Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Бухгалтерський облік розрахунків з бюджетом по ПДВ

Тип: курсовая работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Сутність непрямого оподаткування та характеристика податку на додану вартість. Оцінка стану проведення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ підприємства в сучасних умовах в Україні. Аналітичний та синтетичний облік податкових кредитів й зобов’язань з ПДВ.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

ВСТУП

Оподаткування підприємств -- невід'ємна складова податкової політики та системи бухгалтерського обліку будь-якої країни. В умовах ринкової економіки бюджетні надходження залежать від результатів діяльності суб'єктів господарювання.

Під час своєї діяльності підприємство проводить розрахунки за податками. Розмір цих відрахувань залежить від результатів діяльності підприємства. Важливе значення в управлінні фінансами підприємства займає податок на додану вартість.

Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства. У бухгалтерському обліку одночасно поєднуються три види управлінських робіт, завдяки чому він виконує три самостійні функції: інформаційну, контрольну та аналітичну. Без даних бухгалтерського обліку неможливо дати об'єктивну оцінку стану і результатам господарської діяльності підприємства.

На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за збереженням власності та зміцненням фінансового стану підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.

Встановлення ринкових умов зумовлює потребу формування й обробки одержаної облікової інформації, виходячи з існуючого господарського механізму та наявної обчислювальної техніки.

Саме тому тема курсової роботи “Бухгалтерський облік розрахунків з бюджетом по ПДВ” є досить актуальною.

Метою даної роботи є оцінка стану проведення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання: розглянути сутність непрямого оподаткування та характеристика податку на додану вартість; розкрити первинний облік податку на додану вартість, аналітичний та синтетичний облік податкових кредитів та зобов'язань з ПДВ, облік сплати ПДВ, порядок формування та подання звітності по податку на додану вартість; особливості обліку розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість в умовах використання комп'ютерної техніки.

Предметом дослідження є податок на додану вартість базового підприємства.

Досліджуване підприємство ПАТ «Ірпіньмаш». Юридична адреса підприємства - Київська обл., м.Ірпінь, вул. Садова, 94. ПАТ «Ірпіньмаш» діє на підставі: Закону України «Про підприємництво»; Закону України «Про господарські товариства»; Статуту, що дає дозвіл на право ведення торгівельної діяльності і містить прізвища осіб, які уповноважені діяти від імені підприємства, мають право підписувати юридичні документи (на підприємстві ПАТ «Ірпіньмаш» такими особами є директор і заступник директора). Керівництво підприємством здійснює директор, який згідно до Статуту може виступати від імені підприємства без довіреності.

Підприємство має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків; печатку зі своїм найменуванням, а також інші необхідні реквізити.

Підприємство має право купувати, продавати, а також передавати безкоштовно, обмінювати, передавати в оренду юридичним та фізичним особам засоби виробництва та інші матеріальні цінності, використовувати та відчужувати їх іншим способом, якщо це не суперечить чинному законодавству України та статуту підприємства.

Майно підприємства складається з основних та обігових коштів, а також цінностей, вартість яких відображено в балансі підприємства.

Оплата праці працівників ПАТ «Ірпіньмаш» проводиться у вигляді посадових окладів та тарифних ставок.

Всю структуру підприємства ПАТ «Ірпіньмаш» можна розподілити на чотири групи, що включають в себе підрозділи, об'єднані за функціональним призначенням:

група виробництва основної продукції - група, яка займається безпосередньо виготовленням основної продукції.

група обслуговуючого виробництва;

адміністративна група. До складу адміністративної групи включена бухгалтерія, основними завданнями бухгалтерії підприємства є: організація контролю за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій відповідно діючій нормативній базі, здійснення контролю за використанням коштів в межах встановлених лімітів та фінансування підприємства, що входять до складу господарства; забезпечення перевірки стану бухгалтерського обліку підприємства. Бухгалтерія приймає наказ про облікову політику підприємства, згідно якого діє бухгалтерія;

група збуту.

Основні економічні показники діяльності базового підприємства наведені в таблиці 1.1

Таблиця 1.1

Основні економічні показники діяльності ПАТ «Ірпіньмаш»

за 2012 - 2013 рр.

Показники

Роки

Відхилення абсолютне, +/-

2012

2013

Статутний капітал, тис. грн.

133

133

-

Власний капітал, тис. грн.

10571,8

10901,9

+330,1

Додатковий капітал

6279,1

6275,2

-3,9

Дохід (виручка )від реалізації продукції, робіт, послуг тис. грн..

15962,4

9936,2

-6026,2

Чистий дохід, тис. грн..

13302,0

8280,2

-5022,0

Собівартість реалізованої продукції, тис. грн.

11132,6

7277,2

-3855,4

Чистий прибуток, тис. грн.

1331,7

333,9

-1297,8

Фонд оплати праці, тис. грн.

571,1

603,9

+32,8

Середньоспискова чисельність працюючих, чол.

43

41

-2

Середньомісячна заробітна плата, грн.

1106,78

1227,44

+120,66

Основні засоби, тис. грн.

8164,1

8921,2

+757,1

Оборотні активи, тис. грн.

8432,2

3830,6

-4601,6

Виробничі запаси, тис. грн.

683,0

505,4

-177,6

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги

28,5

608,0

+579,5

Кредиторська заборгованість

188,8

215,7

+26,9

Грошові кошти

5972,2

2044,5

-3927,7

Заборгованість з оплати праці

41,4

42,2

+0,8

За даними табл. 1. можна зробити наступні висновки про діяльність ПАТ "Ірпіньмаш" за 2013 рік у порівнянні з 2012 роком: власний капітал збільшився на 330,1 тис. грн., за рахунок зменшення додаткового капіталу на 3,9 тис. грн. та збільшення нерозподілених прибутків на 334 тис. грн. Значне збільшення нерозподілених прибутків свідчить про ефективну господарську діяльність підприємства. Вони можуть бути витраченими на розширення виробництва, створення резервного капіталу чи виплати дивідендів учасникам. Статутний капітал базового підприємства залишився без змін і становить 133 тис. грн.

Дохід від реалізації зменшився на 6026,2 тис. грн., також зменшилась собівартість реалізованої продукції, це свідчить про зменшення обсягів виробництва. Грошові кошти зменшились на 3927,7 тис.грн.

Проте в 2013 зросли розрахунки з постачальниками і підрядчиками; витрат на оплату праці та соціальні заходи, бо збільшився фонд оплати праці. Фонд оплати...

Другие файлы:

Бухгалтерський облік в в КРУ "Медичний центр по обслуговуванню депортованих народів"
Облік коштів на рахунках в держказначействі, розрахунків з підзвітними особами. Касові операції. Планування і контроль наявності та руху грошових кошт...

Облік розрахунків з постачальниками та підрядниками в ТОВ НТЦ "Лан" с. Щербані Вознесенського району
Перелік зобов'язань і форми розрахунків з постачальниками та підрядниками, їх законодавчо-нормативне регулювання. Порядок документального оформлення о...

Основи обліку в бюджетних організаціях
Основи організації бухгалтерського обліку в бюджетних установах. Облік фінансування, грошових коштів, доходів і видатків загального фонду. Облік розра...

Бухгалтерський облік на виробництві
Облік основних господарських процесів із застосуванням реквізитів. Облік необоротних активів, готової продукції, товарно-матеріальних цінностей, облік...

Практикум з бухгалтерського обліку на сільськогосподарських підприємствах за національними стандартами
У практикумі розглянуто питання організації бухгалтерського обліку і звітності в Україні згідно із Законом України «Про бухгалтерський облік і фінансо...