Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Производство и технологии

Експлуатація і ремонт буйкового рівноміра типу УБ–П

Тип: дипломная работа
Категория: Производство и технологии
Скачать
Купить
Системи автоматичного контролю, управління і регулювання параметрів виробничих технологічних процесів. Загальна та технічна характеристика рівноміру буйкового пневматичного типу УБ-П, принципова схема приладу; його монтаж, обслуговування та ремонт.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Міністерство освіти і науки України

Національний університет водного господарства і природокористування

Технічний коледж

Дипломна робота

на державний випускний кваліфікаційний екзамен з підготовки робітничої професії

Слюсар КВП і А (електроніка)

на тему:

Технологія обслуговування і ремонту буйкового рівноміра УБ - П

Рівне - 2009

Зміст

Вступ

1. Загальна характеристика і призначення дипломної роботи

2. Загальна та технічна характеристика буйкового рівноміра УБ-П

2.1 Загальна характеристика

2.2 Технічна характеристика

3. Опис технологічного процесу принципової схеми приладу

3.1 Опис принципової схеми

3.2 Опис конструкції і роботи

4. Опис монтажу, обслуговування та ремонту рівноміра

4.1 Монтаж

4.2 Підготовка до роботи

4.3 Настроювання рівноміра на робочий тиск

4.4 Настройка на певні межі вимірювання

4.5. Методи і засоби перевірки

4.5.1 Операції і засоби перевірки

4.5.2 Умови і роботи необхідні для проведення перевірки

4.5.3 Проведення перевірки

4.5.4 Оформлення результатів перевірки

4.6. Можливі несправності і методи їх усунення

5. Заходи з охорони праці і техніки безпеки

5.1 Основне законодавство з охорони праці

5.2 Вимоги електробезпеки

5.3 Пожежна безпека

6. Впровадження енергозберігаючих технологій

7. Графічна частина (1 лист формату А-1)

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Сучасні технологічні процеси відзначаються складністю та високою швидкістю протікання, а також чутливістю до відхилення режимних параметрів від нормальних значень, шкідливістю умов роботи, вибуховою та пожежною небезпечністю перероблюваних речовин. Зі збільшенням навантаження апаратів, потужності машин виконувати технологічні процеси при високих і надвисоких тисках та температурах (близьких до критичних значень), а також швидкостях хімічних реакцій з використанням ручного керування неможливо. У таких умовах навіть досвідчений працівник не може своєчасно вплинути на процес у разі відхилення його від норми, а це може призвести до втрати якості готової продукції, псування сировини, допоміжних речовин, наприклад кристалізаторів, а також до аварійних ситуацій, включаючи пожежі, вибухи, викиди великої кількості шкідливих речовин у навколишнє середовище.

Використання вимірювальної техніки в промисловості почалося тільки в XX столітті, що обумовлене інтенсивним розвитком промислового виробництва і впровадженням досконалішого технологічного устаткування.

В даний час вимірювальна техніка широко використовується, що обумовлене здійсненням в масовому масштабі комплексної автоматизації виробництва і подальшим розвитком науки. Деякі технологічні процеси можна виконувати лише при їх повній автоматизації.

Автоматизація виробництва неможлива без об'єктивної техніки вимірювання. Не можна автоматизувати процеси, показники яких не піддаються вимірюванню. Вимірювальні пристрої стають пристроями інформації, обов'язковими в ланцюгах систем автоматизації. Про значення вимірювальних пристроїв для вирішення завдань в науці можна сказати словами великого російського ученого Д.І. Менделєєва: «Наука починається там, де починають вимірювати».

1. Загальна характеристика і призначення дипломної роботи

Дипломна робота є підсумковим показником рівня підготовки студента до практичної діяльності.

Мета дипломної роботи - закріпити знання, отримані в процесі навчання, поглибити навички самостійної роботи шляхом розв'язування прикладних задач, використання оригінальних підходів до математичного моделювання технологічних процесів, та задач прикладного характеру.

По своїй спрямованості дипломна робота повинна носити науково-практичний чи інноваційний характер, відбивати сферу наукових чи практичних інтересів, які майбутній фахівець зможе реалізувати у своїй майбутній діяльності.

Дипломна робота - це кваліфікаційний документ, на основі якого Державна екзаменаційна комісія (ДЕК) визначає рівень кваліфікації фахівця.

Структура і зміст дипломної роботи повинні відрізнятися чіткістю побудови, логічною послідовністю викладу матеріалу. Студенту-дипломнику варто звернути увагу на точність формулювань, що виключає можливість суб'єктивного і неточного трактування; конкретність викладу результатів роботи. Завжди слід прагнути до простоти, ясності, стислості викладу. Автор зобов'язаний забезпечити новизну матеріалу, його наукову цінність, повноту висвітлення розглянутих питань, правильне цитування використаного матеріалу і посилання на джерела. Цитати без посилань наводити не можна.

