Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Організація обліку розрахунків за соціальним страхуванням на ТзОВ "Дукат"

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Економічна сутність розрахунків за соціальним страхуванням, законодавчі акти та нормативно-інструктивні документи їх бухгалтерського обліку. Характеристика та економічна оцінка діяльності ТзОВ "Дукат", аналіз розрахунків за соціальним страхуванням.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

Вступ

Якісна характеристика інформації, сформована у системі бухгалтерського обліку, має важливе значення як безпосередньо для цілей управління підприємством, так і для зовнішніх користувачів. Достовірні дані бухгалтерського обліку забезпечують різного роду інформацію для управління підприємством у сучасних ринкових умовах та дозволяють об'єктивно відобразити цей об'єкт у звітності підприємства.

Одним із важливих об'єктів облікового процесу і показників фінансової звітності виступають розрахунки за соціальним страхуванням підприємства, аналіз яких на основі показників обліку складає загальну картину результатів діяльності підприємства загалом.

Держава активно використовує соціальне страхування для захисту населення на випадок захворювання, зниження працездатності, смерті годувальника, допомоги багатодітним сім'ям тощо. Принцип, згідно з яким держава в рамках соціального страхування піклується про тих, хто потребує захисту, діє всюди і сьогодні. Поряд з міжнародною і вітчизняною стандартизацією і регламентацією облікового процесу розрахунків за соціальним страхуванням та розкриття інформації у фінансовій звітності, вітчизняними і зарубіжними тематичними дослідженнями пропонується низка методологічних аспектів удосконалення обліку цього об'єкта.

Об'єктом роботи виступає організація обліку розрахунків за соціальним страхуванням на ТзОВ «Дукат», процес аналізу та оцінювання ефективного і раціонального їх використання на підприємстві, а також концептуальних засад розкриття інформації у звітності. Бакалаврська кваліфікаційна робота складається з трьох розділів, висновків, списку використаних джерел інформації, додатків.

У першому розділі бакалаврської кваліфікаційної роботи розкриті: економічний зміст, характерні ознаки та класифікація розрахунків за соціальним страхуванням, теоретико-нормативні та регламентаційні основи обліку об'єкта дослідження. Проаналізовано та узагальнено теоретичну інформацію, здійснено поглиблений аналіз чинної нормативної бази та огляд навчальної і спеціальної літератури з обліку про розрахунки із соціальним страхуванням.

У другому розділі наведено коротку характеристику ТзОВ «Дукат» і її обліково-аналітичної служби, визначено її основні функції. Для кількісної оцінки результатів господарської діяльності підприємства наведено основні економічні показники його діяльності за два останні роки, реалізовану методику аналізу за розрахунками із соціальним страхуванням на основі зібраної економічної інформації. Розкрито облікову політику базового підприємства та запропоновано рекомендації щодо її розширення та покращення.

У третьому розділі роботи розкрито питання організації та методики бухгалтерського обліку розрахунків за соціальним страхуванням, зокрема документування, аналітичний та синтетичний облік та порядок відображення показників у фінансовій звітності підприємства. Розглянуто питання використання комп'ютерних технологій для ведення обліку розрахунків за соціальним страхуванням на ТзОВ «Дукат» та можливості інформаційної системи для комп'ютеризації облікових робіт.

У висновках узагальнено та систематизовано організацію обліку розрахунків за соціальним страхуванням на ТзОВ «Дукат» та наведено шляхи і концептуальні підходи до удосконалення об'єкта дослідження. Відзначено рівень відповідності практичної організації обліку розрахунків за соціальним страхуванням на базовому підприємстві чинним нормам вітчизняної стандартизації і регламентації обліку. Вказано окремі недоліки при організації обліку розрахунків за соціальним страхуванням та наведено висновки і пропозиції щодо удосконалення обліку на ТзОВ «Дукат», які випливають із матеріалів бакалаврської кваліфікаційної роботи.

