які надаються банками госпорганам для покриття тимчасових фінансових труднощів, що виникають у зв'язку з витратами виробництва і обігу, не забезпеченими надходженнями власних коштів у відповідному періоді.

Середньострокові кредити - це кредити, терміном до трьох років, що надаються на оплату обладнання, поточні витрати, на фінансування капітальних вкладень.

Довгострокові кредити - це кредити, терміном більше трьох років, що надаються на фінансування капітальних витрат по реконструкції, модернізації та розвиненню діючих основних фондів, будівництво нових об'єктів.

Основною формою видачі вказаних позик є пряме банківське кредитування, тобто видача установами банків позик безпосередньо господарюючим об'єктам в порядку оплати розрахунково-платіжних документів на придбані товарно-матеріальні цінності, обладнання, конструкції, отримані послуги та на інші цілі, передбачені договором.

Залежно від відсоткової ставки підприємства можуть одержувати кредити з плаваючою і фіксованою відсотковою ставкою. Позики з фіксованою відсотковою ставкою надаються переважно за умов стабільної економіки. За економічної нестабільності підприємствам, як правило, надаються позички з плаваючою відсотковою ставкою, яка залежить від рівня відсоткової ставки на міжбанківські кредити й офіційної облікової ставки Національного банку України.

Підприємства можуть одержувати в банках кредити як у національній, так і в іноземній валюті. Для одержання кредитів у іноземній валюті від іноземних кредиторів підприємство мусить отримати відповідний дозвіл Національного банку України. Видача підприємству позик в іноземній валюті, як і в національній, здійснюється тільки за відсутності простроченої заборгованості за раніше виданими позичками, незалежно від того, в якій валюті їх було видано.

Підприємства можуть отримати різноманітні види кредитів та послуг кредитного характеру (рис. 1).

Размещено на

Рис. 1 - Банківське обслуговування підприємства

Розглянемо детальніше окремі елементи вище наведеної схеми.

Строковий кредит - це кредит, який надається повністю негайно після укладення кредитної угоди. Погашається він або періодичними внесками, або одноразовим платежем наприкінці терміну.

Кредитна лінія - це згода банку надавати кредит протягом певного часу в розмірах, які не перевищують заздалегідь обумовленої суми. Кредитна лінія відкривається, як правило, на рік, але її можна відкрити й на коротший термін. Протягом строку її дії підприємство може будь-коли одержати позичку без додаткових переговорів з банком. Проте за останнім зберігається право відмовити підприємству у видачі чергової частини позички в межах затвердженого ліміту, якщо банк виявить погіршення фінансового стану позичальника. Розрізняють два види кредитних ліній: сезонну, яку відкривають за періодичного браку оборотних коштів, пов'язаних із сезонністю виробництва, та постійно відновлювальну, яка може бути відкрита підприємством тоді, коли воно відчуває постійний брак оборотних коштів для відновлення процесу виробництва в заданому обсязі. Відновлювальна кредитна лінія надається на термін, який не перевищує одного року. Його особливість полягає в тому, що, погасивши частину кредиту, підприємство може одержати нову суму, але в межах відповідного ліміту і періоду дії кредитної угоди.

Підприємство може підтримувати комерційні стосунки з багатьма партнерами, і в нього постійно виникають грошові зобов'язання та вимоги. Банк бере на себе здійснення розрахунків за поточними вимогами і зобов'язаннями підприємства і з цією метою відкриває йому контокорентний рахунок (овердрафт). На ньому відображаються, з одного боку, погашення кредиту банку та інші платежі з доручення підприємства, з другого - кошти, які надходять на користь підприємства (виручка від реалізації продукції, наданий кредит та інші надходження). Контокорент - це поєднання позичкового рахунка з поточним, і він може мати дебетове та кредитове сальдо. Грошові зобов'язання, які має підприємство, можуть часом перевищувати його фінансові можливості. У зв'язку з цим виникає потреба в отриманні контокорентного кредиту. Якщо підприємство використовує його без згоди з банком або виходить за встановлені межі кредиту, то цю частину кредиту називають терміном “овердрафт.”

Овердрафт - це короткостроковий кредит, що надається банком надійному підприємству понад залишок його коштів на поточному рахунку (в межах заздалегідь обумовленої суми) через дебетування його рахунку.

Кредит під облік векселів (обліковий кредит) - це короткостроковий кредит, який банківська установа надає пред'явнику векселів, обліковуючи (скуповуючи) їх до настання строку виконання зобов'язань за ними і сплачуючи пред'явнику номінальну вартість векселів за мінусом дисконту.

Надання облікового кредиту здійснюється на підставі поданої підприємством заяви на дисконтування векселів. Банк ретельно перевіряє репутацію підприємства-векселедавця, а також підприємства-пред'явника векселя. Коли їх фінансовий стан є позитивним, банк дисконтує векселі. Розмір та термін дії вексельного кредиту залежить від строку пред'явленого векселя. Термін, на який видається вексель, не може перевищувати 90 днів.

Погашення вексельного кредиту здійснюється в день оплати векселя платником (трасантом). Коли трасант неплатоспроможний, відповідальність за зобов'язаннями несе пред'явник векселя та інші особи, що мають солідарну відповідальність за цим векселем.

До кредитно-гарантійних послуг, що надаються підприємствам банками, належать:

акцептний кредит;

авальний кредит.

Акцептний кредит - це позичка, що...

Другие файлы:

Оцінка фінансового стану підприємства
Інформаційне забезпечення оцінки фінансового стану підприємства. Показники фінансового стану підприємства. Оцінка ліквідності та платоспроможності під...

Оцінка фінансового стану підприємства
Вплив недостатнього фінансового стану підприємства на його платоспроможність, фінансову стійкість. Проведення аналізу фінансового стану ПП "Гарант". Р...

Оцінка фінансового стану ТОВ "СВС"
Прибуток як результуючий показник господарської діяльності підприємства. Основи управління формуванням і розподілом прибутку на підприємстві. Основні...

Оцінка фінансового стану підприємства і заходи для оздоровлення фінансового положення
Поняття фінансового стану та фінансових ресурсів на підприємстві. Організаційно–економічна характеристика підприємства КП "Макіївтепломережі". Методол...

Оцінка фінансового стану та основні напрями його покращення в ПСГП "Зеніт" Жовтневого району Миколаївської області
Методологічні аспекти оцінки фінансового стану підприємства. Фінансово-економічна характеристика господарства ПСГП "Зеніт". Оцінка фінансової стабільн...