Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Основні показники фінансового стану підприємства та їх розрахунок на прикладі ДП ПАТ "Київхліб"

Тип: отчет по практике
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Асортимент продукції підприємства. Організаційна структура і управління комбінатом на прикладі ДП ПАТ "Київхліб" Булочно-кондитерський комбінат. Аналіз основних засобів, ресурсів та оплати праці, фінансових результатів та фінансового стану підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ДП ПАТ «Київхліб» «БКК»

1.1 Загальна характеристика ДП ПАТ «Київхліб» Булочно-кондитерський комбінат

1.2 Асортимент продукції підприємства

1.3 Організаційна структура і управління комбінатом

РОЗДІЛ ІІ. АНАЛІЗ ФІНАНСОВО - ГОСПОДАРСЬКОЇ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДП ПАТ «Київхліб» «БКК»

2.1 Аналіз основних засобів підприємства

2.2 Аналіз трудових ресурсів та оплати праці

2.3 Аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

ВСТУП

Базою проведення практики є дочірнє підприємство ПАТ «Київхліб» Булочно-кондитерському комбінаті в місті Києві, на вул. Чорновола, 41, який здійснює свою економічну діяльність в галузі виробництва хліба та хлібобулочних виробів.

Відповідно до Статуту основними видами діяльності є : виробництво та реалізація хлібобулочних та кондитерських виробів.

Метою проходження практики є поглиблення і застосування на практиці знань, набутих в процесі навчання, а також набуття практичних навичок виконання облікових робіт.

Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:

– охарактеризувати теоретичні аспекти аналізу основних техніко - економічних показників діяльності підприємства;

– дослідити основні показники фінансового стану підприємства та їх розрахунок;

Завдання практики є вивчення організаційної, виробничої і загальної структури, роль і функції окремих підрозділів підприємства, організацію виробничого процесу, організацію праці, фінанси підприємства.

Об'єктом дослідження під час практики є вивчення економічної стабільності, якості технологій та організації виробничого процесу на дочірньому підприємстві ПАТ «Київхліб» Булочно-кондитерському комбінаті.

Предмет дослідження практики - загальна господарська діяльність підприємства.

Місія - забезпечення споживачів смачними, корисними та безпечними хлібобулочними та кондитерськими виробами.

Аналіз діяльності підприємства проводився на основі наступних даних:

1. Форма 1 «Баланс»

2. Форма 2 «Звіт про фінансові результати»

3. Форма 3 «Звіт про рух грошових коштів»

4. Форма 4 «Звіт про власний капітал»

5. Форма 5 «Примітки до річної фінансової звітності»

6. Форма 1 - ПВ «Звіт з праці»

7. Форма 1 -П «Звіт з продукції підприємства»

8. Форма 1 - РС «Кількість працівників і оплачений робочий час, витрати на утримання робочої сили »

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ДП ПАТ «Київхліб» «БКК»

1.1 Загальна характеристика ДП ПАТ «Київхліб» Булочно-кондитерський комбінат

Київський булочно-кондитерський комбінат, створений у 1976 р. на базі хлібозаводу №3, що знаходився на вул. Косіора (тепер вул. Чорновола), та хлібозаводу №8 на вул. Л.Толстого (тепер на вул. А.Гайдара), посідає провідні позиції на ринку кондитерських виробів. (pис. 2.1.)

Рис. 1.1 Торгова марка ДП ПАТ «Київхліб»«Булочно-кондитерського комбінату»

Спочатку хлібозавод №3 спеціалізувався на виготовленні формового хліба та хлібобулочних виробів. Згодом був збудований цех, де спочатку випікали печиво масових сортів, а потім було налагоджено виробництво здобних сухарів [43].

З розвитком технічного прогресу, індустріалізації хлібопекарської галузі змінювалось і підприємство. Замість тістомісильних машин з підкатними діжами на чотирьох лініях були встановлені тістоприготувальні агрегати безперервної дії ХТР, замінені тістоподільники.

У 60-х роках був уведений у дію чотириповерховий виробничий корпус з бараночним, картонажним, кондитерським цехами та складом безтарного зберігання борошна. Використання нових потужностей дозволило сконцентрувати і механізувати виробництво бубликів, сушок, тістечок, кексів, які до цього виготовляли вручну в невеликих пекарнях і цехах, розташованих у підвальних та напівпідвальних приміщеннях житлових будинків [44].

У 1975 р. був збудований картонажний цех, а на звільнених площах обладнаний цех виготовлення тістечок, де встановлено першу в Україні високомеханізовану лінію виготовлення тістечок "Еклер". Пізніше почала працювати ще одна механізована лінія для тістечок "Горіхово-фруктових". Від розробки рецептури і технології до технічного оснащення цієї лінії все було продумано, опрацьовано і зроблено колективом комбінату, який досягнув значних успіхів у зменшенні частки ручної праці [45].

У 90-ті роки було проведено реконструкцію кондитерського цеху, добудовано триповерховий виробничий корпус.

Останнім часом для зміцнення матеріально-технічної бази, нарощування виробничих потужностей та оновлення асортименту продукції встановлені дві печі малої потужності для випікання здобних, дієтичних, листкових виробів, кексів, східних солодощів; лінія виробництва печива; імпортна лінія глазурування тортів, тістечок, зефіру; обладнана дільниця для виготовлення зефіру та тортів на замовлення [46].

