Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Ефективність фінансово-господарської діяльності підприємства ТОВ "Ірпінське АТП-13250"

Тип: дипломная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Поняття, чинники та методи оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства. Аналіз фінансового стану автотранспортного підприємства ТОВ "Ірпінське АТП-13250" та проблем в його діяльності. Оцінка резервів в діяльності підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Зміст

Вступ

1. Теоретичні основи оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства

1.1 Поняття та основні чинники ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства

1.2. Основні методи оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства

1.3. Система показників, які використовуються для оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства

Висновки до розділу 1

Розділ 2. Аналіз економічної ефективності ТОВ «Ірпінське АТП-13250»

2.1. Фінансово-економічна характеристика ТОВ «Ірпінське АТП-13250»

2.2. Аналіз ефективності діяльності підприємства

2.3 Аналіз фінансового стану автотранспортного підприємства та проблем в його діяльності

Висновок до розділу 2

Розділ 3. Економічне обґрунтування заходів щодо підвищення ефективності діяльності ТОВ «Ірпінське АТП-13250»

3.1. Оцінка резервів в діяльності підприємства

3.2. Впровадження та економічна ефективність запропонованих заходів підвищення ефективності діяльності підприємства

Висновок до розділу 3

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

ВСТУП

Актуальність дослідження. Становлення і розвиток в Україні ринкової інфраструктури суттєво змінюють економічне, інформаційне і правове середовище функціонування підприємств, зміст їхньої фінансової діяльності.

В результаті таких змін, більшість українських підприємств виявилися не готові до ринкових перетворень, до нових фінансових умов. В першу чергу це пояснюється браком досвіду функціонування підприємств за ринкових умов, недостатнім рівнем підготовки спеціалістів, обізнаних із фінансовою діяльністю підприємств. За таких умов є об'єктивним процес занепаду більшості підприємств, погіршенням їхнього фінансового стану. Це в свою чергу призвело до погіршення фінансової системи в країні, оскільки фінанси підприємств є її головною основою.

Така ситуація була характерна на початку впровадження економічних відносин в Україні. Зараз ситуація дещо поліпшилася: кількість функціонуючих підприємств збільшилась, але це все ж таки не достатньо для ефективного функціонування економіки країни в цілому.

Для ефективного функціонування економіки потрібно ефективне функціонування кожного його суб'єкта - особливо підприємств.

Під ефективним функціонуванням підприємств слід розуміти процес досягнення підприємством позитивних результатів власної фінансово - господарської діяльності та надійного фінансового стану.

Фінансова стійкість підприємства є головним показником, який характеризує ефективність діяльності підприємства та його фінансовий стан за певний проміжок часу.

Забезпечення постійної фінансової стійкості підприємства є найбільш актуальною задачею для більшості українських підприємств. Фінансово стійке підприємство це та мета, яку повинні ставити перед собою всі суб'єкти господарювання. Але на практиці досягнення позитивних результатів діяльності підприємства, особливо в тих економічних умовах, що склалися на території нашої держави, є дуже складним завданням.

Функціонуючи в ринковій економіці як суб'єкт підприємницької діяльності, кожне підприємство має забезпечувати такий стан своїх фінансових ресурсів, за якого воно стабільно зберігало б здатність безперебійно виконувати свої фінансові зобов'язання перед своїми діловими партнерами, державою, власниками, найманими працівниками. Набуваючи в ринкових умовах не уявної, а справжньої фінансової незалежності, несучи реальну економічну відповідальність за ефективність господарювання і за своєчасне виконання фінансових зобов'язань, підприємства здатні досягти стабільності своїх фінансів лише при суворому додержанні принципів комерційного розрахунку, головним серед яких є зіставлення витрат і результатів, одержання максимального прибутку за мінімальних витрат. Саме ця умова є визначальною для формування стійкого фінансового стану підприємства.

Отже, умовою життєздатності підприємства та основою його розвитку є його стабільний фінансовий стан. Це комплексне поняття, яке перебуває під впливом різноманітних фінансово-економічних факторів, які треба враховувати при прийнятті фінансового вибору. Стабільність фінансів на підприємстві може бути забезпечена за умови постійної реалізації та одержання виручки, достатньої за обсягами щоб виконати свої зобов'язання. Водночас для розвитку підприємства необхідно, щоб після здійснення всіх розрахунків і зобов'язань у нього залишався такий розмір прибутку, який би дав змогу розвивати виробництво й виводити його на конкурентноздатний рівень. Тобто, стабільний фінансовий стан підприємства передбачає насамперед такий рух його грошових потоків, який забезпечив би постійне перевищення доходів над витратами.

