Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Документи з господарської діяльності як гарант ефективної роботи підприємства

Тип: реферат
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Види договорів з господарської діяльності, реквізити. Головні особливості договору поставки. Договір про матеріальну відповідальність, випадки визнання недійсності. Умови договору про спільну діяльність. Договори щодо створення нових форм господарювання.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Вступ

Об`єктом цього реферату є господарська діяльність. Тому, метою є: розглянути що це таке і які документи обслуговують цю сферу діяльності.

Поняття господарської діяльності наводиться в ст. 3 Господарського Кодексу України (далі - ГК). Під господарською діяльністю розуміють діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямовану на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Класичні ознаки господарської діяльності, наголошуючи на її суспільно корисному характері, наводить авторитетний український учений В. С. Щербина: «Суспільно корисна господарська діяльність:

по-перше, полягає у виробництві продукції, виконанні робіт, наданні послуг не для власних потреб виробника, а для задоволення потреб інших осіб;

по-друге, виконується на професійних засадах;

по-третє, результати такої діяльності мають реалізовуватися за плату, тобто функціонувати як товар;

по-четверте, поєднує як приватні інтереси виробника, так і публічні інтереси (держави, суспільства, значних верств населення тощо)».

Історіографія дослідження

Проблематику і основи складання документів із господарської діяльності досліджував Олійник О.Б. у своїй праці «Документування господарсько-договірної та господарсько-претензійної діяльності». Цей навчальний посібник містить основу культури складання та оформлення сучасних документів. Зосереджується увага на документуванні господарсько-договірної та господарсько-претензійної діяльності. У ньому вказано правила і поради щодо складання документів із господарської діяльності, що стане у нагоді менеджеру чи іншій діловій людині у своїй праці. Також в ньому міститься велика кількість зразків, на прикладі яких можна скласти свою версію документа без зусиль. А так, як це навчальний посібник, то і призначений для учнів коледжів та студентів ВУЗів, які навчаються на спеціальностях ділового спрямування, а отже, написаний він мовою, доступною простим читачам, тобто без великої кількості спеціалізованих термінів.

Також, у розкритті цієї теми мені допомогли підручники авторів таких, як Кушнаренко Н.Н. «Документоведение», Діденко А.Н. «Сучасне діловодство» та Бріцин В.М. «Сучасне діловодство».

Підручник Кушнаренко Н.Н. містить головні відомості, а точніше ознайомлює читача із наукою діловодства,його основними складовими та принципами. Це перший підручник, в якому весь комплекс теоретичних, методичних і організаційно-практичних проблем розглянуто як єдине ціле. Розкриті принципи класифікації документів, специфіка документів на традиційних і новітніх матеріальних носіях, особливості функціонування документно-комунікаційної системи. Також він містить практичні завдання, схеми і потрібні малюнки. Але цей підручник написаний російською мовою, що надає певну складність для читання і написання відповідних документів тим, хто не володіє російською досконало.

У підручнику Діденко А.Н. узагальнено й систематизовано великий теоретичний матеріал із діловодства і на конкретних зразках показано, як правильно скласти й оформити той чи інший документ. Наведено класифікацію документів,викладено вимоги до оформлення кожного з їх елементів. На основі чинних державних і міжнародних стандартів подано правила складання і оформлення службових документів договорів, контрактів тощо. Другу частину посібника становлять додатки, в яких уміщено зразки оформлення всіх документів, про які йшлося в тесті.

Довідник Бріцина В.М. дає відповіді на запитання: як не розгубитися у купі паперів,як правильно скласти потрібний документ, як влучно підібрати слова. У ньому вміщено найважливішу інформацію про складання й оформлення різних типів документів - від особистих до вузькогалузевих. Цей довідник стає у нагоді не тільки як посібник із ділового мовлення, а й поглиблює знання у сфері ділового етикету. Також, суттєву допомогу в швидкому пошуку потрібної інформації надають додатки,у яких представлені відомості з правопису, типові мовні звороти, перелік найпотрібніших словників. Також довідник містить велику кількість зразків документів різних можливих видів, що значно допомагає при складанні потрібних документів. Також у розділі 2.2 міститься інформація і різноманітні приклади на тему «Документи господорсько-договідної діяльності».

Розділ 1. Загальні відомості про договори з господарської діяльності

Договір з господарської діяльності - це службовий документ, в якому фіксують угоду між сторонами про встановлення ділових відносин, пов'язаних з господарською діяльністю, і який регулює ці відносини. Такі договори між підприємствами належать до найважливіших засобів міжвиробничих зв'язків у нових умовах господарювання й розвитку ринкових відносин.

Договір - це документ, в якому зафіксовано угоду між сторонами про взаємодію й належним чином оформлено.

