Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Організація безготівкових розрахунків

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Поняття безготівкових розрахунків, їх основні види, порядок відкриття. Здійснення операцій по поточному рахунку банка, документування і облік безготівкових операцій. Автоматизовані системи обробки економічної інформації засобами програмного забезпечення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Курсова робота

з дисципліни «Фінансовий облік»

Організація безготівкових розрахунків

РЕФЕРАТ

безготівковий розрахунок облік

Обсяг роботи сторінок, таблиць, джерел, додатки.

Курсова робота складається зі вступу, 4 питань, практичної частини, висновку, списку використаних джерел і додатків.

У вступі обґрунтована актуальність обраної теми, визначені мета, основні завдання, об'єкти дослідження.

У першому питанні "Поняття безготівкових розрахунків" розглянуто організацію безготівкових розрахунків, основні види банківських рахунків, порядок відкриття рахунків.

В другому питанні "Документування безготівкових розрахунків" описано порядок документального оформлення господарських операцій, пов'язаних з безготівковими розрахунками на підприємстві.

В третьому питанні "Облік безготівкових розрахунків" наведено характеристику рахунку 31 «Рахунки в банках», розглянуто загальний порядок обліку коштів на поточному рахунку в банку.

В четвертому питанні "Автоматизація обліку безготівкових розрахунків" розглянуто автоматизовані системи обробки економічної інформації та порядок ведення обліку безготівкових розрахунків на підприємстві засобами програмного забезпечення.

У висновку в результаті дослідження сформульовані напрямки удосконалення обліку безготівкових розрахунків.

ВСТУП

У ринкових умовах особливої актуальності набувають питання чіткої організації грошових розрахунків, оскільки грошова стадія кругообігу капіталу грає величезну роль в діяльності економічних суб'єктів. Якісні зміни в організаційних формах проведення грошових розрахунків сталися у наслідок зростання економічною активності всіх суб'єктів ринку, розширення числа і об'ємів операції. З'явилася величезна кількість нових комерційних структур, що позначило документообігу, пов'язаного з обслуговуванням платіжної системи в цілому. Перебудова платіжної системи жадала зміни принципів організаційних безготівкових розрахунків, використання нових форм і способів здійснення платежів. Будь-яке підприємство щодня здійснює величезну кількість операцій зі своїми контрагентами, бюджетом, працівниками, власниками. Безумовно, домінуючу роль в розрахункових операціях складають розрахунки: за придбаних за придбаною сировину і матеріали і за продану продукцію. У першому випадку на підприємстві має місце відтік грошових коштів вдругому -- їх приток. Залежно від форми розрахунків між підприємством і його контрагентами потоки матеріальних ресурсів і відповідні ним потоки грошових коштів найчастіше не зберігаються в часі. В даний час здійснення розрахунків готівковими грошовими коштами обмежене. Цивільний кодекс встановлює, що вибір готівковою або безготівкової форми розрахунків безпосередньо пов'язаний з характером вироблюваної операції, а також з правовим статусом учасників. Розрахунки юридичних осіб, а також розрахунки за участю громадян, пов'язаних із здійсненням останніми підприємницькими діяльностями, за загальним правилом, здійснюються в безготівковому порядку. Мета курсової роботи представити і освітити питання використання безготівкових розрахунків в сучасних економічних умовах з точки зору бухгалтерського обліку.

1. ПОНЯТТЯ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ

1.1 Організація безготівкових розрахунків

Безготівкові розрахунки - це перерахування грошових коштів з рахунку підприємства-платника на рахунок підприємства-отримувача. Фінансовим посередником в цих розрахунках є банк, який надає послуги своїм клієнтам-підприємствам.

За економічним змістом безготівкові розрахунки бувають товарного і нетоварного характеру. До товарних відносяться розрахунки між підприємствами за реалізовані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи і надані послуги, а до нетоварних - розрахунки з бюджетом по платежах і податках, погашення банківських позик, відсотків, розрахунки з дебіторами, крім розрахунків за товарними операціями.

Порядок безготівкових розрахунків суворо регламентований законодавством. Здійснення розрахункових операцій через банк знижує потребу в готівці, сприяє концентрації в банку вільних грошових коштів для кредитування, забезпечує їх збереження і більш ефективне використання, оптимізує і прискорює грошовий обіг держави.

Учасники безготівкових розрахунків - банки та їх філії (далі - банки), підприємства, фізичні особи, з рахунків яких списуються або на рахунки яких зараховуються кошти.

Готівковий і безготівковий грошовий обороти органічно пов'язані між собою, що реалізується через перехід однієї форми обороту в іншу. Наприклад, виручка підприємств надходить до каси цих підприємств і потім здається в установу банку для зарахування на поточний чи інший рахунки. З поточного чи інших рахунків в банку проводяться розрахунки між господарюючими суб'єктами і надходить готівка в касу підприємства для видачі заробітної плати, авансу підзвітним особам тощо.

