Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Порівняльна характеристика активів та пасивів страхової організації та підприємства

Тип: контрольная работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Порівняльний аналіз бухгалтерського балансу (структури пасивів та активів, доходів та витрат) страхового товариства "Іллічевське" та Бердичівської фабрики одягу. Загальний порівняльний аналіз класифікаційних ознак страхової компанії та підприємства.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Чорноморський державний університет

імені Петра Могили

Факультет економічних наук

Розрахунково-аналітична робота

з дисципліни "Фінанси страхових організацій"

Виконала: студентка 413 групи

Хачатурова Юлія

Миколаїв 2012

Зміст

  • Вступ
  • Розділ І. Порівняльний аналіз структури пасивів та активів страхового товариства "Іллічевське" та Бердичівської фабрики одягу
  • Розділ ІІ. Порівняльний аналіз структури доходів та витрат страхового товариства "Іллічевське" та Бердичівської фабрики одягу
  • Розділ ІІІ. Загальний порівняльний аналіз класифікаційних ознак страхової компанії та підприємства
  • Додатки

Вступ

Зареєструвавшись на сайті www.smida.gov.ua, я обрала фінансову звітність за 2010 рік ПАТу "Страхове товариство "Іллічевське" та ВАТу "Бердичівська фабрика одягу" (фінансова звітність наведена в додатках А-Д).

Дана робота містить два розділи. Перший розділ включає порівняльну характеристику активів та пасивів обраних страхової компанії та підприємства. У другому розділі наведена порівняльна характеристика активів та пасивів тих же інститутів.

Розділ І. Порівняльний аналіз структури пасивів та активів страхового товариства "Іллічевське" та Бердичівської фабрики одягу

Для того, щоб провести даний аналіз необхідно використати баланс обраних страхової компанії та підприємства. Їхні баланси майже нічим не відрізняють і мають 4 розділи активів та 5 розділів пасивів. Розглянемо та порівняємо кожен розділ окремо.

Активи:

Розділ І. Необоротні активи. У СК у балансі є нематеріальні активи, яких немає у балансі підприємства. До нематеріальних активів СК можна віднести роялті, ліцензії на програмне забезпечення тощо. Як у підприємства так і в СК наявне незавершене будівництво. Стосовно підприємства - то все зрозуміло, до даної статті відносяться будівництво нового цеху, складу, яке ще недобудоване. У СК до даної статті відносяться будівництво офісу, не введене в експлуатацію обладнання тощо. Стаття основні засоби є наявними як у СК так і у підприємства. До неї відносяться столи, комп'ютери, автомобілі тощо. Довгострокові біологічні активи у СК бути не можуть навіть в теорії, а для нашого підприємства вони також відсутні, хоча для підприємства вона може бути присутня. Це залежить від того, що саме виробляє підприємство. Довгострокові фінансові інвестиції у СК становлять54% від усіх необоротних активів на початок періоду та 78% на кінець періоду. Для СК це є важливою статтею, адже гроші, які вона отримує у якості страхових внесків, повинні працювати. У підприємства немає довгострокових фінансових інвестицій, значить воно нікуди не інвестує кошти, хоча могло б. Усі інші статті не мають ніяких значень окрім відстрочених податкових активів, які наявні у СК. Це сума податку на прибуток, яка буде відшкодована у наступному періоді. І як бачимо вона була відшкодована до кінця наступного року.

Розділ ІІ. Оборотні активи. До виробничих запасів у СК відносяться канцтовари, засіб для миття вікон, губки тощо, в той час як у підприємства у даній статті наявні тканини, нитки, голки (у нашому випадку). Щодо незавершеного виробництва, то воно також може бути присутнє у балансі СК якщо відбувається процес підписання контракту тощо. У обраного підприємства наявні лише готова продукція. Це означає, що воно саме виробляє усю продукцію і не перепродає готові товари. У СК дана стаття відсутня, оскільки вона як правило не виробляє та не перепродає товари. Наявна дебіторська заборгованість у СК пов'язана із перестрахуванням, а у підприємства з заборгованістю за продукцію тощо. Позитивним є фактор присутності поточних фінансових інвестицій у балансі СК, що пов'язано з інвестиційною діяльністю. У обраного підприємства поточних фінансових інвестицій немає, отже, воно нікуди не інвестує, хоча могла б. Грошові кошти наявні як у підприємства, так і у СК. Відмінним є лише те, що СК має грошові кошти в іноземній валюті, що означає проведення операцій з іншими валютами. Підприємство ж в свою чергу віддає перевагу лише національній валюті.

Розділ ІІІ. Витрати майбутніх періодів. У підприємства дана стаття немає ніяких значень (хоча може бути - підписка газети, оренда), а СК має. Це можуть бути передоплата за оренду, відрахування у страхові резерви тощо.

Розділ ІV. Необоротні активи та групи вибуття. Як у СК, так і у підприємства дані по даним статтям відсутні.

