Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Строительство

Проектування промислових підприємств

Тип: курсовая работа
Категория: Строительство
Скачать
Купить
Загальна характеристика району будівництва. Опис функціонального та технологічного процесів. Техніко-економічні показники генерального плану. Архітектурно-планувальні та конструктивні рішення. Розрахунок побутових приміщень. Теплотехнічний розрахунок.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

В Україні до архітектури всіх видів споруд, в тому числі і промислових, висувають високі вимоги. Важливою проблемою проектування підприємств є вибір того чи іншого типу будівель, їх планування та конструктивних рішень. Незважаючи на існуючу різноманітність заводських будівель, що відрізняються за об'ємно-просторовим показникам, характеру технологічного обладнання і транспортних пристроїв, мікроклімату, характеру виробничих шкідливостей і видам робочих місць, - загальним критерієм в оцінюванні нових типів будівель є їхня міжгалузева уніфікація об'ємно-планувальних і конструктивних рішень, універсальність, висока ступінь індустріалізації, простота і економічність зведення, створення найкращих умов праці.

Дуже важливою умовою архітектурного проектування промислових підприємств є зниження вартості їх будівництва. Цьому сприяють такі рішення, як впровадження у будівництво багатопрольотних зблокованих будівель з малоуклонною покрівлею, гнучке розміщення побутових приміщень і т.д.

Наряду зі вказаними питаннями велику увагу слід приділяти художнім задачам і засобам архітектурної композиції промислових підприємств.

1. Загальна характеристика району будівництва

Для будівництва цеху металоконструкцій машинобудівного заводу виділена ділянка у м. Кременчуг.

Домінуючий напрям вітрів взимку - східний, влітку - західний.

Вітрове навантаження - 430 Па (другий район).

Снігове навантаження - 1300 Па (п'ятий район).

Температура повітря:

- середньорічна - +7,8°С;

- найхолоднішої доби - -30°С;

- найхолоднішої п'ятиденки - -26°С;

- абсолютна мінімальна - -37°С;

- абсолютна максимальна - +38°С;

- середня найбільш спекотного місяця - +26°С.

Кількість опадів за рік - 574.

2. Опис функціонального і технологічного процесів

будівництво архітектурний планувальний конструктивний

Ковальсько-пресувальний цех належить до машинобудівного заводу. відноситься до ІІ класу за вогнестійкістю, до ІІ класу по довговічності. Цех складається з двох будівель з металевим та з/б каркасом.

Ковальсько-пресувальний цех машинобудівного заводу складається з п'яти прольотів, у кожному з яких виконується певна технологічна операція. Технологічний процес виготовлення металоконструкцій починається з постачання металу до першого відділення цеху - складу металу. Метал завозять до складу через ворота розміром 3,6х3,6 м. Потім метал потрапляє до дільниці механічного очищення і травильного відділення, яке розташовується у суміжному прольоті. Останній етап технологічного процесу - термічна обробка продукції - виконується у частині будівлі з металічним каркасом. Контрольно - приймальне відділення, склад готової продукції розташований у тому ж прольоті, біля воріт.

Склад і площа приміщень адміністративно-побутового корпусу розраховується на основі вимог зазначених у СНіП 2.09.04-87 «Административные и бытовые помещения».

3. Техніко-економічні показники генплану

Для будівництва цеху металоконструкцій відведена ділянка прямокутної форми. Рельєф ділянки спокійний з природним нахилом місцевості з північного сходу на південний захід.

Абсолютна відмітка поверхні змінюється в межах від 80 м до 82 м. Максимальна різниця відміток в цілому по ділянці становить 2 м.

Геологічний розріз ділянки складається на основі інженерно-геологічних вишукувань. Глибина залягання ґрунтових вод достатня і не потребує зниження.

Територія заводу оточена лісонасадженням і поділена на зони. Перед виробнича зона складає адміністративний корпус, майданчик для відпочинку. Виробнича зона включає цех металоконструкцій, механічний термічний цех, оздоблювальний цех, склад допоміжних матеріалів, склад паливно-мастильних матеріалів, склад готової продукції. Підсобна зона включає в себе компресорну станцію, водонапірну башту, градирню, котельню та електропідстанцію.

Для руху транспорту і робітників передбачено мережу транспортних шляхів, які забезпечуватимуть зручність і безпеку пересування людей і транспорту. Ширина доріг складає 6 м.

Будівля цеху розташована головним фасадом на схід.

Техніко-економічні показники генплану:

- площа ділянки - 165000 м2

- площа забудови - 39890 м2

- щільність забудови %

- площа твердого покриття -54456 м2

- коефіцієнт використання території

Будівельний майданчик оточений лісонасадженнями. Ширина в'їздів до цехів - 5 м. Ширина тротуарів - 1,5 м

4. Архітектурно-планувальні рішення

Споруда, що проектується, представляє собою одноповерхову промислову будівлю і складається з п'яти прольотів. Несучі конструкції одного прольоту виконані стальними, чотирьох інших - збірними залізобетонними. Металевий проліт приймаємо шириною 30 м і довжиною 138 м, залізобетонні - шириною по 24 м і довжиною 48, 90 і 114 м. Крок колон для всієї будівлі однаковий і складає 6 м. В торцях кожного прольоту змонтовані металеві розпашні ворота.