Сторонами договору можуть бути фізичні особи, працівники підприємств, організацій, установи, фірми.

Договір - це юридичний документ, тому, формуючи його умови, необхідно уникати двозначності, нечіткості.

Існують різні види договорів з господарської діяльності:

про постачання;

про закупівлю;

про оренду виробничих та службових приміщень;

про розрахунково-касове обслуговування;

про купівлю-продаж;

про спільну діяльність;

про одержання позики;

про оренду житлового приміщення;

про майнову відповідальність та інші.

Найпоширенішими договорами між підприємствами, організаціями. Установами, фірмами є договори про постачання, оренду, спільну діяльність, підряд.

Договори з господарської діяльності оформляють на загальних трафаретних (не часто) бланках або на чистих аркушах паперу формату А4.

Якщо договір складено на кількох аркушах, то їх нумерують, і кількість аркушів зазначають у тексті документа.

Реквізити договору з господарської діяльності

Основні реквізити:

10 - назва виду документа (договір);

11 - дата (проставляють дату підписання документу);

12 - індекс;

14 - місце складення чи видання;

19 - заголовок до тексту (про що договір);

21 - текст (Текст договору поділяють на дві частини:

Вступну, де зазначають назви сторін, між якими укладається договір, посада, прізвище, імена, по батькові осіб, які підписують договір; у разі потреби наводять посилання на документи, що засвідчують уповноваження особи, котра підписує договір.

Основну, в якій є пункти:

"Предмет договору", "Обов'язки сторін", "Порядок розрахунків", "Відповідальність сторін", "Порядок розірвання договору", "Форс-мажор", "Загальна сума договору", "Термін дії договору", "Інші умови договору".

22 - позначка про наявність додатка (в разі потреби);

26 - відбиток печатки (проставляють відбитки гербових або круглих, що прирівнюються до гербових) печаток усіх сторін, що підписали даний договір.

Нижче від реквізиту 22 оформляють пункт "Юридичні адреси та підписи сторін".

У деяких договорах (наприклад, про оренду житлового приміщення, про матеріальну відповідальність) розділів може не бути, а лише зазначаються пункти.

Дуже часто в договорах такі слова, як "Постачальник", "Покупець", "Продавець", "Власник", "Завод", "Товариство", "Фірма", "Банк", "Клієнт" пишуться з великої літери, оскільки вони набувають значення власного імені.

Розділ 2. Договір поставки

Найдоцільнішою правовою формою регулювання господарських відносин з постачання продукцією і товарами є договір поставки. Договір поставки - це основний документ, що визначає права та обов'язки сторін з поставок усіх видів товарів.

За договором поставки продавець (постачальник), що є підприємцем, зобов'язується передати в обумовлені строки (строк), товари у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товари і сплатити за них певну грошову суму.

До договору поставки застосовують загальні правила про договір купівлі-продажу, якщо інше не передбачено договором або не випливає з характеру відносин сторін. Іншими словами поставка - це комерційна купівля-продаж або купівля-продаж у господарському обігу.

Особливості договору поставки такі:

продавцем (постачальником) за договором поставки є тільки підприємець;

предметом договору поставки може бути лише майно (товар), що використовується у підприємницькій діяльності (промислової переробки чи комерційного перепродажу);

строки укладення договору і його виконання, як правило не збігаються. Укладення договору з одночасним чи одномоментним виконанням тягне визнання його договором купівлі-продажу;

постачальник зобов'язаний передавати товар неодноразово, тобто більше ніж один раз.

Договір поставки, як і договір купівлі-продажу, є кок-сенсуальним, двостороннім і оплатним.

В...

Другие файлы:

Дослідження фінансово-господарської діяльності Відкритого акціонерного товариства "Харківгаз"
Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства. Пропозиції щодо підвищення рівня ефективності економіко-аналітичної роботи господарської діяль...

Аналіз фінансово-господарської діяльності ВАТ "Нікопольський завод феросплавів"
Характеристика ВАТ НЗФ, основні документи, що регулюють діяльність підприємства. Аналіз використання трудових ресурсів. Огляд фінансово-господарської...

Особливості нарахування оплати праці на підприємства
Економічно-правові основи організації господарської діяльності на підприємстві. Основна оплата праці працівників підприємства. Моделювання господарськ...

Структура та організація господарської діяльності приватного підприємства
Оцінка ефективності господарсько-фінансового стану торговельного підприємства на прикладі ПП "Богдан". Аналіз структури та фінансово-господарської дія...

Аналіз фінансової діяльності підприємства
Аналіз витрат діяльності підприємства. Узагальнення результатів господарської діяльності і витрат у складанні бюджету коштів. Розробка комплексу пропо...