Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Управління та методологічне керівництво бухгалтерським обліком в Україні. Методологічні основи обліку процесу виробництва

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Кругообіг господарських активів підприємства. Основні завдання обліку процесу виробництва, витрат та виходу продукції. Визначення фактичної собівартості продукції, робіт і послуг. Функції, повноваження та обов'язки комітету міжнародних стандартів обліку.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни "Бухгалтерський облік"

Тема: Управління та методологічне керівництво бухгалтерським обліком в Україні. Методологічні основи обліку процесу виробництва

Зміст

Вступ

Розділ І. Управління та методологічне керівництво бухгалтерським обліком в Україні. Положення (стандарти) бухгалтерського обліку

1.1 Методологічне керівництво бухгалтерським обліком

1.2 Основні положення ЗУ "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні"

1.3 Визначення Положення (стандартів) бухгалтерського обліку

1.4 Структура та побудова національних стандартів бухгалтерського обліку

1.5 Комітет міжнародних стандартів обліку (КМСО), його функції, повноваження та обов'язки

Розділ ІІ. Методологічні основи обліку процесу виробництва

2.1 Загальні принципи обліку основних господарських процесів (кругообіг господарських активів підприємства)

2.2 Суть, характеристика та завдання обліку процесу виробництва

2.3 Об'єкти обліку та рахунки, які використовують для обліку процесу виробництва

2.4 Особливості обліку витрат та виходу продукції

2.5 Облік та розподіл загальновиробничих витрат

2.6 Визначення фактичної собівартості продукції, робіт і послуг

Розділ ІІІ. Практична частина

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

собівартість витрата облік актив

Становлення ринкової економіки в Україні, поява нових господарських структур різних форм власності, розвиток міжнародних економічних зв'язків зумовлюють необхідність удосконалення обліку і контролю як складових частин економічної інформації, необхідної для управління на всіх рівнях.

Управління будь-яким підприємством вимагає систематичної інформації про здійснювані господарські процеси, їх характер і обсяг, про наявність матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, їх використання, про фінансові результати діяльності. Основним джерелом такої інформації є дані поточного бухгалтерського обліку, які систематизуються у звітність. Така звітність має велике значення, оскільки використовується не тільки для економічного аналізу діяльності окремого підприємства з метою одержання інформації, необхідної для управління, а й для узагальнення результатів у масштабі галузей і народного господарства в цілому.

Розвиток господарських зв'язків в умовах ринку значно розширює кількість користувачів обліковою і звітною інформацією. Ними є не тільки працівники управління, безпосередньо пов'язані з підприємництвом, а й зовнішні користувачі інформації, які мають прямий фінансовий інтерес: банки -- при вирішенні питання про надання кредитів; постачальники -- при укладенні договорів на поставку товарно-матеріальних цінностей; інвестори, засновники, акціонери, яких цікавить рентабельність вкладеного капіталу і можливість одержання доходів (дивідендів). Значний інтерес облікова інформація має також для працівників податкових і фінансових служб, органів державної статистики й управління.

Підкреслюючи значення бухгалтерського обліку в управлінні господарською діяльністю, німецький вчений-економіст І.Ф. Шерр ще наприкінці XIX століття писав, що "Бухгалтерський облік -- непогрішний суддя минулого, необхідний керівник сучасного і надійний консультант майбутнього кожного підприємства".

У зв'язку з цим важливе значення набуває вивчення теоретичних основ, тобто змісту основних категорій і принципів організації бухгалтерського обліку, знання яких є невід'ємною умовою для чіткого розуміння питань практики бухгалтерського обліку.

Мета курсової роботи полягає у систематизації, узагальненні, розширенні і закріпленні теоретичної підготовки, поглибленні вивчення і розробці окремого питання, а також у підготовці до вдосконалення органіції і практики ведення бухгалтерського обліку.

Курсова робота складається з двох частин:

- теоретичної, в якій розглянуті такі питання, як: методологічне керівництво бухгалтерським обліком, основні положення ЗУ "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні", визначення Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, структура та побудова національних стандартів бухгалтерського обліку, Комітет міжнародних стандартів обліку (КМСО), його функції, повноваження та обов'язки; також загальні принципи обліку основних господарських процесів, суть, характеристика та завдання, об'єкти обліку та рахунки, які використовують для обліку процесу виробництва, особливості обліку витрат та виходу продукції, облік та розподіл загальновиробничих витрат, визначення фактичної собівартості продукції, робіт і послуг.

- практичної - задачі з обліку господарської діяльності підприємства, на підставі умовних даних якої складено вступний баланс, відкрито синтетичні рахунки, складено журнал реєстрації господарських операцій, оборотну відомість та заключний баланс.

