Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Финансы

Адміністрування місцевих податків та зборів

Тип: курсовая работа
Категория: Финансы
Скачать
Купить
Нормативно-правове регулювання, фіскальні аспекти та шляхи вдосконалення адміністрування місцевих податків і зборів в Україні. Вплив місцевого самоврядування на систему фінансів європейських країн. Описання діяльності органів Державної податкової служби.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Організаційно-правові засади адміністрування місцевих податків і зборів в Україні

1.1 Сутність процесу адміністрування місцевих податків і зборів в Україні та його нормативно-правове регулювання

1.2 Еволюція місцевих податків і зборів в Україні

РОЗДІЛ 2. Фіскальні аспекти адміністрування місцевих податків і зборів

2.1 Оцінка обґрунтування впровадження місцевих податків та зборів

2.2 Аналіз місцевих податків і зборів на формування фінансових ресурсів регіону

2.3 Вплив місцевого самоврядування на систему місцевих фінансів європейських країн

РОЗДІЛ 3. Шляхи вдосконалення адміністрування місцевих податків і зборів в Україні

3.1 Зарубіжний досвід адміністрування місцевих податків і зборів

3.2 Напрями вдосконалення вітчизняної системи місцевих податків і зборів

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

ВСТУП

Місцеві податки і збори у сукупності податків, що справляються в Україні, займають особливе місце. Їхня специфіка полягає в тому, що на відміну від загальнодержавних податків, чинним законодавством визначено тільки види місцевих податків і зборів, їхні граничні розміри, платників та порядок розрахунків. Конкретні ж види податків для кожної місцевості, їхні ставки, порядок сплати встановлюють і визначають органи місцевого самоврядування відповідно до переліку, встановленого законодавством. Вони ж мають право вводити, в межах своєї компетенції, пільгові податки і збори, або звільняти від їх сплати певні категорії платників, а також надавати відстрочки та розстрочки по сплаті місцевих податків і зборів.

Так, місцеві податки та збори є важливою складовою податкової системи держави. Їх роль, в умовах трансформації економіки України, полягає в тому, що держава, дбаючи про загальний розвиток суспільства, для свого функціонування повинна мати певні фінансові ресурси, які б забезпечували її діяльність на загальнодержавних та місцевих рівнях. Вся система фінансування виробничої і соціальної інфраструктури, комунально-побутового обслуговування та ряду інших заходів здійснюється через місцеві бюджети органів державної влади.

Ефективність структурних перетворень та загальний стан розвитку на місцях багато залежить від того, які бюджетні ресурси отримують у своє розпорядження органи місцевого самоврядування та через які фінансові важелі це здійснюється.

Актуальність теми "Адміністрування місцевих податків та зборів" зумовлюється необхідністю подальшого вдосконалення місцевого самоврядування і його матеріально-фінансової бази, розвитком податкових відносин, складовою частиною яких є місцеві податки і збори.

Необхідність докорінних перетворень всього механізму адміністрування місцевих податків та зборів вимагає здійснення аналізу і узагальнення теоретичних, історичних питань місцевих податків і зборів, розробки єдиного концептуального підходу до місцевого адміністрування і його належного законодавчого закріплення, вдосконалення системи місцевих податків і зборів з метою її стабілізації. Саме це і спонукало до написанні курсової роботи на тему "Адміністрування місцевих податків та зборів".

Метою роботи є вивчення механізму адміністрування місцевих податків і зборів та їх роль у формуванні місцевого бюджету, а також розробка конкретних пропозицій щодо його вдосконалення.

Для досягнення цієї мети були поставленні такі завдання:

охарактеризувати поняття і функції місцевих податків і зборів,

дослідити механізм адміністрування місцевих податків та зборів;

проаналізувати чинне законодавство по місцевих податках і зборах;

зафіксувати основні проблеми що стосуються даної теми та напрями їх вирішення;

проаналізувати зарубіжний досвід щодо оподаткування на місцевому рівні.

Предметом курсової роботи є теоретичні та практичні аспекти механізму адміністрування місцевих податків і зборів.

Об'єктом дослідження даної теми є організація, процедури і технології професійної діяльності органів Державної податкової служби щодо адміністрування місцевих податків і зборів.

Під час написання роботи було використано ряд підручників та спеціальних статей, а саме: "Оподаткування місцевими, ресурсними, рентними податками та зборами. Неподаткові платежі" (О.Д. Данілов, Ю.В. Лапшин, В.А. Онищенко), "Проблема реформування місцевих бюджетів і податкова політика держави" (П.В. Мельник), "Місцеве оподаткування в Україні: традиції, реалії та напрями вдосконалення" (С.Д. Герчаківський), "Місце та роль місцевих податків і зборів у забезпеченні місцевого самоврядування" (В.О. Іваненко), "Місцеве оподаткування в Україні: проблеми формування та перспективи вдосконалення" (О.П. Кириленко)

У роботі також використовувалася нормативна база щодо місцевого адміністрування: ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" та Декрет КМУ "Про місцеві податки і збори".