Будівельний об'єм - 173055,6 мі; площа забудови - 12348 м2.

5. Архітектурно-конструктивне рішення

Фундаменти і фундаментні балки

Фундаменти під колони приймаються в металевому каркасі - за способом зведення монолітні залізобетонні (зводяться на місці), в залізобетонному - збірні залізобетонні за конструктивною схемою стовбчасті, які представляють собою окремо стоячі конструкції, що передають навантаження від колон і фундаментних балок на основу, глибина закладення фундаменту приймається згідно ДБН В.2.1-10-2009 і дорівнює 1,95 м. Під підошвою виконується бетонна підготовка товщиною 100 мм із бетону В35. Підколонник стаканного типу, плитна частина - одноступенева. Під залізобетонні колони прийнято фундаменти серії 1.412.1-6.

Фундаментні балки прийняті збірні залізобетонні по серії 1.415.1-2. В металевому каркасі довжиною 6 м, в залізобетонному - 6 м. Укладаються на бетонні стовпчики із бетону класу В20. По верху фундаментних балок на відмітці -0.030 виконується гідроізоляція із цементного розчину складу 1:2 з водостійкими домішками. Навколо головного корпусу виконується асфальтнобетонне вимощення шириною 1.0 м по бетонній підготовці.

Колони

У металевому каркасі колони прийняті двогілкові з прокатного двотавру №60 по серії 1.424.3-7. Переріз колон приймається 1400 х 600 мм, фахверкові колони 600х400 мм. Залізобетонні колони приймаються за серією КЭ-01-52 перерізом 1000 х 500 мм для крайньої колони марки КДІІ-15 і перерізом 1400х600 мм для середньої колони марки КДІІ-19. Фахверкові колони перерізом 600 х 400 мм марки КФ 44-1 приймаємо за серією 460-75.

Кроквяні конструкції

Металевий каркас: сталеві ферми ФС 30-19 прольотом 30 м за серією 1.460.2-10.88.

Залізобетонний каркас: залізобетонні ферми безроскісні ФБМ24П-3П прольотом 24 м за серією 1.463-3.

Покриття і покрівля

В завданні вказано конструкції покриття для металевого каркасу - стальний профільований настил по прогонах. Обираємо настил марки Н75-750 висотою 75 мм і шириною 750 мм, який вкладається по металевим прогонам марки ПР7.9 (серія 1.462.3-17) довжиною 12 м. Прогони улаштовуються з кроком 3 м.

У залізобетонному каркасі покриття проектується з типових збірних залізобетонних плит з попереднім напруженням арматури. Застосування збірних плит покриття збільшує швидкість зведення будівлі. Покрівля цеху приймається рулонною з руберойду в 4 шари з захисним шаром з гравію. Склеюється бітумною мастикою. До виступаючих частин покриття покрівельний килим прикріплюється гвіздками, а стики захищаються промазкою і оббиваються оцинкованою покрівельною сталлю. Стяжка із цементного розчину. Утеплювач - пінобетон. Пароізоляція - рулонна. Захисний шар з гравію світлих тонів крупністю зерен 5-10 мм. Товщина шару - 15 мм.

Підкранові балки

Підкранові балки в залізобетонному каркасі приймаються по серії КЭ-01-50 висотою перерізу 1000 мм. У металевому каркасі приймаються підкранові балки висотою 1650 мм двотаврового перерізу серії 1.426-1 довжиною до 6 м.

Водовідведення і каналізація

Водовідведення будівлі передбачено внутрішнє організоване. Воронки діаметром 350 мм встановлюються через 24 м вздовж парапетів. Внутрішні водостоки приймаються діаметром 100 мм.

Каналізація виконується внутрішньо-дворова з врізанням в колодязі внутрішньо-цехової каналізації. З кожного прольоту цеху виконується самостійні випускання господарської і дощової каналізації.

Вікна, ворота, двері

Віконні пройми заповнені стальними, глухими перельотами. Засклення виконано подвійним, стрічковим.

В механоскладальному цеху вікна вибрані згідно ДБНУ,...

Другие файлы:

Проектування підстанцій систем електропостачання промислових підприємств
Поняття силового трансформатора, основні вимоги до роботи цього вибору. Особливості проектування підстанції електропостачання промислових підприємств....

Системи електропостачання промислових підприємств
Огляд проектування основного електроустаткування станцій та підстанцій систем електропостачання промислових підприємств. Визначення навантаження транс...

Небезпека масових промислових вибухів у мегаполісах
Загальна характеристика надзвичайних ситуацій. Статистика промислових вибухів століття у світі та Україні. Загальні потенційно небезпечні виробництва...

Статистичний аналіз результатів діяльності промислових підприємств
Економічний зміст фінансових результатів та їх значення у діяльності підприємства. Суть фінансового стану, проблеми визначення та розміщення фінансови...

Етапи розвитку екологічного менеджменту на промислових підприємствах
Поняття, методи та основні етапи розвитку екологічного менеджменту. Його сутність, принципи, мета та функції. Сучасний підхід підприємств до природоох...