Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Організація обліку, аналізу і аудиту в умовах застосування комп’ютерної техніки на ПАТ "Свеський насосний завод"

Тип: дипломная работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства. Побудова структури його облікового апарату в умовах застосування комп’ютерної техніки. Автоматизація внутрішнього аудиту та удосконалення його організації в середовищі інформаційної системи.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

  • ЗМІСТ
  • ВСТУП
  • РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ АУДИТУ В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ
    • 1.1 Особливості організації бухгалтерського обліку в умовах застосування комп'ютерної техніки
    • 1.2 Класифікація та характеристика функціональних можливостей програмного забезпечення економічного аналізу
    • 1.3 Організація аудиту в умовах застосування комп'ютерної техніки
  • РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ І АУДИТУ В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМПЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ НА ПАТ «СВЕСЬКИЙ НАСОСНИЙ ЗАВОД»
    • 2.1 Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства ПАТ «Свеський насосний завод»
    • 2.2 Побудова структури облікового апарату в умовах застосування комп'ютерної техніки на підприємстві
    • 2.3 Автоматизація внутрішнього аудиту на підприємстві
  • РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ І АУДИТУ В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМПЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ
    • 3.1 Побудова раціональної комп'ютерної системи бухгалтерського обліку на ПАТ «Свеський насосний завод»
    • 3.2 Удосконалення організації аудиту в середовищі інформаційної системи на ПАТ «Свеський насосний завод»
  • РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ В ПАТ «СВЕСЬКИЙ НАСОСНИЙ ЗАВОД»
    • 4.1 Система управління охороною праці в підприємстві
    • 4.2 Аналіз небезпечних і шкідливих факторів умов праці в підприємстві
    • 4.3 Безпека в надзвичайних ситуаціях на досліджуваному об'єкті
  • ВИСНОВКИ
  • СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
  • ДОДАТКИ
  • ВСТУП

Для управління підприємством бухгалтерський облік повинен надавати своєчасну якісну інформацію, що вимагає його належної організації. Організаційний процес в бухгалтерії є засобом, за допомогою якого головний бухгалтер об'єднує трудові ресурси, матеріали, технологію, інформацію і людей для досягнення поставлених перед обліком цілей. В час переходу до ринкових умов актуальним є перегляд низки теоретичних і практичних положень бухгалтерського обліку, його організації, а також методик формування та обробки облікової інформації в умовах застосування обчислювальної техніки.

Ефективна організація обліку сприяє оптимальному використанню ресурсів, мінімізує витрати виробництва. Професор Іоганн Фрідріх Шер писав, що «організація облікової справи може впливати на розвиток і прибутковість підприємства настільки ж сильно, як і будь-яке нововведення в технічному обладнанні підприємств». Питанням організації бухгалтерського обліку та висвітленню його проблем присвячені роботи українських вчених-економістів М.Т. Білухи, Ф.Ф. Бутинця, П.І. Гайдуцького, Н.М. Грабової, М.Я. Дем'яненка, І.І. Ємця, Г.Г. Кірейцева, А.М. Кузьминського, Ю.Я. Моссаківського, П.П. Німчинова, Ю.І. Осадчого, В.А. Полторадні, М.С. Пушкаря, В.В. Сопка, О.Д. Шмігеля та інших. Проте багато питань організації обліку залишаються недостатньо вивченими, вимагають більш глибокого дослідження і узагальнення, а саме: порядок її здійснення, побудова оптимальної структури бухгалтерії, вибір ефективної форми обліку та системи документообігу, підготовка бухгалтерських кадрів в умовах комп'ютеризації. Як показало вивчення економічної літератури і практики господарювання, в сфері організації обліку є ціла низка невирішених і суперечливих питань, що потребують подальшого дослідження. Крім того, нові економічні відносини призвели до суттєвих змін в організації бухгалтерського обліку підприємств України.

З впровадженням сучасної обчислювальної техніки можливості бухгалтерського обліку значно розширюються. Застосування комп'ютерів змінює зміст та організацію праці облікового персоналу: зменшується кількість рутинних операцій з обробки первинних документів, систематизації облікових показників, заповнення регістрів та звітних форм. Облікова праця стає більш творчою, спрямованою на організацію та удосконалення обліку.

З розвитком науки і техніки актуальними є заходи щодо охорони праці на підприємстві. Дослідження й виявлення можливих причин виробничих нещасних випадків, професійних захворювань, аварій, вибухів, пожеж, розробка заходів і вимог, спрямованих на усунення цих причин дозволяють створити безпечні й сприятливі умови для праці людини.

Великий внесок в розробку питань організації бухгалтерського обліку в умовах застосування обчислювальної техніки зробили українські вчені В.П. Завгородній, М.Т. Барановський, Г.Г. Кірейцев, Ю.І. Осадчий, М.Г. Чумаченко, а також А.Т. Гершегорін, Е.К. Гільде, П.О. Додонов, В.І. Ісаков, К.Е. Каллас, К.Н. Нарібаєв, О.М. Островський, В.Ф. Палій, В.І. Подольський, Р.С. Рашитов, В.С. Рожнов, С.І. Синяк, Я.В. Соколов, Д.В. Чистов. Проте досвід застосування комп'ютерної техніки в бухгалтерському обліку показав, що суттєвою перешкодою її належного використання є відсутність методичних матеріалів з організації бухгалтерського обліку на сучасному етапі розвитку технічних засобів.

