Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Строительство

Великопанельне будівництво житлових будинків

Тип: реферат
Категория: Строительство
Скачать
Купить
Опис великопанельного житлового будівництва. Основні конструктивні елементи великопанельних будинків. Етапи проходження панельних плит. Аналіз результатів оцінок раніше збудованих панельних будинків. Нинішній стан великопанельного житлового будівництва.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Міністерство освіти і науки,молоді та спорту України

Одеська державна академія будівництва та архітектури

Кафедра будівельних конструкцій

Реферат із предмету:

«Вступ до будівельної справи»

На тему:

«Великопанельне будівництво житлових будинків»

Виконав: студент ФПЦБ

1 курсу 137-т групи Войтко О.В.

Науковий керівник:

Доцент Постернак О.О.

Одеса 2013

Зміст

Вступ

Опис великопанельного житлового будівництва

Основні конструктивні елементи великопанельних будинків

Етапи проходження панельних плит

Аналіз результатів оцінок раніше збудованих панельних будинків

Теперішній стан великопанельного житлового будівництва в Україні

Висновки

Література

Вступ

Великопанельне житлове будівництво набуло значного поширення в 50-х роках XX ст. і відіграло важливу роль в ліквідації гострого дефіциту житла в багатьох країнах повоєнної Європи. В Україні, також було здійснено реорганізацію будівельного виробництва, забезпечено індустріальну базу для великопанельного домобудування і, починаючи з кінця 50-х років, розгорнулась забудова житлових масивів п'ятиповерховими будинками з мало метражними квартирами. Згодом п'ятиповерхові будинки були доповнені дев'ятиповерховими; у великих містах спочатку як архітектурні акценти, а пізніше як рядова забудова з'являються великопанельні будинки на 12-16 поверхів. У колишньому СРСР діяло понад 500 домобудівних комбінатів. На кінець 80-х років частку повнозбірного великопанельного житла було доведено до 60 % від загального об'єму житлового будівництва в країні, а в деяких містах великопанельне житло становить 75-90 % житлового фонду.

Після розпаду СРСР на початку 90-х років об'єми великопанельного будівництва різко скоротились, без масштабної державної підтримки домобудівні підприємства опинилися за межею виживання, багато з них, як, наприклад, Львівський ДБК-1 потужністю 169 тис. м2 загальної площі на рік, взагалі припинили працювати за своїм прямим призначенням.

У середовищі архітекторів і в населення склалася думка, що у великопанельного житла немає жодних перспектив. Однак успішна діяльність відомої в Україні холдингової компанії “Київміськбуд”, яка сьогодні продовжує будувати великопанельне житло, відсутність особливих проблем з його реалізацією на первинному ринку житла, величезний дефіцит доступного за ціною житла в країні переконують, що потенційні можливості великопанельного житла ще не вичерпані. З іншого боку, негативний імідж, яким користується у населення великопанельне житло, свідчить про необхідність детального вивчення його недоліків і розроблення рекомендацій з їхнього усунення, нейтралізації чи компенсації.

Стан дослідженої проблеми. Вивченню вищезазначених проблем присвячено чимало наукових робіт, причому більшість з них опубліковано до 1991 року, за часів соціалістичної планової економіки і державної монополії на масове житлове будівництво. Відповідно, тематика цих публікацій окреслювалась питаннями архітектурно-типологічного (номенклатура і планування квартир, блок-секцій, прийоми забудови), проектно-технологічного (стандартизація, уніфікація планувальних і будівельних рішень), спрямування архітектурно-композиційними аспектами. Найвагоміший внесок у вирішення цих проблем внесли Б.Р. Рубаненко, Д.С. Меєрсон, Б.Ю. Бранденбург, Я.С. Діхтер, М.Я. Кордо, М.І. Розанов, Д.С. Тонський, А.Н. Білоконь, В. Коссаковський, А. Інозем- цева, В.А. Чистова, Д.М. Яблонський, С.Д. Капустян, Я. Вассерман, Д. Животов, Є. Іохелес,

Ю.Г. Рєпін та ін. Оскільки правильність курсу на індустріалізацію житлового будівництва не піддавалась на той час жодним сумнівам, питанням оцінки експлуатаційних якостей великопанельних будинків з боку їх мешканців належної уваги не приділялось.

Після 1991 року, із становленням ринку житла в Україні, зацікавленість проблемами великопанельного житла з боку архітекторів-науковців поступово згасла. Окремі публікації, які зрідка з'являються, стосуються питань впровадження сучасних конструктивних рішень і загальної модернізації домобудівних комбінатів, їх господарської діяльності, пошуку своєї ніші на житловому ринку країни, часто мають характер прихованої реклами. Деякі публікації присвячені питанням реконструкції великопанельного житла 60-80-х років. Як правило, всі ці публікації зустрічаються не у наукових виданнях, а у журналах і газетах, пов'язаних з ринком нерухомості.

