Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Социология

Форми і методи соціальної роботи "Червоного Хреста" в сучасних умовах

Тип: дипломная работа
Категория: Социология
Скачать
Купить
Сутність соціальної роботи в системі громадського руху. Законодавчо-нормативна база соціальної роботи громадських організацій в Україні. "Червоний Хрест" - складова соціальної роботи в системі громадських рухів. Основні напрямки і форми соціальної роботи.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

  • Вступ
  • Розділ 1. Теоретичні основи соціальної роботи в громадських організаціях
  • 1.1 Сутність соціальної роботи в системі громадського руху
  • 1.2 Законодавчо-нормативна база соціальної роботи громадських організацій в Україні
  • 1.3 "Червоний Хрест" - складова соціальної роботи в системі громадських рухів
  • Розділ 2. Форми і методи соціальної роботи Червоного Хреста в сучасних умовах
  • 2.1 Організаційна структура Червоного Хреста
  • 2.2 Основні напрямки і форми соціальної роботи організації Товариство Червоного Хреста України
  • 2.3 Аналіз досвіду роботи Червоного Хреста в Хмельницькій області
  • Висновок
  • Список використаних джерел та літератури
  • Додаток

Вступ

На сучасному етапі суспільного розвитку громадські організації є важливим суб'єктом соціальної політики, тому тема "Соціальна робота громадських організацій Червоного Хреста в сучасних умовах" є актуальною. Створюються нові передумови для докорінної зміни місця та ролі цих організацій як суб'єктів суспільного життя. Виражаючи інтереси різних соціальних спільнот, класів, соціальних груп, верств суспільства, такі організації здатні зробити вагомий внесок у стабілізацію процесів розвитку соціального життя, сприяти зміцненню соціального добробуту населення.

Громадські організації - це один із ефективних і доступних засобів впливу на офіційні структури влади з боку населення. За своєю суттю громадський рух - це форма безпосереднього народовладдя, що здійснюється в умовах демократичного суспільства і правової держави тільки в порядку, передбаченому Конституцією і законодавством. Останнім часом значно активізувався процес утворення масових організацій і рухів, пожвавилась і їх діяльність. Причини активності зумовлені такими обставинами:

- наростанням явищ і процесів у різних сферах людського життя;

- загрозою війни з застосуванням зброї масового знищення;

- дедалі більшим руйнуванням життєвого середовища людини виникненням екологічної катастрофи;

- реакцією-відповіддю на наступ консервативних сил у різних країнах сучасного світу, які намагаються ущемити права, свободи людини, життєвий рівень людей;

- актуалізацією гуманістичних цінностей та ідеалів у суспільній свідомості й боротьбою за їхнє практичне втілення в життя;

- зростаючим культурним рівнем широких верств населення;

- стрімким розвитком усіх видів комунікацій, які полегшують спілкування людей та сприяють їхньому об'єднанню.

Питання, пов'язані з аспектами дослідження розвитку громадських організацій в Україні та проблем їх функціонування, ролі у розбудові громадянського суспільства та в житті держави загалом, відображені в працях українських дослідників. Внесок у теоретико-методологічні та емпіричні дослідження діяльності громадських організацій зробили такі вчені: С. Левченко, В. Балабін, О. Михайловська В. Новохацький, О. Стегній, О. Тарасов, О. Клименко, В. Нанівська та інші. Серед останніх досліджень та публікацій уваги заслуговують роботи С. Круглик, зокрема статті "Громадські організації як інститути громадянського суспільства" та "Роль неурядових організацій у розбудові громадянського суспільства в сучасній Україні", де автор досліджує вплив громадських організацій на розвиток громадянського суспільства, їх роль в напрямку утвердження демократії. Значний інтерес до дослідження складають публікації Є. Пожидаєва, що присвячені розгляду питання діяльності громадських організацій в суспільно-політичних процесах. У даному контексті варто згадати про статтю на тему: "Неурядові організації у суспільно-політичному житті України: межі участі та пріоритети діяльності". Створенню методологічної основи дослідження неурядових організацій та визначенню їх стану та перспектив в Україні присвячена дисертація В. Пащенко на тему: "Неурядові організації як інститут громадянського суспільства: методологія дослідження та стан в Україні" [65]. Разом з тим ступінь дослідження діяльності громадських організацій, а зокрема їх ефективності в напрямку розбудови громадянського суспільства, ще не є достатнім і потребує подальшого аналізу.

Об'єкт дослідження - соціальна робота громадянських організацій Червоного Хреста в Україні.

Предмет дослідження - особливості діяльності громадських організацій Червоного Хреста в Україні.

Мета дослідження - аналіз діяльності громадських організацій в напрямку розбудови громадянського суспільства в Україні. Вивчення форм і методів соціальної роботи в умовах громадських організацій Червоного Хреста.

Завдання дослідження:

1. Здійснити науковий аналіз соціологічної, педагогічної літератури діяльності громадських організацій в Україні.

2. Прослідкувати динаміку та розширення сфери діяльності громадських організацій в сучасному суспільстві.

3. Вивчити форми і методи соціальної громадських організацій Червоного Хреста.

