Студенческий сайт КФУ - ex ТНУ » Учебный раздел » Учебные файлы »Бухгалтерский учет и аудит

Аудит Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Актив-банк"

Тип: контрольная работа
Категория: Бухгалтерский учет и аудит
Скачать
Купить
Організація аудиту в Україні. Характеристика ПАТ "КБ "Актив-банк" та його облікова політика. Порядок формування статутного капіталу. Процедури, які направлені на отримання аудиторських доказів стосовно сум та інформації, яка розкрита у фінансових звітах.
Краткое сожержание материала:

Размещено на

Размещено на

МIНIСТЕРСТВО ОСВIТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Національний транспортний університет

Інститут економіки і бізнесу на транспорті

Контрольна робота

Аудит Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Актив Банк»

КИЇВ 2011

Зміст

  • Вступ
  • Характеристика та облікова політика ПАТ «КБ «Актив-банк»
  • Формування статутного капіталу ПАТ «КБ «Актив-банк»
  • Розділ ІІІ. Аудиторський висновок ПАТ «КБ «Актив-банк»
  • Висновки
  • Додатки
  • Список використаної літератури
  • Вступ
  • Аудит -- системний процес одержання (збору) інформації про економічні дії та події з метою встановлення рівня її (інформації) відповідності визначеним (установленим) критеріям та подання результатів зацікавленим користувачам [1, с. 4].
  • Згідно з українським законодавством, «аудит -- перевірка даних бухгалтерського обліку і показників фінансової звітності суб'єкта господарювання з метою висловлення незалежної думки аудитора про її достовірність в усіх суттєвих аспектах та відповідність вимогам законів України, положень (стандартів) бухгалтерського обліку або інших правил (внутрішніх положень суб'єктів господарювання) згідно із вимогами користувачів» [4, ст. 3].
  • Аудит як економічна наукова дисципліна належить до прикладних (функціональних) економічних дисциплін, за допомогою якої реалізується на практиці одна з основних функцій управління -- контрольна функція, яка виконується незалежними фахівцями (аудиторами).
  • Головна мета аудиту -- забезпечити контроль за вірогідністю інформації, відбиваної в бухгалтерській і податковій звітності. Дані про використання майна, коштів, проведення комерційних операцій і інвестицій у юридичних суб'єктів можуть бути об'єктивно підтверджені незалежним аудитом.
  • Організація аудиту в Україні регулюється низкою законодавчих актів, основними з яких є Закон України «Про аудиторську діяльність», Міжнародні стандарти аудиту (далі - МСА), Кодекс професійної етики аудиторів, Положення (стандарти) бухгалтерського обліку та інші.
  • Аудиторська діяльність -- вид підприємницької діяльності у сфері послуг з підтвердження достовірності фінансової звітності та виконання супутніх аудиту робіт з економіко-правового забезпечення підприємництва (бізнесу). Аудиторська діяльність при цьому регулюється професійними й громадськими аудиторськими організаціями. В Україні такими є Аудиторська палата України (АПУ) і Спілка аудиторів України (САУ).
  • Організаційне управління аудитом в Україні здійснює Аудиторська палата, яка є незалежнім самостійним органом, мета якого сприяти розвитку, вдосконаленню та уніфікації аудиторської справи. Аудиторська палата покликана створити систему незалежного фінансово-господарського контролю у формі аудиту, який би давав об'єктивну оцінку фінансового стану підприємств і підприємців, сприяв раціональному господарюванню та своєчасно запобігав банкрутству, забезпечував достовірний контроль за доходами і видатками власників і одночасно оберігав інтереси держави.
  • Спілку аудиторів України (САУ) - професійну громадську організацію, що була створено 22 квітня 1993 року. Основна діяльність САУ - це забезпечення незалежності діяльності аудиторів, дотримання ними норм і стандартів аудиту та вимог Кодексу етики аудитора.