Відповідно до існуючого наукового етикету виклад думок у роботі (як правило) ведеться від третьої особи: “ми вважаємо”, “на наш погляд” і т.д.

Структура дипломної роботи визначається її темою, спрямованістю змісту, формами і методами викладу матеріалу. Роботу доцільно виконувати на персональному комп'ютері з використанням його редакційних і графічних можливостей.

2. Загальна та технічна характеристика, призначення рівноміра

2.1 Загальне призначення

Рівномір буйковий пневматичний типу УБ-П призначений для роботи в системах автоматичного контролю, управління і регулювання параметрів виробничих технологічних процесів видачі інформації у вигляді стандартного пневматичного сигналу про рівень рідини або межі розділу двох рідин, що не змішуються, знаходяться під вакуумним атмосферним або надмірним тиском

Рівномір повинен експлуатуватися в умовах, встановлених для виконання у категорії розміщення 2 по ГОСТ 15150-69, але для роботи при температурі навколишнього повітря від -50 до +65оC і відносній вологості (95 ± 3)% при температурі 35оC і нижчих температурах без конденсації вологи.

Рівноміри забезпечують передачу вихідного сигналу по пневматичній лінії зв'язку внутрішнім діаметром 6 мм. завдовжки від 3 до 300 м. Допускається застосування трубок діаметром 4 мм. для лінії завдовжки 150 м. а також в системах, де час передачі сигналу не регламентується.

2.2 Технічна характеристика

Варіанти виконання і параметри вимірювальних рідин приведені в табл. 1

Таблиця 1

Варіант

виконання

Верхній рівень вимірювання рівня, м

Рівень межі розділу рідин, м

Щільність вимірюваної рідини г/см3

Діапазон температур вимірювального середовища, о С

УБ-П

0.02; 0.04; 0.06; 0.08; 0.10; 0.25; 0.40; 0.60; 0.80; 1.0; 1.6; 2.0; 2.5; 3.0; 4.0; 6.0; 8.0; 10.0; 16.0.

0.5 - 2.5

-50 +100

УБ - ПА УБ - ПБ УБ - ПВ УБ - ПГ

0.35; 0.40; 0.60; 0.80; 1.0; 1.6; 2.0; 3.5; 4.0; 6.0; 8.0; 10.0; 16.0.

0.5 - 2.5

+100 +400

-200 -50

-50 +200

-50 +200

УБ - ПМ УБ -ПВМ

0,60; 0.80; 1.0; 1.6; 2.0; 2.5; 3.0; 4.0

0.122 - 0.4

-50 +100

-50 +200

Примітка: При температурі вимірюваного середовища в діапазонах від -200 до -50о С і від 65 до 400оC рівноміри використовують як індикатор рівня рідини.

Клас точності, К:

- для рівнемірів з верхньою межею вимірювання рівня від 1,0 м - 1 и 1,5;

- для рівнемірів з верхньою межею вимірювання рівня від 1,6 м - 1,5;

Тиск повітря живлення рівнемірів (140 ± 14) кПа (1.4 ± 0.14) кг/см2 по ГОСТ 13053-76.

Витрата повітря живлення в сталому режимі за нормальних умов не перевищує 3 л/мін.

Робочий діапазон змін вихідного пневматичного сигналу складає 80 кПа (0,8 кгс/см2).

При зміні рівня рідини від нижньої до верхньої межі вимірювання вихідний сигнал змінюється від 20 до 100 кПа (від 0,2 до 1,0 кгс/см2).

Розрахункові значення вихідних сигналів Sp рівномірів залежно від вимірюваного рівня визначають по формулі.

Другие файлы:

Способы добычи нефти и газа в Украине
Технологічні особливості. Експлуатація нафтових свердловин. Фонтанна експлуатація нафтових свердловин. Компресорна експлуатація нафтових свердловин. Н...

Експлуатація дітей
Реалізація прав дитини в умовах економічних і соціальних протиріч. Експлуатація праці дітей, державна стратегія у вирішенні проблеми використання діте...

Технологічний процес товстолистового цеху
Опис технологічного процесу товстолистового цеху. Монтаж, ремонт та експлуатація рольгангу за ножицями поперечного різу. Капітальний ремонт та технічн...

Виробництво та експлуатація піноскла
Загальна характеристика піноскла, технологія його виробництва та обробки, експлуатація, міцність, стійкість, вогнестійкість, водостійкість і не гігрос...

Експлуатація трансформаторів
Характеристика ВАТ "Донецькобленерго". Аналіз технічного обслуговування трансформаторів струму, поточний ремонт. Правила безпечної експлуатації електр...