В організації грошового обороту і розрахунків важливу функцію виконує бухгалтерський апарат, покликаний своєчасно і правильно відображати їх в обліку та контролювати. Правильно організований бухгалтерський облік сприяє покращанню використання грошових ресурсів, оптимізації кредитування, удосконаленню розрахунків з покупцями, замовниками та іншими дебіторами. Виходячи з цього, основними завданнями бухгалтерського обліку грошових коштів і розрахунків є:

- правильна організація, своєчасне і законне проведення безготівкових та готівкових розрахункових операцій;

- своєчасне і правильне документування операцій по руху грошових коштів і розрахунків;

- забезпечення збереження грошових коштів і цінних паперів в касі підприємства;

- контроль за витрачанням грошових коштів;

- своєчасне і точне ведення розрахунків з дебіторами та стягнення заборгованості, періодичне проведення інвентаризацій грошових коштів та дебіторської заборгованості.

1.2 Основні види та порядок відкриття рахунків

Учасники безготівкових розрахунків відкривають у будь-яких банках України за власним вибором і за згодою цих банків у порядку, що встановлюється нормативно-правовими актами Національного банку України та іншими актами чинного законодавства рахунки, передбачені Інструкцією про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті, а також рахунки для обліку коштів у розрахунках за конкретними операціями (акредитиви, розрахункові чеки тощо).

При здійсненні безготівкових розрахунків, розрізняють наступні їх види:

1. Розрахунки із застосуванням платіжних доручень;

2. Розрахунки із застосуванням платіжних вимог-доручень;

3. Договірне списання;

4. Розрахунки із застосуванням розрахункових чеків;

5. Розрахунки за акредитивами;

6. Розрахунки під час здійснення заліку взаємної заборгованості;

7. Розрахунки векселями.

Рахунки для обліку коштів у розрахунках за конкретними операціями (акредитиви, розрахункові чеки тощо) відкриваються підприємствами в банку, що їх обслуговує, лише на підставі заяви на акредитив, заяви на перерахування коштів тощо.

Банки відкривають рахунки зареєстрованим в установленому чинним законодавством порядку юридичним особам та фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, філіям, представництвам, відділенням та іншим відокремленим підрозділам підприємств, у тому числі структурним підрозділам, що виділяються у процесі приватизації.

Документи на відкриття, переоформлення зазначених банківських рахунків, а також у разі зміни осіб, які мають право першого і другого підписів, подають у банк особисто керівник чи головний бухгалтер.

Рахунки для зберігання грошових коштів і здійснення всіх видів банківських операцій відкриваються у будь-яких банках України за вибором клієнта і за згодою цих банків.

Порядок проведення операцій на рахунках у національній та іноземній валюті регулюється чинним законодавством України, нормативними актами Національного банку України. Операції здійснюються на підставі розрахункових документів установлених форм.

Кожне підприємство-резидент мають право відкривати не більше двох поточних рахунків у національній валюті та двох поточних рахунків в іноземній валюті.

Юридичні особи-нерезиденти можуть відкривати лише один поточний рахунок у національній валюті своєму представництву на території України за наявності ліцензії Національного банку України.

Юридичні особи-нерезиденти можуть відкривати не більше двох поточних рахунків в іноземній валюті своєму представництву на території України.

У разі відкриття (закриття) або зміни номерів усіх видів рахунків, установа банку зобов'язана повідомити про це податковий орган за місцем реєстрації власника рахунку протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунку (включаючи день відкриття або закриття). Форма і зміст повідомлення податкових органів про відкриття або закриття рахунків установлюється центральним податковим органом України.

Примірник цього повідомлення, що надійшов до установи банку, з відміткою податкового органу про взяття рахунку на облік залишаються у справі про відкриття рахунків.

Крім цього, про відкриття (закриття) чи зміну номера рахунку надсилається повідомлення також до Національ...

Другие файлы:

Форми безготівкових розрахунків на підприємствах та їх вдосконалення
Роль безготівкових розрахунків в господарському обороті. Коефіцієнти фінансової незалежності, стійкості, інвестування, забезпеченості оборотних активі...

Організація обліку розрахунків з постачальниками і підрядниками
Організаційно-економічна характеристика товариства з обмеженою відповідальністю "Ранок". Форми безготівкових розрахунків. Організація первинного облік...

Вдосконалення організації безготівкових розрахунків у приватному підприємстві агрофірма "Нива"
Аналіз фінансового стану приватного підприємства агрофірми "Нива", форми безготівкових розрахунків і порядок оформлення розрахункових операцій; органі...

Безготівкові розрахунки в іноземній валюті за експортно-імпортними операціями, їх види та характеристика
Використання безготівкових розрахунків при розрахунках за зовнішньоекономічними операціями. Аналіз використання безготівкових розрахунків за експортно...

Облік безготівкових розрахунків (на прикладі ЗАТ "Галахер Україна")
Економічна сутність, нормативна база та організація обліку операцій на рахунках в банку на підприємстві. Практичні аспекти обліку безготівкових операц...