Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Облік і аудит грошових коштів та їх еквівалентів (диплом)

Тип: дипломная работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Економічний зміст грошових коштів та їх еквівалентів. Синтетичний та аналітичний облік грошових коштів та їх еквівалентів. Розкриття інформації щодо грошових коштів у звітності. Методика та техніка проведення аудиту, узагальнення результатів перевірки.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

ЗМІСТ

  • ВСТУП
  • РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ГРОШОВИХ КОШТІВ ТА ЇХ ЕКВІВАЛЕНТІВ
    • 1.1 Економічний зміст грошових коштів та їх еквівалентів
    • 1.2 Нормативно-інформаційне забезпечення обліку грошових коштів та їх еквівалентів
    • 1.3 Фінансово-економічна характеристика діяльності підприємства
  • РОЗДІЛ 2 ОБЛІК ГРОШОВИХ КОШТІВ ТА ЇХ ЕКВІВАЛЕНТІВ
    • 2.1 Завдання обліку грошових коштів та їх еквівалентів
    • 2.2 Документальне забезпечення обліку грошових коштів та їх еквівалентів
    • 2.3 Синтетичний та аналітичний облік грошових коштів та їх еквівалентів
    • 2.4 Розкриття інформації щодо грошових коштів у звітності
    • 2.5 Досвід автоматизації обліку грошових коштів
  • РОЗДІЛ 3 АУДИТ ГРОШОВИХ КОШТІВ ТА ЇХ ЕКВІВАЛЕНТІВ
    • 3.1 Мета, завдання та нормативно-інформаційне забезпечення аудиту грошових коштів та їх еквівалентів
    • 3.2 Методика та техніка проведення аудиту грошових коштів та їх еквівалентів
    • 3.3 Узагальнення результатів аудиторсього дослідження
  • РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ
  • РОЗДІЛ 5 ЕКОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА
  • ВИСНОВКИ
  • СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ВСТУП

Актуальність теми. Функціонування підприємств у ринкових умовах передбачає безперервний рух грошових коштів, тому їх слід розглядати як важливий ресурс та результат діяльності підприємств. У період виходу Україні з кризи підприємства, кредитні установи, інші господарюючі суб'єкти вступають у договірні відносини по використанню грошових коштів, що обумовлює зростання ролі організації обліку даного об'єкту як необхідної умови отримання достовірної інформації для прийняття обґрунтованих рішень, вибору надійних господарських партнерів і запобіганню підвищеного ризику діяльності. Роль і значення обліку грошових коштів особливо підвищилися з розширенням міжнародних економічних відносин України та прийняттям владою відповідних законів та положень. Більшість підприємств звертає недостатньо уваги за правильності та ефективності організації обліку грошових коштів. Актуальність цих питань вплинула на вибір теми, адже правильна організація обліку грошових коштів значно впливає на фінансово-господарську діяльність господарства.

У зв'язку із орієнтацією національних стандартів бухгалтерського обліку на положення Міжнародних стандартів фінансової звітності, нестабільністю законодавства та розвитком зорієнтованої на міжнародне співробітництво економіки, саме операції щодо ведення обліку грошових коштів та розрахунків підлягають найбільшим змінам. Тому наявність суперечливих питань та неузгодженостей при веденні обліку грошових коштів вимагає детальнішого їх вивчення та пошуку єдиних шляхів вирішення цих проблем.

Як найбільш ліквідні активи, грошові кошти є важливим елементом ринкової економіки. Гроші відносяться до тих особливих категорій, які завжди були найбільш актуальними в економічній думці, так як в процесі грошового руху найбільшою мірою проявляються і реалізуються інтереси суб'єктів ринку. Через гроші, їх функції кожен індивідуум реалізує свої потреби, тому грошова система і визначає взаємозв'язок між виробництвом, обміном, розподілом і споживанням.

Грошові активи зумовлюють активізацію суб'єктів господарювання до самофінансування. Вони наявні на етапах придбання товарів, виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг, їх продажу і отримання виручки.

Використання в процесі управління господарськими суб'єктами достовірної та повної інформації про рух грошових коштів підвищує якість управлінських рішень, позитивно впливає на поточний і прогнозний фінансовий стан підприємств.

Значущість інформації про рух грошових коштів обумовлюється необхідністю надання користувачам для прийняття рішень повної та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів.

Удосконалення бухгалтерського обліку, застосування ефективнішої методики аналізу та аудиту грошових коштів і розрахунків залишається одним з найактуальніших питань, оскільки результати цих процесів є основою для ефективної діяльності господарства і його постійного розвитку [1].

Водночас, у вітчизняному доробку бракує комплексних досліджень методик обліку, аудиту та управління грошовими коштами, націлених на їх удосконалення, формування нових підходів до аналітичного забезпечення управління. Розв'язання комплексу зазначених проблем визначає актуальність бакалаврської роботи.

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є наукове обґрунтування теоретичних положень і розробка практичних рекомендацій з удосконалення обліку та аудиту грошових коштів для підприємств з метою підвищення ефективності управління ними.

