Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Дослідження фінансово-економічних результатів та ефективності діяльності підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Розробка проекту розвитку виробництва. Планування та оптимізація плану фінансових ресурсів інвестиційної фази проекту. Розробка зведеного кошторису витрат. Прогнозування показників операційної діяльності, амортизаційних витрат, грошових потоків.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

КУРСОВА РОБОТА

з навчальної дисципліни:

"Фінанси підприємства"

Тема:

Дослідження фінансово-економічних результатів та ефективності діяльності підприємства

Індивідуальний варіант початкових даних

1. Середньорічний обсяг реалізації продукції - ОР = 300 тис. од.

2. Ціна реалізації одиниці продукції - Ц = 12 грн./од.

3. Прямі витрати на матеріали на од. продукції - М = 3,2 грн./од.

4. Прямі витрати на оплату праці (з нарах-ми) - ОП = 2,0 грн./од.

5. Постійні річні витрати операційної діяльності - ПВ = 430 тис. грн.

6. Коефіцієнти щорічного зростання (зменшення)

ціни продукції - Ц = 0,97

ціни на матеріали - Цм = 0,98

рівня оплати праці - ОП = 0=1,02

рівня постійних витрат - ПВ = 1,02

7. Модель процесів реалізації проекту

Размещено на

Размещено на

Рис. 1. Сіткова модель процесів реалізації інвестиційної фази проекту

Зміст

1. Вступ

2. Опис проектної ситуації

3. Варіанти початкових даних

4. Алгоритм виконання роботи

5. Методика виконання роботи

5.1 Планування фінансових ресурсів інвестиційної фази проекту

5.2 Оптимізація плану фінансування інвестиційної фази проекту

5.3 Розробка зведеного кошторису витрат інвестиційної фази проекту

5.4 Прогнозування показників операційної діяльності

5.5 Планування амортизаційних витрат операційної діяльності

5.6 Планування кредитних процесів операційної діяльності

5.7 Прогноз доходів операційної діяльності

5.8 Прогноз витрат операційної діяльності

5.9 Прогноз грошових потоків операційної діяльності

5.10 Прогноз грошових потоків проекту

5.11 Оцінка показників ефективності проекту

5.12 Аналіз беззбитковості операційної діяльності проекту

5.13 Розробка проекту кредитного договору

Висновки

Використана література

1. Вступ

Світовий досвід управління господарськими та суспільними процесами свідчить, що обов'язковою передумовою успішної реалізації будь-якого проекту є його якісна передпроектна проробка. В термінах проектного менеджменту коло задач подібної проробки ідеї проекту має назву “передінвестиційної фази життєвого циклу проекту”. Метою цієї фази є отримання обґрунтувань можливості та доцільності реалізації ідеї проекту, на підставі яких приймається доленосне управлінське рішення - варто здійснювати ідеї, чи ні.

Передінвестиційна фаза передбачає вирішення широкого кола задач, що потребують координації зусиль навколо ідей проекту спеціалістів різного профілю діяльності. Зокрема, стандарти проектного менеджменту відокремлюють в складі передінвестиційної фази такі основні задачі(етапи):

розробка концепції проекту;

аналіз інвестиційних можливостей проекту;

техніко-економічне обґрунтування проекту;

прийняття рішень відносно інвестиційного забезпечення проекту.

Вже сам перелік цих задач об'єктивно свідчить про ступінь важливості передінвестиційної фази для ефективної реалізації ідей проекту та важливість професійних знань і навичок за означеним напрямком в діяльності фахівця за спеціальністю “Управління проектами”.

Невід'ємним елементом передінвестиційної фази, з точки зору класичних засад проектного менеджменту,є багатоваріантна проробка як ідеї проекту в цілому, так і окремих її аспектів, з метою пошуку найбільш раціональних варіантів проектних та управлінських рішень. Лише такий методологічний підхід є гарантом появи ефективних проектів.

Важливість передінвестиційної фази для забезпечення успішної реалізації проектів та значимість знань та навичок професійної діяльності для вирішення її задач обумовили ідею та постановку завдань комплексної розрахунково-аналітичної роботи, тема якої сформована як “ Фінансово - економічне обґрунтування і оцінка ефективності проекту виробництва”. Робота є практичним напрямком виконання курсової роботи з дисципліни “Оцінка бізнесу та управління проектами розвитку виробництва”, передбаченої навчальним планом підготовки фахівців за спеціальністю 7.000003 ”Управління проектами”

Предметом роботи є методологічні задачі вирішення задач передінвестиційної фази проектів.

Об'єктом роботи є типова проектна ситуація, яка характерна для великого різноманіття проектів розвитку виробництва в різни галузях діяльності.

Мета виконання роботи - на прикладі типової конкретної ситуації, пов'язаної з розробкою конкретного проекту розвитку виробництва, оволодіння навичками вирішення комплекту задач передінвестиційної фази проектів, оволодіння методологією багатоваріантного обґрунтування проектних рішень.