Пасиви:

Розділ І. Власний капітал. Мінімальний розмір статутного капіталу для СК становить1 млн. євро, а для підприємства 1250 мінімальних зарплат. У нашої СК становить 2,7 млн євро, а у підприємства 144 090 євро. Тож як бачимо статутний капітал як підприємства так і страхової компанії задовольняють нормативи. Такі статті як пайовий та додатково вкладений капітал - відсутні як у СК так і у підприємства. Інший додатковий капітал - це суми дооцінки необоротних активів і вартість безкоштовно отриманих необоротних активів. Дана стаття присутня як в СК так і у підприємства. Резервний капітал повинен становити > =15% від статутного капіталу. У нашому випадку: у СК на кінець періоду - резервний капітал становить 3027 тис. грн., що є меншим ніж 15% статутного капіталу (4500 тис. грн); у підприємства резервний капітал на кінець періоду відсутній. Тож як бачимо резервний капітал СК не задовольняє нормативи, а на підприємстві взагалі відсутній. Наявність нерозподіленого прибутку у СК є негативною тенденцією, а от у підприємства - він повинен рости. Що ж до наших обраних інститутів, то тут спостерігається негативна тенденція у обох. Дані стосовно статей неоплаченого капіталу, вилученого та накопиченої курсової різниці - відсутні. Далі розглянемо співвідношення ВК/пасиви станом на кінець періоду. У СК воно становить 52%, що є погано, адже не залучаються кредитів банку і працюють лише за кошти внесків акціонерів. У підприємства воно становить 35%, що також не є добре, оскільки частка позичкового капіталу занадто висока і мало власних коштів.

Розділ ІІ. Забезпечення наступних виплат та платежів. У підприємства протягом звітного періоду були передбачені відпустки персоналу, що відображаються по статті забезпечення витрат персоналу. У СК у даному розділі є суми страхових резервів (страхові внески, які були інвестовані) та суми часток перестраховиків у страхових резервах (було підписано договір перестрахування і страхова сума перевищувала норматив - 10% * (СК+ вільні резерви + страхові резерви))

Розділ ІІІ. Довгострокові зобов'язання. У СК дані відсутні, а от стосовно підприємства то воно залучало довгострокові банківські кредити та інші довгострокові зобов'язання.

Розділ IV. Поточні зобов'язання. Як у підприємства так і у СК була наявна кредиторська заборгованість та поточні зобов'язання з бюджетом та оплати праці.

Розділ V. Доходи майбутніх періодів. Дані відсутні.

Розділ ІІ. Порівняльний аналіз структури доходів та витрат страхового товариства "Іллічевське" та Бердичівської фабрики одягу

Для проведення порівняльного аналізу доходів та витрат використаємо звітність Форма 2 (Додаток Б, Ґ).

Доход від реалізації продукції. Він наявний як у підприємства так і у СК. Але відмінністю є те, що у СК до даного доходу включається реалізація лише послуг, оскільки вона нічого не виготовляє. У підприємства це ж може бути як товари, так і роботи та послуги.

ПДВ та акциз. СК компанія не сплачує ні ПДВ ні акциз, а наше підприємство сплачує ПДВ.

Чистий дохід. У СК чистий дохід дорівнює доходу від реалізації, а от у підприємства це доход від реалізації за виключенням суми ПДВ.

Собівартість реалізації продукції. У СК собівартість включає в себе тариф-нетто та витрати на проведення страхування. До складу собівартості на підприємстві входять витрати на виготовлення продукції.

Валовий прибуток (збиток). У СК та підприємства протягом звітного періоду були наявні прибутки, які розраховуються як різниця чистого доходу та собівартості.

Інші операційні доходи. До складу інших операційних доходів у СК відносяться суми, що повертаються з технічних резервів, частка виплат, що компенсується перед страховиками тощо. У підприємства даний вид доходу включає в себе доходи від оренди, від депозитів тощо.

Адміністративні витрати. Для обох обраних інститутів дані витрати є однаковими. Вони можуть включати в себе витрати на проведення зборів, організаційні витрати, витрати на утримання основних засобів тощо.

Витрати на збут. У СК це - заробітна плата, плата за агентські послуги, витрати на рекламу тощо. У підприємства витрати на збут включають в себе витрати на упаковку, витрати на рекламу тощо.

страховий баланс бухгалтерський пасив

Інші операційні витрати. У СК це - сумнівні борги, неустойки, пеня, плата за агентські послуги, відрахування в технічні резерви тощо. До підприємства - сумнівні борги, со...

Другие файлы:

Управління активами та пасивами підприємства
Теоретичні основи формування активів і пасивів підприємства. Класифікація та основні форми розміщення активів та пасивів підприємства. Характеристика...

Фактори, які впливають на фінансову стійкість страхової компанії
Характеристика показників, які мають бути визначальними при виборі надійної компанії, що займається страхуванням життя. Аналіз структури активів та па...

Аналіз активів та пасивів. Балансова вартість активів
Аналіз активів та пасивів балансу боржника з метою виявлення резервів для розрахунків з кредиторами. Розрахунок балансової вартості активів, які прийм...

Фінансовий стан підприємства
Аналіз фінансового стану та грошових потоків ПАТ "Новомосковський трубний завод". Динаміка складу, структури активів і пасивів підприємства. Підвищенн...

Аналіз фінансового стану ЗАТ "Перлина"
Аналіз структури активів та пасивів торговельного підприємства, показників ліквідності та платоспроможності, показників ділової активності, рентабельн...