Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Облік і аналіз реалізації продукції та розрахунків з покупцями та замовниками

Тип: дипломная работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Основні макроекономічні показники стану реалізації продукції та розрахунків за неї. Облік готової продукції на складі та в бухгалтерії. Аналіз реалізації продукції та напрями її удосконалення. Застосування економіко-математичних методів в аналізі.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Магістерська програма

Облік і аудит підприємницької діяльності

Дипломна робота

Облік і аналіз реалізації продукції та розрахунків з покупцями та замовниками

Вступ

В сучасних умовах господарювання найголовнішим для будь-якого підприємства виступає розмір доходу від реалізації. Це твердження є безспірним та несуперечливим. Від того що, і в якому обсязі підприємство реалізує залежить фінансовий результат його діяльності. Але з приводу процесу обліку випуску та реалізації продукції існують певні розбіжності, так само як і в методах обліку розрахунків за неї. Саме тому дана робота присвячується розгляду теоретичних та практичних аспектів обліку реалізації продукції та розрахунків з покупцями та замовниками.

Актуальність і значимість розгляду проблеми обліку випуску, відвантаження й реалізації готової продукції та розрахунків за неї полягає в тому, що результатом діяльності будь-якого виробничого підприємства або організації є випуск готової продукції, виконання робіт або надання послуг. У результаті, вартість готової продукції, робіт, послуг переходить зі сфери виробництва в сферу обігу, тобто вимірюється в грошовій оцінці. А для будь-якого підприємства фінансовий аспект діяльності є найголовнішим.

Для того щоб правильно й вчасно здійснювати облік результатів виробничої діяльності підприємство повинно вибрати й закріпити у своїй обліковій політиці ряд основних принципів і методів з обліку готової продукції, варіанти яких викладені й закріплені в законодавчих актах і положеннях бухгалтерського обліку, а також наведені у даній роботі.

Метою даною роботи є систематизація теоретичних аспектів обліку відвантаження й реалізації готової продукції, аналіз діючої системи обліку на підприємстві та надання рекомендацій щодо вдосконалення облікового процесу.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

охарактеризувати готову продукцію, розглянути процес її відвантаження та розрахунків з покупцями та замовниками;

розглянути порядок документування наявності та руху продукції;

вивчити діючу систему документування розрахункових операцій з покупцями;

впровадити своєчасне й достовірне визначення результатів від реалізації продукції (робіт, послуг) на основі застосування розробленої форми відомості;

проаналізувати показники діяльності підприємства в сфері реалізації за останні три роки, виявити негативні тенденції, що сформувалися та запропонувати шляхи їх подолання;

встановити взаємозв'язок факторів, що впливають на процес реалізації, проаналізувати їх вплив та виявити найбільш вагомі;

надати загальні рекомендації з приводу усунення виявлених недоліків.

Для успішного виконання цих завдань необхідна ритмічна робота підприємства, правильна організація складського господарства й збуту, своєчасне документальне оформлення господарських операцій.

Об'єктом дослідження є методика обліку наявності та руху готової продукції на підприємстві та система документообігу. Предметом дослідження є сутність та значення процесу реалізації готової продукції, її облік та документування, а також система розрахунків з покупцями та замовниками.

Для досягнення в роботі поставленої мети були задіяні такі наукові методи: порівняння, розрахунково-аналітичні методи, системний аналіз, функціонально-вартісний аналіз, синтез, моделювання, кореляційний аналіз. За допомогою сукупності перелічених методів вивчалися тенденції, що сформувалися протягом останніх трьох років на досліджуваному підприємстві та виявлялися закономірності функціонування.

При написанні даної роботи основним джерелом були П(с)БО 9 та 16, в яких викладені основні теоретичні положення питань, що вивчалися. А також були використані роботи таких науковців: Бутинець Ф. Ф. [19], Горецька Л. Л. [23], Костюченко Н. М. [30], Переверзєва О. [75], Петрук О. М. [59], Понікаров В. Д. [80], Пушкар М. С., Соколов Я. В. [59].

Розгляд обраної теми здійснювався на прикладі Товариства з обмеженою відповідальністю «УкрТехніка». Воно належить до машинобудівної галузі, займається металообробкою.

Виявити новизну в процесі реалізації продукції та розрахунків за неї дуже важко, бо порядок відвантаження продукції має певну логічну послідовність, яка на думку автора, поки що не потребує корегування. Тому в роботі пропонуються заходи щодо поліпшення сталого процесу документообігу шляхом впровадження розробленої форми зведеного документу та розширення кількості первинних документів обліку.

1. Поняття та облікові особливості реалізації продукції та розрахунків з покупцями та замовниками

1.1 Основні макроекономічні показники стану реалізації продукції та розрахунків за неї

Починаючи з 2000 р., Україна входить до групи країн, які лідирують у світі за темпами зростання макроекономічних показників.

У даній роботі, для оцінки макроекономічного стану України наведений аналіз показників, які пов'язані між собою й відображають економічний стан підприємств нашої держави в галузі промисловості. Це показники випуску товарів і послуг та валовий внутрішній продукт України, обсягу промислової продукції, індекси цін виробників та обсяги випущеної промислової продукції та ін.