Для забезпечення підприємству стабільного фінансового стану на ринку і досягнення міцної фінансової стійкості важливе значення має стратегія і тактика управління, котрі змінюються під впливом внутрішніх та зовнішніх факторів.

До внутрішніх факторів відносять:

? якість управління оптимальним складом і структурою поточних активів;

? правильний вибір стратегії і тактики управління структурою власних фінансових ресурсів;

? заходи щодо управління коштами що додатково мобілізуються на ринку позичкових капіталів.

До зовнішніх факторів відносять:

? економічні умови господарювання;

? пануючі в суспільстві техніку і технології;

? платоспроможний попит споживачів;

? економічну і фінансово-кредитну законодавчу базу;

? конкурентну боротьбу;

? податкову політику;

? ступінь розвитку фінансового ринку, страхової справи і зовнішньоекономічних зв'язків.

Отже найважливіша ознака фінансового стану підприємства ? його здатність функціонувати і розвиватися в умовах внутрішнього і зовнішнього середовища.

Мета і завдання роботи: дослідження ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства та розробка заходів щодо її підвищення.

Для досягнення поставленої головної мети процес дослідження розбивається на декілька етапів, на кожному з яких буде вирішуватися ряд завдань. До таких завдань даної роботи відносяться:

- розкриття теоретичних аспектів аналізу ефективності фінансового-господарської діяльності підприємства;

- проведення аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «ІРПІНСЬКЕ АТП-13250», а саме, аналіз структури майна підприємства та джерел його формування; розрахунок коефіцієнтів ліквідності та фінансової стійкості; визначення запасу фінансової стійкості;

- розробка шляхів підвищення ефективності діяльності підприємства.

Предметом дослідження в даній роботі є фінансово-господарська діяльність суб'єкта господарювання, а об'єктом - автотранспортне підприємство ТОВ «Ірпінське АТП-13250», що займається вантажоперевезеннями по Україні та по Європі.

Методи дослідження було використано: методи статистичного, фінансового аналізу.

Джерела інформації для проведення дослідження були: наукові публікації вітчизняних та зарубіжних авторів, матеріали фінансової звітності ТОВ «ІРПІНСЬКЕ АТП-13250».

Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що запропоновані заходи дозволяють підприємству поліпшити фінансовий стан і покращити конкурентні позиції на ринку.

Тема даної роботи є досить актуальної для кожного суб'єкта господарювання і її дослідженню приділяють увагу такі видатні науковці, як Балдинюк А.Г., Буряк П.Ю., Карпінський Б.А., Гончаров А.Б., І.О.Бланк, Крамаренко Г.О., Чорна О.Є., Терещенко О.О., Поддєрьогін А.М. та інші.

1. Теоретичні основи оцінки ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства

1.1 Поняття та основні чинники ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства

Вивчення явищ природи і громадського життя неможливе без аналізу. Сам термін „аналіз” походить від грецького слова „analyzis”, що в перекладі означає „розділяю”, „розчленую”. Отже, аналіз у вузькому плані являє собою розчленовування явища або предмета на складені його частини (елементи) для вивчення їх як частин цілого. Таке розчленовування дозволяє заглянути усередину досліджуваного предмета, явища, процесу, зрозуміти його внутрішню сутність, визначити роль кожного елементу в досліджуваному предметі або явищі [27, с. 6].

Однією з основних задач комплексного економічного аналізу є виявлення ефективності господарської діяльності підприємства.

Під ефективністю фінансово-господарської діяльності підприємства розуміють комплексне відбиття кінцевих результатів використання засобів виробництва та робочої сили (працівників) за певний проміжок часу [6, с. 449].

Родовою ознакою ефективності (продуктивності) може бути необхідність досягнення мети фінансово-господарської діяльності підприємства (організації) з найменшими витратами суспільної праці або часу.

У кінцевому...

Другие файлы:

Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства на прикладі ТзОВ "Склад-магазин"
Фінансово-господарська діяльність малого підприємства та сутність її аналізування. Загальна характеристика та місце на ринку ТзОВ "Склад-магазин", ана...

Оцінка ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства
Доцільність виробництва продукції ПП "Каравай", її конкурентоспроможність, ринок хлібних виробів, характеристика продукції підприємства за видами. Оці...

Дослідження фінансово-господарської діяльності Відкритого акціонерного товариства "Харківгаз"
Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства. Пропозиції щодо підвищення рівня ефективності економіко-аналітичної роботи господарської діяль...

Комплексний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства
Характеристика загальної направленості фінансово-господарської діяльності підприємства, особливості розвитку галузі. Оцінка та аналіз майнового потенц...

Структура та організація господарської діяльності приватного підприємства
Оцінка ефективності господарсько-фінансового стану торговельного підприємства на прикладі ПП "Богдан". Аналіз структури та фінансово-господарської дія...