Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Організація та шляхи вдосконалення бухгалтерського обліку необоротних активів на прикладі приватного підприємства "Мартиненко"

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Теоретичні аспекти організації бухгалтерського обліку необоротних активів. Виробничо-економічна характеристика підприємства ПП "Мартиненко", як об’єкта дослідження. Облікова політика, організація первинного та синтетичного обліку необоротних активів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ ІМЕНІ АДМІРАЛА МАКАРОВА

ІНЖЕНЕРНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Кафедра «Облік і економічний аналіз»

КУРСОВА РОБОТА

З ДИСЦІПЛІНИ «ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК»

на тему: Організація та шляхи вдосконалення бухгалтерського обліку необоротних активів на прикладі приватного підприємства «Мартиненко»

Виконала:

Студентка групи 4427

Магамедова Марина Мурсалівна

Науковий керівник:

к.е.н, доцент

Івата В'ячеслав Вікторович

Миколаїв 2012

ЗМІСТ

Перелік умовних скорочень

Вступ

Розділ 1. Законодавчо-нормативні аспекти організації бухгалтерського обліку необоротних активів на підприємствах України

1.1 Теоретичні аспекти організації бухгалтерського обліку необоротних активів

Розділ 2. Виробничо-економічна характеристика підприємства ПП «Мартиненко», як об'єкта дослідження

Розділ 3. Облікова політика ПП «Мартиненко»

3.1 Організація первинного обліку необоротних активів на підприємстві ПП «Мартиненко»

Розділ 4. Синтетичний облік необоротних активів на підприємстві

4.1 Аналітичний облік необоротних активів на ПП «Мартиненко»

Розділ 5. Взаємозв'язок обліку необоротних активів та бухгалтерської звітності на підприємстві ПП «Мартиненко»

Розділ 6. Шляхи вдосконалення організації бухгалтерського обліку необоротних активів на підприємстві ПП «Мартиненко»

Висновок

Список використаних джерел

Додатки

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ

1. Б.о - бухгалтерський облік.

2. Мінфін - Міністерство фінансів України.

3. НМА- нематеріальні активи.

4. ОЗ- основні засоби.

5.П(С) БО - положення (стандарт) бухгалтерського обліку.

6. п.п - початок періоду.

7. к.п - кінець періоду.

ВСТУП

Необоротні активи відіграють важливу роль на рівні з трудовими ресурсами та предметами праці, вони є рішучім фактором діяльності будь-якого підприємства.

Актуальність даної теми полягає в тому, що ці активи відіграють основну роль в господарській діяльності господарюючого об'єкта, і від того на скільки ефективно вони використовуються залежить його фінансове становище в майбутньому. Тому організація ефективності використання необоротних активів на підприємстві є передумовою розвитку підприємства.

Метою написання роботи є розгляд необоротних активів підприємства, обґрунтування теоретичних і методичних положень щодо удосконалення системи їх обліку та аналізу.

Для розкриття мети в курсовій роботі передбачається вирішити такі завдання:

- вивчити економічну літературу з питань організації бухгалтерського обліку необоротних активів підприємства;

- розглянути законодавчо-нормативну базу необоротних активів ;

- проаналізувати первинний облік необоротних активів.

Предметом написання моєї курсової роботи є сукупність теоретичних питань з вивчення даної теми.

Законодавчо-нормативною базою є законодавчі акти України, накази про затвердження положень та методичних рекомендацій, теоретичною та методологічною основою є підручники вітчизняного та закордонного видавництва, періодичні видання та матеріали з мережі Інтернет.

Курсова робота складається з вступу, шести розділів, 8 формул, 8 таблиць, які складають 66 сторінок , висновку, списку використаних джерел і двох додатків.

РОЗДІЛ 1. ЗАКОНОДАЧО-НОРМАТИВНІ ТА ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ

Однією з основ функціонування суб'єктів господарювання є необоротні активи. Від того, як сформовані необоротні активи на початку діяльності підприємства, як вони використовуються потім, як змінюється їх структура і якість, наскільки ефективно вони використовуються в господарському процесі, залежить подальший успіх діяльності підприємства в короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Поділ активів на основні (необоротні) й оборотні прийшло в практику бухгалтерського обліку з економіки через судову сферу наприкінці XIX-го або початку XX-го ст. Вперше зазначені терміни з'явилися в Англії, у судових звітах, які торкалися методів оцінки фіксованих (необоротних) і оборотних активів, потрапивши туди з економічної літератури того часу. Варто також відзначити, що одна з основних вигод, яка спонукала економістів та бухгалтерів того часу на поділ активів на основні й оборотні полягає в можливості оцінки на підставі цього ліквідності господарюючого суб'єкта.[3,c.327]

З набранням чинності Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та запровадженням з 2000р. національних стандартів бухгалтерського обліку, в Україні з'явилося широко всім відоме поняття необоротних активів.

