Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Аналіз ділової активності та швидкості обороту оборотних коштів на підприємстві ВАТ "ЗРЦТ"

Тип: дипломная работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Оцінка становища суб'єкта господарювання на фінансовому ринку та кількісної оцінки його конкурентоспроможності. Задачі аналізу ділової активності і ефективності діяльності підприємства. Нормативно-правове забезпечення туристичної діяльності в Україні.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1.Теоретичні основи аналізу ділової активності ВАТ «ЗРЦТ»

1.1 Сутність, цілі та задачі аналізу ділової активності та ефективності діяльності підприємства

1.2 Методика аналізу ділової активності та ефективності діяльності підприємства

1.3 Нормативно-правове забезпечення туристичної діяльності в Україні

РОЗДІЛ 2. Фінансово-економічний склад ВАТ «ЗРЦТ» 6

2.1 Загальна характеристика ВАТ «ЗРЦТ»

2.2 Аналіз фінансового стану ВАТ «ЗРЦТ»

2.3 Аналіз ділової активності, та швидкості обороту оборотних коштів ВАТ«ЗРЦТ»

РОЗДІЛ 3. Шляхи поліпшення ділової активності ВАТ «ЗРЦТ»

3.1 Факторний аналіз ділової активності та швидкості обороту оборотних коштів ВАТ «ЗРЦТ»

3.2 Резерви поліпшення ділової активності та підвищення ефективності діяльності підприємства ВАТ «ЗРЦТ»

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ВСТУП

В останні роки на Україні в певних аспектах розвиваються ринкові відносини, і це викликає зміни у всіх сферах нашого суспільства, в функціях управління, в тому числі і в аналізі. Після переходу економіки України на ринкові відносини виникла необхідність поповнення джерел власних засобів, що відноситься до задачі фінансової стабілізації організації в умовах ринку.

Також потрібно зауважити, що майно підприємства складається з різних об'єктів обліку - носіїв прав власності окремих суб'єктів. Права кожного власника на майно підприємства і на участь у його прибутках визначаються часткою і формою інвестованих коштів, а гарантією захищеності прав власності підприємства є власний капітал, зокрема зареєстрована його частка.

Отже, обрана тема бакалаврської роботи дає можливість дослідити оцінку ділової активності та швидкості обороту оборотних коштів на підприємстві ВАТ ”ЗРЦТ”.

У підприємства дуже часто виникає потреба не тільки в деталізованому аналізі фінансово стану підприємства за показниками оцінки його майна, ліквідності, платоспроможності, фінансової стійкості, рентабельності, кредитоспроможності, ділової активності, а й у комплексному експрес-аналізі за скороченою кількістю показників.

Фінансовий стан підприємства можна охарактеризувати з точки зору цільових потреб аналітика, тобто оцінити або прибутковість підприємства, або його майновий стан, фінансову стабільність, або його ліквідність і платоспроможність, або його становище на ринку цінних паперів. Для кожного з цих варіантів є відповідний інструментарій, методики і комплекси оціночних показників.

Мета даної роботи - пошук резервів підвищення фінансової стійкості та швидкості оборотності оборотних коштів, як основи стабільної роботи підприємства та виконання ним зобов'язань перед бюджетом, банком та іншими установами.

Одним з важливих елементів оцінки фінансового стану підприємства є оцінка його ділової активності та ефективності господарювання. Актуальність даної теми полягає в тому, що аналіз показників ділової активності підприємства дає змогу оцінити в динаміці оборотність усього власного капіталу, мобільних обігових коштів, готової продукції, дебіторської та кредиторської заборгованості, фондовіддачі основних запасів.

Завдання даної роботи - провести оцінку ділової активності та ефективності господарювання підприємства на прикладі ВАТ ”ЗРЦТ”, прослідити динаміку зміни показників ділової активності на протязі 2009-2011 рр., запропонувати на основі аналізу шляхи підвищення ділової активності та ефективності господарювання підприємства.

Питання аналізу фінансового стану підприємства і, зокрема його ділової активності та ефективності господарювання розглядається такими вітчизняними вченими як Білик М.Д., Карбовник А.М., Дідик Л.М., Ізмайлової К.В. та ін.

Для аналізу роботи інформаційною базою для оцінювання фінансового стану підприємства є дані:

- балансу (форма №1);

- звіту про фінансові результати ( форма №2);

Бакалаврська робота складається з трьох розділів. В розділі 1 даної роботи розглядаються теоретичні аспекти ділової активності та ефективності господарювання підприємства . В розділі 2 проводиться розрахунок показників ділової активності та ефективності господарювання ВАТ ”ЗРЦТ” та на їх основі зроблено оцінку ділової активності та ефективності господарювання за 2009-2011р.р., а також проведено аналіз обсягу та структури майна. Шляхи підвищення ділової активності та ефективності господарювання ВАТ ”ЗРЦТ” розглянуто в розділі 3.

РОЗДІЛ 1. ПОКАЗНИКИ ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ТА ШВИДКОСТІ ОБОРОТНИХ КОШТІВ ПІДПРИЄМСТВ

1.1 Сутність, цілі та задачі аналізу ділової активності і ефективності діяльності підприємства

Ділова активність комерційної організації виявляється в динаміці її розвитку, досягненні нею цілей, які відображають натуральні та вартісні показники, в ефективному використанні економічного потенціалу, розширенні ринків збуту продукції.