1. Теоретичні основи бухгалтерського обліку розрахунків за соціальним страхуванням діяльності підприємства

1.1 Економічна сутність розрахунків за соціальним страхуванням

бухгалтерський соціальний розрахунок страхування

У тісному зв'язку з заробітною платою перебувають розрахунки по обов'язковому державному соціальному страхуванню. Основами законодавства України про загальне державне соціальне страхування, затвердженими постановою Верховної Ради України від 14.01.98 [6], визначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, зобов'язань і гарантій, які передбачають надання соціального захисту, яка включає матеріальне забезпечення громадян у разі захворювання, повної, часткової або тимчасової непрацездатності, втрати годувальника, безробіття за незалежними від них причинами, а також за віком та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, які формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (роботодавцем), а також з бюджетних та інших джерел, передбачених законом.

Загальнообов'язкове державне страхування включає: соціальне страхування; пенсійне страхування; медичне страхування; страхування на випадок безробіття; страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що викликали втрату працездатності, та інші види страхування, передбачені законами України.

Загальнодержавному страхуванню підлягають як особи, які працюють на умовах трудової угоди на підприємствах усіх форм власності, так і особи, які забезпечують себе роботою самостійно (творчі та інші працівники), а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності.

У державі активно використовують соціальне страхування для захисту населення на випадок захворювання, зниження працездатності, смерті годувальника, допомоги багатодітним сім'ям тощо. Принцип, згідно з яким держава в рамках соціального страхування піклується про тих, хто потребує захисту, діє всюди і сьогодні [20, с. 276].

Відповідно до статті 46 Конституції України та статті 11 Закону України «Про зайнятість населення» громадяни мають право на соціальний захист, суть якого полягає у забезпеченні певними коштами для прожиття у разі повної, часткової чи тимчасової непрацездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від громадян обставин, у старості та в інших випадках, передбачених законами [1, с. 15; 3, с. 2].

Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі Основи) від 08.07.2010 [6] відповідно до Конституції України визначають принципи та загальні правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян в Україні.

Отже, загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом [6].

Завданням законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування є встановлення гарантій щодо захисту прав та інтересів громадян, які мають право на пенсію, а також на інші види соціального захисту, що включають право на забезпечення їх у разі хвороби, постійної або тимчасової втрати працездатності, безробіття з незалежних від них обставин, необхідності догляду за дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї, смерті громадянина та члені його сім'ї тощо.

Особи, які працюють за трудовим договором (контрактом) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або фізичні особи, підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Основними джерелами коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування є внески власників підприємств, установ, організацій або уповноважених ними органів чи фізичної особи, працівників. Бюджетні та інші джерела коштів, необхідні для здійснення загальнообов'язкового державного соціального страхування, передбачаються відповідними законами з окремих видів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Види матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням працівникам, а в деяких випадках і членам їх сімей, умови їх надання та розміри визначаються законами України з окремих видів загальнообов'язкового державного соціального страхування, іншими нормативно-правовими актами, які містять норми щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування [2, с. 122-123].

Єдиний соціальний внесок нараховується на:

- заробітну плату найманих працівників, яка включає основну, додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, утому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом про оплату праці;

- винагороду фізичній особі за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовим договором (далі - ЦПД);

- оплату перших днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця;

- допомогу по тимчасовій непрацездатності;

- допомоги або компенсації згідно із законодавством;

- грошове забезпечення.

Єдиний соціальний внесок обчислюється в межах максимальної величини бази, яка дорівнює п'ятнадцяти р...

Другие файлы:

Облік розрахунків зі страхування
Економічна сутність розрахунків за соціальним страхуванням. Нормативне регулювання обліку розрахунків за соціальним страхуванням. Синтетичний та аналі...

Облік та аудит розрахунків по соціальному страхуванню
Дослідження етапів розвитку соціального страхування в Україні. Характеристика організації бухгалтерського синтетичного та аналітичного обліку та особл...

Облік розрахунків по зовнішньоекономічній діяльності ТзОВ "Систем Алмаз Буд"
Організаційна структура ТзОВ "СистемАлмазБуд"; система фінансового обліку на підприємстві. Нормативна база та форма ведення бухгалтерського обліку роз...

Організація бухгалтерського обліку на підприємстві ТзОВ "Авто-Лайф"
Організаційна структура ТОВ "Авто-Лайф". Організація бухгалтерського обліку на підприємстві. Користувачі даних бухгалтерського обліку. Податковий кале...

Організація обліку розрахунків з постачальниками і підрядниками
Організаційно-економічна характеристика товариства з обмеженою відповідальністю "Ранок". Форми безготівкових розрахунків. Організація первинного облік...