Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Особливості організації та ведення обліку готової продукції та товарів

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Основи побудови бухгалтерського обліку в Україні. Поняття готової продукції, особливості її обліку. Облік товарів, формування цін на товари і контроль за їх дотриманням. Кореспонденції бухгалтерських проведень з обліку готової продукції та товарів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Зміст

Вступ

1. Основи побудови бухгалтерського обліку в Україні

1.1 Економічна сутність, предмет, об'єкти та методи бухгалтерського обліку

1.2 Правове регулювання бухгалтерського обліку і фінансової звітності

1.3 Мета, завдання, функції та вимоги до бухгалтерського обліку

1.4 Основні принципи бухгалтерського обліку та фінансової звітності

1.5 Облікова політика підприємства

2. Особливості організації та ведення обліку готової продукції та товарів

2.1 Сутність, поняття готової та особливості її обліку

2.1.1 Поняття готової продукції та її оцінка

2.1.2 Порядок формування первісної вартості готової продукції

2.1.3 Переоцінка готової продукції

2.1.4 Документування господарських операцій,пов'язаних з рухом готової продукції

2.1.5 Синтетичний та аналітичний облік готової продукції

2.2 Облік товарів

2.2.1 Поняття та класифікація товарів, торгова націнка

2.2.2 Формування цін на товари і контроль за їх дотриманням

2.2.3 Облік придбання товарів

2.2.4 Облік бартерних (товарообмінних) операцій

3. Типові кореспонденції бухгалтерських проведень з обліку готової продукції та товарів

4. Облік готової продукції і товарів на прикладі ДП «Воютицький спиртовий завод»

5. Висновки

6. Література

7. Додатки

Вступ

Бухгалтерський облік дозволяє вести не тільки поточні кореспонденції підприємства, але й слугує базою для створення, реорганізації та ліквідації підприємства. Єдиний підхід до бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємств у світі є важливим елементом ефективності їх роботи та прозорості ведення справ у функціонуючій ринковій економіці країни.

Сучасна система бухгалтерського обліку націлена на забезпечення співставного, своєчасного та повного фінансового звітування, що дозволяє належним чином оцінити економічну діяльність та надійність ділової інформації.

Бухгалтерський облік та звітність, згідно з державними стандартами, необхідні для створення довіри клієнтів, коли підприємства виходять на внутрішні та зовнішні ринки капіталів. В поєднанні із здоровою податковою політикою, принципи бухгалтерського обліку оптимізують отримання надходжень, підсилюючи здатність підприємства забезпечувати відповідний рівень послуг.

В роботі розглянуті принципи, етапи та основні документи необхідні для створення (реєстрації), реорганізації та ліквідації підприємства, наведені основні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку України, в додатках поданий приклад статуту дочірнього підприємства та Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16 липня 1999 р. N 996-XIV.

Робота має теоретично-дослідний характер. Метою курсової роботи є розгляд основного документообороту, його облік в реєстраційний період підприємства, а також причини та документооборот при припиненні діяльності підприємства через його реорганізацію або ліквідацію.

Закони про бухгалтерський облік постійно удосконалюються, доповнюються та видозмінюються. Тому для плідної праці бухгалтер постійно повинен слідкувати за змінами в законах, читати бухгалтерську пресу, останні положення та новини, володіти сучасною термінологією та програмним забезпеченням для пришвидшення та полегшення своєї діяльності, оскільки, зміни, яких зазнає бухгалтерський облік в сучасних умовах, ускладнюють його сприйняття, особливо стосовно відображення нетипових господарських операцій в різних галузях народного господарства України.

1. ОСНОВИ ПОБУДОВИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В УКРАЇНІ

1.1 Економічна сутність, предмет, об'єкти та методи бухгалтерського обліку (5 [6, 9,10] )

Управління підприємством вимагає повної та різнобічної інформації про здійснювані господарські процеси,їх зміст та обсяг,стан та використання матеріально-технічних ресурсів,зобов'язання та фінансові результати діяльності. Від дієвості та оперативності бухгалтерського обліку залежить фінансовий стан господарюючих суб'єктів, що займаються підприємництвом, а також своєчасність отримання достовірної та повної інформації для прийняття управлінських рішень.

Практика реформування бухгалтерського обліку в Україні свідчить про його постійне удосконалення. Зміни,яких зазнає бухгалтерський облік в сучасних умовах,ускладнюють його сприйняття, особливо стосовно відображення нетипових господарських операцій в різних галузях народного господарства України.

