Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Строительство

Проектування споруди складу готових деталей

Тип: контрольная работа
Категория: Строительство
Скачать
Купить
Загальні відомості про будівлю, її призначення. Теплотехнічний розрахунок, техніко-економічні показники. Об'ємно-планувальні та конструктивні рішення: фундаменти і балки, колони, покриття, стіни та їх кріплення. Інженерне обладнання та вентиляція будівлі.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Об'єктами будівництва є будинки та споруди, які можна розділити на житлові, суспільні, адміністративні, промислові та сільськогосподарські. Промислові поділяють на виробничі, допоміжні лабораторні корпуси і т.д.

Промислові споруди існують для зберігання, переробки сировини та напівфабрикатів. Для кожної промислової будівлі характерні свої об'ємно плануючі та конструктивні рішення, які повинні забезпечити функціональне призначення будівлі, створити оптимальні умови для виробництв, розташованих в ній. Також залежать від багатьох різноманітних вимог, в тому числі від послідовності операцій технологічного процесу, розміщення і габаритів обладнання, необхідності забезпечення умов праці у відповідності з нормативними документами, конкретного району будівництва і т.д. Конструктивні рішення споруд залежать від вимог, які пред`являються виробництвом (ступінь агресивності внутрішнього цехового середовища, вогнестійкість),а також від району будівництва (кліматичні умови, навантаження, наявність відповідних матеріалів і конструкцій). Вони суттєво пов'язані з об'ємно плануючими рішеннями споруд.

Для конкретного виробництва можуть існувати декілька конкретних об'ємо-плануючих та конструктивних рішень, з яких шляхом порівняння вибирають найкраще.

1. Загальні відомості про будівлю

будівля фундамент колона покриття

Проектуєма будівля - це склад готових деталей розмірами в вісях 36x60 м. Місце будівництва - м.Евпатория. Крок колон по зовнішнім рядам - 12м., по внутрішнім -12м. Будівля має 2 прогони по 18 м. Підйомно - транспортне обладнання - мостове, вантажопідйомністю 20т. Всі конструкції збірні, покриття із з/б ребристих плит. Грунти -суглинки.

Грунтові води відсутні, тому при влаштуванні підлоги нижня гідроізоляція непотрібна.

Відмітка рівня чистої підлоги на 150 мм вища за рівень землі. Міцність, просторова жорсткість, стійкість, довговічність забезпечується міцними з'єднаннями всіх елементів будівлі.

Так як проектуєма споруда складається з з/б елементів, то вона відноситься до першого ступеню за вогнестійкістю та до першого за довговічністю.

Інсоляція будівлі здійснюється через вікна в повздовжніх стінах будівлі. Аерація здійснюється через ворота, відкриті в процесі виробництва переважно влітку, а також через ліхтарі світло-аераційних ферм.

2. Призначення підприємства і його загальна характеристика

Склад готових деталей. Готові залізобетонні вироби з важких бетонів зберігають на відкритих майданчиках, недалеко від цеху пропарювання, що мають покриття і ухил для стоку атмосферних вод.

Виробу зберігають по типорозмірам і призначенню. Короткі вироби укладають в штабелю горизонтально, спираючи їх на прокладення і підкладки завтовшки не менше 25 мм.

В якості підйомно-транспортного устаткування використовують мостові, консольно-козлові, вежі і самохідні крани і вилкові автонавантажувачі. Вантажопідйомність кранів повинна відповідати найбільшій масі виробів, що виготовляються на заводі (з урахуванням коефіцієнта запасу).

Між штабелями влаштовують проходи шириною не менше 0,6 м і проїзди шириною, що забезпечує безперешкодний пропуск транспортних засобів. Проходи між штабелями в подовжньому напрямі влаштовують через два штабелі і не рідше чим через 25 м.

Місткість складу визначають розрахунком, але не менш 15-добового вироблення заводу.

Відпускають вироби із складу по накладних, а вантажать - за участю майстра або завідувача складом.

Прирейкові розвантажувальні склади. Високі темпи будівництва доріг вимагають по-новому організовувати складське господарство. Економічно доцільно мати прирейкові розвантажувальні склади. Вони дозволяють прискорити навантажувальні операції, поліпшити умови зберігання матеріалів, а також підвищити рівень механізації і автоматизації. При цьому найкращою формою доставки дорожньо-будівельних матеріалів з прирейкових складів є централізоване автомобільне перевезення безпосередньо на об'єкти будівництва або ЦБЗ, АБЗ, минувши проміжні склади.

Розрізняють однопродуктові (для зберігання одного виду матеріалу, наприклад, щебеня) і багатопродуктові (для зберігання декількох видів матеріалів) типи складів. Крім того, виділяють прирейкові розвантажувальні склади, об'єднані з вантажною станцією залізниці, що дозволяє понизити капітальні вкладення і експлуатаційні

3. Теплотехнічний розрахунок

Рис. 1

Розрахувати товщину стіни для термічного цеху..

