Студенческий сайт ТНУ им. В.И. Вернадского > СПОРТ.BOX > Тернопільська "Нива" в Суми не поїхала

Тернопільська "Нива" в Суми не поїхала


13 мая 2012. Разместил: Sheva

Уже наступного тижня тернопільська футбольна команда "Нива" може не брати участь у змаганнях Другої ліги. Гравцям досі не виплатили зарплату. Про проблеми "Ниви" красномовно свідчить те, що вона не з'явилася на гру п’ятнадцятого туру проти футбольного клубу "Суми"

Тернопільська "Нива" продовжує "тонути" в боргах. І все йде до того, що наш край таки залишиться без єдиної професійної футбольної команди. 
Нагадаємо, проблеми із фінансуванням клубу почалися ще перед матчем 13-го туру другої ліги із "Енергією". Саме тоді футболісти "Ниви" на 10 хвилин затримали поєдинок – страйкували через заборгованість у зарплаті. Тоді мова йшла навіть про виключення кількох досвідчених гравців із команди. Адже саме вони найбільше не хотіли виходити на поле. Проте гра все ж відбулася, бо керівники "Ниви" пообіцяли виплатити гравцям борги.


Тренування припинили


Ситуація ще більше ускладнилася перед матчем команди проти черкаського "Славутича". За кілька днів перед поєдинком стало відомо, що наші футболісти все ж не отримали грошей і на поле не вийдуть. Однак той матч розпочався без затримок, а відтак склалося враження, що всі проблеми "Ниви" позаду. Та це були лише "квіточки".
Тривожні новини надійшли зі стану команди 24 жовтня. Стало відомо, що того дня футболісти припинили тренування через усе ті ж борги. Усі приїжджі футболісти тоді покинули розташування команди. Тоді й прозвучало, що тернопільська "Нива" може не виїхати на календарний матч із ПФК "Суми". 
Паралельно із цим "вилізла" ще одна проблема. Місяць тому "Ниву" позбавили трьох турнірних очок за давні борги перед такими футболістами, як Володимир Лукашук, Дмитро Саркіс, Віталій Куянов та іншими. Цей "шлейф" тягнеться за командою протягом трьох років, хоча ті футболісти давно не виступають у "Ниві". Команда через ці борги ледь не припинила своє існування ще до початку сезону. Тож Професіональна футбольна ліга (ПФЛ) змушена була вдатися до певних заходів, аби вирішити цю неприємну ситуацію. Тож із "Ниви" зняли три очки та зобов’язали у місячний термін погасити заборгованість. Але грошей немає навіть для зарплати діючим гравцям "жовто-зелених", що й казати про колишніх. Тому незабаром команду можуть позбавити ще трьох очок.


Фанати все ж сподівалися


Тож "Нива" не змогла залагодити перелічені проблеми та не виїхала до Сум. Власне, сумська однойменна команда є для "Ниви" нещасливою. Так, у липні матч проти "Сум" не відбувся бо була погана погода у Тернополі. Тяганина із перенесенням цього протистояння триває у кабінетах ПФЛ досі. А командам знову не судилося зустрітися.
Тернопільські вболівальники до останнього сподівалися, що "Нива" таки знайде кошти для погашення боргів і на гру поїде. Гравці, які покинули команду, готові були повернутися на поєдинок, за умови, якщо їм видадуть зарплату. Але... 
За регламентом ПФЛ, команда "Суми" і бригада арбітрів о 18.00 30 жовтня вийшла на поле. Протягом 15-ти хвилин всі очікували прибуття команди із Тернополя, хоча було відомо, що "Нива" не приїде. Дочекавшись завершення відведеного часу, головний тренер "Сум" Ігор Захаряк повідомив вболівальникам і гравцям, що матчу не буде. У таких випадках команді, яка не прибула на гру, зараховують технічну поразку із рахунком 3:0.
До слова, на сумському стадіоні "Ювілейний" того дня зібралося не менше п’яти тисяч глядачів. Вони покинули арену розчарованими. Але найбільше розчарування може очікувати на шанувальників нашої команди. Наступний матч "Ниві" належить провести вдома 5 листопада проти болградського "СКАД-Ялпуга". Отож у керівництва "Ниви" є лише п’ять днів для вирішення всіх проблем і покриття боргів перед футболістами. Якщо ж цього не станеться, грати проти "СКАД-Ялпуга" буде нікому. 
За правилами ПФЛ, якщо команда двічі не з'являється на матч, її автоматично виключають зі складу учасників змагань. За нагоди, хочеться згадати слова чиновників, які обіцяли вивести "Ниву" у першу лігу та запросити спонсора-мільярдера.