Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Строительство

Види й призначення опалювальних систем

Тип: контрольная работа
Категория: Строительство
Скачать
Купить
Призначення опалювальних систем та їх класифікація. Системи водяного опалення з верхнім і нижнім розведенням трубопроводів. Газове та електричне опалення. Залежність втрат тепла будівлею від конструкції огороджень і від матеріалів, з яких вони виконані.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ ІНСТИТУТ МЕНЕДЖМЕНТУ

Кафедра менеджменту туризму, готельного та ресторанного господарства

КОНТРОЛЬНА РОБОТА

з дисципліни Інженерне обладнання будівель

на тему: «Види й призначення опалювальних систем»

Викладач Н.В. Сушко

Студентка 4 курсу гр. ЗТМ - 01 Я.О. Випна

2014

Зміст

Вступ

1. Опалювальні системи та їх класифікація

2. Системи водяного опалення

3. Газове та електричне опалення

4. Призначення опалювальних систем

Висновок

Список використаних джерел

Вступ

В сучасному будівництві житлові та іншого призначення будинки обладнуються всіма інженерними системами, що забезпечують комфортність житла та оптимальні умови робочих місць.

Ці системи суттєво впливають на архітектуру, об'ємно-планувальні рішення будинків та інтер'єр приміщень. Крім того, оскільки експлуатація інженерних систем пов'язана із значними витратами води, тепла і енергії, то необхідно забезпечити їх раціональну та економічну роботу.

Комплекс елементів, який призначений для отримання, переносу та передачі необхідної кількості теплоти в опалювальне приміщення являє собою системи опалення.

Теплоносієм для систем опалення можу бути будь-яке середовище. Яке має здатність акумулювати теплову енергію, і в той же час дає змогу контролювати відпуск теплоти.

Актуальність теми полягає в розгляді систем опалення як одної з найважливіших систем сприятливого для роботи мікроклімату приміщення.

Метою дослідження є ознайомлення з поняттям опалювальних систем, розгляд видів систем опалення, їх класифікація, детальний розгляд водяного, газового та електричного опалення будівель.

Об'єктом роботи є системи опалення приміщень.

В ході виконання роботи потрібно виконати ряд наступних завдань:

- ознайомитися з поняттям систем опалення;

- розглянути класифікацію опалювальних систем в будівлях, їх види;

- розглянути принцип системи водяного опалення;

- ознайомиться з роботою опалювальної системи на основі газу та електрики;

- зробити висновок про призначення систем опалювання в будівлях.

1. Опалювальні системи та їх класифікація

Оскільки більшу частину свого життя людина проводить у приміщеннях, то для забезпечення нормального самопочуття і працездатності ці приміщення повинні відповідати санітарно - гігієнічним вимогам, і в них повинен бути сприятливий мікроклімат.

Під мікрокліматом приміщення розуміють сукупність теплового, повітряного і вологісного режимів у їх взаємозв'язку. Основна вимога до мікроклімату - підтримування сприятливих умов для людей, які знаходяться в приміщенні.

Мікроклімат приміщення характеризується такими параметрами: температурою внутрішнього повітря, радіаційною температурою приміщення, швидкістю руху і відносною вологістю повітря. Поєднання цих параметрів мікроклімату, при яких зберігається теплова рівновага в організмі людини і відсутня напруга в її системі терморегуляції, називають комфортними або оптимальними.

Опалення - штучний обігрів приміщень в холодну пору року з метою відшкодування у них тепловитрат і підтримки на заданому рівні температури, що відповідає умовам комфорту, а система опалення - комплекс пристроїв, що виконують функцію опалення - опалювальні котли, мережеві насоси, теплові мережі, пристрої автоматичної підтримки температури в приміщеннях, радіатори опалення, конвектори та інші.

Системи опалення складаються з таких основних елементів:

- джерела тепла;

- трубопровод;

- опалювальні прилади.

Джерелом тепла можуть бути індивідуальні, дахові, групові або районні котельні, ТЕЦ. За допомогою трубопроводів теплоносій переміщається від місця вводу зовнішніх теплових мереж в будинок або джерела тепла, розташованого в будинку, до опалювальних приладів. Останні передають тепло від теплоносія до повітря приміщення.

Системи опалення поділяють на місцеві і центральні. До місцевих систем відносять системи, в яких усі основні елементи об'єднані в одному пристрої. Такими системами є печі, газове та електричне опалення. Радіус дії місцевих систем опалення обмежений одним або двома суміжними приміщеннями.

В центральних системах джерело тепла винесене за межі приміщень, які опалюються, або взагалі за межі будинку. Системи центрального опалення класифікуються за видом теплоносія, його температурою і тиском, способом його переміщення, передачею тепла від зовнішньої поверхні опалювальних приладів до повітря приміщення і за прокладанням мереж.

