Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Производство и технологии

Методи та способи виготовлення негерметичних стільникових панелей космічних апаратів для покращення якості готової продукції

Тип: дипломная работа
Категория: Производство и технологии
Скачать
Купить
Менеджмент охорони праці та промислова безпека в народному господарстві. Служби охорони праці місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Розробка технічного пристрою для виконання операцій перфорування сотонаповнювача.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ДИПЛОМНА РОБОТА

Методи та способи виготовлення негерметичних стільникових панелей космічних апаратів для покращення якості готової продукції

РЕФЕРАТ

Обсяг пояснювальної записки 112 сторінок, ілюстрацій 42 , таблиць 11, джерел за переліком посилань 31.

Обсяг графічної частини: листів формату А1.

Актуальність роботи: підвищення якості негерметичних стільникових панелей космічних апаратів за рахунок внесення змін у технологічний процес їхнього виготовлення.

Мета роботи: вивчення методів та способів виготовлення негерметичних стільникових панелей космічних апаратів для покращення якості готової продукції.

Мета досліджень: Вирішення поставлених задач проводилося з використанням сучасних відомих методик теоретичних розрахунків, розрахункових програм та моделювання.

На першому етапі були розглянуті та проаналізовані види стільникових панелей та способи їх виготовлення, також було розглянуто деяке обладнання для їх виготовлення. Після аналізу було встановлено що доцільно перерозподілити послідовність деяких операцій по виготовленню стільникових наповнювачів для запобігання закупорювання отворів у стінках комірок.

Другим етапом був пошук рішення проблеми прошивання отворів у вже готових стільникових наповнювачах. Для цього були проведені експерименти з прошивання отворів різними способами, в результаті був запропонований пристрій на основі конструкції триподу для орієнтування робочого органу в потрібному положення над стільниковим наповнювачем.

В якості робочого органу було обрано лазерну установку. Так як вона не спричиняє механічної дії на стінки комірок стільникового наповнювача та є універсальним ріжучим інструментом для багатьох матеріалів.

В роботі використані розрахунки із верстатобудування, сучасні методи багатофакторного математичного планування експерименту, алгоритми і програми для статичної обробки даних, серед яких STATGRAPHICS, програми для проектування твердо тільних моделей у 3D-середовищі, серед яких КОМПАС-3D, SolidWorks.

Ключові слова: Стільникові панелі, стільниковий наповнювач, прошивання отворів, лазерна установка.

ABSTRACT

The volume of the graphic: A1 sheets .

Relevance of work: improving the quality of leaky cell panels spacecraft due to modification of the manufacturing process of their manufacture.

Objective: To study the methods and techniques of manufacturing honeycomb panels leaky spacecraft to improve product quality.

Purpose of research: Addressing the tasks carried out by modern methods known theoretical calculations, computer codes and modeling.

In the first phase have been considered and analyzed cell types of panels and methods for their production are also examined some equipment to make them. After analysis, it was determined that it is appropriate to reallocate some sequence of operations for the manufacture of cellular fillers to prevent clogging holes in the walls of cells.

The second step was to find a solution stitching holes in the ready-made cell filler. For this purpose, experiments were conducted with stitching holes in various ways as a result of the proposed device was based on the design tripod to guide the working body in the right position over the cellular filler.

As a working body of the laser system was chosen. Since it does not cause mechanical stress on the cell wall and cell filler is a versatile cutting tool for many materials.

The paper used in the calculations of machine tools, advanced mathematical methods for multivariate experimental design, algorithms and software for static data, including STATGRAPHICS, the program for the design firm tional models in the 3D-environment, including KOMPAS-3D, SolidWorks.

Keywords: Cellular panels, honeycomb filler insertion holes, laser unit.

  • Содержание
  • ВСТУП
  • 1. ВИДИ СТІЛЬНИКОВИХ ПАНЕЛЕЙ ТА СПОСОБИ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ
    • 1.1 Загальна відомості про стільникові панелі
    • 1.2 Методи одержання стільникових наповнювачів та панелей
    • 1.3 Обладнання для виготовлення стільникових наповнювачів та панелей
    • 1.4 Аналіз існуючих технологічних переходів при виготовлення стільникових панелей
  • 2. АНАЛІЗ
    • 2.1 Формування отворів малого діаметру різними методами
    • 2.2 Обговорення отриманих результатів
    • 2.3 Розробка нового технічного пристрою для виконання операцій перфорування сотонаповнювача
  • 3. РОЗДІЛ
    • 3.1 Тяговий пристрій гвинт-гайка кочення. Характеристика й конструктивні параметри
    • 3.2 Розрахунок передачі гвинт-гайка кочення
  • 4. ОХОРОНА ПРАЦІ І БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
  • 4.1 Системи менеджменту охорони праці та промислової безпеки в народному господарстві
  • 4.2 Служби охорони праці місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування
  • 4.3 Вимоги безпеки до місць віконання робіт
  • 4.4 Профілактика Нещасних випадків
  • 5. ЕКОНОМІЧНА ЧАСТИНА
    • 5.1 Опис виконання плану НДР
    • 5.2 Розрахунок витрат на виконання НДР
    • 5.3 Визначення ефективності НДР
  • ВИСНОВОК
  • СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

