Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Аналіз фінансової діяльності Радомишльський завод "Алмаз"

Тип: дипломная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Показники фінансової стійкості підприємства і методика їхнього розрахунку. Оцінка ліквідності і платоспроможності підприємства, аналіз оборотного капіталу, його склад і джерела фінансування. Аналіз ефективності використання фінансових ресурсів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ТА ПОСЛІДОВНІСТЬ АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

1.1 Фінансовий стан підприємства й ознаки його стійкості

1.2 Показники фінансової стійкості підприємства і методика їхнього розрахунку

1.3 Ліквідності та платоспроможність підприємства і методика їх визначення

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ РАДОМИШЛЬСЬКОГО ЗАВОДУ “АЛМАЗ”

2.1 Аналіз господарської діяльності підприємства

2.2 Аналіз використання прибутку підприємства

2.3 Аналіз оборотного капіталу підприємства, його склад і джерела фінансування

2.4 Оцінка ліквідності і платоспроможності підприємства

РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ РАДОМИШЛЬСЬКОГО ЗАВОДУ “АЛМАЗ”

3.1 Ефективність управління капіталом підприємства

3.2 Рентабельність і ефективність роботи підприємства

3.3 Аналіз ефективності використання фінансових ресурсів мобілізованих в процесі емісії і розміщення облігацій

3.4. Зростання основних показників фінансової стійкості підприємства

ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
фінансовий ліквідність платоспроможність

ВСТУП

Актуальність обраної теми обумовлена тим, що в сучасних ринкових в умовах на перший план виноситься проблема керування фінансовим станом підприємства і методикою проведення оцінки фінансового стану, аналізом результатів діяльності господарського суб'єкта.

Особливе значення в сучасних ринкових умовах здобуває своєчасна та об'єктивна оцінка фінансового стану підприємства за виникненням різних форм власності.

Метою оцінки фінансового стану підприємства є пошук резервів підвищення рентабельності виробництва і зміцнення комерційного розрахунку як основи стабільної роботи підприємства і виконання їм зобов'язань перед бюджетом, банком і іншими установами.

Вимоги ринку - це дати найбільш повну відповідність про фінансовий стан, фінансову стабільність підприємства. Це досягається на основі визначення системи фінансових показників і коефіцієнтів. Їхня сукупність дає можливість оцінити фінансовий стан підприємства, зробити об'єктивні висновки і намітити конкретні заходи щодо їх поліпшення. Метою фінансового аналізу є оцінка результатів діяльності підприємства по виконанню планів, досягненню рівня розвитку економіки, використання існуючих можливостей. За допомогою фінансового аналізу робиться обґрунтування бізнес-планів і їхнє об'єктивне дослідження, визначаються економічна ефективність використання матеріальних і фінансових ресурсів виявлення і вимір внутрішніх резервів, дослідження оптимальності управлінських рішень.

В умовах ринкових відносин система планування в середині підприємства зберігається проте змінюється його обсяг і деякі підходи. Економічний аналіз забезпечує необхідне обгрунтування планових показників, оскільки його оцінки досягнутого рівня виробництва і розтрачання ресурсів, з одного боку, попиту, ринкових цін і ефективності роботи - з іншого, є необхідною умовою планування діяльності підприємства.

У ході оцінки фінансового стану вивчаються наслідки діяльності всіх підприємств і господарських установ, визначення впливу факторів на їхнє відхилення для виявлення в подальшому недоліків і резервів, а також розробка заходів, спрямованих на відновлення і збільшення обсягів виробництва і реалізації, підвищення ефективності і стабільності їхньої роботи.

Предметом дослідження є організація проведення аналізу фінансового стану підприємства.

Теоретичною і методологічною основою дослідження є основні нормативні документи регламентуючі порядок розрахунку і виплати прибуткового податку, законодавчі акти України, Постанови уряду.

Дипломна робота складається з вступу, трьох розділів, висновку, списку використаних джерел і додатків.

У вступі обґрунтована актуальність обраної теми, визначені мети, основні задачі й об'єкти дослідження.

В першому розділі «Основні принципи та послідовність аналізу фінансової діяльності підприємств», дані основні принципи і послідовність оцінки фінансового стану підприємства і методика їхнього розрахунку.

В другому розділі «Аналіз фінансової діяльності Радомишльський завод “Алмаз”», розглядається аналіз фінансової діяльності Радомишльський завод “Алмаз”, у якому детально показаний оцінки використання прибутку, оцінка джерел фінансування власного капіталу і його структура, даний аналіз оборотного капіталу підприємства, а також оцінка ліквідності і платоспроможності.

В третьому розділі «Аналіз ділової активності ВАТ “Алмаз”», проведений аналіз ділової активності підприємства, в якому розглянуті питання: управління ефективністю капіталом підприємства; рентабельність і ефективність роботи підприємства та аналіз ефективності використання фінансових ресурсів мобілізованих в процесі емісії і розміщення облігацій.

