Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Производство и технологии

Розробка автоматизованого конвеєру для сортування важкої пошти

Тип: курсовая работа
Категория: Производство и технологии
Скачать
Купить
Аналіз компонувальних рішень та технічних характеристик розподільного конвеєра установок сортування важкої пошти. Розрахунок середньої, оптимальної та максимальної потужності приводу. Оптимізація вагового навантаження та проміжних передач конвеєра.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Зміст

Вступ

1. Порівняльний аналіз компонувальних рішень та технічних характеристик розподільного конвеєра установок сортування важкої пошти

1.1 Побудова, принципи дії та класифікація установок для сортування важкої пошти

1.2 Ланцюгові конвеєри

1.3 Напівавтоматична установка УСГ-К

1.4 Візкові та пластичні УСВП

2. Оптимізація потужності приводу

2.1 Оптимізація вагового навантаження

2.1.1. Статистичний аналіз потоків

2.1.2 Графо_аналітичний розрахунок оптимального вагового навантаження РК по заданій ймовірності перевантаження

2.1.3 Розрахунок потужності приводу

2.1.3.1 Розрахунок середньої потужності приводу

2.1.3.2 Розрахунок оптимальної потужності приводу

2.1.3.3 Розрахунок максимальної потужності приводу

3. Оптимізація приводної станції РК

3.1 Кінематичний розрахунок РК

3.2 Оптимизація проміжних передач розподільного конвеєра (РК)

3.3 Оптимізація приводних станцій установок сортування важкої пошти

Висновки

Література

Додатки

Вступ

Тема курсового проекту: «Розробка автоматизованого конвеєру для сортування важкої пошти». Актуальність теми проекту обумовлена значним зростанням (збільшенням) об'ємів важкої пошти в той час, як об'єми письмової кореспонденції знижуються. Тому сортування важкої пошти, як найбільш трудомістка операція технологічного процесу поштового зв'язку, являється однією з першочергових задач автоматизації, прийнятих Дохінською стратегією.

Відповідно до завдання на курсовий проект, в курсовому проекті виконано:

1) Аналіз конструктивних компонувальних рішень установок сортування важкої пошти.

2) Оптимізація вагового навантаження розподільного конвеєра.

3) Оптимізація потужності приводу.

4) Оптимізація приводної станції розподільного конвеєра.

5) Аналіз надійності розподільного конвеєра (вибір крокаланцюга, запас міцності, ймовірність перевантаження конвеєра).

1. Порівняльний аналіз компонувальних рішень та технічних характеристик розподільного конвеєра установок сортування важкої пошти

1.1 Побудова, принципи дії та класифікація установок для сортування важкої пошти

Побудова та принципи дії установок для сортування важкої пошти (УСВП) визначається способами технічної реалізації процесу сортування поштових вантажів - посилок, бандеролей, постпакетів, пачок преси та інших важких поштових відправлень. За значної кількості способів технічної реалізації УСВП їх основу складає невід'ємна загальна для всіх машин сортування поштових відправлень сукупність груп пристроїв та механізмів - пристрій подачі(живлення), пристрій формування регулярного потоку поштових вантажів, пристрій уведення адресних ознак сортування, транспортно-розподільна система, накопичувачі, система керування.

Більшість сучасних УСВП є напівавтоматичними за складності автоматичного уведення адресних ознак поштових вантажів в керуючі пристрої, тому сепарація поштових вантажів та уведення їх адресних ознак виконується, як правило, оператором-сортувальником. Для забезпечення безперервної подачі поштових вантажів, формування їх потоку та завантаження в ТРС УСВП застосовується сукупність послідовно взаємодіючих пристроїв - конвеєр-накопичувач (КН), конвеєр-дозатор (КД), стартовий стіл (СС)з механізмом (пристроєм) завантаження поштових вантажів в ТРС.

За функціональними ознаками конвеєр накопичення та конвеєр-дозатор об'єднується в комплекс живлення (КЖ). Передавання поштових вантажів між конвеєрами та з останнього на стартовий стіл виконується, як правило, за допомогою роликових переходів.

Стартовий стіл є робочим місцем оператора-сортувальника і поєднує в собі механізмів автоматичного завантаження вантажів в ТРС та пристрій уведення інформації в керуючий пристрій.

Транспортно-розподільна система ТРС забезпечує транспортування та скидання в накопичувачі поштових вантажів у відповідності з їх адресними ознаками.

Скидачі вантажів виконується у вигляді несучих поворотних платформ закріплених до ланцюга конвеєра.

Накопичувачі поштових вантажів(НВ) УСВП призначені для збирання та тимчасового зберігання поштових вантажів одного напряму сортування.

У досконалих комплекс сортування поштових вантажів застосовується конвеєрні лінії (ЛЖ) для подавання поштових вантажів від засобів зовнішнього транспортування, а також конвеєри автоматизованого розвантаження (КАР) з робото-технічними пристроями розвантаження поштових вантажів з накопичувачів та їх завантаження в контейнери.

Система керування (СК) забезпечує узгоджену взаємодію функціональних вузлів УСВП шляхом аналізу інформації про їх стан, адресні ознаки поштових відправлень та формування відповідних керуючих дій на виконуючі органи.

Основними вузлами СК УСВП як і АЛСМ, є пристрої зчитування ЗП та розпізнавання ПР(призначені для уведення інформації про адресні ознаки) поштових вантажів), розв'язуючий пристрій РП та система адресування СА, пристрій (система) синхронізації СС, контролю та діагностики СКД.