Розрахункова температура зовнішнього (зимового) повітря беремо в таблиці 132(2)

t1= -28°С

t5= -23°С

Температура внутрішнього повітря tв =20°С

Порядок розрахунку.

1. Опір теплопередачі R0тер = n(tв - tH) / (ДtH·в), п=1 коефіцієнт, що приймається в залежності від положення зовнішньої поверхні огороджуючих конструкцій по відношенню до зовнішнього повітря.

tH = (t1+t5) / 2 =(-28 -23)/2 = -26°С. - розрахункова зимова

температура зовнішнього повітря.

Дtн - 10°С - нормативна температура перепада між температурою внутрішнього повітря й температурою внутрішньої поверхні стіни.

бв =8,7Вт/(м2С) - коефіцієнт тепловіддачі з внутрішньої поверхні огороджуючої конструкції.

1) Стінове огородження середньої інерційності, тобто :

1.5<Д4

2)Величина теплотехнічного опору теплопередачі:

Rо = 1 /бв+д1/1+д2/2+1/бн

1=0,62Вт/(м2 ?С)- розрахунковий коефіцієнт теплопередачі;

2=0,70Вт/(м2 ?С) - розрахунковий коефіцієнт теплопередачі;

бн=23Вт/(м2·?С) - розрахунковий коефіцієнт тепловіддачі з зовнішньої поверхні;

д2= 0,04 м - товщина штукатурки.

Замість R0 підставляємо R0тер і визначаємо товщину цегляної кладки.

1/23 + / 0,62 + 0,04 / 0,70 + 1 / 8,7 = 0,5287

0,0435 + / 0,62 + 0,028 + 0,1149 = 0, 5287

/ 0,62 = 0,3423

= 0,212м.

Отже, товщину стіни приймаємо 240.

Перевірка Д = R1S1 + R2S2 = / S1 + /S2 = 0.24 / 0,62 ·8.54 +

0,04 / 0,70 · 8,69 = 3,81

S1 =8.54 Вт / (м2 ?С);

S2 = 8.69 Вт / (м2 ?С);

Так як Д = 3.81, то умова прийнятої інерційності 1.5 < Д < 4 дотримується (1.5 < 3.81 < 4). Перевіряємо умову R0 ? R0тр :

R0 = 1/лн + /л1 + /л1 + 1/бв

R0 = 0.0435 + 0.240/0.62 + 0.028 + 0.115

R0 = 0.5736

0.5736 ? 0.3305

Висновок: товщина стіни 240.

4. Техніко-економічні показники

При проектуванні складів готових деталей виконують техніко-економічний аналіз показників проектуємих і діючих цехів щоб дібрати найкращі рішення з урахуванням конкретних умов.

Розміри площі цеху залежать не тільки від числа одиниць виробничого обладнання, але і від його розмірів, планування, розміщення проходів і проїздів, від номенклатури і розмірів допоміжних і обслуговуючих площ.

Особливу увагу при проектуванні цехів повинно бути звернено на підвищення рівня механізації процесів.

Площа забудівлі: Аз=3240м2

Робоча площа: Ар=2160 м2

Корисна площа: Ак=2056 м2

Об'єм будівлі: V=33048м3

Коефіцієнт ефективності об'ємно-плануючого рішення:

К1=V/АК= 16,1

Коефіцієнт ефективності плануючого рішення:

К2= Ар/ Ак=1.05

5. Об'ємно планувальні та конструктивні рішення

5.1 Фундаменти і фундаментні балки

В загальному об'ємі промислового будівництва трудоємкість влаштування фундаментів складає 6-8%, а витрати з/б можуть досягти 20 %.; Для способу влаштування використано стаканні фундаменти. Стіни опираються на фундаментні балки. Фундаменти вкладаються на піщану підсипку 100 мм.

Рис. 2

Марка

Розміри,мм

Витрати

Вага, т

Бетону, м3

Сталі, кг

ФЖ 18м-2

Ф21-3

2500х2500

2100х2100

4.7

2.140

38

19.2

9.5

6.7

Рис. 3

Другие файлы:

Проектування обробки деталей на верстаті з ЧПК
Проектування і програмування обробки деталей на верстатах з числовим програмним управлінням. Проектування технологічної оперції обробки заготовки: виб...

Річковий водозабір
Регулювання русла в межах гідровузла. Проектування струмененаправляючих дамб, водозабірної споруди, магістрального каналу, водопідпірних споруд. Розра...

Проектування металорізального інструменту
Металорізальний інструмент як фактор якості металообробки. Алгоритм проектування ріжучих інструментів, які застосовуються для виготовлення деталей. Пр...

Проект бетонозмішувального цеху
Приготування бетонної суміші за нормами технологічного проектування. Технічна характеристика пневматичного гвинтового підйомника ТА-15, пневмогвинтово...

Оподаткування імпорту готових соусів
Законодавча база щодо митного контролю та митного оформлення готових соусів, їх класифікація. Декларування імпорту готових соусів і порядок заповнення...

Марка