  • Характеристика ПАТ «КБ «Актив-банк» та його облікова політика
  • Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Актив-банк» створений в процесі зміни типу Відкритого акціонерного товариства «Комерційний банк «Актив-банк», згідно з рішенням Загальних зборів акціонерів Відкритого акціонерного товариства «Комерційний банк «Актив-банк» від 26 квітня 2010 року, створеного внаслідок реорганізації Товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційний банк «Актив-банк» шляхом перетворення у Відкрите акціонерне товариство «Комерційний банк «Актив-банк», згідно з рішенням Установчих зборів акціонерного товариства про створення і функціонування банку від 18 вересня 2007 року. Товариство з обмеженою відповідальністю «Комерційний банк «Актив-банк» зареєстроване Національним банком України 06 серпня 2002 року, реєстраційний номер 281 в Державному реєстрі банків (Додаток № 1). Публічне акціонерне товариство «Комерційний банк «Актив-банк» є правонаступником майна, всіх прав та обов'язків Відкритого акціонерного товариства «Комерційний банк «Актив-банк». Відкрите акціонерне товариство «Комерційний банк «Актив-банк» є правонаступником майна всіх прав та обов'язків Товариство з обмеженою відповідальністю «Актив-банк». 11 червня 2010 року Національним банком України прийнято рішення про надання Публічному акціонерному товариству «Комерційний банк «Актив-банк» банківської ліцензії № 200 (Додаток № 2) та письмового дозволу № 200-6 (Додаток № 3) на здійснення операцій з тим же переліком операцій, які мало Відкрите акціонерне товариство Комерційний банк «Актив-банк». Місцезнаходження Банку: 04070, Україна, м. Київ, вулиця Борисоглібська, 3.
  • Банк економічно незалежний і має право самостійно володіти, користуватися та розпоряджатися майном, що перебуває у його власності. На сьогодні ПАТ «КБ «Актив-банк»: ке універсальний, динамічно розвивається комерційний банк. Головне завдання якого - надання послуг найвищої якості персонально кожного клієнта; учасник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (свідоцтво № 151 від 29.10.2002г. у Додатку № 4); учасник Асоціації українських банків; учасник Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем «ЕМА»; учасник Міжнародних платіжних систем: Visa International, MasterCard International, «УкрКарт»; учасник систем грошових переказів: Western Union, Avers; уповноважений Банк з виплати пенсій та соціальної грошової допомоги. Рішення конкурсної комісії від 13.07.2010г.
  • Основні види діяльності Банку: 65.12.0 Інше грошове посередництво. Статутний капітал Банку становить 312 750 000 (триста дванадцять мільйонів сімсот п'ятдесят тисяч) гривень. ПАТ «КБ» Актив-банк « входить до групи середніх банків з розмірами активів понад 500 млн.грн. Основним акціонером ПАТ «КБ «Актив-бнак» є ТОВ «Актив Фінанс Груп» - австрійська компанія, в складі міжнародної холдингової компанії, діяльність якої зосереджена в сферах промисловості, нерухомості і фінансів (частка в статутному капiталi Банку складає 92,832%, який у свою чергу є дочiрньою компанiєю австрiйської компанiї SLAV Handel Vertretung und Beteiligung AG (Акцiонерне товариство СЛАВ Хандель, Фертретунг унд Бетайлiгунг, далi - СЛАВ АГ). Таким чином, Банк входить до так званої СЛАВ ГРУПИ, яка є холдинговою компанiєю мiжнародного змiшаного концерну в галузi промисловостi, торгiвлi, нерухомостi та фiнансування з основним географiчним центром в Українi. Належнiсть до великого холдингу дає Банку перевагу над iншими вiтчизняними установами завдяки отриманню значного досвiду в управлiннi ризиками та фiнансового аналiзу.
  • З дня існування Банк вів прибуткову діяльність, постійно нарощуючи активи. З 2004 року по 2007 рік Банк неодноразово збільшував статутний капітал, що свідчить про його надійність і стабільність.