2. Опис проектної ситуації

Має місце підприємницька ідея - організувати в межах діяльності підприємства виробництво нового виду виробів, які за даними маркетингових досліджень мають довготривалу сприятливу ринкову кон'юнктуру і попит. Виробництво нового виробу передбачається створити на базі філії підприємства, що розташована у невеликому місті. Зараз філія являє собою комплекс морально та фізично зношених будівель та обладнання, які мають низьку цінність, але територія філії вигідно розташована відносно енергетичних та транспортних комунікацій. Ліквідація зношеного виробничого комплексу дозволяє отримати зручну виробничу площадку для будівництва нового сучасного виробничого комплексу.

В основі проекту покладена ідея придбання готового комплекту конструкторсько-технологічної документації на виріб у її розробника (на що є відповідна попередня згода), ліквідація зношеного виробничого комплексу, розробка технологічного проекту виробничого комплексу для виготовлення нових виробів, що дозволяє замовити відповідний будівельний проект і здійснити будівництво необхідного комплексу будівель і споруд.

Об'єктивно реалізація будь-якої підприємницької ідеї завжди передбачає наявність проекту другого типу, що обов'язково охоплює як інвестиційну, так і операційну фази проекту, бо тільки співставлення показників цих фаз дозволяє зробити висновки, щодо очікуваної ефективності підприємницької ідеї в цілому. Тому реалізація проектів першого типу є лише варіантом другого типу, коли поняття “проект” та його цілі розглядаються більш вузько - з позицій безпосереднього виконання задачі інвестиційної частини підприємницького проекту.

Реалізація проектів як першого, так і другого типів передбачає виявлення та ретельний аналіз всього кола задач інвестиційної фази проекту, логіки їх виконання і обґрунтування потреби в ресурсах для їх виконання. Кінцевим результатом прогнозування інвестиційної фази проекту є отримання двох планових фінансових документів:

кошторису витрат на реалізацію інвестиційної фази проекту, котрий визначає загальну потребу у фінансових ресурсах;

графік фінансування, котрий визначає очікувані потреби у грошових ресурсах за періодами реалізації проекту.

Ці два документи об'єктивно є ключовими для управління процесами реалізації будь-якого проекту. Розуміння сутності та навички процесу їх розробки є обов'язковою умовою підготовки спеціаліста з управління проектами.

Вільного капіталу на реалізацію проекту у підприємства немає, тому його фінансування передбачається забезпечити за рахунок залучення кредитного капіталу. Має місце попередня згода на надання кредиту від комерційного банку, що обслуговує підприємство. Проектом передбачається довготривалий рівномірний щорічний випуск продукції.

Отримана інформація в процесі перед проектних досліджень та проробки ідей проекту дозволяє приступити до вирішення питань фінансового та економічного обґрунтування проекту та прогнозної оцінки його ефективності.

Початкові дані

Сіткова модель процесів реалізації інвестиційної фази проекту наведена на рис. 1. Індивідуальні варіанти прогнозу витрат на реалізацію окремих її процесів наведені в табл. 1, прогноз показників операційної діяльності - в табл. 2, прогноз динаміки показників операційної діяльності - в табл. 3.

Рис. 1. Сіткова модель процесів реалізації інвестиційної фази проекту

Таблиця 1

Прогноз витрат на реалізацію окремих процесів проекту

Напрямки витрат

(процеси)

Код

процесу

Варіант, тис. грн

5

1. Планування процесів проекту, придбання документації на виріб

1 - 2

8

2. Технологічне проектування

2 - 3

25

Другие файлы:

Аналіз фінансового стану комунального підприємства "Чернігівське тролейбусне управління"
Аналіз результатів діяльності підприємства, проводиться з метою оцінки його фінансово-економічного стану і визначення реальних шляхів фінансового оздо...

Дослідження фінансово-господарської діяльності Відкритого акціонерного товариства "Харківгаз"
Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства. Пропозиції щодо підвищення рівня ефективності економіко-аналітичної роботи господарської діяль...

Фінансовий аналіз ефективності виробництва (на прикладі ВТП "Вода")
Показники фінансово-економічних результатів діяльності підприємства, напрямки реалізації внутрішніх і зовнішніх факторів підвищення прибутковості виро...

Аудиторський контроль результатів фінансово-господарської діяльності підприємства
Завдання, джерела інформації і методичні прийоми аудиту результатів фінансово-господарської діяльності підприємства. Способи оцінки фінансового стабіл...

Розробка заходів з підвищення ефективності операційної діяльності ВАТ "Дніпропетровськгаз"
Аналіз ефективності операційної діяльності ВАТ "Дніпропетровськгаз", прогноз його фінансово-економічних результатів діяльності шляхом економіко-матема...