Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Производство и технологии

Технічне обслуговування транспорту на СТО "Екіпаж"

Тип: курсовая работа
Категория: Производство и технологии
Скачать
Купить
Забезпечення умов для надання послуг з технічного автосервісу у відповідності з нормативними показниками. Характеристика виробничих приміщень станції технічного обслуговування "Екіпаж"; перелік робіт по їх реконструкції, будівництву та переозброєнню.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ТОВАРИСТВА СПРИЯННЯ ОБОРОНІ УКРАЇНИ

БІЛОЦЕРКІВСЬКИХ ТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ

ЗВІТ

з технологічної практики на СТО "Екіпаж"

Студента 2 курсу, групи М-011с,

Спеціальності 5.07010602

"Обслуговування та ремонт

автомобілів і двигунів"

Пилипенка Миколи Павловича

Біла Церква 2013р.

Зміст

Вступ

1. Забезпечення умов та засобів для надання послуг з технічного автосервісу у відповідності з нормативними показниками

2. Спеціалізація підприємства автосервісу по наданню послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобілів (супутні послуги)

2.1 Характеристика СТО "ЕКІПАЖ"

3. Специфіка бізнесу та передумови і перспективи отримання доходів

4. Обладнання СТО "ЕКІПАЖ"

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

Автомобільний транспорт відіграє істотну роль в транспортному комплексі країни, регулярно обслуговуючи більше 1.2 млн. підприємств і організацій, а також населення країни. Щорік транспортом перевозиться більше 80% вантажів, а транспортом спільного користування - більше 75% пасажирів.

Одночасно автомобільний транспорт є основним споживачем ресурсів, що витрачаються транспортним комплексом: 66% палив нафтового походження, 70% трудових ресурсів і приблизно половина всіх капіталовкладень.

Для підвищення ефективності транспорту необхідно прискорити створення і впровадження передової техніки і технології, покращувати умови праці і побуту персоналу, підвищувати його кваліфікацію і зацікавленість в результатах праці, розвивати новий вигляд транспорту, підвищувати темпи оновлення рухомого складу і інших технічних засобів, укріплювати матеріально-технічну і ремонтні бази, підвищувати рівень механізації ремонтних робіт.

Однією з найважливіших проблем тих, що стоять перед автомобільним транспортом, є підвищення експлуатаційної надійності автомобілів. Вирішення цієї проблеми з одного боку, забезпечується автомобільною промисловістю за рахунок випуску надійніших автомобілів, з іншої - вдосконаленням методів технічної експлуатації автомобілів. Це вимагає створення необхідної виробничої бази для підтримки рухомого складу в справному стані, широкого вживання прогресивних і ресурсозберігаючих технологічних процесів ТЕ і ремонту, ефективних засобів механізації, роботизації і автоматизації виробничих процесів, підвищення кваліфікації персоналу, розширення будівництва і поліпшення якості доріг. Вимоги до надійності транспортних засобів підвищуються у зв'язку із зростанням швидкостей і інтенсивності руху, потужності, вантажопідйомності і місткості автомобілів.

Автомобільний транспорт є найбільшим споживачем паливно-енергетичних ресурсів, економне використання яких залежить від якості роботи системи живлення, електроустаткування, ходової частини і інших механізмів і агрегатів автомобіля, а також кваліфікації персоналу.

Забезпечення працездатності і реалізації потенційних властивостей автомобіля, закладених при його створенні, зниження витрат на вміст, технічне обслуговування і ремонт, зменшення відповідних простоїв, що забезпечують підвищення продуктивності перевезень при одночасному зниженні їх собівартості, тобто підвищення економічності і підвищення екологічності - основні завдання технічної експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту.

Істотне значення для вирішення проблеми управління технічним станом автомобіля має планово-запобіжна система ТЕ і ремонту рухомого складу, що регламентує режим і інші нормативи по його вмісту в технічно справному стані.

Важливим елементом вирішення проблеми управління технічним станом автомобілів є вдосконалення технологічних процесів і організації виробництва ТЕ і ремонту автомобілів, що включає раціоналізацію структури інженерно-технічної служби, методів ухвалення інженерних рішень, технологічних прийомів, устаткування постів і робочих місць і наукову організацію праці.

Збереження автотранспортних засобів і їх готовність здійснювати перевізні процеси багато в чому залежать від організації перевізного процесу, методів і засобів зберігання.