  • Бухгалтерський облiк в Банку ведеться у вiдповiдностi до українського законодавства. Фiнансова звiтнiсть складається вiдповiдно до Iнструкцiї про порядок складання та оприлюднення фiнансової звiтностi банкiв України, затвердженої постановою Правлiння НБУ вiд 27.12.2007 р. № 480 та на основi бухгалтерських записiв, що ведуться вiдповiдно до нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України з врахуванням вимог мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi на базi концепцiї первiсної вартостi з урахуванням переоцiнки певного майна, а також визначення справедливої вартостi окремих фiнансових iнструментiв. Функцiональною валютою фiнансової звiтностi банку є українська гривня. Операцiї в iнших валютах, нiж функцiональна валюта, є операцiями в iноземнiй валютi. Фiнансова звiтнiсть Банку наведена в тисячах гривень. Активи i зобов'язання Банк оцiнює та вiдображає в бухгалтерському облiку розумно, з достатньою мiрою обережностi, щоб не переносити iснуючi фiнансовi ризики, що потенцiйно загрожують фiнансовому становищу Банку на наступнi звiтнi перiоди. В бухгалтерському облiку активи та зобов'язання вiдображаються в день їх здiйснення, тобто в день їх виникнення, незалежно вiд дати руху коштiв за ними. Всi активи та зобов'язання оцiнюються окремо i вiдображаються в розгорнутому виглядi. Активи та зобов'язання в iноземнiй валютi оцiнюються на звiтну дату, а у разi змiни валютного курсу - переоцiнюються. Придбанi цiннi папери первiсно оцiнюються та вiдображаються в бухгалтерському облiку за справедливою вартiстю.
  • Доходи i витрати вiдображаються в бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi в момент їх виникнення незалежно вiд дати надходження або сплати грошових коштiв. Основнi принципiв бухгалтерського облiку пiд час визнання та облiку доходiв i витрат:
  • - нарахування та вiдповiднiсть доходiв i витрат;
  • - вiдображення в бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi доходiв i витрат пiд час їх виникнення незалежно вiд дати надходження або сплати грошових коштiв та порiвняння доходiв звiтного перiоду з витратами, що були здiйсненi для отримання цих доходiв, з метою визначення фiнансового результату звiтного перiоду;
  • - обачнiсть - застосування в бухгалтерському облiку методiв оцiнки, якi повиннi запобiгати заниженню оцiнки зобов'язань та витрат i завищенню оцiнки активiв i доходiв банку.
  • Доходи i витрати визнаються за кожним видом дiяльностi (операцiйної, iнвестицiйної, фiнансової) банку. Критерiї визнання доходу i витрат застосовуються окремо до кожної операцiї банку. Кожний вид доходу i витрат вiдображається в бухгалтерському облiку окремо. У результатi викор...
Другие файлы:

Маркетинговий аналіз ПАТ "Альфа Банк"
Заснування Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк". Мета діяльності та місія. Ключові сектори банківської сфери. Основні фінансові показники б...

Комерційний банк: роль і місце в кредитній системі
Комерційний банк - основна ланка кредитної системи. Характеристика кредитної системи як визначеної законодавством країни сукупності кредитно-фінансови...

Валютні операції банку (на прикладі діяльності ВАТ "Аграрний комерційний банк")
Теоретико-правові основи валютних операцій комерційних банків. Організаційно-економічна характеристика ВАТ "Аграрний комерційний банк", аналіз видів,...

Відкрите акціонерне товариство
Поняття відкритого акціонерного товариства. Види акціонерних товариств. Загальний огляд нормативної бази діяльності приватизованого підприємства. Акці...

Акціонерні товариства
Історія виникнення корпорацій. Сутність та класифікація акціонерних товариств. Створення акціонерного товариства та його управління. Проблеми сучасної...