Найважливішим спільним висновком із всіх цих публікацій є те, що це житло знаходить свого споживача, що воно продовжує залишатись найшвидшим типом житлового будівництва, яке може здійснюватись цілорічно і має відносно низьку собівартість. Однак ці публікації не дають відповіді на питання стосовно вагомості недоліків великопанельного житла, можливих шляхів їх усунення чи компенсації і загальних перспектив розвитку цієї сфери домобудування. В умовах централізованого розподілу державного житла і відсутності вибору з боку його отримувачів соціальні оцінки великопанельного житла були позбавлені сенсу, бо основним критерієм були техніко-економічні показники. З ліквідацією соціалістичних форм господарювання, становленням первинного і вторинного ринків житла потенційні споживачі одержали можливість проголосувати гаманцем за той чи інший тип житла. І в цьому плані соціальна оцінка великопанельного житла стає визначальною в його подальшій долі: занепаду чи відродженню з новими якостями, відповідними до потреб потенційних споживачів.

Опис великопанельного житлового будівництва

Великопанельне житлове будівництво - один із способів збірного будівництва, заснований на використанні попередньо виготовлених великих залізобетонних панелей і плит заводського виробництва при зведенні великих житлових, адміністративних і будівель громадського призначення.

Великопанельний житловий будинок в Гомелі

Великопанельні конструкції - один з найбільш прогресивних індустріальних типів будівельних конструкцій. У сучасному будівництві вони застосовуються для зведення житлових будинків, громадських та промислових будівель, доріг, аеродромів, гребель, каналів та інших споруд. Найбільше поширення К. К. отримали в масовому житлово-цивільному будівництві, де спорудження будівель з великих панелей, виготовлених на домобудівних комбінатах (Див. Домобудівний комбінат) і заводах, дозволяє в 1,5-2 рази скоротити терміни будівництва (у порівнянні зі зведенням будинків з цегли або ін. традиційних матеріалів) і знизити витрати праці на будівельному майданчику на 30-40%. При цьому кошторисна вартість одного м2 житлової площі на 12-15% нижче, ніж в цегляних будинках.

Ідея великопанельного домобудівництва, тобто застосування для стін і перекриттів будівель великорозмірних елементів типу панелей, висувалася поруч інженерів ще у 1920-30-х рр. Проте в той період, внаслідок недостатньо високого рівня розвитку будівельної техніки, ці пропозиції носили лише проектний характер. Комплексна наукова розробка великопанельного заводського методу домобудівництва і будівництво перших досвідчених великопанельних будинків були здійснені в СРСР в 40-50-х рр. колективом співробітників Інституту будівельної техніки колишньої Академії архітектури СРСР.

Великопанельне домобудівництво сьогодні залишається пріоритетним напрямком в житловому будівництві нашої країни. При всіх своїх недоліках панельні будинки допомагають виконувати заповітні мрії тисяч сімей про власне житло. Індустріальний метод будівництва дозволяє економити на проектування, вартість і терміни зведення будівель. Крім того, сучасні типові серії будинків цілком відповідають уявленню про комфортне житло, а постійне удосконалення конструктивних та планувальних рішень забезпечує регулярний прогрес в цьому напрямку. Забезпечував. Минулого літа в Міністерстві архітектури і будівництва з'явився наказ, який свідчить про те, що втручатися в коректування типових і повторно застосовуваних проектів практично не можна.

Згідно з дослідженнями, будівництво великопанельних житлових будинків обходиться дешевше інших конструктивно-технологічних систем на 15-30% і приблизно на стільки ж виграє в темпах зведення. Ймовірно, тому питома вага великопанельного домобудівництва в загальному обсязі введення столичного житла в 2010 році, згідно з програмою розвитку будівельного комплексу Мінська щодо збільшення житлового будівництва на 2008-2012 роки, запланований у розмірі 42,2%. В планах держави залишається подальше нарощування темпів будівництва житла при забезпеченні сучасних споживчих якостей, збереження досягнутого рівня будівництва і зниження цін на житло.

В останні десятиліття естетичні і споживацькі вимоги до житлових будинків змінилися. І це відразу ж позначилося на типових проектах. І не тільки в планувальних рішеннях, але і в архітектурно-художньому образі будівель. В кінці 90-х років минулого століття була проведена повна модернізація архітектурно-планувальних рішень великопанельних житлових будинків, яка підвищила споживчі якості житла та його комфортність. Площі квартир значно збільшилися, кухня, передпокій і повний санвузол змінилися, з'явився додатковий «сервіс» комори, гардеробні, другий санвузол, «французький» балкон, лічильники... Фасади стали не тільки прикрашати, але і впровадили еркери, а поверховість типових будинків варіюється від 9 до 19. Загалом, сучасні типов...

Другие файлы:

Проект п’ятиповерхового будинку
Метою проектування п’ятиповерхового багатосімейного житлового будинку являється покращення житлових умов населення і збільшення житлової загальної пло...

Организація охорони праці на досліджуваному підприємстві
Характеристика котельні для постачання теплом опалювально-вентиляційних установок та систем гарячого водопостачання житлових і промислових будинків. А...

Проектування житлового мікрорайону
Аналіз природних і антропогенних умов території. Організація житлової і суспільної забудови мікрорайону: розрахунок і підбір кількості житлових будинк...

Теплопостачання двох будинків в м. Чигирин з застосуванням автономної котельні
Проектування систем теплопостачаня житлових кварталів. Визначення витрат теплоти в залежності від температури зовнішнього повітря. Модуль приготування...

Сучасні форми і системи розселення
Основи розселення та його форми. Особливості сучасного міста, який є скупченням на обмеженій території житлових будинків, промислових підприємств, адм...