Основними функціями системи керування УСВП є оброблення інформації про адресні ознаки поштових відправлень, сигналів пристрою синхронізації та вмикання виконуючих механізмів пристрою завантаження в ТРС, а також вмикання виконуючих пристроїв скидачів при їх наближенні до накопичувачів, в які адресовані відповідні поштові вантажі.

За своїми технологічним, функціональними та конструктивними ознаками УСВП умовно поділяються на такі класи машин:

- автоматичні та напівавтоматичні(за рівнем автоматизації процесу сортування);

- з вільним та примусовим режимом завантаження(ритмом роботи оператора, способом синхронізації роботи пристроїв уведення адресних ознак, завантаження ТРС);

- УСВП для сортування посилок, бандеролей, постпакетів, пачок друку(за видами поштових вантажів);

- стрічкові, пластинчаті, ланцюгові, вертикально-замкнуті та просторові (за типом транспортуючого конвеєра).

1.2 Ланцюгові конвеєри

Основна відміна ланцюгових конвеєрів від стрічкових полягає у тому, що ланцюг конвеєра виконує функції тягового органу і називається тяговим ланцюгом, а функції перенесення вантажів виконують спеціальні несучі пристрої-платформи, візки, пластини. Найбільше поширення одержали вертикально замкнуті ланцюгові розподільні конвеєри УСВП, які виконуються на основі одного або двох паралельних (наприклад, відповідно установки типу УСГ та УСБ) тягових ланцюгів з великим кроком.

Узагальнена кінематична схема ланцюгового вертикального замкненого конвеєра установок типу УСГ наведена на рис.1.2.1.Тяговий ланцюг 1 з кроком 100 мм і руйнівним навантаженням 12 т натягнений між приводною 2 та натяжною 3 зірочками, діаметри яких складають 512 мм.

Візки(візкові поворотні скидачі) шарнірно закріплюються до тягового ланцюга та переміщуються ним на своїх опорних роликах по направляючих опорної конструкції, приводної та натяжної станцій.

Візкові поворотні скидачі 4 прикріплюються з кроком 1000 мм і рухаються на чотирьох опорних роликах 5 по направляючих 6 робочої (верхньої) гілки конвеєра. При надходженні скидачів у процесі руху тягового ланцюга на нижню (холосту) ланку вони повертаються на кут 180 і рухаються на додаткових двох роликах 8 по направляючим 7 холостої гілки конвеєра у положенні робочої площини платформи 9 вниз, а після повороту навколо зірочки 3 набувають знову робочого положення.

Розвантаження платформи може виконуватись на одну або обидві сторони конвеєра автоматично, шляхом її нахилу за допомогою механізму скидання.

Приводна станція складається з електродвигуна 10, запобіжної муфти 11, редуктора 12 та проміжної ланцюгової передачі, що складається у свою чергу з зірочок 13,14 та ланцюга 15. Муфта призначена для розщеплення валів електродвигуна та редуктора у випадках зростання обертального моменту вище допустимого за різного роду аварійних ситуацій.

До складу натяжної станції входять два натяжні гвинти 16, які шляхом їх обертання переміщують підшипникові опори 17 в нерухомих направляючих 18 та забезпечують натяг тягового ланцюга до необхідного зусилля його натягу.

Підвісні конвеєри застосовуються в просторових сортувальних комплексах. Вони виконуються на основі тягового розбірного ланцюга з великим кроком, натягнутого по трасі конвеєра між приводною поворотною та натяжною станціями. Траса конвеєра може складати декілька сотень метрів, мати повороти у горизонтальній та вертикальній площинах, число поворотних станцій залежить від конфігурації траси.

Рис.1.2.1. Узагальнена кінематична схема розподільного конвеєра сортування важкої пошти

1.3 Напівавтоматична установка УСГ-К

Напівавтоматична установка УСГ-К призначена для сортування нестандартних поштових вантажів (посилок, пачок преси, бандеролей, поштових мішків і т.п.), маса та розміри яких не перевищують відповідно значень 20 кг та 450 450 450 мм по накопичувачах, число яких може дорівнювати 70 при двобічному розміщенні і визначає відповідне число...

Другие файлы:

Порівняльний аналіз ефективності та складності алгоритмів сортування файлів і послідовностей
Вирішення задач сортування в програмуванні та розробка ефективних алгоритмів сортування. Знайомство з теоретичним положенням, що стосуються методів со...

Алгоритми сортування
Прості алгоритми сортування та їх програмування. Сортування вставками - алгоритм сортування на основі порівнянь. Злиття двох упорядкованих послідовнос...

Розробка програми сортування масиву однобайтних даних
Мінімізація функції за методом карт Карно; розробка програм на мові асемблеру для Intel 8051: сортування масиву однобайтних даних у зовнішній пам’яті;...

Розробка автоматизованого робочого місця управління замовленнями у малому бізнесі (ПП "Сігма")
Розробка інформаційних моделей та програмного забезпечення автоматизованого робочого місця управління замовленнями малого підприємства. Трудомісткість...

Системи автоматизованого тестування
Аналіз інформаційних систем, етапів обробки інформації, Web-програмування. Огляд засобів ідентифікації користувача в САТДН. Розробка інформаційної і а...