Під процесом виробництва розуміють сукупність господарських операцій, пов'язаних з виготовленням продукції (виконанням робіт, послуг). Він здійснюється під дією засобів праці і самої праці на предмети праці. Це зумовлює відповідні затрати підприємства на виробництво продукції: вартість матеріалів, витрачених на виготовлення продукції: заробітної плати, нарахованої робітникам; амортизацію засобів праці (основних засобів), зайнятих у виробництві, та ін. Окрім цього, підприємство здійснює витрати, пов'язані з обслуговуванням виробництва й управлінням. Всі ці витрати в сукупності складають виробничу собівартість виготовленої продукції (виконаних робіт, послуг).

Отже, бухгалтерський облік процесу виробництва повинен відобразити всі затрати на виготовлення продукції, з одного боку, і випуск готової продукції - з іншого.

Розділ І. Управління та методологічне керівництво бухгалтерським обліком в Україні. Положення (стандарти) бухгалтерського обліку

1.1 Методологічне керівництво бухгалтерським обліком

Поняття облік у широкому розумінні означає спостереження, вимірювання та реєстрацію певних природних і суспільних явищ. Для людей важливим є облік того, що впливає на суспільство, й об'єктом особливої уваги є господарська діяльність, основу якої становить виробництво матеріальних благ.

На сучасному етапі розвитку суспільства, при переході до ринкових відносин, великого значення набуває система заходів, спрямованих на вдосконалення управління.

Питання керування обліком перебувають у віданні вищих органів державної влади та органів державного управління. Організація єдиної системи господарського обліку перебуває у віданні Кабінету Міністрів України, тому загальне керівництво господарським обліком в країні здійснює Уряд через відповідні міністерства та відомства. Такий підхід забезпечує єдність господарського обліку, уникнення дублювання облікової інформації в різних його видах.

Повсякденне, поточне методологічне керівництво бухгалтерським обліком здійснює з доручення Уряду Міністерство фінансів України, в складі якого є управління методології бухгалтерського обліку. Воно розробляє типовий план рахунків та інструкцію з його застосування, що є важливим нормативним документом стосовно ведення обліку, дотримання встановлених принципів його будови та організації. Затвердженим Міністерством фінансів "Положенням про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку" встановлено загальні обов'язкові принципи складання, перевірки та використання бухгалтерських документів; Міністерство фінансів регулює також періодичність та порядок проведення інвентаризацій і відображення їх результатів в обліку, особливості побудови та ведення обліку окремих об'єктів.

Здійснюючи методологічне керівництво бухгалтерським обліком в країні, Міністерство фінансів визначає основні напрями розвитку національної системи бухгалтерського обліку; розробляє і затверджує Положення (стандарти) з бухгалтерського обліку, які мають загальнодержавний характер, та встановлює принципи, правила і способи ведення підприємствами обліку господарських операцій, складання й подання бухгалтерської звітності, опрацьовує інші нормативні акти та методичні вказівки з питань бухгалтерського обліку та звітності, здійснює узгодження законодавчих актів, які стосуються бухгалтерського обліку; розробляє та затверджує форми бухгалтерського обліку для всіх галузей народного господарства та національних кваліфікаційних характеристик бухгалтерів; забезпечує участь держави в міжнародній діяльності з питань бухгалтерського обліку та звітності й узагальнює міжнародний та вітчизняний досвід ведення обліку. Завдяки цьому відбувається процес створення єдиної гармонічної системи ведення обліку в Україні та її методологічного забезпечення, розробка загальнообов'язкової нормативно-правової бази облікової інформації та використання її в інтересах власників, державних органів та інших користувачів. Цю роботу спрямовано на приведення національного бухгалтерського обліку в Україні у відповідність із міжнародними стандартами бухгалтерського обліку.

Другою важливою організацією, яка здійснює керівництво обліком, є Державний комітет зі статистики. Він розробляє систему показників, у розрізі яких ведеться облік, уніфікує форми звітності, розробляє й затверджує типові...

Другие файлы:

Основи менеджменту
Сутність і рівні менеджменту, історія розвитку, його методологічні основи, планування як інструмент. Організація і структура управління на підприємств...

Методологічні основи управління фінансовими активами Єдиного Казначейського Рахунку в Україні
Проблема управління тимчасово вільними коштами єдиного казначейського рахунку (ЄКР) в Україні. Оцінка обсягу фінансових активів, які можна розмістити...

Теоретико-методологічні основи планування
Сутність і завдання планування, його місце в керуванні підприємством. Методологічні основи та технологія процесу планування. Конкретність і вимірність...

Організація обліку і аудиту виробництва продукції свинарства у ТОВ "Агрофірма "Колос"
Аналіз облікової політики ТОВ "Агрофірма "Колос". Завдання обліку процесу виробництва. Стан первинного обліку витрат і виходу продукції. Організація с...

Основи бухгалтерського обліку
Теоретико-методологічні основи обліку нематеріальних активів, їх класифікація: традиційні (ділова репутація, бренди, патенти) і відстрочені витрати (р...