Розробка та впровадження комп'ютеризованої системи бухгалтерського обліку (КСБО) пов'язані з суттєвими змінами в організації бухгалтерського обліку, зокрема, в первинному документуванні та документообігу, в групуванні облікових даних, їх використанні для управління. Розгляд характеру цих змін, аналіз їх зв'язку з роботою по вдосконаленню організації бухгалтерського обліку та розробка рекомендацій з цих питань становлять основний зміст дипломної роботи. У зв'язку із господарською самостійністю підприємств, широким застосуванням обчислювальної техніки, підвищенням рівня освіти облікових працівників кількість варіантів та способів організації обліку зростає, а це вимагає відповідних рекомендацій щодо організації обліку.

Вивчення робіт з теорії бухгалтерського обліку, організації виробництва та управління зарубіжних авторів, таких як М. Бендрі, Л.Я. Бернстайн, М. Вебер, Г.А. Велш, Р. Додж, П. Друкер, І. Душанов, Г. Кунц, М. Х. Мескон, Б. Нідлз, Ф. Тейлор, С.О'Доннел, У.Г. Оучі, Р.M. Свансон, В.Стібіц, Д. Урдя, Г. Шмален, Р. Шолц, Д.Г. Шорт, А. Яруга, а також праць П.С. Безруких, Н.А. Блатова, О.О. Богданова, Н.Р. Вейцмана, Р.Я. Вейцмана, А.І. Галагана, М.В. Дембинського, Й.С. Завадського, В. І. Євдокимовича, та інших дозволяє внести деякі пропозиції та сформулювати методичні концепції, що сприятимуть вдосконаленню організації бухгалтерського обліку в поєднанні з технологічними можливостями, які надають сучасна обчислювальна техніка та засоби комунікації. Разом з цим багато авторів підручників, навчальних посібників, наукових праць з бухгалтерського обліку, відзначаючи, що організація бухгалтерського обліку регламентується відповідними державними органами, недостатньо глибоко досліджують питання з організації обліку.

Створення комп'ютеризованої системи бухгалтерського обліку потребує глибокого дослідження теоретичних основ і організаційних особливостей бухгалтерського обліку в умовах його комп'ютеризації. Як перша, так і друга група питань в сучасній обліковій літературі досліджені недостатньо. Комп'ютеризація окремих задач або ділянок обліку без зв'язку з діючою системою управління на підприємстві не дає належного ефекту.

Основна мета дипломної роботи полягає у визначенні базових підходів до організації бухгалтерського обліку і аудиту в умовах застосування комп'ютерної техніки; розробці теоретичних і практичних положень з організації бухгалтерського обліку в умовах його комп'ютеризації; визначенні впливу комп'ютеризації бухгалтерського обліку на зміну організаційної структури підприємства.

Виконання поставленої мети передбачало постановку і розв'язання таких основних завдань:

? уточнити поняття організації бухгалтерського обліку і аудиту;

? розробити перелік елементів системи бухгалтерського обліку як об'єкту організації бухгалтерського обліку;

? дослідити особливості комп'ютерних форм обліку з метою визначення їх впливу на розподіл праці облікових працівників;

? виробити рекомендації щодо побудови структури облікового апарату, в умовах застосування комп'ютерної техніки та засобів комунікації;

? розробити рекомендації з впровадження комп'ютерної системи обліку на підприємстві;

? запропонувати шляхи удосконалення підготовки облікових працівників для роботи з комп'ютеризованою системою бухгалтерського обліку.

? дослідити систему управління охороною праці на підприємстві;

? зробити аналіз небезпечних і шкідливих факторів умов праці та дослідити безпеку в надзвичайних ситуаціях;

? запропонувати заходи щодо удосконалення охорони праці на підприємстві.

Об'єктом є процес організації обліку, аналізу і аудиту на підприємстві в умовах застосування комп'ютерної техніки. Предметом є сукупність теоретичних, методичних та практичних аспектів організації обліку і аудиту, та правила його ведення, структура облікових підрозділів апарату управління, організаційне, правове і технічне забезпечення обліку.

Для розкриття сутності теми дипломної роботи використовувались загальнонаукові методи: діалектичний, системний підходи, метод індукції і дедукції, аналіз і синтез.

Інформаційною базою дослідження є офіційні статистичні матеріали, методичні матеріали, дані мережі Інтернет. Фактологічною основою проведеного дослідження є статті вітчизняних і зарубіжних учених з проблем комп'ютеризації бухгалтерського обліку і аудиту, матеріали досліджуваного підприємства.

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ І АУДИТУ В УМОВАХ ЗАСТОСУВАННЯ КОМП'ЮТЕРНОЇ ТЕХ...

Другие файлы:

Аудит в комп’ютерному середовищі
Бурхливий розвиток комп'ютерної техніки та сучасних інформаційних технологій у 80 - 90-х роках викликав необхідність визначення шляхів створення ефект...

Організація бухгалтерського обліку на ЗАТ "Львівський лікеро-горілчаний завод"
Загальна характеристика ЗАТ "Львівський лікеро-горілчаний завод". Організація обліку основних засобів, оборотних активів, грошових коштів та їх еквіва...

Організація і методика обліку та аналізу виробничих запасів підприємства
Нормативна база та характеристика документів з обліку і аудиту виробничих запасів та їх руху на підприємстві. Використання інформаційних систем та ком...

Аналіз ринку та асортименту комп’ютерної та офісної техніки
Стан ринку комп’ютерної техніки. Фактори, які впливають на споживні властивості комп’ютерної та офісної техніки, її споживні властивості. Асортимент к...

Методика та організація обліку, аналізу та аудиту наявності, руху і використання основних засобів в умовах автоматизації обліку
Система бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту основних засобів на ПАТ "Кредмаш". Облік надходження, визначення вартості, зносу основних засобів на...