Поняття обліку є досить широким і багатогранним, оскільки він пов'язаний з господарською діяльністю людей. Необхідність в обліку виникла у глибоку давнину в процесі матеріального виробництва, а господарська діяльність сприяла його поширенню.

Облік розвивався відповідно до економічних запитів суспільства. До XV ст. його розглядали як додаток до торговельної діяльності. Вперше бухгалтерський облік як окрему складову бухгалтерського обліку виділив італійський чернець і математик Лука Пачолі. Він 1494 р. Написав трактат „Прорахунки та записи”, в якому обґрунтував поняття бухгалтерських рахунків і принципи подвійного запису.

У XVII - XVIII століттях промислова революція в Англії дала новий поштовх розвиткові обліку. З того часу розпочався збір даних про затрати на виготовлення одиниці продукції. На початку XX століття лідерство у сфері обліку перейшло від Англії до США.

У1990 р. Облік отримав статус професії, ставши, подібно до юридично - медичної, інженерної та архітектурної справ самостійним видом діяльності, який потребує ліцензії, дотримання кодексу професійної етики, обов'язкового мінімуму кваліфікації та освіти.

Облік - це процес, який складається з операцій спостереження, сприйняття, вимірювання та реєстрації фактів, явищ природи чи суспільного життя. Якщо процес обліку здійснюється над господарськими об'єктами, то такий облік називається господарським. Бухгалтерський облік відіграє важливе значення в управлінні підприємством. З одного боку, обліку притаманна інформаційна функція, яка проявляється в системі спостереження, вимірювання, реєстрації, обробки та передачі до керівництва інформації про господарську діяльність підприємства, з іншого - функція контролю, яка згідно із законодавством є обов'язком бухгалтера.

Бухгалтерський облік - це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачем для прийняття рішень.

Предметом бухгалтерського обліку є господарські засоби, джерела їх утворення, витрати, доходи, фінансові результати діяльності підприємства та господарські процеси, які відбуваються в ході його звичайної і надзвичайної діяльності.

На підприємствах різних галузей народного господарства предмет бухгалтерського обліку має свої особливості. Так, на машинобудівному підприємстві предметом бухгалтерського обліку є весь процес виготовлення і реалізації машин та обладнання, у будівельній організації предметом бухгалтерського обліку є процес створення і реалізації будівельної продукції (готових об'єктів, будівельно - монтажних робіт). Предмет бухгалтерського обліку складається з окремих об'єктів. Об'єктами бухгалтерського обліку є господарські засоби за їх складом та використанням, джерела утворення господарських засобів за їх видами і господарські процеси, що зумовлюють рух господарських засобів, коштів і джерел їх утворення. Господарські операції, які не впливають на зміну стану і наявності господарських засобів, коштів і джерел їх утворення, у бухгалтерському обліку не відображають.

Метод бухгалтерського обліку - це система прийомів, яка забезпечує суцільне, безперервне, взаємопов'язане та об'єктивне відображення (в узагальненому вигляді у грошових вимірниках) об'єктів бухгалтерського обліку, що має на меті отримання інформації для управління ними.

Метод бухгалтерського обліку складається з окремих взаємопов'язаних і взаємодоповнюючих методичних прийомів, основними з яких є:

- документування;

- інвентаризація;

- рахунки;

- подвійний запис;

- оцінка;

- калькулювання;

- балансове узагальнення;

- звітність.

<...

Другие файлы:

Відображення методологічних і організаційних основ обліку готової продукції сільськогосподарського виробництва
Особливості обліку і аудиту готової продукції. Первинний, синтетичний та аналітичний облік готової продукції на СТОВ "Полісся". Методика проведення ау...

Втрати від браку готової продукції, документування та особливості обліку
Поняття та економічна сутність категорії "брак готової продукції", визначення головних причин та передумов його виникнення. Особливості обліку і докум...

Організація і шляхи вдосконалення обліку готової продукції рослинництва на прикладі сільськогосподарського ТОВ "Маловисторопське" Лебединського району Сумської області
Дослідження організації первинного, аналітичного і синтетичного обліку готової продукції рослинництва на прикладі ТОВ "Маловисторопське". Аналіз фінан...

Організація і методика аудиту готової продукції
Теоретичні аспекти організації аудиту готової продукції. Аудит готової продукції на підготовчому етапі перевірки. Вивчення системи внутрішнього контро...

Основи обліку готової продукції рослинництва
Характеристика та класифікація обліку готової продукції рослинництва. Аналіз обліку готової продукції рослинництва на прикладі сільськогосподарського...