Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Облік доходів від звичайної діяльності

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Визначення та класифікація доходів звичайної діяльності, нормативно-правове регулювання та методологія їх обліку. Умови та порядок визнання доходу від реалізації продукції, надання послуг та роялті, відображення обліку доходів у звітності підприємства.
Краткое сожержание материала:

45

Размещено на

Размещено на

ЗМІСТ

Вступ

Розділ 1. Теоретичні основи обліку доходів від звичайної діяльності

1.1 Поняття доходу від звичайної діяльності та його види

1.2 Нормативно-правове регулювання обліку доходів звичайної діяльності

1.3 Економічно-господарська характеристика підприємства

Розділ 2. Організація обліку доходів звичайної діяльності ТОВ «Будмонтаж»

2.1 Методологія бухгалтерського обліку доходів звичайної діяльності

2.2 Відображення обліку доходів у звітності ТОВ «Будмонтаж»

2.3 Вдосконалення обліку доходів звичайної діяльності шляхом автоматизації засобами 1С

Висновок

Список використаної літератури

Додатки

ВСТУП

У зв'язку з переходом України від адміністративно-планової економіки до економіки ринкового типу, із запровадженням нових положень (стандартів) бухгалтерського обліку, зокрема, зі зміною порядку формування доходів і витрат, виникає необхідність уточнення економічної суті та практичного значення категорії доходів (прибутків), вирішення дискусійних питання щодо порядку обчислення цих показників, подальшого дослідження проблеми доцільності відокремлення показників доходу, розрахованих для цілей бухгалтерського та податкового обліків, узгодженості питань державного впливу на економіку підприємств і формування їх доходів та ін. Все це вимагає більш глибокого та всебічного вивчення поставленої проблеми та підтверджує актуальність теми дослідження.

Забезпечення грошових надходжень, які потрібні для відшкодування витрат виробництва й обігу, своєчасне виконання фінансових зобов'язань перед державою, банками та іншими суб'єктами господарювання, формування доходів і прибутку є найважливішою стороною діяльності підприємств.

Отримання доходів створює основу для самофінансування підприємства за умови, що їх розмір достатній для покриття витрат підприємства з виробництва та реалізації товарів та інших видів діяльності, виконання зобов'язань перед бюджетом та утворення чистого прибутку.

Проблемам формування доходів підприємств, прибуткової роботи товаровиробників, пошуку й обґрунтуванню шляхів підвищення економічної ефективності їх господарювання присвячені праці вітчизняних учених: В.Я. Амбросова, В.О. Бланка, В.П. Вишневського, Г.І. Войчука, М.Я. Дем'яненка, В.А. Козубенка, В.Н. Косинського, Є. Лобанової, І.І. Лукінова, П.М. Макаренка, Д.С. Молякова, С.О. Нікітіна, Б.Й. Пасхавера, В.Я. Плаксієнка, П.Т. Саблука, В.А. Свободіна, М.Ф. Соловйова, В.Й. Шияна, О.М. Шпичака.

Питання обліку доходів звичайної діяльності є добре дослідженим в Україні, зокрема варто виділити праці Бутинця Ф.Ф., Ткаченко Н.М., Сопка В.В., Хом'яка Р.Л. та інших авторів.

Основною метою для написання роботи є побудова методології обліку доходів звичайної діяльності на прикладі діяльності підприємства України.

Для виконання мети в ході написання роботи необхідно виконати ряд завдань:

проаналізувати суть доходів звичайної діяльності;

розглянути нормативно-правове регулювання обліку доходів звичайної діяльності;

дослідити господарську діяльність ТзОВ «Будмонтаж»;

розглянути методику обліку доходів звичайної діяльності;

показати напрямки удосконалення обліку доходів звичайної діяльності шляхом автоматизації.

Об'єктом дослідження є господарська діяльність ТзОВ «Будмонтаж», що займається будівництвом та ремонтами.

Предметом дослідження є організація обліку доходів звичайної діяльності ТзОВ «Будмонтаж».

Для написання курсової роботи було визначено логічні прийоми аналізу та синтезу, індукції та дедукції.

Інформаційною базою для дослідження курсової роботи є фінансова звітність підприємства, облікова інформації з доходів підприємства, податкова звітність. Період дослідження - 2008-2010 роки. Для дослідження методики обліку проаналізовано ряд нормативно-правовою документації, положення бухгалтерського обліку, міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, статистичні дані за матеріалами державного комітету статистики України та ін.

Практичне значення даного дослідження полягає в систематизації методології обліку доходів звичайної діяльності на будівельному підприємстві.

