Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Аналіз фінансового стану ВАТ "Запоріжсталь"

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Огляд фінансової роботи на підприємстві ВАТ "Запоріжсталь". Аналіз фінансово-господарської діяльності, відтворення основних фондів, стану фінансового планування. Узагальнення результатів аналізу, розробка пропозицій щодо підвищення фінансової стійкості.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Аналіз фінансового стану ВАТ "Запоріжсталь"

Зміст

Вступ

1. Організація фінансової роботи на підприємства ВАТ "Запоріжсталь"

2. Організація аналізу фінансово-господарської діяльності

3. Фінансове забезпечення відтворення основних фондів

4. Фінансове планування на підприємстві

5. Оцінка фінансового стану підприємства

6. Узагальнення результатів аналізу та розробка пропозицій щодо підвищення фінансової стійкості підприємства

Висновки

Список використаної літератури

Додаток

РЕФЕРАТ

Курсова робота «Аналіз фінансового стану ВАТ "Запоріжсталь"» вміщує сторінок тексту, літературних джерел, графічних малюнка та таблиці.

Основним завданням роботи є вивчення фінансової роботи підприємства, проведення фінансового аналізу ВАТ "Запоріжсталь", який дозволить своєчасно виявити і усунути недоліки у фінансовій діяльності, знайти управлінські рішення для поліпшення фінансового стану підприємства: його платоспроможності, ліквідності, прибутковості, фінансової стійкості.

ВСТУП

Аналіз фінансового стану, навіть прибуткового підприємства, є постійною необхідністю, адже нерідко трапляються випадки, коли високорентабельне підприємство має фінансові труднощі. Це не пояснюється тим, що фінанси залежать не тільки від доходу, але і від того, наскільки раціонально і ефективно вони використовуються.

Фінансовий стан підприємства - це сукупність показників, які відображають наявність, розміщення і використання ресурсів підприємства, реальні і потенційні фінансові можливості підприємства.

Незадовільний фінансовий стан або низька фінансова стійкість суб'єкта господарювання стає перешкодою до отримання кредитів та інвестицій, залучення вкладів, загрожує втратою платоспроможності та банкрутством. Підприємства, які мають низьку фінансову стійкість втрачають можливість ефективно працювати, вони втрачають довіру з боку кредитно-банківських установ, постачальників, покупців, партнерів та інших контрагентів. Підприємство з низькою фінансовою стійкістю не зможе розмістити необхідні інвестиційні вклади, його акції втрачають цінність і перестають купуватися на ринку. Врешті - решт, постійне погіршення фінансового стану веде до банкрутства та ліквідації суб'єкта господарювання.

Таким чином, функціонуючи в ринковій економіці кожне підприємство, як суб'єкт підприємницької діяльності, може забезпечувати такий стан фінансових ресурсів, при якому воно стабільно зберігало б здатність безперебійно виконувати свої фінансові зобов'язання перед своїми діловими партнерами, державою, власниками, найманими працівниками.

Звідси визначаємо і основні напрямки аналізу фінансового стану комбінату - вивчення причин, які негативно або позитивно позначаються на фінансовому стані, підготовка рекомендацій щодо підвищення фінансової стабільності підприємства, розробка заходів по оптимізації структури фінансових ресурсів та їх ефективного використання.

Ці завдання вирішуються на основі дослідження динаміки абсолютних і відносних фінансових показників з виділенням основних розділів аналізу фінансового стану підприємства: аналіз звітності; аналіз ліквідності та платоспроможності; аналіз показників прибутковості та рентабельності.

Основні методи, які необхідний застосувати в аналізі фінансового стану комбінату: горизонтальний і вертикальний аналіз, коефіцієнтний аналіз і факторний аналіз.

Застосована методика і достовірні дані фінансової звітності передбачають проведення якісного аналізу фінансового стану ВАТ "Запоріжсталь", результати якого використовуємо для розробки управлінських рішень для підвищення ефективності діяльності підприємства.

1.Організація фінансової роботи на підприємстві

Дирекцій, що займається фінансово-економічними питаннями явтляется Дирекція з фінансово-економічних питань, до складу якої входять: головний спеціаліст з інформаційних технологій; фінансовий відділ; планово-економічний відділ; відділ автоматизованих систем управління виробництвом; бюро аналізу фінансово-господарської діяльності; бюровексельних розрахунків. Очолює дирекцію - фінансовий директор.

Основними завданнями дирекції є: розробка економічної та фінансової політики; перспективне і поточне планування економічної і фінансової діяльності підприємства; аналіз і контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємства та його підрозділів, забезпечення реалізації програм стратегічного розвитку інформаційних технологій.

До складу фінансової дирекції входять планово - економічний відділ, фінансовий відділ, бюро вексельних розрахунків та бюро аналізу фінансово - господарської діяльності.

