Календарь
«    Декабрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архив
Декабрь 2019 (5)
Ноябрь 2019 (11)
Октябрь 2019 (11)
Сентябрь 2019 (28)
Август 2019 (5)
Ноябрь 2018 (1)
Студенческий сайт КФУ (ex ТНУ) » Новости » PEOPLE » Кожен п’ятий аграрій має проблеми з виплатами за отриману в лізинг техніку
Новости » PEOPLE : Кожен п’ятий аграрій має проблеми з виплатами за отриману в лізинг техніку
0
Автор: Sheva | Дата: 10 октября 2012 | Просмотров: 1110

насіння київ

Шпак назначен на пост главы «Украгролизинга» в 2009 году. Он сын Василия Шпака, первого главы НАК «Украгролизинг». В 2002 году Шпак-старший был избран народным депутатом от Аграрной партии и покинул эту должность.

Миколо Васильовичу, скільки цього року вашій компанії було виділено коштів з державного бюджету?

На надання аграріям сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу спочатку було передбачено виділити 153 мільйони гривень бюджетних коштів, а у березні цю суму збільшено ще на 420 мільйонів зі стабілізаційного фонду. Проте на цей час нам надійшло замовлень майже на 11 тисяч одиниць техніки. У грошовому еквіваленті — на 862 мільйони гривень.

Як визначаються ті аграрії, які зможуть отримати техніку, адже коштів на всіх не вистачає?

Аграрій звертається до регіональної філії та готує пакет документів, які засвідчують його фінансові можливості. Якщо в «Украгролізингу» є кошти на купівлю замовленої ним техніки, укладаємо договір фінансового лізингу. При цьому ми намагаємося мати справи передусім з платоспроможними замовниками. Є в нас такі лізингоодержувачі, які вже неодноразово отримували у нас техніку і вчасно розраховуються за неї.

З якими виробниками техніки співпрацюєте?

Це понад 50 заводів. Зокрема Харківський тракторний завод, Херсонський машинобудівний завод, дніпропетровський «Південмаш» та «Укравтозапчастина» в Києві. Також співпрацюємо з підприємствами, які виготовляють ґрунтообробну та посівну техніку, а також обладнання для свинарства, птахівництва, молочної галузі.

У результаті перевірок Контрольно-ревізійного управління (КРУ) фіксуються численні порушення в діяльності «Украгролізингу». Це неефективне використання коштів, покупка техніки не напряму у виробників, а у посередників тощо. Як ви це прокоментуєте?

Я вважаю недоречним коментувати результати діяльності моїх попередників, адже я працюю на цій посаді лише другий місяць. Що стосується купівлі техніки у посередників, треба зазначити: компанія не сама визначає, що, у кого і за скільки купувати. Ми закуповуємо техніку у тих компаній, які затверджені міжвідомчою експертною радою при Кабміні. До складу цієї ради входять представники Мінфіну, Мінекономіки, Мінагрополітики та інших міністерств і відомств. Не ми формуємо цей перелік та ціни і самостійно це змінити не можемо.

Яким чином контролюється виділення техніки?

Хоча з лізингоодержувачами працюють філії, договори підписуємо в головному офісі в Києві. Директори філій, до речі, особисто відповідають за повернення лізингових платежів. Також у нашій компанії створено департамент економічної безпеки, є внутрішній контрольно-ревізійний відділ. Окрім того, нас постійно перевіряють контролюючі органи. Зокрема тільки що закінчила свою перевірку Рахункова палата, тепер працює КРУ.

Які ж результати перевірки Рахунковою палатою?

Поки що оприлюднити їх не можу –— акт перевірки ще не готовий.

Безумовно, є елементи неефективної роботи. Це ті самі дебіторська та кредиторська заборгованості. Є підприємства, які отримали кошти, але оплачену продукцію досі не відвантажили. Як, наприклад, «Укр-

енергомеханізація», яка була дилером і закуповувала для нас техніку. Зараз ця заборгованість становить понад 30 мільйонів гривень. Ми працюємо над її погашенням і сподіваємося, що закуплена компанією техніка потрапить до сільгоспвиробників.

Чи є в компанії заборгованість перед виробниками техніки?

Немає. Звісно, деколи виникає поточна заборгованість, але ми в процесі надходження коштів виправляємо ситуацію. При цьому зауважу, що ВАТ «Херсонські комбайни» (попередник нині приватизованого ТОВ «Херсонський машинобудівний завод»), щодо якого з 25 жовтня 2007 року порушено справу про банкрутство, має борг перед НАК «Украгролізинг» у сумі понад 6,1 мільйона гривень.

Зараз техніку Херсонського машинобудівного заводу закуповуєте?

Користуватиметься їхня продукція попитом в аграріїв — купуватимемо її. Вітчизняні сільгоспвиробники мають намір взяти у лізинг 98 комбайнів «Славутич» Херсонського машинобудівного заводу. Вже цього року ми придбали у цього підприємства 22 комбайни.

Чи є заборгованість з боку селян перед вашою компанією?

Дебіторська заборгованість є. Точну суму назвати не можу, бо зараз в компанії відбувається інвентаризація. Це мільйони гривень. Повернення лізингових платежів не є стовідсотковим. 20% аграріїв мають проблеми з виплатами за отриману техніку, близько 10% — безнадійну заборгованість, щодо якої ми звертаємося до суду.

Розкажіть, чи відчула компанія вплив економічної кризи?

За великим рахунком сьогодні до нас звертається навіть більше аграріїв, ніж торік. Бо таких вигідних умов, як у нас, немає в жодному банку. Тим паче що тепер банки взагалі припинили кредитувати село. Тому «Украгролізинг» залишається чи не єдиною структурою, через яку сільгоспвиробник може отримати нову техніку та розраховуватися за неї декілька років під відсоток, у рази нижчий за фактичний рівень інфляції.

Скільки техніки було закуплено минулого року?

Півтори тисячі одиниць на 185,7 мільйона гривень.

Але ж торік на ці цілі було передбачено 233 мільйони фінансування...

Така сума була прописана в держбюджеті, але освоєно менше — 185,7 мільйона. Компанія за дев’ять місяців 2008 року спрацювала збитково. Та загалом фінансові результати діяльності мають позитивну тенденцію. Зокрема чистий прибуток НАК «Украгролізинг» за підсумками роботи усього минулого року становить 94 тисячі гривень.

Минулого року керівництво Мінагрополітики заявляло про плани надавати в лізинг селянам племінну худобу.

Це залишилося в планах, але я не впевнений, що цього року почнемо на практиці реалізовувати цю програму. Хоча працюємо над тим, щоб запровадити нові напрямки нашої діяльності.

За рахунок чого?

Передусім хочемо на умовах фінансового лізингу продавати як сучасні технології, так і насіння, засоби захисту рослин, мінеральні добрива.

Під це виділятимуться додаткові кошти?

Ні, ми можемо розраховувати лише на ті гроші, які маємо. Зараз напрацьовуємо потрібні механізми.

Чи не плануєте проводити реорганізацію в компанії?

У нашому статутному капіталі є багато дочірніх підприємств, пакетів державних компаній, які збанкрутіли і не працюють. Частина з них уже ліквідована. Ми плануємо ще «почистити» наш статутний капітал, адже збитки цих підприємств негативно впливають і на показники НАК «Украгролізинг». Торік ліквідовано більше 10 машинно-технічних станцій. Зараз у проце-сі ліквідації перебувають «Украгротех» та «Агромаш».

 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.