Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Облік капітальних інвестицій підприємства

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Економічна сутність капітальних інвестицій, їх класифікація. Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про капітальні інвестиції. Аналіз діючої практики обліку капітальних вкладень, сучасні проблеми і напрямки його вдосконалення.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Університет БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ

ХАРКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ

Кафедра обліку і аудиту

КОМПЛЕКСНА КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни „Фінансовий облік”

на тему: «Облік капітальних інвестицій підприємства»

Виконавець:

Студент економічного факультету

ІІІ курсу, групи 36 - ОА

спеціальності "Облік і аудит" Скрипцова Е.В.

Харків - 2011

АНОТАЦІЯ

Ринкові перетворення в Україні, необхідність переорієнтації виробництва з метою випуску дешевої та конкурентноздатної продукції потребує значних капітальних інвестицій. Головною умовою запровадження у життя нових форм підприємництва, що базуються на приватній власності, акціонерному капіталі, є розробка дієвого механізму здійснення фінансового інвестування та його обліку.

Об'єктом дослідження є процесс обліку капітальних інвестицій, предметом - теоретичні, методичні та практичні аспекти обліку, аналізу та аудиту капітальних інвестицій.

Метою даної роботи є теоретичне узагальнення та обґрунтування основ організації, діючої практики з обліку капітальних інвестицій, а також розробка на цій основі практичних рекомендацій щодо його вдосконалення.

Мета курсової роботи визначила необхідність вирішення таких задач: дослідити економічну сутність капітальних інвестицій; розкрити методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про капітальні інвестиції; визначити сучасні проблеми бухгалтерського обліку капітальних інвестицій; розробити напрямки вдосконалення обліку капітальних інвестицій.

Основні результати дослідження: розглянуто теоретичні основи капітальних інвестицій у сучасних умовах господарювання; проаналізовано діюче законодавство з питань інвестування та його обліку; викладено особливості обліку капітальних інвестицій; запропоновано напрямки щодо вдосконалення фінансової звітності щодо капітальних інвестицій в процесі переходу до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

Ключові слова: КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ, ОБЛІК, АНАЛІЗ, ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ, АВТОМАТИЗАЦІЯ, РАХУНОК.

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

1.1 Теоретико-економічна сутність капітальних інвестицій, їх класифікація

1.2 Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про капітальні інвестиції

1.3 Сучасні проблеми бухгалтерського обліку капітальних інвестицій

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

2.1 Документування господарських операцій з капітальних інвестицій

2.2 Бухгалтерський облік операцій з надходження та використання капітальних інвестицій

2.3 Інформаційні технології в обліку капітальних інвестицій

РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ

3.1 Подолання проблем переходу на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку капітальних інвестицій

3.2 Узгодження бухгалтерського та податкового обліку капітальних інвестицій

3.3 Вдосконалення фінансової звітності щодо капітальних інвестицій

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

ВСТУП

В умовах побудови ринкових відносин в економіці України, впровадження ринкових механізмів, структурних перебудов, реформування форм власності і податкової системи, підвищуються вимоги до бухгалтерського обліку як джерела достовірної інформації для прийняття суб'єктами ринку (підприємствами) економічно обґрунтованих рішень і передбачення ризиків у своїй операційній, інвестиційній та фінансовій діяльності. ітко налагоджений облік фінансово-господарської діяльності підприємств сприяє виявленню і використанню внутрішньогосподарських резервів підприємств, запобіганню зловживанням і перевитратам, зниженню собівартості продукції, підвищенню продуктивності праці, рентабельності виробництва (робіт, послуг), що є обов'язковою умовою функціонування підприємств в ринковій економіці. Цим і обумовлена актуальність даної теми.

Об'єктом дослідження є процесс обліку капітальних інвестицій, предметом - теоретичні, методичні та практичні аспекти обліку, аналізу та аудиту капітальних інвестицій.

Методи дослідження - системний підхід, аналіз, синтез, дедукція, індукція.

Метою даної роботи є теоретичне узагальнення та обґрунтування основ організації, діючої практики з обліку капітальних інвестицій, а також розробка на цій основі практичних рекомендацій щодо його вдосконалення.