За параметрами теплоносія центральні системи водяного та парового опалення бувають:

- водяні низькотемпературні (до 100 °C);

- водяні високотемпературні (від 100 °C);

- парові низького тиску (до 0,17 МПа);

- парові високого тиску (0,17--0,3МПа);

За засобом циркуляції центральні та місцеві системи водяного та повітряного опалення розрізняються на:

- системи з природною циркуляцією за рахунок різниці густини холодного і гарячого теплоносія;

- системи з примусовою циркуляцією за рахунок роботи насоса.

Передача тепла від опалювальних приладів до повітря приміщення здійснюється шляхом конвекції або випромінювання, а також при поєднанні конвекції і випромінювання. Відповідно до цього найчастіше застосовують системи опалення:

- конвективної дії;

- променевої дії.

Системи опалення повинні забезпечувати і підтримувати в приміщенні потрібну температуру, забезпечувати мінімальні затрати на обслуговування приміщень, бути простими та зручними в обслуговуванні, надійними та безпечними, безперебійними в їх роботі та функціонуванні, також мати естетичну функцію - співвідноситися з архітектурним оздобленням приміщення.

2. Системи водяного опалення

Системи водяного опалення завдяки високим санітарно-гігієнічним якостям, надійності і довговічності найпоширеніші у житлових, громадських і виробничих будинках.

Системи водяного опалення поділяють:

- за розташуванням подаючих трубопроводів: з верхнім і нижнім розведенням трубопроводів.

Система водяного опалення з верхнім розведенням і природною циркуляцією працює таким чином. Вода з котла головними стояками потрапляє в подаючий магістральний трубопровід, а з нього - в подаючі стояки. Із стояків вода по підведеннях надходить в опалювальні прилади, в яких, охолоджуючись, віддає тепло повітрю приміщення і через зворотні підведення потрапляє у зворотні стояки, зворотний магістральний трубопровід і повертається в котел.

Система водяного опалення з нижнім розведенням і природною циркуляцією) отримала таку назву через розташування подаючого магістрального трубопроводу в нижній частині будинку(у підвалі, підпільному каналі). Виконується така система за двома варіантами, які відрізняються видаленням повітря: з централізованим відведенням повітря через повітровідвідні труби і з відведенням повітря на кожному опалювальному приладі через повітряні крани.

- за способом подачі і відведення теплоносія.

Двотрубні системи водяного опалення з природною і насосною циркуляцією характеризуються наявністю двох стояків. Одним із них, подаючому, вода надходить в опалювальні прилади, а іншим (зворотнім), вода, яка віддала тепло в опалювальних приладах, надходить в зворотний магістральний трубопровід і далі - в котел або тепловий пункт. Таким чином, різниця температур води на вході і виході з опалювальних приладів максимальна (приблизно дорівнює різниці температур води в подаючій і зворотній магістралях), а отже потрібна площа опалювальних приладів в цій системі менша порівняно з однотрубною системою водяного опалення.

Однотрубні системи водяного опалення характеризуються наявністю тільки одного стояка; внаслідок чого гаряча вода проходить послідовно через декілька опалювальних приладів по вертикалі, а потім надходить в котел. Частина води підведеннями потрапляє в опалювальні прилади, а частина перемичкою проходить повз них. Перемичка називається замикаючою ділянкою.

- за напрямком руху води в магістральному подаючому і зворотному трубопроводах: тупикові і з попутним рухом води.

Характерні ознаки тупикових систем - різний напрямок руху води в магістральних подаючому і зворотному трубопроводах і різна довжина циркуляційних кілець системи опалення. Циркуляційним кільцем називається замкнутий трубний контур потоку гарячої води від вводу в будинок (або від котла) в любому напрямку і до любого опалювального приладу (або декількох послідовно з'єднаних) і потоку зворотної води, який повертається до теплового пункту (або котла).

Системи з попутним рухом води характеризуються такими показниками: однаковим напрямком руху води в подаючому і зворотному трубопроводах та однаковою довжиною циркуляційних кілець. Завдяки останньому через всі опалювальні прилади проходить приблизно однакова кількість води, що забезпечує розра...

Другие файлы:

Метрологічне забезпечення сертифікаційних випробувань газових опалювальних котлів
Особливості побудови опалювальних систем з водяним контуром. Вимоги до газових опалювальних апаратів при проведенні їх сертифікації. Вибір засобів вим...

П'ятиповерховий житловий будинок
Пiдбiр i розмiщення опалювальних приладiв, його принципи та значення. Розрахунок систем природної витяжної вентиляції житлового будинку, її призначенн...

Призначення та види паль
Призначення та види паль на будівництві. Технологія та устаткування для занурення їх у грунт, схеми монтування. Методи влаштування набивних паль. Техн...

Окремі аспекти призначення покарання
Загальні начала призначення покарання та його основні принципи. Зміст юридичної бази боротьби зі злочинністю. Характеристика сукупності злочинів, поня...

Землі оздоровчого призначення
Види природних лікувальних ресурсів. Особливості використання та правовий режим земель оздоровчого призначення. Надання, вилучення і зміни їх цільовог...