Отже, перший макроекономічний показник відображає порівняльну характеристику ВВП та обсягу випущених товарів та наданих послуг в динаміці за останні 3 роки (табл. А.1). Дані, які наведено в табл. А.1 свідчать про те, що з 2007 року спостерігається зріст виробництва товарів майже у всіх галузях промисловості, що підкріплюється й ростом ВВП.

Після десятирічного економічного спаду, у 2000 - 2003 рр. зростання ВВП становило 33,1%. За підсумками 2004 р. приріст ВВП склав 12,1%, що стало найвищим показником з часу набуття Україною державної незалежності. У 2005 р. зростання ВВП країни склало 2,6%. Приріст ВВП у січні-вересні 2006 р. порівняно з відповідним періодом попереднього року становив 6,2%.

У січні 2008 р. порівняно з відповідним періодом 2007 р. реальний ВВП зріс на 4,9% (торік - на 9,3%), за орієнтовною оцінкою номінальний ВВП за січень 2008 р. склав 57720 млн. грн. Протягом січня 2008 р. найбільше зростання валової доданої вартості спостерігалось у торгівлі - на 14,0%, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води - на 7,2%; транспорті та зв'язку - на 6,1%; переробній промисловості - на 6,0%.

Для того що б реалізовувати щось, необхідно спершу це виробити. Тому доцільно буде надати в порівняльному вигляді інформацію, щодо індексів промислового виробництва продукції за останні вісім років (табл. Б.1) [95].

Інформація, наведена в табл. Б.1, свідчить про те, що промислове виробництво за останні сім років коливається незначно, десь показники трохи вищі за попередні роки, десь трохи відстають. Але аналізуючи цю таблицю, хочеться звернути увагу саме на металургійне виробництво та машинобудівну галузь, тому що досліджуване підприємство відноситься саме до них. Можемо з упевненістю сказати, що машинобудівна галузь з роками набирає непогані оберти розвитку, і на кінець 2007 року набула свого максимального значення. Це свідчить про те, що продукція даної галузі користується попитом, що підтверджується такими швидкими темпами нарощування виробництва.

Приріст виробництва промислової продукції за 2005 р. порівняно з 2004 р. склав 3,1% (у 2004 р. - 12,5%), у тому числі в обробній промисловості - 3,0% (у 2004 р. - 14,6%), у добувній промисловості - 4,4% (у 2004 р. - 4,1%), на підприємствах з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води - на 2,9% (у 2004 р. - зменшення на 1,1%).

Приріст обсягів виробництва промислової продукції у 2005 р. в галузі машинобудування порівняно з 2004 р. склав 7,1% (у 2004 р. - 28,0%). Збільшення обсягів машинобудування обумовлюється в першу чергу нарощуванням обсягів продукції у виробництві машин для металургії (на 30,4%), канцелярських і електронно-обчислювальних машин (на 29,8%), устаткування для радіо, телебачення та зв'язку (на 29,5%), автомобільного транспорту (на 22,8%), побутових приладів (на 22,1%). Перевищено обсяги 2004 року у виробництві механічного устаткування на 13,6%, сільськогосподарських машин - на 10,8%, верстатів на 10,7%, залізничного машинобудування - на 2,4%. У 2005 р. кількість прибуткових підприємств галузі склала 60,4% (2004 р. - 59,3%).

За підсумками року скорочення виробництва металургійної галузі та оброблення металу склало 1,5% (у 2004 р. збільшення на 12,0%). Скорочення відбулося на підприємствах з виробництва чавуну, сталі та феросплавів на 0,2%, інших видів первинного оброблення чавуну та сталі на - 6,7%, кольорових металів на - 23,6%, металевого лиття - на 13,6%. Разом з тим було зафіксоване зростання обсягів виробництва труб на 10,2%. Залишається позитивною динаміка випуску продукції на підприємствах з оброблення металів, спостерігається приріст на 15,7%. У 2005 р. кількість прибуткових підприємств галузі - 66,0% (2004 р. - 64,0%) [95].

Зростання промислового виробництва за січень-вересень 2006 р. становило 5,5%. Збільшення обсягів продукції зафіксовано на підприємствах більшості основних видів промислової діяльності. Позитивну динаміку промисловост...

Другие файлы:

Облік і контроль розрахунків з покупцями і замовниками
Теоретико-методологічні основи обліку та аудиту розрахунків з покупцями і замовниками. Організаційно-економічна характеристика господарства Поліської...

Облік розрахунків з покупцями та замовниками
Обґрунтування теоретичних і практичних основ організації обліку розрахунків з покупцями і замовниками, а також розробка практичних рекомендацій по вдо...

Розрахунки з покупцями і замовниками
Економічний зміст і роль розрахунків з покупцями і замовниками в господарській діяльності. Нормативно-правове забезпечення обліку. Організаційно-техно...

Облік розрахунків з покупцями та замовниками на підприємстві ТОВ "ЕкоМісто"
Класифікація та первісна оцінка дебіторської заборгованості. Методи нарахування резерву сумнівних боргів. Організація первинного, аналітичного та синт...

Облік і аудит розрахунків з покупцями та замовниками на підприємстві
Класифікація дебіторської заборгованості. Визначення резерву сумнівних боргів. Автоматизація обліку дебіторської заборгованості. Діюча система обліку...