Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Вплив податків на формування інвестиційних ресурсів підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Формування інвестиційних ресурсів підприємства. Принципи побудови та критерії оцінки податкової системи. Проблеми і перспективи реформування системи оподаткування інвестиційної діяльності. Підвищення ефективності інвестиційної діяльності підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

План

  • Вступ
  • 1. Формування інвестиційних ресурсів підприємства
  • 2. Принципи побудови та критерії оцінки податкової системи
  • 3. Проблеми і перспективи реформування системи оподаткування інвестиційної діяльності на регіональному рівні
  • 4. Особливості інвестиційної діяльності в Україні
  • 5. Загальна характеристика підприємства "НАЗВА". Оцінка діяльності підприємства. Значення прийнятого Податкового кодексу України в аспекті впливу оподаткування на інвестиційну діяльність підприємств
  • 6. Створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні, удосконалення податкової системи України
  • 7. Державні гарантії захисту інвестицій
  • 8. Шляхи підвищення ефективності інвестиційної діяльності на сучасному етапі
  • Висновки
  • Список використаних джерел

Вступ

Актуальність теми. Сучасні умови господарювання та новітня стратегія розвитку України орієнтована на інтеграцію до світової та європейської спільноти поставили нові вимоги до функціонування економічної та політичної систем держави. Посилена увага з боку держави та її окремих інститутів приділяється новому вектору розвитку економіки - стабільному зростанню. Але стабільність в економіці можна досягнути лише за рахунок впровадження нових ефективних правил функціонування економічних агентів. Одним із найважливіших кроків на цьому шляху є прийнятий новий податковий кодекс України. В ньому розроблено та впровадження чіткий та прозорий механізм оподаткування.

У 90-х рр. минулого століття Україна була вимушена практично з нуля будувати власну систему оподаткування. Вона мала водночас відповідати вимогам ринкової системи господарського регулювання і виходити зі специфічних рис трансформаційних процесів, що відбувалися в українській економіці. Недосконалість нормативних актів у сфері оподаткування, численні зміни до них та бездумне копіювання досвіду розвинутих країн призвели до формування в країні заплутаної, суперечливої та неефективної податкової системи.

Податкове регулювання діяльності підприємств на мікрорівні охоплює дії підприємств щодо прийняття оперативних рішень пов'язаних зі змінами в законодавчій базі та умовами господарювання. Ці дані є рівними, взаємозалежними і взаємопов'язаними. Наприклад, зміна бази оподаткування, яку ухвалюють на макрорівні безпосередньо впливає на мікрорівень, а зменшення бази оподаткування на мікрорівні впливає на дохідну частину бюджету на макрорівні.

Кроки, які останнім часом зроблено Україною у напрямі вдосконалення податкової системи, не знімають потреби в підготовці та здійсненні більш ґрунтовних перетворень, яких так потребує наша держава.

Проблемою впливу системи оподаткування на інвестиційну діяльність займалося багато вітчизняних вчених таких як: В.Л. Андрущенко, О.Д. Василик, О.Р. Квасовський, А.І. Крисоватий, О.П. Кириленко, М.М. Свердан, Т.Б. Савченко, С.М. Онисько та інші. Однак в своїх працях, вони недостатньо уваги приділяли впливу прибуткового оподаткування на інвестиційну діяльність підприємств і як наслідку впровадження більш стабільного нормативно правового акту з питань оподаткування яким є Податковий кодекс.

Теоретичним підґрунтям написання курсової роботи стали праці таких вчених, як Паласевич М., Сербина О., Сколотяний Ю. та багатьох інших, які плідно досліджували проблеми оподаткування в Україні, теоретичні та методологічні засади його здійснення, а також вплив оподаткування на інвестиційну діяльність.

Недостатня теоретична розробка та особливе практичне значення зазначених положень в сучасних умовах господарювання зумовили вибір теми курсової роботи, постановку її мети та завдань.

Метою курсової роботи є дослідження впливу системи оподаткування загалом на інвестиційну діяльність підприємств.

Реалізація мети дослідження зумовила об'єктивну необхідність виявлення і розв'язання наступного комплексу завдань:

охарактеризувати принципи побудови та критерії оцінки податкової системи;

розкрити проблеми і перспективи формування системи оподаткування на інвестиційну діяльність на регіональному рівні;

охарактеризувати сучасний стан інвестиційної діяльності в Україні;

показати значення прийнятого Податкового кодексу України в аспекті впливу оподаткування на інвестиційну діяльність підприємств;

проаналізувати вплив податкового стимулювання на розвиток інвестиційних процесів в Україні;

інвестиційний ресурс оподаткування податкова

охарактеризувати створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні щодо шляхів удосконалення податкової системи України;

висвітлити державні гарантії захисту інвестицій.

Предметом дослідження є теоретико-методологічні підходи до аналізу впливу системи оподаткування на інвестиційну діяльність.