На рівень технічної готовності автотранспортних засобів, величину одночасних і поточних матеріальних витрат, на їх вміст, істотно впливає методи проектування нових об'єктів автомобільного транспорту, а також реконструкції і технічного переозброєння автотранспортних, автообслуговуючих і авторемонтних підприємств, що діють.

Інтенсифікація процесу перевезень, технічного обслуговування і ремонту, ресурсозберігання на основі вживання досягнень науково-технічного прогресу підвищує роль людського чинника, тобто професійної підготовки персоналу і, перш за все інженерів-механіків і керівників підприємств.

1. Забезпечення умов та засобів для надання послуг з технічного автосервісу у відповідності з нормативними показниками

Як і будь-який інший технологічний процес, надання послуг з технічного обслуговування автомобілів передбачає наявність об'єктів виробництва, необхідної інфраструктури, технологічного обладнання, апаратури, інструментів, енергозабезпечення, кваліфікованого кадрового складу працівників, забезпечення запасними частинами і відповідними матеріалами, можливість високоякісного надання послуг і здійснення контролю за цим процесом.

Крім того, має бути забезпечений нормативно-правовий статус виробництва, відповідна фінансово-економічна і матеріальна база, дотримання вимог економічної безпеки та інших аспектів, які можуть бути небезпечними для суспільства.

Виходячи з цього, необхідно проаналізувати для діючого підприємства або того, яке має бути створена для надання послуг з автосервісу, наявність кожної зі складових даного технологічного процесу, насамперед, клієнтури, виробничої бази, матеріально-технічного забезпечення, кадрового потенціалу.

На основі такого аналізу може бути прийнято рішення про можливість започаткування даного виду бізнесу чи про вдосконалення його технологічного процесу.

технічний обслуговування автосервіс реконструкція

2. Спеціалізація підприємства автосервісу по наданню послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобілів (супутні послуги)

2.1 Характеристика СТО "Екіпаж"

Спеціалізована станція технічного обслуговування "Екіпаж" знаходиться за адресою: Україна, Київська обл.., м. Біла Церква, вул. Чуйкова, 85. При проектуванні СТО були передбаченні найбільш економічні зв'язки між ланками виробничого корпусу. Розміщення основних і допоміжних будівель і споруд відповідає технологічній схемі, санітарним та протипожежним вимогам. Передбачено розташування стоянок для автомобілів робочого персоналу та стоянки для клієнтів. У таблиці приведені порівняльні дані про наявність території, виробничих площ, їх стан і необхідний перелік робіт по їх реконструкції, будівництву, переозброєнню:

Таблиця 1

Характеристика об'єктів

Є фактично

Необхідні роботи по реконструкції

Виробничі приміщення

1.

Площа території

Впорядкування схеми транспортного і пішохідного руху, генеральний план, озеленення, часткова огорожа.

2.

Виробнича площа СТО, м2

1150

Реконструкція, впорядкування, оснащення, утеплення даху

3.

Складські приміщення, м2

125

Реконструкція, впорядкування, оснащення

4.

Офісні приміщення, м2

144

Реконструкція, впорядкування, оснащення

5.

Загальна виробнича площа, м2

1538

При реконструкції додатково потрібно побудувати будівлю автосалону і миття

Зовнішні функціональні зони

1.

Стоянка для автомобілів клієнтів, м2

229

Пристрій твердого покриття, впорядкування, оснащення

2.

Інші зовнішні функціональні зони, м2

1724

Пристрій твердого покриття, впорядкування, оснащення

Другие файлы:

Технічне обслуговування електрообладнання автомобіля
Загальна характеристика та регламент технічного обслуговування електрообладнання. Принципи роботи основних електроприладів автомобіля та їх технічне о...

Технічне обслуговування ходової частини автомобіля Газ-24 "Волга"
Будова та технічне обслуговування передньої підвіски, регулювання підшипників, амортизаторів та стабілізаторів поперечної стійкості для зменшення крен...

Будова та технічне обслуговування систем пуску дизельних тракторних двигунів
Будова системи пуску дизельного тракторного двигуна, технічне обслуговування та ремонт електроустаткування трактора Т-150: діагностика, характерні нес...

Технічне обслуговування та ремонт ходової частини автомобілів МАЗ
Технічні характеристики автомобілів МАЗ. Загальна будова, особливості, технічне обслуговування та ремонт агрегатів ходової частини: рами і буксирного...

Технічне обслуговування та ремонт двигунів змінного струму
Загальні відомості про електричні машини. Форми виконання електричних двигунів. Технічне обслуговування електродвигунів змінного струму, їх основні не...