Рівні ділової активності конкретної організації відображають етапи її життєдіяльності - зародження, розвиток, підйом, спад, криза, депресія, - показують ступінь адаптації до мінливих ринкових умов, якість управління тощо. Оцінка ділової активності на якісному рівні може бути отримана в результаті порівняння діяльності даної компанії з однотипними за сферою застосування капіталу підприємствами [10, с. 214-216].

Автори наукових праць виводять необхідність оцінювання рівня ділової активності не тільки виходячи з суб'єктивних показників, а й застосування певного набору об'єктивних показників, в тому числі фінансових коефіцієнтів, з можливістю виведення наприкінці інтегрованого кінцевого показника, за яким можна присвоїти суб'єкту господарської діяльності певний рейтинг та порівнювати підприємства між собою.

Таким чином, активність підприємства в фінансовому аспекті проявляється насамперед в швидкості обороту його коштів, відображає ефективність роботи підприємства відносно величини авансованих ресурсів або відносно величини їх споживання в процесі виробництва.

Ділову активність характеризують як мотивований макро- і мікроекономічним рівнем управління процес стійкої господарської діяльності організації, направлений на забезпечення її позитивної динаміки, збільшення трудової зайнятості та ефективне використання ресурсів з метою досягнення ринкової конкурентоспроможності. Тобто ділова активність виражає ефективність використання матеріальних, трудових, фінансових й інших ресурсів за всіма бізнес-лініями діяльності і характеризує якість управління, можливості економічного зростання і достатність капіталу. в фінансовому аспекті проявляється насамперед в швидкості обороту його коштів, відображає ефективність роботи підприємства відносно величини авансованих ресурсів або відносно величини їх споживання в процесі виробництва капітал знаходиться в постійному русі, переходячи з однієї стадії кругообігу в іншу. Чим швидше капітал зробить кругообіг, тим більше продукції отримає і реалізує підприємство при одній і тій же сумі капіталу. Затримка руху коштів на будь-якій стадії веде до сповільнення оборотності капіталу, потребує додаткових вкладень коштів і може визвати значне погіршення фінансового стану підприємства.

У світовій практиці ділова активність підприємств характеризується ступенем стійкості економічного розвитку (росту). темпи економічного розвитку в першу чергу визначаються темпами збільшення реінвестованих власних засобів. Відносні показники ділової активності характеризують рівень ефективності використання ресурсів (матеріальних, трудових і фінансових), який оцінюється за допомогою показників оборотності та рентабельності.

Стійкий фінансовий стан формується в процесі всієї його виробничо-господарської діяльності і в забезпеченні цієї стійкості в першу чергу зацікавлене саме підприємство, оскільки від цього залежить його економічна перспектива [7].

Для визначення фінансового стану підприємства досліджують показники:

1. Рентабельності та фінансової стійкості підприємства;

2. Ефективності використання майна (капіталу) підприємства, забезпечення підприємства власними оборотними коштами;

3. Об'єктивної оцінки динаміки та стану ліквідності, платоспроможності та фінансової стійкості підприємства;

4. Оцінка становища суб'єкта господарювання на фінансовому ринку та кількісної оцінки його конкурентоспроможності;

5. Аналізу ділової активності підприємства та його становища на ринку цінних паперів;

6. Визначення ефективності використання фінансових ресурсів.

Оцінка майнового стану дає можливість визначати, наскільки ефективно використовується майно підприємства, чи все у нього гаразд із оновленням основних засобів сучаснішою технікою, чи своєчасно позбавляється підприємство фізично і морально застарілого устаткування і обладнання. Такий аналіз дасть можливість виявити конкретні резерви підвищення ефективності використання майна підприємства. Економістами розроблені показники оцінки фінансово-економічного стану підприємства по кожній групі.

1.2 Методика аналізу ділової активності і ефективності діяльності підприємства

Швидкість кругообігу капіталу визначається за даними фінансової звітності у відповідності до наступних формул [11, с. 27-34]:

Оборотність запасів, оборотів,

Другие файлы:

Оборотні кошти та їх організація на підприємстві
Сутність і основи організації оборотних коштів. Визначення потреби в оборотних коштах. Джерела формування оборотних коштів підприємства. Показники ста...

Ефективність використання оборотних коштів на підприємстві
Поняття й економічна сутність оборотних коштів, принципи їх організації, визначені потреби в них, їхнє значення для діяльності підприємства, показники...

Обґрунтування напрямків прискорення обігу оборотних коштів підприємства
Джерела формування оборотних коштів. Роль оборотних коштів у фінансуванні витрат на виробництво та реалізацію продукції. Визначення потреби, нормуванн...

Аналіз ділової активності і ефективності діяльності підприємства
Сутність, методика аналізу ділової активності і ефективності діяльності підприємства. Характеристика, аналіз виробничо-фінансових показників роботи ВА...

Організація та використання оборотних коштів на ТОВ "ЯЦЗ"
Теоретичні основи визначення суті і особливостей організації оборотних коштів. Порівняння основних методик оцінювання оборотних коштів підприємства. А...