Методи дослідження. При дослідженні теоретичних аспектів впливу системи оподаткування на інвестиційну діяльність використовувались: системний аналіз, методи індукції, дедукції, абстракції і формальної логіки; порівняння, групування, метод середніх величин, кореляційно-регресійний аналіз.

Інформаційною основою дослідження є законодавчі та нормативні акти, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань податкової системи.

Структура та обсяг роботи. Курсова робота складається із вступу, десятьох пунктів, фінансового звіту підприємства, висновків, списку використаних джерел.

1. Формування інвестиційних ресурсів підприємства

Політика формування інвестиційних ресурсів являє собою частину загальної інвестиційної стратегії підприємства, яка полягає в забезпеченні необхідного рівня самофінансування його ІД й залученні для цих цілей капіталу в найбільш ефективних формах з різноманітних джерел.

Найважливішою проблемою інвестора в процесі формування інвестиційних ресурсів є визначення їх загального обсягу. Загальна сума інвестиційних ресурсів підприємства має визначатися виходячи з запланованого обсягу освоєння коштів у процесі реалізації окремих реальних інвестиційних проектів, а також запланованого приросту портфеля фінансових інвестицій. Таким чином, загальний обсяг необхідних інвестиційних ресурсів у плановому періоді визначатиметься за такою формулою:

ІРЗ=Уnі=1РІП+ДФІ,

де ІРЗ - загальний обсяг необхідних інвестиційних ресурсів в плановому періоді;

РІП - потреба в інвестиційних ресурсах для реалізації реального інвестиційного проекту;

ДФІ - передбачений обсяг приросту портфеля фінансових інвестицій;

n - кількість реальних інвестиційних проектів підприємства, що реалізується

В плановому періоді.

У свою чергу, загальний обсяг інвестиційних ресурсів, необхідних для реалізації конкретного інвестиційного проекту визначається з урахуванням стадій інвестиційного циклу проекту.

Розрахунок загального обсягу інвестиційних ресурсів реального інвестиційного проекту.

1. Початкові інвестиції:

1.1 Капітальні витрати:

- придбання земельних ділянок;

- будівельно-монтажні роботи;

- придбання, доставка та монтаж обладнання.

1.2 Інші організаційні витрати:

- з проектно-вишукувальних робіт;

- з реклами;

- Підготовка кадрів;

- інші витрати.

1.3 Інвестиції в чистий оборотний капітал:

- придбання початкового запасу сировини;

- покриття витрат з оплати праці персоналу;

- формування страхового резерву грошових коштів;

- інші витрати.

2. Інвестиції на стадії експлуатації проекту:

2.1 Річні операційні витрати;

2.2 Податки;

2.3 Відсотки за кредит;

2.4 Непередбачені витрати;

2.5 Інші витрати.

3. Інвестиції на стадії завершення проекту:

3.1 Витрати на демонтаж обладнання та знос будівель;

3.2 Витрати з юридичного оформлення ліквідації підприємства;

3.3 Інші витрати.

Після визначення загального обсягу інвестиційних ресурсів, інвестор має визначити, яка їх частка буде профінансована за рахунок власних коштів, а яка за рахунок позичених чи залучених.

Стратегія формування інвестиційних ресурсів є важливим складовим елементом не тільки інвестиційної, але і фінансової стратегії компанії (фірми). Розробка такої стратегії покликана забезпечити безперебійну ІД передбачених обсягах; найбільш ефективне використання власних фінансових коштів, що направляються на ці цілі, а також фінансову стабільність компанії (фірми) у довгостроковій перспективі.

Першим етапом формування інвестиційних ресурсів є визначення їх обсягу відповідно до здійснюваної ІД. Найскладнішим в цих розрахун...

Другие файлы:

Формування власних фінансових ресурсів підприємства
Теоретичні основи формування власних фінансових ресурсів підприємства. Аналіз власних фінансових ресурсів (на прикладі ТОВ ТВК "РіК Лтд"). Шляхи покра...

Джерела формування інвестиційних ресурсів в Україні
Реформування економіки України в ринкових умовах, необхідність фінансового забезпечення; дослідження інвестиційного клімату і процесів фінансування ок...

Теоретичні основи фінансових ресурсів підприємства
Склад та джерела формування фінансових ресурсів підприємства - не грошових коштів, а джерел, спрямованих на формування активів. Проблеми ефективного ф...

Джерела формування фінансових ресурсів підприємства (за матеріалами агрофірми "Відродження" Покровського району Дніпропетровської області)
Сутність, склад, значення та джерела формування фінансових ресурсів підприємства в умовах ринку. Аналіз складу та джерел формування фінансових ресурсі...

Особливості формування трудових ресурсів підприємства
Сутність і основні напрямки формування трудових ресурсів підприємства в сучасних умовах, зміст і методи їх оцінювання. Аналіз ефективності використанн...