Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Производство и технологии

Автоматизоване проектування технологічного процесу виготовлення деталі ІТМ 37.12.224 – Вилка

Тип: курсовая работа
Категория: Производство и технологии
Скачать
Купить
Характеристика виробничого процесу виготовлення деталі "Вилка" з використанням автоматизованого та універсального металообробного устаткування. Вибір і проектування заготовки. Проектування керуючої програми для верстата з програмним управлінням.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

ЗМІСТ

Вступ

1. Технологічна частина

1.1 Загальна характеристика виробничого процесу дільниці

1.2 Службове призначення деталей

1.3 Аналіз технологічності конструкції деталі

1.3.1 Аналіз відповідності номінальних розмірів

1.3.2 Порівняний аналіз точності і шорсткості

1.3.3 Аналіз фізико-хімічних і механічних властивостей матеріалу, жорсткості деталі, її форми і розмірів

1.3.4 Аналіз точності і шорсткості базових поверхонь

1.3.5 Аналіз раціональної заготовки

1.3.6 Можливість одночасної обробки декількох деталей на окремих операціях

1.3.7 Аналіз відповідності сполучення поверхонь методам і засобам механічної обробки

1.3.8 Можливість застосування типових і стандартних технологічних процесів

1.4 Вибір і проектування заготовки

1.4.1 Вибір виду і визначення методу виготовлення заготовки

1.5 Проектування заготовки

1.6 Розробка варіантів плану обробки деталей

1.7 Розрахунок режимів різання

1.8 Проектування контрольного пристосування

1.8.1 Аналіз контролюючої поверхні та бази

1.8.2 Опис конструкції і роботи пристосування

1.9 Проектування керуючої програми для верстата зі ЧПУ

Висновки

Перелік використаної літератури

ВСТУП

деталь металообробний автоматизований верстат

Ринкова економіка заснована на попиті і рівні техніки. Для створення конкурентоздатної продукції. Необхідно реалізувати дві умови: зниження собівартості (і в такий спосіб знизити ціну реалізації) і підвищити якість продукції, що збільшує попит. Задача, поставлена в курсовому проекті знизити собівартість продукції за рахунок вибору оптимальної заготівлі, зменшення припусків на обробку, що дозволить зменшити витрату металу на одиницю продукції. Спроектувати найбільш раціональний технологічний процес, і тим самим знизити норму часу на обробку.

Велике значення в підвищенні ефективності виробництва має впровадження нових передових технологій на основі комп'ютеризації всього технологічного процесу від початку проектування до кінця виготовлення виробу.

Широке застосування автоматизації і механізації виготовлення деталей на базі верстатів з числовим програмним керуванням, гнучких автоматичних систем, комплексна механізація вантажно-розвантажувальних робіт, підйомно-транспортних і складських робіт є відчутним резервом підвищення продуктивності праці.

Основною задачею курсового проекту є розробка такого технологічного процесу, що забезпечив виготовлення заданої деталі з найменшими витратами, тобто знизити собівартість на одиницю продукції.

1. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА

1.1 Загальна характеристика виробничого процесу дільниці

Орієнтовно тип виробництва деталі «Вилка» визначається виходячи з кількості деталей, які підлягають обробці на рік і масі деталі. Відповідно цьому тип виробництва - серійний.

Серійне виробництво характеризується виготовленням деталей повторюваними партіями (серіями).

На підприємствах серійного виробництва значна частина устаткування складається з універсальних верстатів, оснащених як спеціальними, так і універсально-налагоджувальними і збірними пристосуваннями й інструментами, що дозволяє знизити трудомісткість і знизити вартість виробництва.

В умовах серійного виробництва представляється можливим розташувати устаткування в послідовності технологічного процесу для однієї чи декількох деталей, що вимагають однакового порядку обробки, зі строгим дотриманням принципів взаємозамінності при обробці.

При невеликій трудомісткості чи обробки недостатньо великий програмі випуску доцільно обробляти заготовки партіями, з послідовним виконанням операцій, тобто після обробки всіх заготівель партії на одній операції робити обробку цієї партії на наступній операції. При цьому час обробки на різних верстатах не узгоджується.

Заготовки під час роботи зберігають у верстатів, а потім транспортують цілою партією.

Деталь «Вилка» повинна виготовлятися з мінімальними трудовими і матеріальними витратами. Ці витрати можна скоротити в значній мірі правильним вибором варіанта технологічного процесу, його оснащення, механізації й автоматизації, застосування оптимальних режимів обробки і правильній підготовці виробництва. На трудомісткість виготовлення деталі впливає її конструкція і технологічні вимоги на виготовлення. Технологічність найважливіша технічна основа, що забезпечує використання конструкторських технологічних резервів.

1.2 Службове призначення деталі

Опис об'єкту виробництва і службове призначення деталей.

Деталь «Вилка» за номером 151.37.228-2 (рис. 1.1, п.41), яка насадження на вісь 16 і зафіксована гвинтом 41, призначена для переключання блок шестерень у коробці передач універсальних швидкісних тракторів марок Т-150 та Т-150К, що випускаються Харківським тракторним заводом. Трактор Т-150 має гусеничний рушій, а Т-150К - колісний.

Рис. 1.1. Коробка передач трактора Т-150К.

1.3 Аналіз технологічності конструкції деталі

1.3.1 Аналіз відповідності номінальних розмірів

Застосування стандартних лінійних розмірів доцільно для поверхонь, які підлягають точній механічній обробці, особливо для посадкових поверхонь, що сприяє стандартизації ріжучого, контрольно-вимірювального і матеріального інструмента і полегшує настроювання верстатів.

Таблиця 1.1.

Аналіз відповідності номінальних розмірів нормальним лінійним розмірам

Номінальний розмір на кресленні деталі

Відповідність номінальним лінійним розмірам з рядів

не відповідає / відповідає

R5

R10

R20

R40

R80

218.2

не відповідає

R160

+

відповідає

140 (R70)

+

відповідає

110

не відповідає

114 (R57)

не відповідає

90

+

відповідає

56

+

відповідає

50

+

відповідає

31

не відповідає

30

+

відповідає

25

+

відповідає

22

не відповідає

20

+

відповідає

24.5

не відповідає

18

+

відповідає

15

+

відповідає

10

+

Другие файлы:

Розробка технологічного процесу виготовлення деталі машини
Визначення технологічного процесу виготовлення заготовки. Технологічний процес виготовлення машинобудівної заготовки та проектування її. Особливості п...

Розробка технологічного процесу виготовлення деталі - "Корпус"
Проектування операційного технологічного процесу виготовлення деталі "Корпус": вибір форми заготовки, розрахунок припусків на обробку, режимів різання...

Проектування технологічної оснастки для виготовлення деталі "каретка верхня"
Аналіз технологічної оснастки, що використовується в технологічному процесі виготовлення деталі. Обґрунтування доцільності використання спеціального п...

Розробка граф-дерева та розмірний аналіз технологічного процесу виготовлення втулки
Побудова граф-дерева технологічного процесу виготовлення деталі "втулка". Виявлення технологічних розмірних ланцюгів з розмірної схеми та за допомогою...

Деталь "тяга"
Розробка технологічного процесу виготовлення деталі "тяга": вибір методу виготовлення заготовки, устаткування і інструмента для кожної операції технол...