Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Облік надходження та реалізації товарів на ТОВ "Гранат"

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Коротка економічна характеристика діяльності підприємства ТОВ "Гранат". Документальне оформлення та облік надходження товарів. Облік тари в роздрібній торгівлі. Порядок розподілу і списання торгової націнки на товари. Облік операцій повернення товарів.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Роздрібна торгівля є найважливішою галуззю господарської діяльності. Основними показниками роботи торгових підприємств є роздрібний товарообіг. Під роздрібним товарообігом розуміють обіг з продажу товарів безпосередньо населенню як за готівку, так і за розрахунковими чеками установ банків, через спеціально організовану торгову мережу (магазини, універмаги, супермаркети), незалежно від відомчої підпорядкованості та форм власності, а також відпуск товарів по безготівковому розрахунку дрібним оптом окремим установам (дошкільним дитячим установам, школам, оздоровчим закладам). В сфері роздрібної торгівлі закінчується процес обороту товарів і вони переходять в сферу особистого споживання.

Бухгалтерський облік на роздрібному торговому підприємстві повинен забезпечити:

Контроль за виконання плану роздрібного товарообігу.

Перевірку правильності документального оформлення, законності і цілеспрямованості товарообігових операцій, своєчасне і повне їх відображення в обліку.

Порядок розподілу і списання торгової націнки на товари.

Контроль за своєчасним і повним оприбуткуванням надійшовших товарів матеріально-відповідальним особам.

Метою курсової роботи є узагальнення різноманітних підходів до управління товарорухом у роздрібній торгівлі, аналіз облікової політики на основі методологічних принципів бухгалтерського обліку товарних операцій із використанням сучасних засобів комп'ютеризації.

1. Економічна характеристика підприємства

Об'єкт дослідження в даній роботі виступає приватне підприємство (ПП) «Гранат» .

Основним видом діяльності підприємства є роздрібна торгівля та громадянське харчування.

ПП «Гранат», зареєстроване в Одеській міській раді 31 жовтня 1996 року та діє відповідно зі статутом підприємства (Дод.). Підприємство є юридичною особою та має юридичну адресу: 65013, Україна, м. Одеса, Миколаївська дорога, 144, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 12346439. Також має самостійний баланс, печатку, розрахунковий рахунок №123459799018 В АБ «УкрГазБанк» МФО банку 238875, здійснює свою господарську діяльність на основі повного господарського розрахунку, самоокупності та фінансуванні, має відокремлене майно у вигляді основних і оборотних засобів .

Підприємством була одержана Ліцензія на право здійснення торгівлі за № 24354853. ПП « Гранат » здійснює оптову та роздрібну торгівлю товарами канцелярського та побутового призначення. Район діяльності м. Одеса та Одеська область. ПП «Гранат» має склад для зберігання товарів.

Відповідальними за фінансово - господарську діяльність підприємства є:

Директор - Григоренко Василій Михайлович КМ 661589 Малиновським РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області 19 травня 1990 року.

2. Головний бухгалтер - Смірнова Наталя Володимирівна КМ 691667 Київським РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області 7 грудня 1986 року.

На підприємстві працює 20 осіб. Штатний розклад підприємства розроблений, виходячи з задач ПП «Гранат» та об'ємів діяльності. Працюють 5 днів на тиждень, по 8 годин. Перерва з 12.00 до 13.00. Початок робочого дня о 9.00.

Підприємство зареєстроване як платник податку на додану вартість в податковій інспекції Київського району, індивідуальний податковий номер №325421633421, так як виручка від поставки товарів (послуг) за останні 12 місяців перевищила 300 тисяч грн. З 01.04.2011 року діють правила встановленні Законом України «Про оподаткування прибутку підприємства». Ставка податку з 01.04.2011 по 31.12.2011 року - 23 %.

Податки із заробітної плати працівників: Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) був введений з 01.01.2011 року і замінив до цього взноси до Пенсійного фонду і фонду соціального страхування України. Підприємство сплачує ЄСВ в розмірі 36,8 % від фонду оплати праці.

Бухгалтерський облік ведеться відповідно до Закону України « Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні » від 16.07.2000 року № 996 - XIУ та Плану рахунків бухгалтерського обліку від 30.11.2000 року № 291. Ведення бухгалтерського обліку здійснюється відповідно з принципами і методами, передбаченими Національним положенням (Стандартами) бухгалтерського обліку та на підставі наказу керівника Григоренка В.М. «Про облікову політику» (Дод.)

ПП «Гранат» має КОАДУ 43851132, КВЕД 70.42.2, СПОДУ 1512, ЗКГНГ 10, КВФ 1012.

Інвентаризація основних засобів та матеріальних цінностей здійснюється станом на перше число жовтня кожного року.

