Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Производство и технологии

Проект технічного переоснащення ділянки розливу молока на київському міському молочному заводі №3

Тип: дипломная работа
Категория: Производство и технологии
Скачать
Купить
Характеристика технічної бази молочного цеху. Економічна ефективність переоснащення ділянки розливу молока шляхом заміни розливного автомату ВІСКО ФІЛЛ-ПЕК продуктивністю 2500 л/г на розливно-упаковочний автомат ЕLОРАК QММ 4500 продуктивністю 4500 л/г.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

АНОТАЦІЯ

Даний проект є проектом технічного переоснащення ділянки розливу молока на київському міському молочному заводі №3. У проекті передбачається заміна розливного автомату ВІСКО ФІЛЛ-ПЕК продуктивністю 2500 літрів за годину на розливно-упаковочний автомат марки ЕLОРАК QММ - 4500 продуктивністю 4500 пакетів за годину. Передбачається зростання потужності цеха та переведення його в 3-х змінний режим роботи.

До технічного переоснащення ділянки розливу молока спонукають такі причини:

- постійне зменшення ефективного часу роботи апарату;

- низька продуктивність та значна кількість відходів поліетилену існуючого розливного автомату ;

- існує можливість ненадійного запаювання швів поліетиленових пакетів, і як наслідок втрати продукту;

Автомат розливно-упаковочний марки ЕLОРАК QММ - 4500 призначений для формування пакета із заготовки, що заклеєна по повздовжньому шву, заповнення пакета необхідною кількістю молока або іншого молочного продукту з подальшим запечатуванням верхніх клапанів пакета та подачі його на конвеєр для переміщення пакетів.

Встановлення розливно-упаковочного автомату ЕLОРАК QММ - 4500 дозволяє отримати наступний економічний ефект:

- зменшиться собівартість продукції;

- підвищиться рентабельність виробництва та рентабельність продаж;

- підвищиться продуктивність праці;

- збільшиться загальний прибуток;

- значно збільшиться обсяг виробництва продукції;

ВСТУП

Основним завданням молочної промисловості є забезпечення населення молоком та молочними продуктами. В умовах жорсткої конкуренції потрібно ставити високі вимоги до якості продукції, яка виробляється. Наявність в молочних продуктах таких речовин як білки, жири, вуглеводи та вітаміни обумовлюють їх високу біологічну цінність.

Молочна промисловість в Україні постійно розвивається. Вживаються певні заходи по покращенню постачання населення молочними продуктами. На підприємствах цієї галузі постійно розширюється асортимент, покращуються смакові якості та корисні властивості продуктів.

З прискоренням розвитку виробничо-технологічної бази молочної промисловості безпосередньо пов'язане більш повне і рівномірне задоволення потреб населення в молочній продукції, розширення її асортименту, підвищення її якості та комплексна переробка молока. При цьому передбачається використання нового високопродуктивного технологічного обладнання, виготовлення укомплектованих автоматизованих поточно-технологічних ліній, що забезпечують підвищення продуктивності праці.

Для забезпечення підвищення продуктивності і зменшення втрат, в молочній промисловості потрібно розширювати масштаби впровадження нових технологій комплексної переробки молока. Щоб забезпечити населення якісними молочними продуктами, а також для витіснення іноземних конкурентів з нашого ринку необхідно збільшити обсяги випуску продукції, знизивши при цьому її собівартість.

Переоснащення молочної промисловості на новій технологічній основі є одним з вирішальних факторів, що забезпечує підвищення технологічного рівня, якості і надійності машин.

Потрібна автоматизація виробництва, що зменшує використання ручної праці. В сучасній молочній промисловості і її технологічних лініях машини і апарати періодичної дії все частіше витісняються обладнанням безперервної дії, що дає змогу збільшити об'єм виробництва і значно підвищити ефективність використання техніки.

Впровадженню нових способів обробки молока на основі застосування прогресивного обладнання сприяє науково-технічний прогрес в молочній промисловості. Впровадження нових технологій виробництва дозволяє збільшити термін зберігання молока. При цьому зберігаються початкові якості молока і його склад , що є ознакою якості продукту .

ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ

1.Техніко-економічна характеристика підприємства

Київський міський молочний завод , велике переробне підприємство, розташоване в м. Вишневе Київської області. Основними задачами виробничої діяльності підприємства є відпрацьовування та освоєння сучасних технологій отримання нових видів молочних продуктів, а також вдосконалення діючих технологічних процесів виробництва продукції.

Молочний цех підприємства був побудований та почав освоєння та виробництво молочних продуктів в 1976 році. Проектна потужність цеха складала 50 тон молока за зміну. Після технічного переоснащення, що було ; проведене на підприємстві у 1987 році, молочний цех міг переробляти 100 та більше тон молока за зміну. Постачальниками сировини для виробництва молочних продуктів є КСП Київського району, а споживачами виробленої продукції -- торгові підприємства міста Києва.

Асортимент випуску цільномолочної продукції постійно поновлюється та розширюється. Це молоко пастеризоване, сметана, кефір, ряжанка, йогурт і інше.

Останнім часом підприємство орієнтується на випуск нових для нашої промисловості молочних продуктів: йогуртів, сирків .Збільшується виробництво продуктів зі знежиреного молока. Це продукти з мінімальним вмістом жиру та з підвищеним вмістом білку.

Молочний цех підприємства, вирішений в трьох-поверховому виконанні. Молоко в цех надходить через приймальне відділення, звідки воно направляється в машинно-технологічне відділення (апаратне відділення), яке розміщене на першому поверсі. Оператор розподіляє сировину по ділянках в залежності від подальшої переробки: на сепарування, якщо необхідно виготовити масло селянське, масло вершкове з вмістом какао або сметану; на пастеризацію, якщо буде потрібно виготовити кефір, пастеризоване молоко або ряжанку; на вакуум-випарну установку, якщо надходило замовлення на виготовлення згущеного молока. Знежирене молоко, яке отримано після сепарування молока йде на виробництво нежирного сиру кисломолочного. З сиру кисломолочного також виготовляють десерти.

Продукція київського міського молочного заводу випускається у відповідності з науково-технічною документацією. Відповідність продукції стандартам контролюється лабораторією. За безперервною роботою обладнання, його своєчасним і якісним ремонтом слідкує служба головного механіка підприємства.

Молокозавод належить до підприємств з сезонним характером виробництва і працює в залежності від надходження сировини. При правильній діяльності служби постачання сировини молокозавод працює майже безперервно.

Прикладається багато зусиль для вирішення першочергових завдань: підвищити рівень культури виробництва, забезпечити виробництво сучасним обладнанням, використовувати сучасні технології, забезпечити високі смакові і властивості і привабливий товарний вигляд. Все це буде сприяти забезпеченню (більш високого споживчого попиту на продукцію. Діяльність підприємства направлена на розширення виробництва, вдосконалення традиційних і введення нових технологій.

Для забезпечення населення якісними молочними продуктами, а також для витіснення іноземних конкурентів з нашого ринку необхідно збільшити обсяги випуску продукції, знизивши при цьому її собівартість.

Собівартість однієї тони молока

таблиця 1

Стаття витрат

Грн.

Структура , %

1

Сировина і матеріали.

878,55

77,68

2

Паливо і енергія.

86,12

7,62

3

Заробітна плата основних виробничих робітників.

17,52

1,55

4

Відрахування на соціальні заходи.

6,78

0,6

5

Витрати на утримання і експлуатацію устаткування.

57,25

5,06

6

Загальновиробничі витрати.

30

2,65

7

Виробнича собівартість .

1076,22

94,87