РОЗДІЛ 1

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ТА ПОСЛІДОВНІСТЬ АНАЛІЗУ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ

1.1 Фінансовий стан підприємства й ознаки його стійкості

При умовах переходу економіки України до ринкових відносин, істотного розширення прав підприємств в області фінансово-економічної діяльності значно зростає роль своєчасного і якісного аналізу фінансового стану підприємств, оцінки їхньої ліквідності, платоспроможності і фінансовій стійкості і пошуку шляхів підвищення і умов фінансової стабільності. [12]

Особливого значення здобуває своєчасна на об'єктивна оцінка фінансового стану підприємств за виникненням різноманітних форм власності, оскільки жоден власник не повинний зневажати потенційними можливостями збільшення прибутку фірми, який можна знайти на підставі своєчасного й об'єктивного аналізу фінансового стану підприємств.

Систематичний аналіз фінансового стану підприємства, його платоспроможності, ліквідності і фінансовій стійкості необхідний ще і тому, що прибутковість будь-якого підприємства і банки, розглядаючи режим його керування і диференціацію процентних ставок.

Фінансовий стан підприємства залежить від результатів його виробничої, комерційної і фінансово-господарської діяльності. Тому на нього впливають усі ці види діяльності підприємства. На фінансовому стані підприємства позначаються безперебійний випуск і реалізація високоякісної продукції. [4]

Як правило, яких вищі показники обсягу виробництва і реалізації продукції, робіт, послуг і нижча їхня собівартість, те вища прибутковість підприємства, що позитивно впливає на його фінансовий стан.

Фінансовий стан підприємства - це комплексне поняття, що є результатом взаємодії всіх елементів системи фінансових відносин підприємства, визначається сукупністю виробничого і господарського факторів і характеризується системою показників, що відображають наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів.[33]

Неритмічність виробничих процесів, погіршення якості продукції, труднощі з його реалізацією приводять до зменшення надходження засобів на рахунки підприємства, у результаті чого погіршується його платоспроможність.

Існує і зворотний зв'язок, оскільки шлюб засобу може привести до перебоїв у забезпеченні матеріальними ресурсами, а отже у виробничому процесі.

Фінансова діяльність підприємства може бути спрямована на забезпечення систематичного надходження й ефективного використання фінансових ресурсів, дотримання розрахункової і кредитної дисципліни, досягнення раціонального співвідношення власного і притягнутого засобу, фінансової стійкості з метою ефективного функціонування підприємства. [5]

Саме цим обумовлена необхідність і практична значимість систематичної оцінки фінансового стану підприємства, якому належить істотна роль у забезпеченні його стабільного фінансового стану.

Отже, фінансовий стан - це одна з найважливіших характеристик діяльності кожного підприємства.

Метою оцінки фінансового стану підприємства є пошук резервів підвищення рентабельності виробництва і зміцнення комерційного розрахунку як основи стабільної роботи підприємства і використання їм зобов'язань перед бюджетом, банком і іншими установами. [18]

Фінансовий стан підприємства треба систематично і всебічно оцінювати з використанням різних методів, прийомів і методик аналізу. Це зробить можливу критичну оцінку фінансових результатів діяльності підприємства як у статистику за визначений період, так і в динаміку - за ряд періодів, дасть можливість визначити “болючі крапки” у фінансовій діяльності і способи ефективного використання фінансових ресурсів, їхнього раціонального розміщення.

Неефективність використання фінансових ресурсів приводить до низької платоспроможності підприємства і, як наслідок, до можливих перебоїв у постачанні, виробництві і реалізації продукції, до невиконання плану прибутку, зниження рентабельності підприємства, до погрози економічних санкцій. [4]

Основними задачами аналізу фінансового стану є:

дослідження рентабельності і фінансової стійкості підприємства;

дослідження ефективності використання майна (капіталу) підприємства забезпечення підприємства власним оборотним коштом;

Другие файлы:

Фінансовий аналіз діяльності ВАТ "Кременчуцький сталеливарний завод"
Вертикальний і горизонтальний аналіз динаміки джерел формування та напрямів використання фінансових ресурсів ВАТ "Кременчуцький сталеливарний завод"....

Оцінка та методологія визначення фінансової діяльності підприємства
Дослідження даних фінансової звітності: аналіз руху грошових коштів, горизонтальний і вертикальний аналіз, фінансові коефіцієнти. Визначення потреби в...

Аналіз діяльності підприємства ДП "Залучанський спиртовий завод"
Вивчення організації фінансової роботи на підприємстві ДП "Залучанський спиртовий завод". Ознайомлення із структурою оборотних активів. Управління гро...

Фінансовий аналіз діяльності ВАТ "Завод ім. Фрунзе"
Аналіз структури, динаміки джерел формування та напрямів використання фінансових ресурсів підприємства. Аналіз ліквідності, фінансової стійкості, діло...

Аналіз фінансової звітності ПрАТ "Коростенський завод ЗБШ"
Організаційно-фінансова характеристика заводу, характеристика засновників підприємства за статутним капіталом. Аналіз господарської діяльності. Оцінка...