До складу фінансового відділу входять бюро:

- розрахунків з постачальниками і підрядниками і касових операцій;

- розрахунків із споживачами;

- зовнішньоекономічних розрахунків;

- фінансового планування.

Цілі фінансового відділу:

1. Участь спільно з іншими структурними підрозділами в реалізації акціонерної стратегії, спрямованої на підвищення капіталізації підприємства, збільшення прибутковості та збереження стабільності доходів в періоди спаду.

2. Вивчення умов залучення на підприємство позикових коштів оптимальної вартості для довгострокового фінансування стратегічних планів розвитку підприємства з реконструкції виробництва та освоєння новітніх технологій.

3. Організація оперативної фінансової діяльності:

- Організація ведення операцій по рахунках комбінату, відкритих у банках в національній та іноземній валютах;

- Організація отримання та повернення банківських кредитів;- Організація ведення касових операцій, виплат робітникам і служабовцям зарплати і прирівняних до неї платежів;

- Організація отримання та повернення банківських кредитів;- Організація ведення касових операцій, виплат робітникам і службовцям зарплати і прирівняних до неї платежів;

- Проведення аналізу господарської діяльності підприємства і підготовка спільно з іншими підрозділами матеріалів з аналізу в частині, що стосується фінансового відділу.

До складу планово-економічного відділу входять:

- бюро ціноутворення;

- виробниче бюро;

- бюро планування собівартості і аналізу;

- бюро методології;

- бюро обліку оперативного витрати;

- бюро капітального будівництва.

Цілі планово-економічного відділу:

1.Совершенствованіе методів планування й аналізу економічних показників.

2.Повишеніе рівня компетентності персоналу відділу.

3.Економія енергоресурсів та попередження забруднення навколишнього середовища.

2. Організація аналізу фінансово-господарської діяльності

На підприємстві проведення комплексного аналізу фінансово-господарської діяльності здійснює бюро аналізу фінансово-господарської діяльності, що входить до складу фінансової дирекції.

Комплексний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства містить:

- вертикальний та горизонтальний аналіз балансу підприємства;

- розрахунок утворення прибутку;

- характеристику майна підприємства;

- аналіз структури активів (оборотних та необоротних);

- аналіз руху грошових коштів;

- аналіз дебіторської та кредиторської заборгованості;

- характеристику джерел капіталу підприємства (власного і позикового);

- оцінку фінансової стійкості підприємства;

- оцінку ліквідності підприємства;

- аналіз рентабельності та ділової активності підприємства.

Також в аналізі фінансово-господарської діяльності широко використується коефіцієнтний аналіз показників фінансової діяльності підприємства.

Аналізом фінансових звітів займаються не тільки керівники і відповідні служби підприємства, але і його засновники та інвестори з метою вивчення ефективності використання ресурсів, банки - для оцінки умов кредитування і визначення ступеня ризику, податкові органи для виконання плану надходження коштів до бюджету і т.п. .

Слід зазначити, що аналіз фінансової звітності не дозволяє будувати категоричні висновки і тільки орієнтує користувача інформації в оцінці фінансового стану підприємства та визначенні його вузьких місць [3, с. 146].

Для проведення комплексного аналізу фінансово-господарської діяльності використовується звітність таких відділів як: бухгалтерія, планово-економічний відділ, фінансовий відділ.

Фінансова звітність складається з балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух засоби, звіту про власний капітал та примітки до звітів. Фінансові звіти містять статті, склад і з-тримання яких визначається відповідними Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку [4. c. 18].

3. Фінансове забезпечення відтворення основних фондів

Відтворення має дві форми: просте відтворення, коли витрати на відшкодування зносу основних фондів відповідають за величиною нарахова...

Другие файлы:

Аналіз фінансового стану підприємства
Сутність і призначення аналізу фінансового стану підприємства. Прийоми аналізу. Роль аналізу фінансового стану в розробці фінансової політики підприєм...

Шляхи удосконалення фінансового стану підприємства друкарної галузі
Теоретичні аспекти поняття фінансового стану підприємства: сутність, значення для діяльності. Аналіз фінансового стану ВАТ "Видавництво Харків". Показ...

Аналіз фінансового стану та облік фінансових результатів (на прикладі товариства з обмеженою відповідальністю "Родіна-Агро" Жовтневого району)
Теоретичні основи проведення аналізу фінансового стану підприємства. Аналіз розташування господарства та його природних умов, основних складових ресур...

Аналіз фінансового стану сільськогосподарського підприємства на прикладі ТОВ "Східне"
Особливості фінансової діяльності на підприємстві, методика та показники оцінки його фінансового стану. Аналіз ресурсного потенціалу, фінансового резу...

Аналіз фінансового стану підприємства (на матеріалах ЗАТ "АТБ Групп")
Теоретичні аспекти визначення поняття фінансового стану підприємства. Комплексний аналіз фінансового стану ЗАТ "АТБ групп". Шляхи управління фінансови...