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ДОХОДІВ ВІД ЗВИЧАЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1.1 Поняття доходу від звичайної діяльності та його види

Фінансовий облік повинен забезпечувати користувачів інформацією про доходи від різних видів діяльності підприємства, про прядок формування фінансового результату за звітний та попередні періоди, про суму чистого прибутку (збитку), про напрями використання прибутку підприємства.

Дані фінансового обліку надають можливість здійснювати із структури доходів від основної та інших видів діяльності та впливу факторів на зміну доходів; аналіз прибутку та впливу факторів на його зміни; аналіз рентабельності та прибутковості з метою визначення резервів зростання прибутку, рентабельності та прийняття ефективних управлінських рішень щодо використання одержаного прибутку.

Питання сутності доходів досліджено багатьма авторами. Розглянемо деякі із них в таблиці 1.1.

Таблиця 1.1

Огляд наукових шкіл щодо визначення сутності предмету дослідження

Зміст предмету дослідження

Представники наукової школи

1

Вартість товарів чи послуг визначається доходом. Ігноруючи своє визначення вартості затраченою працею Сміт, розглядаючи складові товарів заявляє, що заробітна плата, прибуток та рента є трьома початковими джерелами будь-якого доходу.

Класична школа, А. Сміт

2

Майнова цінність всіх товарів (в тому числі і промислових) у Рікардо регулюється найбільшими витратами праці, необхідними для їх виробництва. За цих умов на кращих землях, де витрати на одиницю продукції менші, утворюється додатковий доход. Під впливом конкуренції фермери задовольняються середнім прибутком, а додатковий доход привласнюється власниками землі як рента.

Класична теорія, Д.Рікардо

3

Чим менший дохід, тим більша його частина витрачається на товари першої необхідності - психологічне правило Кейнса

Кейнсіанська школа, Ернст Енгель, Дж. Кейнс

4

Теорія заробітної плати: збільшення продуктивності праці ніколи не приведе до відповідного збільшення оплати праці.

Теорія прибутку та норм прибутку: прибуток, як один з видів доходу - є формою доданої вартості, що виникає внаслідок використання робочої сили. Розділяє поняття норма доданої вартості і норма прибутку.

Марксизм, К.Маркс

Основними критеріями визнання доходів звичайної діяльності та умови відображення їх в обліку відповідно до П(С)БО 15 «Доходи» є [10]:

збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства);

оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Критерії визнання доходів застосовуються:

до кожної операції окремо;

до окремих елементів однієї операції або до двох чи більше операцій разом, якщо це випливає із суті такої господарської операції (операцій).

Умови відображення доходів в обліку: доходи відображаються в момент виникнення, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів [23, c. 295-296].

Відповідно до П(с)БО №3 звичайна діяльність - будь-яка основна діяльність підприємства, а також операції, що її забезпечують або виникають внаслідок її проведення [8].

Прикладом звичайної діяльності є виробництво та реалізація продукції, розрахунки з постачальниками та замовниками, працівниками, податковими органами, банківськими установами тощо.

До звичайної діяльності підприємства належать також курсові різниці, списання знецінених запасів, переоцінка короткотермінових інвестицій, економічні санкції за господарськими договорами, за порушення податкового законодавства, тобто операції, які супроводжують звичайну діяльність підприємства [30, c. 526].

З метою відображення в обліку і фінансовій звітності, зокрема у Звіті про прибутки та збитки, доходи поділяються за видами діяльності (рис. 1.1):

Рис. 1.1. Класифікація доходів підприємства [58,c.330]

Звичайна діяльність, в свою чергу, поділяється на операційну та іншу - фінансову та інвестиційну.

В податковому обліку доходи звичайної діяльності відобра...

Другие файлы:

Облік, зовнішній аудит і аналіз доходів від звичайної діяльності
Поняття доходу від звичайної діяльності та його види. Організація та методологія бухгалтерського обліку доходів від звичайної діяльності, його відобра...

Облік доходів в системі управління прибутками
Організація обліку доходів, формування та облік фінансових результатів господарської діяльності підприємства. Склад доходів підприємства. Облік та Зві...

Облік доходів основної діяльності на прикладі ПАТ "Одеський консервний завод дитячого харчування"
Визначення та оцінка доходів від основної діяльності підприємства. Синтетичний і аналітичний облік доходів від реалізації готової продукції, робіт, по...

Управлінський облік витрат і доходів на підприємстві
Сутність і синтетичний облік витрат підприємства. Облік доходів та результатів діяльності. Документальне оформлення обліку витрат і доходів на ВАТ "Ві...

Облік доходів від операційної діяльності підприємства та шляхи їх удосконалення на ТОВ "Золотий колос"
Нормативно-правова база обліку доходів від реалізації готової продукції (товарів, робіт, послуг). Облік інших операційних доходів. Визначення фінансов...