В науковій літературі проблеми, пов'язані з адмініструванням місцевих податків та зборів потребують подальшого розгляду. Над проблемними питаннями, які перебувають у центрі уваги багатьох вчених щодо ролі місцевих податків і зборів працюють українські вчені, такі як М.А. Гапонюк, В.П. Яцюта, А.Є. Буряченко та A.A. Славкова, О.Д. Василик, В.М. Опарін, О.П. Кириленко, С.Д. Герчаківський, О.М. Піхоцька, О.П.Кириленко, І.Д. Луніна, В.Л. Горохов, а також зарубіжних дослідників - Б. Аллан, Ш. Бланкарт, Мертон Роберт, Дж.Е. Стігліц і інші

РОЗДІЛ 1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ АДМІНІСТРУВАННЯ МІСЦЕВИХ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ В УКРАЇНІ

1.1 Сутність процесу адміністрування місцевих податків і зборів в Україні та його нормативно-правове регулювання

На сучасному етапі економічного розвитку держави виникла нагальна потреба внесення законодавчих змін до ряду законодавчих актів, що регулювали сферу оподаткування, які були прийняті в різний час та до яких вносилась велика кількість змін. Крім того, положення нормативно-правових актів, що визначали порядок оподаткування з конкретного виду податку, не завжди узгоджувалися з положеннями інших нормативно-правових актів, що призводило до наявності колізійних норм і, як наслідок, - до виникнення спорів між суб'єктами податкових правовідносин.

Податковий кодекс України став першим в Україні кодифікованим законодавчим актом, що направлений на комплексне регулювання питань, пов'язаних з оподаткуванням. Податковий кодекс України прийнято з метою прийняття єдиного в Україні законодавчого акту, який об'єднав у собі узгоджені норми, пов'язані з нарахуванням та сплатою податків, зборів, обов'язкових платежів у державі.

Податковий кодекс України визначає правові основи побудови та функціонування податкової системи, її структуру та елементи. Податковий кодекс має замінив більше двадцяти законодавчих актів, серед яких Закони України "Про систему оподаткування", "Про податок на додану вартість", "Про оподаткування прибутку підприємств", "Про податок з доходів фізичних осіб", "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та низки інших.

З набуттям незалежності в Україні постала необхідність формування місцевих бюджетів, одним із компонентів яких виступають місцеві податки і збори.

Перелік місцевих податків і зборів та загальні принципи їх справляння затверджувалися відповідними законодавчими актами ВР України, але рішення щодо їх справляння в регіонах приймали ВР АР Крим, сільські, селищні та міські ради. Встановлювати на своїх територіях інші види місцевих податків, не визначених законодавством України, має право тільки ВР АР Крим.

25 червня 1991 року був прийнятий Закон України "Про систему оподаткування", який містив в собі основні положення щодо місцевого оподаткування, а також перелік місцевих податків і зборів в Україні у статті 15.

Необхідною правовою основою законодавчих та нормативних актів з області місцевого оподаткування є Конституція України, прийнята на п'ятій сесії ВРУ 28 червня 1996 року. Так, статтею 143 Конституції України передбачено, що "територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені органи місцевого самоврядування встановлюють місцеві податки і збори".

Першим і основним нормативним актом, який регламентував порядок справляння місцевих податків і зборів в Україні став Декрет КМУ "Про місцеві податки і збори" № 56-93 від 20.05.93 р. Цим нормативним актом (який має силу закону) було передбачено 16 видів місцевих податків і зборів. Основний зміст цього специфічного нормативного акта розкривається в характеристиці конкретних видів податків і зборів, а декілька заключних статей розкривають механізми адміністрування місцевих податків і зборів, компетенцію місцевих органів самоврядування та відповідальність за несплату місцевих податків і зборів, а також джерела слати та оподаткування іноземних громадян. Згідно зі ст. 19 Декрету № 56-93 місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів міс...

Другие файлы:

Правове регулювання місцевих податків та зборів в Україні
Характеристика теоретичних основ визначення та класифікації доходів місцевих бюджетів. Дослідження юридичної природи окремих видів місцевих податків т...

Контроль нарахування та сплати місцевих податків і зборів
Склад місцевих податків і зборів і порядок їх встановлення. Контроль за нарахуванням податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Платни...

Податковий кодекс України
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів...

Аналіз вітчизняної практики адміністрування податків
Поняття та сутності категорії адміністрування податків, вивчення його основних принципів та функцій, виявлення проблем та шляхів їх подолання, розробк...

Місцеві податки та збори як складова системи оподаткування України
Організація та характеристика місцевого оподаткування в України, його регулятивні механізми. Види місцевих податків. Аналіз структури надходжень місце...