Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Производство и технологии

Листова продукція стану 2250 ВАТ "АМК"

Тип: дипломная работа
Категория: Производство и технологии
Скачать
Купить
Опис сортаменту продукції, обладнання й технології прокатки на стані 2250. Розрахунок режиму обтискань, швидкісного режиму прокатки та енергосилових параметрів на клітях "Дуо" та "Кварто", допустимих зусиль на клітях стану, часу нагрівання металу в печі.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Реферат

Пояснювальна записка до дипломного проекту має у собі 92 сторінки, 11 малюнків, 30 таблиць, 17 бібліографічних джерел .

Об'єктом дослідження дипломного проекту є встановлення металевого рекуператора який дає зниження витрати палива.

Метою проекту є зменшення енерговитрат при впровадженні проекту на стані 2250.

Загальна частина дипломного проекту повідомляє про сортамент продукції, обладнання та технологію прокатки на стані 2250.

Спеціальна частина містить відомості про встановлення металевого рекуператора.

У технологічній частині приведений розрахунок режиму обтискань, швідкістного режиму прокатки та енергосилових параметрів.

У механічній частині визначаються допустимі зусилля на клітях стану .

Теплотехнічна частина містить розрахунок горіння палива, часу нагрівання металу у чотиризонній методичній печі стану 2250 та перевірочний розрахунок основних розмірів печі.

Економічна частина містить розрахунок економічної ефективності від впровадження заміни рекуператора.

Частина охорони праці та навколишнього середовища містить характеристику шкідливих та небезпечних факторів стану 2250, заходи що до техніки безпеки, виробничу санітарію, заходи пожежної безпеки, заходи по захисту навколишнього середовища.

Частина цивільної оборони повідомляє про небезпеки та можливі нещасні випадки, містить оперативну частину плану зниження аварій по ТЛЦ - 1.

Перелік ключових слів:

Валки, витягування, деформація, кантовка, кліть, коефіцієнт, лист, момент, окалина, обтискання, правка, розбивка, екран, різнотовщинність, різноширинність, сляби, стан, схема, зусилля, прокатування, піч, температура, рольганг.

Зміст

Вступ

1. Загальна частина

1.1 Призначення стану та сортамент

1.2 Характеристика обладнання та технологічного процесу

2. Спеціальна частина

3. Технологічна частина

3.1 Фабрикація сляба

3.2 Розрахунок режиму обтискань на кліті „Дуо” та „Кварто”

3.3 Розрахунок швидкісного режиму на кліті „Дуо”

3.4 Розрахунок швидкісного режиму на кліті „Кварто”

3.5 Визначення допустимих зусиль на валкі кліті „Дуо”

3.6 Визначення допустимих зусиль на валкі кліті „Кварто”

3.7 Визначення допустимого моменту при плющенні на кліті „Дуо”

3.8 Визначення допустимого моменту при плющенні на кліті „Кварто”

3.9 Розрахунок температурного режиму на кліті „Дуо”

3.10 Розрахунок температурного режиму на кліті „Кварто”

3.11 Розрахунок енергосилових параметрів при плющенні на кліті „Дуо”

3.12 Розрахунок енергосилових параметрів при плющенні на кліті „Кварто”

3.13 Перевірка двигуна кліті „Дуо” на нагрів

3.14 Перевірка двигуна кліті „Кварто” на нагрів

4. Механічна частина

4.1 Розрахунок валків кліті „Дуо” на міцність

5. Теплотехнічна частина

5.1 Розрахунок горіння палива

5.2 Розрахунок часу нагрівання металу

5.3 Розрахунок основних розмірів печі

6. Економічна частина

6.1 Розрахунок економічної ефективності від впровадження нового обладнання у листопрокатному виробництві

7. Охорона праці та навколишнього середовища

7.1 Аналіз небезпечних і шкідливих виробничих чинників на стані 2250

7.2 Заходи з техніки безпеки і труда

7.3 Виробнича санітарія

7.4 Заходи з пожежної безпеки

7.5 Заходи по захисту навколишнього середовища

8. Цивільна оборона

Висновок

Перелік посилань

Вступ

Листова продукція відноситься до числа найбільш економічних видів металопродукції, але за для того, щоб листова продукція стану 2250 ВАТ „АМК” була біль - менш конкурентоспроможною у зрівнянні з цією ж продукцією інших вітчизняних і зарубіжних станів треба на перший план поставити проблему економії металу та економії енерговитрат. При виробництві товстих листів утрати металу дорівнюють 17 - 20%. Оскільки приблизно половина з них (6 - 10%) - втрати на обрізь, тому саме цій статті та статті витрат на енергію повинна бути приділена сама пристальна увага.

Так як, електроенергія та паливо дуже дороге та кількість його у нашій країні обмежено, то їх треба використовувати раціонально.

У зв'язку з цим актуальність зменшення енерговитрат стає все більш значною.

Для зниження енерговитрат я пропоную слідуючи технічні рішення. встановити металевий трубчатий рекуператор, для підігріву повітря до 400 0С0 що в свою чергу дає можливість підвищити калориметричну температуру, температуру горіння палива, економія палива.