ВСТУП

Розвиток конкуренто здатних галузей народного господарства України і створення сучасної високотехнологічної продукції машинобудування, авіаційної і космічної техніки нерозривно пов'язано з розширенням використання особливого класу матеріалів - конструкційних композитів, які володіють підвищеними функціонально орієнтованими фізико механічними, термофізичними, діелектричними та іншими характеристиками.

Елементи та системи створені з композиційних матеріалів, володіють високою надійністю, несучою здатністю, довговічністю при мінімальній вазі, що є особливо актуальним для виробів авіації та космонавтики.

Конструкції стільникового типу широко використовуються в якості несучих елементів космічних апаратів (КА) і їхніх компонентів, а здатність стільників ефективно гасити шумовий фон обумовлює використання їх в авіації. Також окрім легкої конструкції та властивостей шумогасіння стільникові конструкції можуть виступати як термоізоляційні матеріали за рахунок малої площі «температурних містків» між «гарячою» та «холодною» сторонами.

В наш час стільникові конструкції все частіше починають використовуватися в повсякденному житті наприклад: в будівництві в якості шумопоглинаючого матеріалу, термоізолятора, світлопроникних стінових конструкцій; в меблевій промисловості - в якості наповнювача, це дозволяє знизити кількість використовуваної деревини, в транспортній промисловості - в якості несучих конструкцій для зниження матеріалоємності виготовлюваних виробів, що впливає на динамічні характеристики (як наслідок менші витрати палива у автомобілів і менші викиди відпрацьованих газів у атмосферу)

Так як стільникові конструкції ще продовжують поширюватися у виробництві товарів залишається актуальним поліпшення та спрощення їхнього виготовлення

Метою даної магістерської роботи є пошук можливого покращення якості виготовлюваних стільникових конструкцій для космічної промисловості.

Для досягнення поставленої мети в магістерській роботі вирішувались наступні задачі:

· Вивчити існуючі методи та способи виготовлення стільникових конструкцій;

· Ознайомитися з обладнанням та пристроями для виготовлення стільникових панелей;

· Провести досліди над існуючими методами виготовлення стільникових виробів;

· Проаналізувати отримані результати дослідів;

· Запропонувати конструктивне або технологічне рішення на основі проведеної роботи.

1. ВИДИ СТІЛЬНИКОВИХ ПАНЕЛЕЙ ТА СПОСОБИ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ

1.1 Загальна відомості про стільникові панелі

У сучасних умовах розвитку технологій і матеріалів значне поширення набувають стільникові заповнювачі і стільникові структури. Поєднання серцевини з легкого заповнювача з обшивкою дає можливість створити міцну і легку конструкцію, придатну для використання у відповідальних агрегатах літаків та інших літальних апаратів, а також при виготовленні кузовів автомобілів, залізничних вагонів, у житловому будівництві, в меблевій промисловості і в інших галузях народного господарства. Стільникові наповнювачі забезпечують необхідну жорсткість металевих панелей при згинальних навантаженнях і стійкість при стисненні. Застосування стільників дає економію масі, яка в деяких випадках досягає 15-20%. Термін служби цих конструкцій при втомних навантаженнях значно більше, ніж звичайних конструкцій; виробництво стільникових конструкцій завдяки відсутності шпангоутів і нервюр простіше і економічніше, особливо масове виробництво. Поєднання легкого заповнювача з металевою обшивкою дозволяє використовувати обшивальні матеріали малих товщин. Як матеріал для серцевини в стільникових конструкціях широко використовуються стільники з тонкого металу...

Другие файлы:

Управління якістю продукції
Економічна сутність якості продукції, методи забезпечення та особливості її оцінки. Проблеми вдосконалення контролю за якістю продукції в Україні. Фін...

Компонування обладнання процесу окиснення циклогексану
Компонувальне будівництво виробництва циклогексанону. Підбір технологічного обладнання. Характеристика технологічного процесу. Способи прийому сировин...

Визначення первісної вартості готової продукції
Поняття та класифікація готової продукції. Основні завдання обліку готової продукції, визначення її первісної вартості. Документальне оформлення руху...

Якість та контроль якості продукції
Зв’язок контролю якості зі стандартизацією. Фактори, що впливають на якість сільськогосподарської продукції, різновиди контролю якості. Стандартизован...

Аудит готової продукції
Теоретичні аспекти організації аудиту. Аудит готової продукції на підготовчому етапі перевірки. Підготовка плану і програми перевірки. Процедура аудит...