4. Розробити методичні рекомендації, щодо удосконалення форм і методів роботи організації.

Гіпотеза дослідження - полягає у припущенні, що соціальна робота в громадських організаціях буде ефективною при використанні форм і методів, за допомогою яких буде забезпечена стабільність як суспільства в цілому, так й особистісну рівновагу кожного громадянина.

Структура - робота складається зі вступу, двох розділів, загальних висновків, список використаної літератури і джерел (68 найменувань), додатків. Загальний обсяг дипломної роботи становить 103 сторінки.

База дослідження Хмельницька міська організація Червоного Хреста; нормативно-правові акти статті законів про об'єднання громадян.

Значення роботи - полягає в тому, що на даному етапі розвитку суспільства, коли активізувався процес утворення масових організацій і рухів, створюються нові передумови для докорінної зміни місця та ролі цих організацій як суб'єктів суспільного життя.

База дослідження - також журнали вісники Червоного Хреста

Апробація дослідження - результати дослідження доповідалися і обговорювалися у в Хмельницькій міській організації Червоного Хреста.

соціальна робота червоний хрест

Розділ 1. Теоретичні основи соціальної роботи в громадських організаціях

1.1 Сутність соціальної роботи в системі громадського руху

Невід'ємною складовою будь-якого демократичного суспільства є різноманітні об'єднання громадян, їх соціально-політичне призначення полягає насамперед у тому, що вони допомагають людям у розв'язанні проблем повсякденного життя, відкривають широкі можливості для виявлення суспільно-політичної ініціативи, здійснення функцій самоврядування.

Свідчення про об'єднання людей зі спільними поглядами на природу, суспільство, літературу, мистецтво можна знайти вже у стародавніх суспільствах. У різних народів виникають різноманітні громадські об'єднання, що певною мірою впливають на суспільно-політичний розвиток. До таких можна віднести численні філософські школи Стародавньої Греції, середньовічні лицарські ордени, літературні й художні об'єднання епохи Відродження, різноманітні таємні організації (наприклад, масонські ложі або товариства декабристів) і політичні клуби Нового часу. Паралельно відбувалося осмислення сутності громадських об'єднань, їх місця і ролі у суспільстві. Починаючи з середньовіччя, мислителі намагалися розрізняти державу і суспільство. І вже у XVIII ст. Ш. Монтеск'є розглядає їх як окремі феномени. На початку XIX ст. цей підхід у І. Канта втілюється в концепції громадянського суспільства, що характеризується правовим статусом і свободою. За вченням К. Маркса та його послідовників, політичні відносини у державі виступають як суспільні, оскільки держава є похідною від суспільства. Відповідно й виникнення громадських об'єднань - процес об'єктивний, закономірний, зумовлений потребою людей у колективній творчості розвитку ініціативи, здібностей. Лише через об'єднання індивід досягає особистої свободи.

Ряд західних соціологів висувають на перший план біологічні та психологічні причини об'єднання людей у різноманітні спілки, асоціації, групи. Підкреслюється роль у цьому процесі інстинкту самозбереження: індивід у громадському об'єднанні шукає захисту від страху буття. Не менш популярні інші аргументи: інстинктивна потреба у спілкуванні, прагнення до самоствердження (особливо характерне для лідерів). Американський соціолог П. Плау висунув припущення про взаємозв'язок між виникненням громадських об'єднань і раціональним прагненням людини до певних вигод, досягнення яких можливе за умови соціальної взаємодії та суперництва [23].

Всупереч розбіжностям у тлумаченні причин виникнення громадських об'єднань, сенс існування останніх визначається як спільна життєдіяльність людей, що передбачає їх взаємну залежність і потребу одне в одному, забезпечує збереження і розвиток соціального організму. Це життя людей безпосередньо в колективі, соціальній групі, де відбуваються спільна діяльність, спілкування, обмін послугами, користування спільними речами і вартостями.

З розширенням демократії і зростанням рівня політичної культури посилюється тенденція до урізноманітнення громадських об'єднань...

Другие файлы:

Технології соціальної роботи з конфліктною сім’єю
Розгляд поняття, сутності та особливостей проблеми сімейних конфліктів. Характеристика сучасних сімейних стосунків. Ознайомлення зі змістом соціальної...

Практична сфера соціальної роботи
Система методів і форм соціальної роботи з різними групами клієнтів являє собою специфічний інструментарій науково-практичних знань фахівців. Проблеми...

Специфіка соціальної роботи з сім'єю
Суть і зміст соціальної роботи з сім'єю, основні завдання такої роботи на сучасному етапі. Загальний огляд технології соціальної роботи з сім'єю висок...

Методи соціальної роботи як прийоми діяльності соціальних працівників
Еволюція методології соціальної роботи. Соціологічні, організаційно-розпорядницькі та психологічні методи. Модулі індивідуальної роботи та соціальна р...

Історія соціальної роботи XVII-XX ст
Поширення християнства на Русі. Початок найтивалішого в історії періоду церковної благодійності. Державна система захисту нужденних. Соціальне забезпе...