Для досягнення поставленої мети в роботі вирішуються такі завдання:

- досліджено роль формування в бухгалтерському обліку інформації про капітальні інвестиції

- обґрунтовано доцільність документування господарських операцій з капітальних інвестицій та використання інформаційних технологій в бухобліку

- розглянуто процес документування та бухгалтерський облік господарських операцій з капітальних інвестицій

- викладено методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про капітальні інвестиції

- наведено сучасний стан обліку капітальних інвестицій

- проведено аналіз діючої практики обліку капітальних інвестицій

- запропоновано шляхи вдосконалення бухгалтерського обліку капітальних інвестицій на підприємстві

Вказаному питанню приділяється значна увага Кабінету Міністрів України, що знайшло своє відображення у законах України, зокрема, у Законі «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», 1999 р. та в «Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій», Наказ Міністерства фінансів України, 1999 р., Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби”, від 27.04.00р.

На вирішення цієї проблеми спрямовані дослідження Мушинської Р., Токарь С., Ткаченко Н. М., Фурсової О.

Впровадження пропозицій і рекомендацій, наданих у роботі, дозволить підвищити ефективність і поліпшити якість ведення бухгалтерського обліку капітальних інвестицій на підприємстві.

РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦЙ

1.1 Теоретико-економічна сутність капітальних інвестицій, їх класифікація

З метою ефективного функціонування підприємства здійснюють інвестиційну діяльність. Остання являє собою сукупність практичних дій щодо реалізації інвестицій.

Законом України ”Про інвестиційну діяльність” інвестиції визначено як всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті чого створюється прибуток (дохід) або досягається соціальний ефект. Інакше кажучи, інвестиції -- це довгострокові вкладення капіталу в об'єкти підприємницької діяльності з метою забезпечення його зростання в майбутньому періоді. Юридичні та фізичні особи, що здійснюють вкладення капіталу (інвестування), називаються інвесторами[1, с.4-5].

Відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, всі інвестиції можуть поділятись на зовнішні і внутрішні, тобто іноземні та вітчизняні, а вітчизняні, в свою чергу, поділяються на реальні (виробничі) та фінансові.

Реальні інвестиції -- це вкладення капіталу у різні сфери діяльності і галузі народного господарства з метою створення нових та оновлення існуючих основних фондів ("капітальних" матеріальних благ). Реальні інвестиції називаються виробничими, поскільки вони спрямовані у виробництво, але частіше їх називають просто капітальними вкладеннями.

Під фінансовими інвестиціями розуміють активи, які утримуються підприємством з метою збільшення прибутку за рахунок відсотків, дивідендів тощо, зростання вартості капіталу або отримання інших вигід для інвестора. До фінансових інвестицій відносяться: акції, облігації, депозитні сертифікати, казначейські зобов'язання, інші цінні папери.

Головна мета інвестиційної діяльності - підвищення вартості підприємства. Досягнення головної мети інвестиційної діяльності забезпечується розробкою та реалізацією інвестиційної стратегії підприємства. Вона залежить від стадії життєвого циклу підприємства, яка визначає зміст інвестиційної стратегії.

Ефективність розробленої інвестиційної стратегії підприємство має оцінити за такими критеріями:

? погодженість інвестиційної стратегії із загальною стратегією економічного розвитку підприємства

? внутрішня збалансованість інвестиційної стратегії;

? погодженість інвестиційної стратегії із зовнішнім середовищем

? реалізація інвестиційної стратегії з врахуванням наявного ресурсного потенціалу

? прийнятність рівня ризику, пов'язаного з інвестиційною стратегією

? результативність інвестиційної стратегії

Підприємства - інвестори, згідно з існуючим в Україні законодавством, можуть здійснювати інвестиції за кордоном виключно за рахунок власни...

Другие файлы:

Фінансовий облік на підприємстві
Характеристика організаційної структури підприємства. Аналіз основних техніко–економічних показників діяльності підприємства. Документальне оформлення...

Роль капітальних інвестицій у відтворені основних засобів сільськогосподарських підприємств
Економічна сутність капітальних інвестицій, їх види і форми. Аналіз здійснення капітальних інвестицій у відтворенні основних засобів в ТОВ "Зеленьківс...

Облік довгострокових фінансових інвестицій
Інвестиції - основа розвитку підприємства. Економічна суть обліку та особливості довгострокових фінансових інвестицій. Поняття, види, визначення та оц...

Джерела фінансування виробничих інвестицій підприємств
Сутність і класифікація інвестицій, їх відмінні риси та особливості використання. Характеристика капітальних вкладень підприємства, загальні підходи д...

Фінансові аспекти управління капітальними інвестиціями
Фінансова складова процесу управління капітальними інвестиціями. Обґрунтування фінансової потреби підприємства в капітальних інвестицій. Аналіз фінанс...