Цілі та завдання функціонування комбінату можна поділити на дві групи: економічні та соціальні. До економічних цілей належать: природна для підприємницьких структур - отримання прибутку та забезпечення його постійного приросту. До соціальних можна віднести забезпечення споживчих потреб населення, а саме у споживанні хлібобулочних виробів, споживанні кондитерської продукції, а також задоволення специфічної потреби у діабетичній та дієтичній продукції.

1.2 Асортимент продукції підприємства

продукція оплата праця фінансовий

Комбінат виробляє широкий асортимент хлібобулочних, здобних, кондитерських та дієтичних виробів - всього 300 найменувань. Це близько 200 найменувань хліба, булочних, здобних, листових виробів, сухарів, а також більше 100 найменувань кондитерських виробів - різноманітних тістечок, тортів, кексів та інших солодощів. Серед великої різноманітності асортиментних позицій БКК можна виділити такі основні:

1) Хлібобулочні вироби, що включають:

А. Хліб різноманітних видів, а саме: батон «Нива», дорожні батони, Паляниця столична, Хліб "Святошинський", Хліб бородянський, Хліб володимирський, Хліб гірчичний, , Хліб Ризький, Хліб родинний, Хліб Козацький заварний, Хліб Павлівський, Хліб орловський фірмовий, Хліб По-французькі, Хліб Петрівський, Хліб печерський, Хліб Сіверський, Хліб „Ніжний ” для тостів, Хліб «Гроно», Хліб «Цілюще зерно.

Б. Булочні вироби другого та вищого ґатунків.

2) Здобні вироби (здобні вироби,витушки, булки, рогалики, рулети, калачі, плетінки, плюшки, короваї, калачі та ін..)

3) Кондитерські вироби (торти, тістечка, кекси, печиво, пироги). рис.2.3

Щодоби підприємство виробляє до 100 різновидів хлібобулочної (загалом 30 т) і майже 150 одиниць борошняної та кондитерської (всього 7 т продукції).

«Соціальні» види хлібобулочної продукції, що реалізуються за регульованими цінами, що для підприємства є нерентабельними, призначені для масового споживання всіма прошарками населення, продукція ж Європейської та хліб Київської марок призначення для так званого преміум-сегменту споживачів з вищим рівнем доходів, які можуть собі дозволити споживати більш дорогу продукцію [44].

ДП ПАТ «Київхліб» «Булочно-кондитерський комбінат» розвивається та впроваджує нову продукцію у виробництві. Так з'явилися такі новинки в асортименті продукції, як: торт «Сакура», торт «Фундучок», торт «Віденський», торт «Захер». (рис. 2.4.)

1.3 Організаційна структура і управління комбінатом

Схематичне зображення організаційної структури управління булочно-кондитерським комбінатом подано на рис. 1.5

Організаційна структура управління комбінатом належить до лінійно-функціонального типу, який передбачає прийняття рішень, розподіл відповідальності та повноважень по вертикалі. Управління організоване за лінійною схемою, а функціональні підрозділи апарату управління (бухгалтерія, відділ економіки та виробництва, юридичний відділ і ін.) допомагають директору та лінійним керівникам вирішувати управлінські завдання [8].

Рис. 1.5. Структура управління булочно-кондитерським комбінатом

РОЗДІЛ ІІ. АНАЛІЗ ФІНАНСОВО - ГОСПОДАРСЬКОЇ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДП ПАТ «Київхліб» «БКК»

2.1 Аналіз основних засобів підприємства

Функціонування будь-якого підприємства потребує інвестування значної частки капіталу в довгострокові матеріальні активи, які фізично існують, виконують роль засобів праці, становлять основу виробничої потужності підприємства і називаються основними засобами.

Основні засоби - вартісна форма існування засобів праці, які тривалий час, не змінюючи при цьому своєї натуральної форми, багаторазово беруть участь у процесі виробництва, поступово спрацьовуються і частинами переносять свою вартість на вартість виготовленої продукції.

З табл. 2.1 видно, у складі основних засобів на рахунку комбінату немає земельних ділянок (тому відсутні й витрати на їх поліпшення), робочої і продуктивної худоби, а також багаторі...

Другие файлы:

Аналіз фінансового стану ВАТ "Гідросила МЗТГ"
Теоретичні основи фінансового стану підприємства, основні джерела фінансового аналізу. Методика проведення аналізу активів та пасивів. Основні фінансо...

Аналіз фінансового стану сільськогосподарського підприємства на прикладі ТОВ "Східне"
Особливості фінансової діяльності на підприємстві, методика та показники оцінки його фінансового стану. Аналіз ресурсного потенціалу, фінансового резу...

Шляхи удосконалення фінансового стану підприємства друкарної галузі
Теоретичні аспекти поняття фінансового стану підприємства: сутність, значення для діяльності. Аналіз фінансового стану ВАТ "Видавництво Харків". Показ...

Оцінка фінансового стану підприємства
Поняття та завдання фінансового аналізу підприємства, основні показники його торговельної діяльності. Аналіз показників майнового стану, фінансової ст...

Оцінка фінансового стану підприємства
Інформаційне забезпечення оцінки фінансового стану підприємства. Показники фінансового стану підприємства. Оцінка ліквідності та платоспроможності під...