Для досягнення поставленої мети в роботі визначені для вирішення такі завдання:

? дослідити та внести пропозиції з уточнення сутності понять «грошові кошти»;

? вивчити розвиток форм розрахунків і їх вплив на процедури облікового відображення безготівкових розрахунків;

? визначити ефективні форми (способи) розрахунків і внести пропозиції з удосконалення обліку розрахункових операцій;

? проаналізувати грошові розрахунки підприємств з метою уточнення методики проведення аудиту;

? визначити методичні прийоми проведення аудиту операцій з руху грошових коштів, що уможливить встановлення єдиних підходів до розробки методик контролю та процедур управління грошовими коштами.

Предмет і об'єкт дослідження. Предметом дослідження є економіко-управлінський механізм обліку та аудиту грошових коштів на підприємствах.

Об'єктом дослідження є технологія та процедури бухгалтерського обліку, форми та методи аудиту операцій з грошовими коштами у сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Бурат-Агро» Решитилівського району, Полтавської області.

У процесі дослідження вивчені праці вітчизняних і зарубіжних економістів, вказівки і рекомендації, облікові та звітні данні за останні три роки базового господарства.

Апробація результатів дослідження. Основні положення випускної роботи та результати досліджень доповідались, обговорювались й одержали схвалення на міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Сучасні проблеми та перспективи розвитку обліку, аналізу, аудиту та контролю в умовах глобалізації економіки».

Публікація. Одержані результати щодо обліку грошових коштів та їх еквівалентів знайшли відображення у публікації: «Відображення інформації про грошові кошти у фінансовій звітності підприємства».

Висновки й пропозиції за результатами дослідження можуть слугувати основою при розробленні системи заходів по покращенню організації обліку грошових коштів та їх еквівалентів в ТОВ «Бурат-Агро».

РОЗДІЛ 1

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ГРОШОВИХ КОШТІВ ТА ЇХ ЕКВІВАЛЕНТІВ

1.1 Економічний зміст грошових коштів та їх еквівалентів

Гроші відносяться до тих особливих категорій, які завжди були найбільш актуальними в економічній думці, так як в процесі грошового руху найбільшою мірою проявляються і реалізуються інтереси суб'єктів ринку. Через гроші, їх функції кожен індивідуум реалізує свої потреби, тому грошова система і визначає взаємозв'язок між виробництвом, обміном, розподілом і споживанням.

Під рухом грошових коштів розуміють надходженні і вибуття грошових коштів у розрізі видів діяльності. До складу грошових коштів не включають гроші на банківських рахунках, обмежені для поточного використання протягом терміну, що перевищує один рік. Такі кошти відображаються у складі необоротних активів підприємства, як і інші фінансові інвестиції [34].

Як результат своєї операційної діяльності всі підприємства проводять розрахунки з комерційними банками по позичках і через комерційні банки сплачують вартість товарів, робіт та послуг одне одному.

Розрахунки підприємств по своїх зобов'язаннях проводиться в безготівковому та готівковому порядку через установи банків відповідно до правил здійснення розрахункових та касових операцій, затверджених Національним банком України. Більша частина розрахунків по виконанню зобов'язань здійснюються через установи банків безготівковим шляхом. Розрахунки готівкою між підприємствами, організаціями й установами дозволяється проводити лише тоді, коли суми окремих платежів менші від сум, встановлених банками для безготівкових розрахунків [31].

Гроші як загальний еквівалент вимірюють вартість усіх товарів. Але не гроші роблять товари порівнянними, а кількість витраченого на них суспільно необхідної праці. На стадії формування товарних відносин гроші зіграли роль засобу, що дорівнював до грошей інші товари. У результаті виник масштаб цін, прийнятий державою за грошову одиницю [39].

Господарська діяльність складається з багатьох господарських операцій, що є певними моментами безперервних змін коштів господарства або джерел їх утворення. Під час цієї діяльності у підприємства виникають найрізноманітніші господарські зв'язки і розрахунково-платіжні відносини з постачальниками матеріальних цінностей, підрядчиками, покупцями і замовниками своєї продукції, транспортними організаціями, фінансовими установами, працівниками фірми та іншими (як юридичними так і фізичними) особами.

Кошти, що їх використовують для розрахунків, виконуючи функці...

Другие файлы:

Фінансовий облік грошових коштів
Економічна сутність грошових коштів та їх еквівалентів. Нормативне регламентування обліку. Організаційна характеристика, аналіз фінансового стану ПАТ...

Облік та аудит коштів підприємства
Використання грошових коштів в роботі, правові засади організації бухгалтерського обліку та аудиту. Облік грошових коштів та їх відображення у фінансо...

Аудит грошових коштів
Обґрунтування організації обліку і аудиту грошових коштів: принципи, види, законодавче регулювання. Аудит грошових коштів на підприємстві "Антал-Плюс"...

Облік грошових коштів
Правове нормативне врегулювання обліку грошових коштів, їх облік. Аналіз основних техніко-економічних показників підприємства. Ліквідність - можливіст...

Облік грошових коштів у системі управління ліквідними активами підприємства
Сутність, завдання і значення обліку грошових коштів в системі управління ліквідними активами підприємства. Правові засади організації бухгалтерського...