2. Основна частина

2.1 П (с)БО №9 «Запаси»

Визначення запасів визначено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» від 20 жовтня 1999 р. №246.

Запаси - це активи, які:

Утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності;

Перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;

Утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.

Важливою умовою правильної організації обліку виробничих запасів на ПП «Гранат» є відповідне групування. На різних підприємствах виробничі запаси можуть мати відповідне призначення залежно від функції, яку вони виконують у процесі виробництва. Тому важливо правильно згрупувати виробничі запаси на підприємстві за їх призначенням та роллю у процесі виробництва.

На підприємстві перелік найменувань окремих видів запасів класифікується за визначеною ознакою. Виробничі запаси поділяються на групи. Кожна група поділяється на підгрупи. У межах кожної підгрупи запаси, в свою чергу, групуються за профілем, маркою, сортом, а потім за розміром та ін.

За кожною назвою, сортом, розміром виробничих запасів закріплюється постійний шифр, що має бути проставлений на всіх документах, пов'язаних з обліком запасів.

Перелік запасів, згрупований за характерною для них ознакою і відповідним чином зашифрованих із зазначенням одиниці виміру, називається номенклатурою виробничих запасів.

На кожному документі на надходження або витрату запасів мають бути вказані не лише назва запасу, та його номенклатурний номер.

Однією з важливих умов правильної організації обліку запасів є попередня розробка норми запасу по кожному номенклатурному номеру і норм витрат кожного виду запасів на кожний вид виробленої продукції, що необхідно для контролю за станом залишків запасів на складах підприємства в межах потреб, а також за правильним їх використанням у виробництві.

Таким чином, необхідними умовами правильної організації обліку виробничих запасів є:

Чітка організація складського господарства;

Наявність інструкції з обліку запасів;

Правильне групування (класифікація) запасів;

Розробка номенклатури запасів;

Розробка норм запасу і норм витрат запасів.

У складських приміщеннях ТОВ «Гранат» здійснюють операції зі збереженням виробничих запасів, що надходять, а також відпуск їх у виробництво. Бухгалтерський облік має забезпечити контроль за залишками, надходженням і витратами виробничих запасів на складах, що є важливою умовою для забезпечення збереження власності підприємства.

Для цілей бухгалтерського обліку запаси включають:

Сировину, основні і допоміжні матеріали, комплектуючі вироби та інші матеріальні цінності, що призначенні для виробництва продукції, надання послуг, обслуговування виробництва й адміністративних потреб;

Незавершене виробництво у вигляді незакінчених обробок і складанням вузлів, виробів та незакінчених технологічних процесів.;

Готова продукція, що виготовлена на підприємстві, призначена для продажу і відповідає технічним та якісним характеристикам, передбаченим договором або іншим нормативно - правовим актом;

Товари у вигляді товарно - матеріальних цінностей, що придбанні(отриманні) та утримуються підприємством з метою подальшого продажу;

Малоцінні та швидкозношувані предмети, що використовуються протягом більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року;

Поточні біологічні активи, якщо вони оцінюються за П(с)БО «Запаси», і також сільськогосподарська продукція і продукція лісового господарства після її первісного визнання.

Одиницею бухгалтерського обліку запасів є їх найменування або однорідна група (вид).

Придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на Баланс ПП «Гранат» (форма №1) за первісною вартістю.

Первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат:

суми, що сплачується згідно з договором постачальнику (продавцю) за вирахуванням непрямих податків;

суми ввізного мита;

суми непрямих податків у зв'язку, які не відшкодовуються підприємству;

транспортно - заготівельні витрати (витрати на заготівлю запасів, оплата тарифів(фракту), вантажно - розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх вико...

Другие файлы:

Облік реалізації товарів в системі управління підприємством
Економічна сутність та значення реалізації товарів в діяльності підприємства на матеріалах ВАТ Чернігівський завод "Металіст". Аналіз обліку реалізаці...

Бухгалтерський облік
Бухгалтерський облік та оподаткування операцій з реалізації товарів на замовлення та вдома в покупців. Асортимент продовольчих та непродовольчих товар...

Облік доходів від реалізації товарів, робіт і послуг
Дохід як економічна категорія. Господарська характеристика підприємства. Облікова політика підприємства. Залежність обліку доходу від реалізації товар...

Облік надходження та вибуття товарів і тари на підприємствах роздрібної торгівлі
Загальна характеристика діяльності "Вопак-Трейд" та його економічні показники за 2008-2009 рр. Основні види товарів та документальне оформлення їх рух...

Реализация приобретенных товаров
В першому питанні ми розглянемо обліку реалізації товарів зі складів (оптом), рахунки які застосовуються для цього, а також порядок здійснення проводо...