В українському законодавстві відсутнє поняття "необоротні активи". Згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", "необоротні активи - всі активи, що не є оборотними". У цьому ж Положенні зазначено, що до оборотних активів належать "грошові кошти та їх еквіваленти, що не обмежені у використанні, а також інші активи, призначені для реалізації чи споживання протягом операційного циклу чи протягом дванадцяти місяців з дати балансу. Хоча поняття «необоротні активи» є одним з найважливіших і найчастіше вживаніших у фінансовій науці і практиці, досі існують складнощі трактування його економічної природи.

Таким чином, під необоротними активами треба розуміти активи, що використовуються підприємством у його діяльності протягом тривалого періоду часу (більше одного року) та від використання яких підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди; та їх вартість може бути достовірно визначена.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку, у тому числі бухгалтерського обліку необоротних активів та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-ХIV. Цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм та форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством. [1]

Згідно плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 N 291 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 09.12.2011 N 1591) підприємства, які застосовують Інструкцію про застосування плану рахунків використовують субрахунки, визначені цією Інструкцією. Для обліку необоротних активів підприємств використовуються такі рахунки та субрахунки до них:

10 «Основні засоби»;

11 «Інші необоротні матеріальні активи» ;

12 «нематеріальні активи» ;

13 «Знос( амортизація) необоротних активів» ;

14 «Довгострокові фінансові інвестиції;

15 «Капітальні інвестиції» ;

16 «Довгострокові біологічні активи» ;

17 «відстрочені податкові активи» ;

18 «Дебіторська заборгованість та інші необоротні активи» ;

19 «Гудвіл» .[13]

Наступним нормативним актом з обліку необоротних активів є Інструкція з використання плану рахунків ,затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 N 291 зі змінами та доповненнями (N 658 від 31.05.2012), згідно якої призначення і ведення рахунків б.о для узагальнення методом подвійного запису інформації про наявність і рух активів, капіталу, зобов'язань та факти фінансово-господарської діяльності підприємств, організацій та інших юридичних осіб (крім банків,

бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності) незалежно від форм власності, організаційно-правових форм, а також видів діяльності на окремий баланс філій, відділень та інших відособлених юридичних осіб (далі - підприємства). Ведення позабалансових рахунків здійснюється за простою системою (без застосування методу подвійного запису).

Рахунки класу необоротні активи призначені для узагальнення інформації про наявність і рух основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів, довгострокових фінансових інвестицій, капітальних інвестицій, довгострокової дебіторської заборгованості та інших необоротних активів, а також зносу необоротних активів.

На рахунках цього класу з відповідним веденням аналітичного обліку узагальнюється інформація про наявність і рух необоротних активів, належних підприємству на праві власності, отриманих на праві господарського відання, на праві оперативного управління, отриманих у фінансовий лізинг, у довірче управління чи за договором оренди цілісного майнового компле...

Другие файлы:

Організація бухгалтерського обліку на прикладі КСП "Балинське"
Організація нормативно-правового забезпечення бухгалтерського обліку, обліку власного капіталу, зобов’язань, оборотних активів, витрат, доходів і резу...

Організація та методика обліку основних засобів, капіталу, доходів та витрат підприємства, на прикладі "ПКП Євразія"
Організаційно-правова характеристика підприємства та її вплив на організацію бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Організація та вимоги до...

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві
Законодавчо-нормативне регулювання бухгалтерського обліку в Україні. Особливості організації обліку необоротних матеріальних активів, витрат виробницт...

Особливості організації та функціонування інформаційних систем обліку активів
Принципи організації автоматизації обліку на прикладі ЗАТ "Рівне-Борошно", шляхи її вдосконалення. Економіко-організаційна характеристика підприємства...

Організація бухгалтерського обліку
У підручнику розглянуто загальні питання організації бухгалтерського обліку, а саме: основи організації обліку, організація роботи облікового апарату,...