1. Загальна частина

1.1 Призначення товстолистового стану 2250

Стан 2250 призначений для виробництва листів 4 - 25 мм, вширшки від 1219 до 2000 мм, завдовжки від 2400 до 12000 мм (при загальній довжені до 18 м) з кромкою обріза з вуглецевих, конструкційних, низьколегованих і легованих (зокрема неіржавіючих і інших спеціальних марок сталей). С тимчасовим опором розриву в холодному стані до 780 Н/мм2.

Заготівкою для виробництва листів є сляби товщиною від 110 до 250 мм, шириною 590 - 1250 мм і завдовжки 1200 - 1850 мм. При масі сляба від 0,6 до 3,8 т.

1.2 Устаткування і технологічний процес виробництва товстих листів в умовах товстолистового стану 2250

Сляб надходить на склад заготовок з блюмінгу 1250, де їх оглядають і якщо є дефекти, то їх зачищають, також видаляється окалина за допомогою різаків. Потім сляби зважують, проводять заміри і передають на завантажувальний рольганг, з якого за допомогою штовхача сляби завантажуються в методичну нагрівальну піч. У печах сляби гріють приблизно 1,5-2,5 год. до температури 1150-1250 С в залежності від їх розмірів та марок сталі. Процес нагріву для запобігання великого окалиноутворення ведуть форсовано згідно з інструкціями. Час нагріву залежить від виду посада, який буває холодним чи гарячим ( температура слябів приблизно 400 С ).

Виданий з печі сляб приймальним та робочим рольгангами переміщується до валків та задається в них при мінімальних обертах двигуна. Якщо сляб пересувається не за віссю рольганга, то він на ходу центрується однією з лінійок маніпуляторів.

Перші два пропуски робляться вздовж довжини сляба: при повздовжній прокатці для запобігання отримання вузьких кінців розкату сумарна витяжка повинна бути максимальною (не менш 15-20 % від товщини сляба), при поперечній прокатці для отримання потрібної ширини розкату з припуском кромок, сумарні обтискування обмежуються довжиною сляба та потрібною шириною листа.

Сумарне обтискування в перших двох проходах розподіляється між ними таким чином, щоб забезпечити гарне взрихління та збив окалини.

Після протяжки сляб кантують на 90о за допомогою конічних роликів та правої лінійки маніпулятора для розбивки ширини при продольній прокатці, отримання ладанної товщини листа при поперечній прокатці.

Якщо довжина ( ширина ) перевищує задану більш ніж на 30 мм, то цей сляб повинен прокатуватися вздовж.

Величина припуску на бокову обрізь повинна бути від 80 до 140 мм. в залежності від товщини листа, схеми прокатки, ширини листа, товщини та ширини сляба.

Товщина підката, переданого на чистову кліть, залежить від рівномірного завантаження клітей та максимальної продуктивності стана.

Якщо розкат внаслідок великого зносу та прогину валків має хвилясті кромки та нерівні торці, то в цьому випадку: зменшується обтискування при розбивці ширини у останніх пропусках; застосовується прогладжування у відповідних пропусках при тому ж зазорі, що і у попередньому пропуску на 2- 4 мм більше; зменшується подача води на валки, не допускаючи нагрівання валків вище на 70 С.

Після чорнової кліті підкат передають на чистову кліть, де відбувається остаточне формування розкату.

З чистової кліті розкат передається на роликову правильну машину №1, де вони підлягають правці. Правка розкатів засновується на знакоперемінному згинанні. Температура розкату при правці складає 700о. Якщо розкат потребує підвищення механічних властивостей, то його за допомогою шлеперів направляють до термічної роликової прохідної печі, а тонкі листи пересуваються далі тому, що в них відбувається самовідпуск. У термічній печі проводять відпуск та підігрів розкатів для повторної правки на роликовій правильній машині №2. Після правки всі розкати надходять на інспекційні столи, де їх оглядають контролери ВТК, якщо виявляють дефекти, то розкати відправляють на доробітку, а якщо дефектів не виявлено, то розкати перевертають на другу сторону за допомогою пальців кантувачів, оглядають та передають на дільницю різання.

На стані 2250 в...

Другие файлы:

Удосконалення технології виробництва товстолистової сталі в умовах стану 2250 ВАТ "АМК" з метою підвищення якості
Розробка технології, що забезпечує одержання товстих листів з мінімальною різнотовщинністю, попереджає можливе забуртовування розкатів в процесі і про...

Рассвет в 2250 году
РАССВЕТ В 2250 ГОДУ3ЗВЁЗДНАЯ СТРАЖА137ПОСЛЕДНЯЯ ПЛАНЕТА254СОКРОВИЩЕ ТАИНСТВЕННОЙ РАСЫ377ЗВЁЗДНЫЙ ОХОТНИК470...

Расчёт технологии прокатки листа 10х1600х4000 из стали 09Г2С на стане 2250 ОАО АМК
Технология прокатки на стане 2250 и характеристика клетей. Расчет режима обжатий в черновой и чистовой клетях. Расчет скоростного и температурного реж...

Розробка та обґрунтування комплексу маркетингових заходів на фабриці металопластикових вікон ТОВ "АНКО" (м. Бровари)
Оцінка стану оточуючого економічного середовища діяльності ТОВ "АНКО". Система нестатків та потреб споживачів, на задоволення яких спрямована продукці...

Оцінка інноваційного потенціалу Харківського електромеханічного заводу
Аналіз фінансового стану ДП ХЕМЗ, основна продукція підприємства. Багатофакторний аналіз показників, які застосовуються для оцінки інноваційного потен...